Adam, otkrivam: kako se postaje svet[itelj]

Kako se postaje svetitelj?

Bogougađanjem, Bogoupodobljavanjem, Bogoposlušanjem.
Bez Boga... nemoguće. Zato što Bog i u tome mora da pomogne.
NIŠTA, ništa dobro, bez Boga nije moguće.
DA, apsolutno.
E kako ti gledas na citate
- NAPRED se sezem, da dostignem vaskrsenje, a sto je bilo zaboravljam; I
- ko stavi ruku na plug, pa se osvrce nazad nije spreman za carstvo Bozije.
Ta dva citata, zar ne govore da se okrenemo od proslosti i usmerimo na buducnost? Pokajanje zar nije ta prelomna tacka, momenat?
Razmisli, ako u proslosti, pre Hrista nije bilo nade za Spasenje, a od Hrista imamo cvrstu veru, to onda znaci da se situacija promenila, i to na bolje, jer mi sada, u poslednjih 2 milenijuma tek, imamo, i to svi hriscani, zalog Svetoga DUHA, a ranije su samo sveti proroci, pravednici i njima slicni...Dakle, mi smo zbog toga svi hriscani u odnosu na sve one pre hriscanstva u boljoj poziciji, bar bi trebali da budemo.
 
DA, apsolutno.
E kako ti gledas na citate
- NAPRED se sezem, da dostignem vaskrsenje, a sto je bilo zaboravljam; I
- ko stavi ruku na plug, pa se osvrce nazad nije spreman za carstvo Bozije.
Ta dva citata, zar ne govore da se okrenemo od proslosti i usmerimo na buducnost? Pokajanje zar nije ta prelomna tacka, momenat?
Razmisli, ako u proslosti, pre Hrista nije bilo nade za Spasenje, a od Hrista imamo cvrstu veru, to onda znaci da se situacija promenila, i to na bolje, jer mi sada, u poslednjih 2 milenijuma tek, imamo, i to svi hriscani, zalog Svetoga DUHA, a ranije su samo sveti proroci, pravednici i njima slicni...Dakle, mi smo zbog toga svi hriscani u odnosu na sve one pre hriscanstva u boljoj poziciji, bar bi trebali da budemo.

Ne.
Ništa čoveku ne pripada samo po osnovu "članstva". Bog je pravedan, i neće ničiji život i pravedničke, plemenite napore u njemu ostaviti bez ploda. Spasenje, večni zivot u Carstvu nebeskom, sleduje svim ljudima od Adama, ukoliko su ga zaslužili, naravno. Neko je izračunao da je to oko 100 milijardi duša.
 
Ne.
Ništa čoveku ne pripada samo po osnovu "članstva". Bog je pravedan, i neće ničiji život i pravedničke, plemenite napore u njemu ostaviti bez ploda. Spasenje, večni zivot u Carstvu nebeskom, sleduje svim ljudima od Adama, ukoliko su ga zaslužili, naravno. Neko je izračunao da je to oko 100 milijardi duša.
Dobar odgovor, iznenadi me, ali opet ne odgovori na pitanje [u vezi sa citatima HRISTA iz jevandjelja, i ap. PAVLA POSL.]

napred ili nazad, proslost ili buducnost, gde covek treba da ide, gde mu je pokajanje, kako to south priznade da mu pokajanje izmice, gde izmice, u proslost ili buducnost, i zasto i KAKO?- to su pitanja u kontekstu teme.

ali, ako ne znas, onda evo ovo pitanje
Лука, глава 15
7. Кажем вам да ће тако бити већа радост на небу за једног грешника који се каје, неголи за деведесет и девет праведника којима не треба покајање.

ZNAMO LI ZA SVETITELJE JESU LI OD PRAVEDNIKA KOJIMA NE TREBA POKAJANJE ILI OD GRESNIKA KOJI SU SE POKAJALI, PA POSTALI SVETI, imamo li svedocanstva o njihovim pokajanjima, kao npr sto imamo za ap. Pavla?
 
