Quantcast

Adam, otkrivam: kako se postaje svet[itelj]

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.892
TEOLOGIJA JEDNOG KORAKA, te objasnjenje zasto je ova telogija u suprotnosti sa ovom temom, mojim uvodnim postom, o postepenom usavrsavanju.
ko zna odgovor, moze ga dati, rad sam cuti. Ja znam.
Ali, evo da se ne igram, nismo deca. Mi odrasli, narocito oni koji su zabrazdili, mislimo da je potrebno mnogo koraka, mnoge brige su nas pritisle, i cesto nam stvari deluju nemoguce, mnogi su izgubili veru, a kamoli da imaju ambiciju i pomisao da mogu dostici, postici, koliko li je godina trebalo najvecem u carstvu nebeskom podviga, odricanja, muka, da se vazdigne... TO JE GRESKA, OBMANA, VARKA, potrebno je samo jedno, jedan neophodan korak, tj. uslov

U taj čas pristupiše k Isusu učenici govoreći: Ko je dakle najveći u carstvu nebeskom? I dozva Isus dete, i postavi ga među njih, i reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao deca, nećete ući u carstvo nebesko. Koji se dakle ponizi kao dete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskom. — Jevanđelje po Mateju, glava 18:1-10 (prevod Vuka Karadžića)
Nikakve brige, ljudska planiranja, kalkulisanja umom koja se na kraju pokazu kao naivnost, vec samo decija bezazlenost, impuls srca. Ljudi se boje tog JEDNOG impulsa srca, jer znaju da ih on moze odvesti i u greh, ali to je zato sto odbijaju da se obrate u bezgresenu - bezazlenu decu.

Isusovo učenje
se nije odlikovalo opširnim besedama, već kratkim i jezgrovitim izrekama i parabolama.[1] Duža izlaganja koja se spominju u evanđeljima, poput Besede na gori, kompilacije su izreka izgovorenih u različitim prilikama.[1] Isusovo učenje nema teološku ili etičku sistematičnost i čini se da je pre bilo ad hoc.[1]
na precac, u jednom koraku, - gresis, nemoj vise, ne sudi da ne budes osudjen, hoces da budes najvisi, ponizi se kao dete, dakle
Isus je izlagao svoj nauk u parabolama (slikovitim pričama) i aforizmima (sažetim izrekama), koji su često zvučali paradoksalno.
naizgled protivurecno, ali samo naizgled, ali svakako telogija jednog koraka bez komplikacija u ponudjenom resenju - oprosti, okreni i drugi obraz itd, sve je to po 1 korak, uproscavanje, i minimalizam - nema dometanja vere ucenicima, vec ko ima vere kao zrno, lako ce ona uzrasti sama.

• Blaženi su siromašni duhom, jer je njihovo Carstvo nebesko.
  • Blaženi su tužni, jer će se oni utešiti.
  • Blaženi su krotki, jer će oni naslediti zemlju.
  • Blaženi su gladni i žedni pravde, jer će se nasititi.
  • Blaženi su milostivi, jer će oni biti pomilovani.
  • Blaženi su čisti srcem, jer će oni Boga videti.
  • Blaženi su mirotvorci,
Sva su ova blazenstva na JEDAN korak, a ljudi koji bi suprotno treba im plan od vise koraka ili faza, i za bogacenje duhom, i za srecu, i za razuzdavanje, nasledjivanje, zasicivanje, ... itd.
Hriscanstvo je teologija jednog koraka, a sve druge koje komplikuju, usloznjavaju, izmisljaju nekakve faze, stepenuju, njima nema zore. Eto, tako, pa se obratite u bezazlenu decu, a nemojte da ste naivni da vas varaju kojekakvi koji nemaju ppjma, jer su zaboravili svoj PRVI KORAK U ZIVOTU, vi ga se setite, i u to dete kada ste napravili prvi svoj korak se povratite.

