Adolf Hitler umro je sa 56 godina, a izgledao je kao starac: Misterija njegove smrti je rešena tek 2018. godine

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Па ја то и кажем везано за 'калаштуре'...
Da ali svi su bili evropskog porekla, nikome nije neko došao iz Sirije. To što su nacisti smatrali Nordijce kao vrhunsku evolutivnu rasu (i rekao bih da su u pravu), to je neka druga priča.

Da li ti je poznato da je na jednoj česmi u BG za vreme nemačke okuoacije stajalo: "gradjani Arijevci toče vodu od tad do tad, neArijevci od tad do tad". Ovo drugo se odnosilo na Rome i Jevreje

Poruka
2.225
Da ali svi su bili evropskog porekla, nikome nije neko došao iz Sirije. To što su nacisti smatrali Nordijce kao vrhunsku evolutivnu rasu (i rekao bih da su u pravu), to je neka druga priča.

Da li ti je poznato da je na jednoj česmi u BG za vreme nemačke okuoacije stajalo: "gradjani Arijevci toče vodu od tad do tad, neArijevci od tad do tad". Ovo drugo se odnosilo na Rome i Jevreje
Ово за Нордијце се слажем да су сматрали а ово остало не знам, можда би морало да се докаже. Стварно, доста њих је поприлично одступало од норми које су заступали. Чини ми се да је за пријем у СС била потребна висина од 175 што и није нешто импозантно. И гле чуда, кажу да је Химлер баш био 175.

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Ово за Нордијце се слажем да су сматрали а ово остало не знам, можда би морало да се докаже.
Ovo je bar dokazivo, po nemačkim rasnim zakonima iz '34., samo Arijevac je mogao da stupi u brak sa Nemcem/Nemicom. Srbin je isto mogao uz dokaz da nema strane krvi
Стварно, доста њих је поприлично одступало од норми које су заступали. Чини ми се да је за пријем у СС била потребна висина од 175 што и није нешто импозантно. И гле чуда, кажу да је Химлер баш био 175.
Pa ljudi su danas dosta viši nego pre sto godina tako da je tih 175 skroz ok. Drugo je njima bilo bitnije, kranijalne mere, izgled...

Pacho Herrera

Iskusan
Poruka
5.006
Ovo je bar dokazivo, po nemačkim rasnim zakonima iz '34., samo Arijevac je mogao da stupi u brak sa Nemcem/Nemicom. Srbin je isto mogao uz dokaz da nema strane krvi

Pa ljudi su danas dosta viši nego pre sto godina tako da je tih 175 skroz ok. Drugo je njima bilo bitnije, kranijalne mere, izgled...
Мене обојени људи у иностранству често питали да ли сам немац или рус. То је живи ул шит, никаква предност над осталима.

Poruka
2.225

Па слушај, ја памтим колико ми је био висок деда, а био је мање-више нормалног раста.

veliki krang

Legenda
Poruka
71.081
Мене обојени људи у иностранству често питали да ли сам немац или рус. То је живи ул шит, никаква предност над осталима.

Mene niko živi u inostranstvu nije mogao da provali, čak ni da pretpostavi :lol:

Poruka
2.225
Mene niko živi u inostranstvu nije mogao da provali, čak ni da pretpostavi :lol:
Мене по језику кад чују повезивали с Русима, обраћали ми се и на немачком, а има и оних који су мислили да сам Шпанац:hahaha:

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Na jugu Nemačke nisam mogao da provalim ko je "naš" a ko je Nemac. Ovde na severu ipak nema greške. Dole se obraćam liku na nemačkom, kaže on ajd šta zezaš pa vidiš da sam naš. Drugi put mislim ovaj je naš pa ga pitam na srpsko, on me gleda belo, Švaba

veliki krang

Legenda
Poruka
71.081
Najjače mi je bilo kad sam jednom išao u Veronu. Odem do šopa Veroninih navijača da kupim neke rekvizite, a oni su inače poznati kao fašistički raspoloženi. Upadam im tamo sa dva metra, ćelav i glavom punom ožiljaka, a oko mene njih nekoliko dosta starijih i duplo sitnijih, a otprilike u istom fazonu. Ne pričam ništa, samo kupujem šta mi se sviđa, plaćam nešto više od sto evra i spremam se da izađem, kad me oni pitaju odakle sam. Ja rekoh iz Srbije. Vraćaju me oni nazad i samo mi trpaju druge rekvizite u ranac, evo nalepnice, evo drugi šalovi, evo privesci za ključeve, sto evra me koštala na kraju roba koja vredi petsto :lol:

Poruka
2.225
Pre toga je bilo kao sada. Jaši ko stigne :lol:
Па то ти кажем, а још ако Аријеваца повуче на бабу:hahaha:
Nije u to vreme bilo rasnog mešanja. Kod Francuza jeste
Мислиш да ниједан Немац око 1900 није женио Јеврејку или обратно?

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Мислиш да ниједан Немац око 1900 није женио Јеврејку или обратно?
Sve je to pročešljano od '33. -'45. Ili barem većina. Kod Nemaca je sve jako pedantno stotinama godina se čuvaju matične i crkvene knjige

Poruka
2.225
Sve je to pročešljano od '33. -'45. Ili barem većina. Kod Nemaca je sve jako pedantno stotinama godina se čuvaju matične i crkvene knjige
Реално је да су се неки провукли, а некимод тих су свакако нашли сигурност у Хитлеровом загрљају

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Najjače mi je bilo kad sam jednom išao u Veronu. Odem do šopa Veroninih navijača da kupim neke rekvizite, a oni su inače poznati kao fašistički raspoloženi. Upadam im tamo sa dva metra, ćelav i glavom punom ožiljaka, a oko mene njih nekoliko dosta starijih i duplo sitnijih, a otprilike u istom fazonu. Ne pričam ništa, samo kupujem šta mi se sviđa, plaćam nešto više od sto evra i spremam se da izađem, kad me oni pitaju odakle sam. Ja rekoh iz Srbije. Vraćaju me oni nazad i samo mi trpaju druge rekvizite u ranac, evo nalepnice, evo drugi šalovi, evo privesci za ključeve, sto evra me koštala na kraju roba koja vredi petsto :lol:
Hehe a ja sam član Alternative für Deutschland, idem na njihove skupove, vide da sam stranac naročito na severu ali im ne smeta

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Gde sme da im smeta kad si verovatno u odnosu na pola njih fizički dominantniji za dva koplja :D
Ima njih jako visokih naročito tamo jedan deo na severozapadu, ja nisam mogao da verujem da retko možeš da vidiš čoveka ispod 190 a cipele mislim da niko nije ispod 45. Barem ovde ja nemam problema sa patikama da nadjem 48 za mene :lol:
Samo su neskladno gradjeni valjda zbog tog načina života.

veliki krang

Legenda
Poruka
71.081
Ima njih jako visokih naročito tamo jedan deo na severozapadu, ja nisam mogao da verujem da retko možeš da vidiš čoveka ispod 190 a cipele mislim da niko nije ispod 45. Barem ovde ja nemam problema sa patikama da nadjem 48 za mene :lol:
Samo su neskladno gradjeni valjda zbog tog načina života.

Kad smo kod toga, ja obuću kupujem isključivo u Sloveniji, jeftinija je nego ovde, a veliki brojevi su uvek na sniženju jer ih niko ne kupuje, a meni odlično jer nosim broj 51 :mrgreen:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.