Poslednja izmena:
I jel znaju ovi sto im izmice pokajanje, gde, i zasto im izmice, a nama kojima nije izmaklo kako nam nije izmaklo? rekoh, jer su ga umesto srcem, trazili umom [podsecanjem] po kojekavim podsetnicima [koslav postavi neki], pa sta ti kazes na ovu moju tvrdnju, obaska sto psalmist rece - ocisti me i od tajnijeh [grehova]?

jel mogao ap. pavle da kaze [dopunjeno, parafraziram], umom, memorijom zaboravljam sto je straga, a sezem se srcem za onim sto je napred, ... ne bi li kako dostigao u vaskrsenje...ne kao da vec jesam, nego se jos trudim, ...?
 
Dobar odgovor, iznenadi me, ali opet ne odgovori na pitanje [u vezi sa citatima HRISTA iz jevandjelja, i ap. PAVLA POSL.]

napred ili nazad, proslost ili buducnost, gde covek treba da ide, gde mu je pokajanje, kako to south priznade da mu pokajanje izmice, gde izmice, u proslost ili buducnost, i zasto i KAKO?- to su pitanja u kontekstu teme.

ali, ako ne znas, onda evo ovo pitanje
Лука, глава 15
7. Кажем вам да ће тако бити већа радост на небу за једног грешника који се каје, неголи за деведесет и девет праведника којима не треба покајање.

ZNAMO LI ZA SVETITELJE JESU LI OD PRAVEDNIKA KOJIMA NE TREBA POKAJANJE ILI OD GRESNIKA KOJI SU SE POKAJALI, PA POSTALI SVETI, imamo li svedocanstva o njihovim pokajanjima, kao npr sto imamo za ap. Pavla?

Luka 15.7
Znaš li ko ide u Crkvu?
Grešnici.
Pravednicima Crkva ne treba.
*
Kada je Dostojevski bio na ispovedanju kod Sv.Jovana Kronštatskog, ovaj je prokomentarisao ovako: "Ovaj je pokajnik".
#
Čitaj žitija Svetih.
Više zapošljavaj oči i uši od usta.
 
I jel znaju ovi sto im izmice pokajanje, gde, i zasto im izmice, a nama kojima nije izmaklo kako nam nije izmaklo? rekoh, jer su ga umesto srcem, trazili umom [podsecanjem] po kojekavim podsetnicima [koslav postavi neki], pa sta ti kazes na ovu moju tvrdnju, obaska sto psalmist rece - ocisti me i od tajnijeh [grehova]?

jel mogao ap. pavle da kaze [dopunjeno, parafraziram], umom, memorijom zaboravljam sto je straga, a sezem se srcem za onim sto je napred, ... ne bi li kako dostigao u vaskrsenje...ne kao da vec jesam, nego se jos trudim, ...?

Sve dok na ovaj način praviš razliku između "ovih, njih..." i sebe, na krivom si putu.
Pravi put je samo 1, da sebe smatraš grešnijim od svakog čoveka.
Ja evo Tebe smatram boljim čovekom od sebe. Iskreno.
 
Sve dok na ovaj način praviš razliku između "ovih, njih..." i sebe, na krivom si putu.
Pravi put je samo 1, da sebe smatraš grešnijim od svakog čoveka.
Ja evo Tebe smatram boljim čovekom od sebe. Iskreno.
au, pa nemoj tako, zasto da sudimo ako diskutujemo lepo? ja jedino da budem slep i ne vidim da postoje "ovih, njih...", pa ako sam pogresio sto sam istrcao, ja priznajem, ali nisam hteo da budem neposten da nesto pitam, a da sam uskracujem odgovor... uostalom nisam ja podelio ljude na ove i one, niti sam ja podelio vreme na proslost i buducnost, i ne mogu da se pravim slep i gluv