Poslednja izmena:

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.323
Usavrsavanjem, naravno, prvo odricanjem od grehova, svih, znanih i neznanih, pokajanjem, pa redom, trudom, da se postane sve bolji i bolji, ... naravno uvek uz Boziju pomoc,...

Ali, postoji nesto sto ne znate, i zato sam ja dosao da vas naucim.
1. Rekoh da sam ja za sve kriv, i za nesporazum sa Evom, i kako se sve desilo u vezi sa drvetom saznanja dobra i zla [pravim malo veci uvod, ali strpite se]. Elem, vi trebate da naucite istorijski sa drveta saznanja dobra i zla sta je sve BILO u proslosti, sve sto se vec desilo, a ne da jedete sa drveta saznanja dobra i zla u buducnosti, na primer ako neko zlo ucinimo da bi ono uzrokovalo da dodje dobro [rece negde ap. Pavle da zli razgovori kvare dobre obicaje]. Dakle, saznajte sta je sve bilo, a ne sta ce da bude, prosudjujuci i rasudjujuci o proslosti, a ne sudite o buducnosti. Zasto vam ovo govorim? Zato sto Hristos rece
62. А Исус рече му: Ниједан није приправан за царство Божије који метне руку своју на плуг па се обзире натраг.

i apostol Pavle
13. Браћо! Ја још не мислим да сам достигао; једно пак велим: Шта је остраг заборављам, а за оним што је напред сежем се,

Drvo saznanja dobra i zla ako ubuduce jedete sa njega, za buducnost, niste spremni za carstvo Bozije, i zato vam kazem da ga ostavite u proslosti dok ucite, dok ste ucenici, jer je to drvo takvo da se istovremeno jedu i dobri i zli plodovi, ne mogu se samo probrati dobri, a za buducnost vam trebaju samo dobri. Ako li pak zlim sudite buducnost, ici cete na sud, niste i necete nikad biti sveti.

Onaj ko gleda napred, u buducnost, on gleda samo dobro, pozitivno, optimisticki itd, ko se ne osvrce nazad, u proslost, jer je vec naucio, vec se pokajao, vec oprostio...

Uzmimo na primer ovaj momenat, trenutak, i neko nam ucini neko zlo. Koliko ce vremena proteci dok mu ne oprostimo? AKO PRODJE DOSTA VREMENA, mi se moramo osvrnuti u proslost da bi mu oprostili, ali ako smo sposobni da oprostimo u momentu, to znaci da smo okrenuti ka buducnosti, da se ne obaziremo natrag, jer nas je to nauci Hristos, i ap. Pavle.

To sam vam objasnio kako stoje stvari generalno, a meni je otkriveno jer sam sa PLUGOM ZAORAO po laznom otkrivenju, a tada pre nekih 15-ak godina nisam bio spreman za carstvo Bozije, jer sam se osvrtao nazad, pa i danas se ponekad osvrnem- jos uvek se borim, jer jos uvek nisam dostigao u vaskrsenje.
11. Да бих, како достигао у васкрсење мртвих;
Bog zatvorio u neverstvo, a Pismo u greh.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.323
...da ne otvaram novu temu, a nastavio bih se na - Adam, otkrivam - VRATA, TEOLOGIJA JEDNOG KORAKA

Jovan 10,1Zaista, zaista vam kažem: ko ne ulazi na vrata u tor ovčij nego prelazi na drugom mjestu on je lupež i hajduk;
Jovan 10,2A koji ulazi na vrata jest pastir ovcama:
Jovan 10,3Njemu vratar otvora, i ovce glas njegov slušaju, i svoje ovce zove po imenu, i izgoni ih;
Jovan 10,4I kad svoje ovce istjera, ide pred njima, i ovce idu za njim, jer poznaju glas njegov.
Jovan 10,5A za tuđinom neće da idu, nego bježe od njega, jer ne poznaju glasa tuđega.
Jovan 10,6Ovu priču kaza im Isus, ali oni ne razumješe šta to bijaše što im kaza.
Jovan 10,7Tada im reče Isus opet: zaista, zaista vam kažem: ja sam vrata k ovcama.
Jovan 10,8Svi koliko ih god dođe prije mene lupeži su i hajduci; ali ih ovce ne poslušaše.
Jovan 10,9Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći.
Jovan 10,10Lupež ne dolazi ni za što drugo nego da ukrade i ubije i pogubi; ja dođoh da imaju život i izobilje.

