Adekvatna obuka za A kategoriju?

gost 181852

Poznat
Poruka
9.194
Svakog ljeta se ponavlja ista prica,gomila mladih ljudi gine i sakati se u udesima sa motociklima,koji su postali dostupni za manje novca nego ranije!
Dobrim djelom za to je kriva nasa vozacka (ne)kultura,ali siguran sam i neadekvatna obuka i zakon koji nam nakon polozene A kateg. dozvoljava da odmah vozite motore velike kubikaze(snage) umjesto da to ide postepeno po kategorijama.....
Na kom ste motoru vrsili obuku,a koji ste vozili iza polaganja?
 
Svakog ljeta se ponavlja ista prica,gomila mladih ljudi gine i sakati se u udesima sa motociklima,koji su postali dostupni za manje novca nego ranije!
Dobrim djelom za to je kriva nasa vozacka (ne)kultura,ali siguran sam i neadekvatna obuka i zakon koji nam nakon polozene A kateg. dozvoljava da odmah vozite motore velike kubikaze(snage) umjesto da to ide postepeno po kategorijama.....
Na kom ste motoru vrsili obuku,a koji ste vozili iza polaganja?
sve je to resheno novim zakonom :gace:
postojace 3 ili 4 kategorije A, a za onu 'najachu'(preko 35kw, nisam 100% siguran) bice potrebno imati 24 godine ili 2 godine dozvolu do 35kw :D
 
sve je to resheno novim zakonom :gace:
postojace 3 ili 4 kategorije A, a za onu 'najachu'(preko 35kw, nisam 100% siguran) bice potrebno imati 24 godine ili 2 godine dozvolu do 35kw :D

Ma jeste to rijeseno zakonom,ali kakva nam je obuka za A kat.,a i pitanje kad ce se sprovesti u djelo.Boze sacuvaj na cemu se sve polaze u auto skolama.
Moj primjer,doduse prije 19god.a nismo ni sad puno odmakli. Dodjem u auto skolu,apenac im ne valja,kazu da dovezem neki motor sa brzinama.Od silnog izbora dodjem sa PUH-om,onim na pedale,instruktor kad se ne onesvjesti od muke,ali ajde sta je tu je,odemo na poligon,napravimo par krugova,par testova i to je to.Prekosutra dobio dozvolu i sreca sto sam imao samo MZ,a ne neki veci motor,jer ko zna da li bih sad ovo pisao.
Znam da dosta skola i danas trazi da dotjeras svoj motor da polazes jer nemaju svoje (sad im je malo lakse nabave Kineze),ali to je manji problem,vec je problem dobra obuka i ono sto nam je najteze kulturno ponasanje u saob. i sprovodjenje zakona koji je u sustini dobar!
 

Back
Top