ja ne znam ko je gresniji, ne iskljucujem ni jednu mogucnost, mozda sam ja najgresniji, jer svako treba da se zagleda u sebe, ali dok se zagledavamo u sebe, onda ne izlazimo na forum, vec smo izasli da razlucimo ovo sto navodim, citiram... jedino ako mislis da sam tuzibaba south-a, ali to izmicanje nije [samo] kod njega, vec je i kod mnogih, ali ja nisam ni pomislio da su oni gresniji od mene... pa cak sam i naveo primer kod Luke 15 za 99 posto pravednika kojima ni ne treba pokajanje u odnosu na 1 koji se pokajao. Mozda sam se i pokajao jer sam najgresniji ... bio, a vi ni tamo ni ovamo zato niste, vec neko treba jos i da vas podseca sa podsetnikom.

mi ne znamo ko je bolji od nas, i to necemo da diskutujemo, i ne treba, vec ko je uspeo da se vise popravi, veci POMAK da napravi u odnosu na samog sebe kakav je bio u proslosti. e to je tema. MOZDA SI TI BOLJI, A JA NAPRAVIO VECI POMAK KA POZITIVNOM, A MOZDA JE ZAISTA OBRNUTO KAKO TI KAZES, pa sam ja bolji jer nikad nisam bio puno los, a ti si napravio veliki pomak, ali ti treba i usmeren si ka jos vecem - mi to ne znamo, vec samo nagadjamo, a ja ne volim da nagadjam, jer onda gresim.
 
Poslednja izmena:
Ja evo Tebe smatram boljim čovekom od sebe. Iskreno.
meni iskreno uopste ne bi bilo bitno ko je bolji ako bi se obojica spasli, moras da se slozis da oni koji su u lazi, a ima ih znamo, da ih ne imenujemo, da se oni nece spasti, a medju spasenima ko je bolji, to uopste nije bitno, i to moras da se slozis
ja stvarno ne patim od sujete, pa ako hoces veruj, a ako neces, ja nista ne mogu
mozda patim od drugih stvari, verovatno znam da planem, no brzo se i odljutim, ali stvarno nisam gord
eto, pa budi ti bolji, zasto ja moram? bitno je ko se vise popravio, a ne ko je bolji, to je sustina moje teme, i tako se postaje svet, ko se vise popravi, a ko je bolji nema veze.
a nama pokajanima je lakse da se popravljamo, jer nismo ludi da se vracamo na staro, u proslost, vec hrlimo napred.
Dok se nismo pokajali, kao da smo bili blokirani, mi hocemo napred, ali nam nesto ne da, vuce nas nazad u proslost, treba se izboriti, srcem, sa tim da sve sto bi, vodi u gresku, ne da ti se... vec sam i zaboravio, davno bese
 
Poslednja izmena:
Reactions: Bogomolj@c
ti i ja smo slicni, jer se obijica pitamo koja je svrha da se ubedjujemo ovde sa ljudima raznim, ako oni nece da naprave POMAK, nece da se pomere ni milimetar, i zar nije onda bolje da se povucemo i vidimo da se mi sami POMERIMO, da se potrudimo jos vise za nase vlastito spasenje , znajuci svako za sebe koliko je gresan - to je moja poenta da se vidi taj POMAK NA BOLJE,u napred, u buducnost, ali ako ga trazimo od drugih, a sami ne mrdamo, onda mrka kapa, naravno nista ne biva bez Bozije pomoci
 
Reactions: Bogomolj@c
ti i ja smo slicni, jer se obijica pitamo koja je svrha da se ubedjujemo ovde sa ljudima raznim, ako oni nece da naprave POMAK, nece da se pomere ni milimetar, i zar nije onda bolje da se povucemo i vidimo da se mi sami POMERIMO, da se potrudimo jos vise za nase vlastito spasenje , znajuci svako za sebe koliko je gresan - to je moja poenta da se vidi taj POMAK NA BOLJE,u napred, u buducnost, ali ako ga trazimo od drugih, a sami ne mrdamo, onda mrka kapa, naravno nista ne biva bez Bozije pomoci