1. STIH 10,9 sam objasnio ovde https://forum.krstarica.com/threads...anju-posle-smrti.823932/page-50#post-39403945
2. nastavljam sa objasnjenjem sta je teologija JEDNOG koraka, nasuprot teologiji faza, ili vise koraka, JEL, da prodjemo kroz vrata je potreban samo jedan korak, samo je JEDNO potrebno, ...
Dakle, vracam vas na moje vreme, Adamovo, i na moja dva sina, vec znate da sam ja za sve kriv
1. Mojsijeva 4,7Nećeš li biti mio, kad dobro činiš? a kad ne činiš dobro, grijeh je na vratima. A volja je njegova pod tvojom vlašću, i ti si mu stariji.

pethach: opening, doorway, entrance
from pathach
pathach: appear
Definition: to open
i sad imamo od vrata, prozor, ustave nebeske, ... potop [tzv. prvi kraj sveta]
NAS: of the sky were opened.
KJV: and the windows of heaven were opened.
INT: and the floodgates of the sky were opened

Teologija jednog koraka znaci
ulaz-izlaz, otvoren-zatvoren, ...jedan korak je do spasenja [ko udje kroz Hrista - vrata], jedan korak je do smrti [greh je na vratima, vidi iznad dva moja sina], a isto je jedan korak, tj. jedan postupak moj uzrok smrti, ja Adam sam kriv
1. Mojsijeva 2,17Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrijećeš.

Nema postepenog pada u greh, postepenog spasavanja, samo je u pitanju jedan korak, - to vam je teologija jednog koraka, ako niste culi, evo ja Adam da vas naucim, a ostajem duzan odgovor zasto je ona vazna - TEOLOGIJA JEDNOG KORAKA, te objasnjenje zasto je ova telogija u suprotnosti sa ovom temom, mojim uvodnim postom, o postepenom usavrsavanju.
ko zna odgovor, moze ga dati, rad sam cuti. Ja znam.
Teologija jednoga, koraka, mislim dakle postojim, ojha.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.892
Bog zatvorio u neverstvo, a Pismo u greh.
nabubao si napamet; gde je kontekst? sta znaci - ''zatvorio''?
Teologija jednoga, koraka, mislim dakle postojim, ojha.
mislim da nemas pojma, evo da ti nacrtam pazi
Luka 10,42A samo je jedno potrebno. Ali je Marija dobri dijel izabrala, koji se neće uzeti od nje.

TEOLOGIJA JEDNOG KORAKA, te objasnjenje zasto je ova telogija u suprotnosti sa ovom temom, mojim uvodnim postom, o postepenom usavrsavanju.
Marija, iznad, je samo jedno odabrala, to jedno je deo. Nema vise celina, niti treba vise delova, samo jedan sa kojim ucestvujes u celini. Tako i koraci, samo je jedan potreban, ali pravi. Mnotvo krivih koraka, laznih, pritvornih, - ne vrede. Mnostvo delova koji nisu deo Celine isto ne vrede, tj uzece vam se.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.323
nabubao si napamet; gde je kontekst? sta znaci - ''zatvorio''?

mislim da nemas pojma, evo da ti nacrtam pazi
Luka 10,42A samo je jedno potrebno. Ali je Marija dobri dijel izabrala, koji se neće uzeti od nje.