Uvek pođi od sebe.
Zašto smatraš da je neko dužan da se ponaša na neki način koji ti očekuješ? Svako ima prava ista kao i ti. Ako neko "neće da napravi POMAK" (kako si se izrazio), to je njegovo pravo, podjednako kao i tvoje pravo da napraviš pomak. (Šta god pod pomakom smatrali.)
*
Ovde se, na ovom primeru isprobava smirenje, smirenoumlje, tolerancija, stav prema bliznjem, spremnost na poštovanje izbora, kako smatraš sebe prema drugome, ceniš li brvno kao i trun...
Opet bih rekao da nije naše da ljude ubeđujemo. Naše je da svoju veru izlažemo. Rečima i delima.
&
Štaviše,
kada se susretneš sa oponiranjem svojih stavova... ko zna... razmisli... možda... ipak......
Razumeš?
 
pomesalo ti se sve, jer pontije pilat kaze da ga ima, tj. njegovu sudbinu u rukama, a Hristos odbija da se brani pred njim

caru-carevo je odgovor da li treba da se placa porez, to idi kazu na temi o zigu 666,

a iroda je nazvao lisicom bese, tako da nema govora da ga se bojao, ti izmisljas, Hristos ga cak vredja i pokazuje mu da ga ne tretira 2 posto, vec ima da zavrsi svoj posao, vidi ovde

https://www.quovadiscroatia.com/idite-i-kazite-toj-lisici/

da ima istine i 1 promil u tvojim bljuvotinama, ja ne bih bio hriscanin

I zato su ga dojučerašnji pomni slušaoci i sledbenici pljuvali, vređali i kamenovali na njegovom putu ka Golgoti ?

Zato što nije izdao IDEJU koju im je U GLAVE USADIO ?

Spusti se na zemlju verniče hrišćanski, oslobodi um i gledaj stvari onakvim kakve jesu . :per:
 
Ne.
Ništa čoveku ne pripada samo po osnovu "članstva". Bog je pravedan, i neće ničiji život i pravedničke, plemenite napore u njemu ostaviti bez ploda. Spasenje, večni zivot u Carstvu nebeskom, sleduje svim ljudima od Adama, ukoliko su ga zaslužili, naravno. Neko je izračunao da je to oko 100 milijardi duša.

Videli smo njegovu pravednost u biblijskoj priči o genocidu nad stanovništvom Jerihona ? :aaa:

Pardon, da vi ovde ne pišete o nekom drugom bogu ?;)
 
Štaviše,
kada se susretneš sa oponiranjem svojih stavova... ko zna... razmisli... možda... ipak......
Razumeš?
sve sam te razumeo, ali prvi hriscani su ipak dali svoje zivote za veru, a mi sta radimo? glumimo smirenje,a ja to odbijam. Ne bijem se ja na krv i na noz. Trudim se da lepo diskutujem. Kakav lep vlastiti primer da dam ovom Radovanu, kad samo izvrce? Tolerancija? Mislis trpljenje...Pa kada nista drugo ne preostaje, moramo da trpimo, ali ja bar iznosim jasan stav, pa ako smo se medjusobno razumeli, sigurno, onda sam miran, kao i ti. Samo da ne bude da nisam izneo stav, a za ostalo ne brinem. Ja ne trazim da drugi prave POMAK, ja sam samo izneo kako ja smatram da treba, a ko nece da pravi POMAK napred, vratice se nazad, jer ne moze niko da stoju u mestu.
 
Poslednja izmena:
Ništa ja ne izvrćem, dobro znamo koliko je taj semitski bog "blag" i "miroljubiv" na temi o osvajanju i klanju stanovništva koje je preživelo opsadu ?:rtfm:

Ne solite pamet više narodu, o tome kako je blag, miroljubiv, otelotvorenje ljubavi i td i td.

Knjiga tvrdi suprotno.
Ne IZVRĆITE Bibliju!:aaa:
ma ja sam vec rekao da smo mi hriscani, Hristos je za nas jedini Spasitelj, i starozavetne Proroke gledamo da se ispune kao i On sto je gledao. I koji je nas Bog sto je rekao, Bog Avramov, Isakov i Jakovljev. Nece nestati ni slovca dok se Proroci [oni su ih nazivali zakonom] ne ispune, to je nase, za to nas pitaj sto nam je Hristos rekao pored radosne vesti, jevandjelja. Mi smo hriscani iz neznabostva, nikad nismo bili judaisti, kao jevreji.
Ne smem vise da s tobom idem ostro, vidis da ce Bogomoljac da se sablazni, pa ti lepo kazem sta je nase., kao u biblioteci, biras koje knjige citas, tako i u bibliji, biras koje su pisane za tebe, a koje nisu.
Od starozavetnih Proroka, neki su se ostvarili na davnim carstvima, neki na jevrejima, ropstvo, 1., 2. hram itd, neki na Hristu, neki na Judi izdajniku, neki na apostolima, a neki su ostali da ih mi ostvarimo, kako ti to nije jasno? Nije sve za tebe ili mene, nego ucis sta je za koga.
 
Poslednja izmena:
ma ja sam vec rekao da smo mi hriscani, Hristos je za nas jedini Spasitelj, i starozavetne Proroke gledamo da se ispune kao i On sto je gledao. I koji je nas Bog sto je rekao, Bog Avramov, Isakov i Jakovljev. Nece nestati ni slovca dok se Proroci [oni su ih nazivali zakonom] ne ispune, to je nase, za to nas pitaj sto nam je Hristos rekao pored radosne vesti, jevandjelja. Mi smo hriscani iz neznabostva, nikad nismo bili judaisti, kao jevreji.
Ne smem vise da s tobom idem ostro, vidis da ce Bogomoljac da se sablazni, pa ti lepo kazem sta je nase., kao u biblioteci, biras koje knjige citas, tako i u bibliji, biras koje su pisane za tebe, a koje nisu.
Od starozavetnih Proroka, neki su se ostvarili na davnim carstvima, neki na jevrejima, ropstvo, 1., 2. hram itd, neki na Hristu, neki na Judi izdajniku, neki na apostolima, a neki su ostali da ih mi ostvarimo, kako ti to nije jasno? Nije sve za tebe ili mene, nego ucis sta je za koga.
U pravu si za ovo "Bog Avramov, Isakov i Jakovljev", to je semitsko božanstvo, najpre lokalno, plemensko, kasnije svejevrejsko ili svesemitsko jer je na kraju i sam Alah, samo muslimanska varijanta Jehove.

Šta mi Srbi imamo sa tim semitskim božanstvom ? Valjda znaš da su Avram, Isak i Jakov semiti ?
 
Šta mi Srbi imamo sa tim semitskim božanstvom ? Valjda znaš da su Avram, Isak i Jakov semiti ?
da, pa onda sta ti mislis jel smo mi jafetovci, od tri noina sina, sema, jafeta i hama
1577573299313.png
 
da, pa onda sta ti mislis jel smo mi jafetovci, od tri noina sina, sema, jafeta i hamaPogledajte prilog 629327
Nisi svestan da ispisuješ sve semitska imena kolega ?

Ima li u tom jevrejskom RODOSLOVU nekog Miroslava, Miroljuba, Tihomira, Ratomira, Slavoljuba, Rodoljuba il bilo kog SRPSKOG imena ?

Nema naravno, jer su RODOSLOV izmislili Jevreji, ne ?

A ti ćeš kad tad doći pred sud tvojih SRPSKIH predaka, kad ti srce prestane kucati ?
Ne semitskih već tvojih srpskih.
Pripremi se dobro za taj trenutak.
 