Marija, iznad, je samo jedno odabrala, to jedno je deo. Nema vise celina, niti treba vise delova, samo jedan sa kojim ucestvujes u celini. Tako i koraci, samo je jedan potreban, ali pravi. Mnotvo krivih koraka, laznih, pritvornih, - ne vrede. Mnostvo delova koji nisu deo Celine isto ne vrede, tj uzece vam se.
Pronadji bibl.stihove za neverstvo I greh, :)
A Marija je bila ljudsko bice, pa ce I ona na sud , Propovednik 14,12.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.892
Pronadji bibl.stihove za neverstvo I greh, :)
A Marija je bila ljudsko bice, pa ce I ona na sud , Propovednik 14,12.
ja to nisam diskutovao, ali tebi je to na pameti jer se bojis kako ces sam zavrsiti na sudu, jel', da ne budes medju OSUDJENIMA - to meni govori tvoja replika; pronadji stihove sam, ali vidi zasto dokazujes ''zatvor'' i sud - ja te ne pitam da se meni pravdas da su svi zatvoreni i idu na sud, pa i ti jadan moras.

Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, ... - rece Hristos, ali ne, ti nisi hriscanin, pa mu zato i ne verujes. Ti si svedenborgijanac, verujes u vanzemaljce i letece tanjire.

A ja sam upravo odradio sneg sa lopatom, nece vanzemaljci da se late posla, samo bi da mute i kradu vreme ljudima. I nece ovo moje kuce da uci o njima, odmah cepa gace. ne pita s koje planete dolaze nezvani gosti. E sta ovo moje kuce sa ljudskim pogledom misli o vanzemaljcima, isto i ja mislim, macku o rep vase ETH.

Poslednja izmena:

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.323
ja to nisam diskutovao, ali tebi je to na pameti jer se bojis kako ces sam zavrsiti na sudu, jel', da ne budes medju OSUDJENIMA - to meni govori tvoja replika; pronadji stihove sam, ali vidi zasto dokazujes ''zatvor'' i sud - ja te ne pitam da se meni pravdas da su svi zatvoreni i idu na sud, pa i ti jadan moras.

Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, ... - rece Hristos, ali ne, ti nisi hriscanin, pa mu zato i ne verujes. Ti si svedenborgijanac, verujes u vanzemaljce i letece tanjire.

A ja sam upravo odradio sneg sa lopatom, nece vanzemaljci da se late posla, samo bi da mute i kradu vreme ljudima. I nece ovo moje kuce da uci o njima, odmah cepa gace. ne pita s koje planete dolaze nezvani gosti. E sta ovo moje kuce sa ljudskim pogledom misli o vanzemaljcima, isto i ja mislim, macku o rep vase ETH.
Vidim da udaras kontru, idemo :
Rimljnima 11,32 jer Bog zatvori sve u neverstvo.
Galatima 3, 22 ali pismo zatvori sve pod greh.
Sledece je vrli vazno iz
Jezekilj 18, 20 koja dusa zgresi, ona ce umreti, sin niece nositi bezakonje ocevo;
HalleluYAH

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.892
Vidim da udaras kontru, idemo :
Rimljnima 11,32 jer Bog zatvori sve u neverstvo.
Galatima 3, 22 ali pismo zatvori sve pod greh.
Sledece je vrli vazno iz
Jezekilj 18, 20 koja dusa zgresi, ona ce umreti, sin niece nositi bezakonje ocevo;
HalleluYAH
jezekilj je jasan tu, mada ima i gde je jos jasniji
ap. pavle - kada ga tako citiras zvuci strasno, ali ti si bas iscupao iz konteksta, pa ne znam sta ti to treba kao da tvoja svedenborska crkva odvlaci ljude od pisma i Boga? ja bih pobegao iz nje glavom bez obzira, isclani se pod hitno, pa da ti rastumacim to sto cupas iz konteksta - nemoj da cupas bibl. stihove, vec se ti iscupaj iz te sekte koja te truje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.