Nisi svestan da ispisuješ sve semitska imena kolega ?
semiti poticu od jednog noinog sina - SEMA, a ostali ne mogu da budu semiti, uklj. malo mozak
Nema naravno, jer su RODOSLOV izmislili Jevreji, ne ?
ps ti ponudi alternativan rodoslov, od potopa, a mozes i od ameba, ili sto se onda uopste petljas u rodoslove ako neces
A ti ćeš kad tad doći pred sud tvojih SRPSKIH predaka, kad ti srce prestane kucati ?
zasto, pa nisam ja valjda izdao, niti birao izdajnike
 
Poslednja izmena:
Luka 15.7
Znaš li ko ide u Crkvu?
Grešnici.
Pravednicima Crkva ne treba.
*
Kada je Dostojevski bio na ispovedanju kod Sv.Jovana Kronštatskog, ovaj je prokomentarisao ovako: "Ovaj je pokajnik".
#
Čitaj žitija Svetih.
Više zapošljavaj oči i uši od usta.
jasno, ali opet ti kazem, ne mozes prepisati i nauciti i iskusiti tudje pokajanje ocima i usima, vec moras srcem osvojiti vlastito, ... i sto vise trazis ocima i usima po tudjim pokajanjima, to ti manje dolazi na pamet da srcem trebas da trazis vlastiito
a sv. kronstatski je sigurno bolje poznavao ljude od mene, pa je video za dostojevskog, citao sam, i rekoh vec negde veliki molitvenik i cudotvrac nasih dana [knjiska], samo mi je krivo sto mu podvalise onaj san antikomunisticki, sa petokrakama, posthumno 1952. ako se secam [razumem omrazu antikomunisticku, ali svetitelj da se koristi za to, nije u redu, taj san je teski falsifikat, vidi https://svetosavlje.org/vizija-svetog-jovana-kronstatskog/ prvi put objavljen 1952naci cu
 
Poslednja izmena:
Kada je Dostojevski bio na ispovedanju kod Sv.Jovana Kronštatskog, ovaj je prokomentarisao ovako: "Ovaj je pokajnik".
evo, objasni mi gde je bio taj san zapisan i kod koga sve te decenije do 1952, a od 1908? neposredno pred smrt, da ne moze da ga opovrgne da uopste nije njegov
i ako je zig zveri petokrakaka komunisticka, zasto se onda ovo ne uci kod nas? nemojte bre vise da me lazete, ni ja ne volim komuniste, ali ako je petokraka zig antihrista, onda to imate da ucite po svim crkvama, a ne mene da lazete i svetitelju da poturate ove gnusne lazi; kako vam vise nije jasno da cete da platite za svaku laz, a najvise cete platiti sto svetitelju poturate lazno otkrivenje na ovaj gnusni i perfidan nacin?
тављajyhи свакоме на чело и руку жиг у виду звезде. Старац рече да је то жиг антихриста.

преузето из "Православнаја Рус", бр. 20/517, од 15/28 октобра 1952. https://www.proroci.savjeti.biz/ivan_kronstatski.htm
Виђење написано од стране светог Јована Кронштатског непосредно пред његову смрт 1908. год. у коме он пророкује многе ствари које су се догодиле после у 20. веку, али и оне које ће се тек догодити као нпр. долазак антихриста;​
 
Bogomolj@c: evo nasao sam ti knjigu koju sam ja davno citao da vidis koliko je za zivota prorokovao o rusiji, svetom caru, o jeretiku tolstoju i njegovom ljutom kraju, i koliko se sve to stampalo za njegovog zivota, pa onda to uporedi sa famoznim posthumnim ''rukopisom'' iz 1952 kojim se navodno u snu gde mu dodje sarovski poziva na crvene, na petokraku i lazno otkrivenje tvrdeci da je zvezda petokraka u stvari zig antihrista, pa mi reci kako se falsifikat iz 1952 razlikuje od bilo kod sektaskog podvaljivanja
http://theme.orthodoxy.ru/saints/ioann.html#52

ili je zvezda petokraka zig antihrista ili nije, a to da svako moze da veruje kako hoce, pa ja bh onda bio sektas, a ne pravoslavan
a za ovaj san i pozivanje na lazno otkrivenje, kao da je san od svetog jovana kronstatskog, to laganje ima da teram dok ga ne raskrinkam, i jos mi dobro dodje sto su se neki upecali u laganju
 
Poslednja izmena:
...da ne otvaram novu temu, a nastavio bih se na - Adam, otkrivam - VRATA, TEOLOGIJA JEDNOG KORAKA

Jovan 10,1Zaista, zaista vam kažem: ko ne ulazi na vrata u tor ovčij nego prelazi na drugom mjestu on je lupež i hajduk;
Jovan 10,2A koji ulazi na vrata jest pastir ovcama:
Jovan 10,3Njemu vratar otvora, i ovce glas njegov slušaju, i svoje ovce zove po imenu, i izgoni ih;
Jovan 10,4I kad svoje ovce istjera, ide pred njima, i ovce idu za njim, jer poznaju glas njegov.
Jovan 10,5A za tuđinom neće da idu, nego bježe od njega, jer ne poznaju glasa tuđega.
Jovan 10,6Ovu priču kaza im Isus, ali oni ne razumješe šta to bijaše što im kaza.
Jovan 10,7Tada im reče Isus opet: zaista, zaista vam kažem: ja sam vrata k ovcama.
Jovan 10,8Svi koliko ih god dođe prije mene lupeži su i hajduci; ali ih ovce ne poslušaše.
Jovan 10,9Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći.
Jovan 10,10Lupež ne dolazi ni za što drugo nego da ukrade i ubije i pogubi; ja dođoh da imaju život i izobilje.

1. STIH 10,9 sam objasnio ovde https://forum.krstarica.com/threads...anju-posle-smrti.823932/page-50#post-39403945
2. nastavljam sa objasnjenjem sta je teologija JEDNOG koraka, nasuprot teologiji faza, ili vise koraka, JEL, da prodjemo kroz vrata je potreban samo jedan korak, samo je JEDNO potrebno, ...
Dakle, vracam vas na moje vreme, Adamovo, i na moja dva sina, vec znate da sam ja za sve kriv
1. Mojsijeva 4,7Nećeš li biti mio, kad dobro činiš? a kad ne činiš dobro, grijeh je na vratima. A volja je njegova pod tvojom vlašću, i ti si mu stariji.

pethach: opening, doorway, entrance
from pathach
pathach: appear
Definition: to open
i sad imamo od vrata, prozor, ustave nebeske, ... potop [tzv. prvi kraj sveta]
NAS: of the sky were opened.
KJV: and the windows of heaven were opened.
INT: and the floodgates of the sky were opened

Teologija jednog koraka znaci
ulaz-izlaz, otvoren-zatvoren, ...jedan korak je do spasenja [ko udje kroz Hrista - vrata], jedan korak je do smrti [greh je na vratima, vidi iznad dva moja sina], a isto je jedan korak, tj. jedan postupak moj uzrok smrti, ja Adam sam kriv
1. Mojsijeva 2,17Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrijećeš.

Nema postepenog pada u greh, postepenog spasavanja, samo je u pitanju jedan korak, - to vam je teologija jednog koraka, ako niste culi, evo ja Adam da vas naucim, a ostajem duzan odgovor zasto je ona vazna - TEOLOGIJA JEDNOG KORAKA, te objasnjenje zasto je ova telogija u suprotnosti sa ovom temom, mojim uvodnim postom, o postepenom usavrsavanju.
Usavrsavanjem, naravno, prvo odricanjem od grehova, svih, znanih i neznanih, pokajanjem, pa redom, trudom, da se postane sve bolji i bolji, ... naravno uvek uz Boziju pomoc,...
ko zna odgovor, moze ga dati, rad sam cuti. Ja znam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top