Adam da obradjuje i cuva Edemski vrt!?

Meni liči da je Adam bio pokusni kunić u nekoj edenskoj laboratoriji.Kao Pavlovljev pas,treniran da izvršava neke zadatke.Otud i testovi.Posle svakog eksperimenta vrše se testovi zar ne?:D Verovatno Adam nije bio prvi čovek,jer da jeste bilo bi biblijskih svedočanstava o postojanju dinosaurusa,koje su neki ljudi pre prvih biblijskih ljudi marljivo crtali po pećinama i postoje dokazi o praistorijskoj umetnosti oslikavanja ovih stvorenja.:) Bića koja su rešila da naprave stvorenje"poput njih samih"uspavali su Adama da bi iz njegovog rebra uzeli matične ćelije za pravljenje Eve.Kloniranje?:) Inače da je Adam bio savršen-jeste.Nije imao taštu.:mrgreen: Šalim se,nije bio savršen,jer da jeste eksperiment bi se verovatno završio.Bogovi ne bi pravili testove da vide kako će se njihova kreacija ponašati.Drvo poznavanja dobra i zla je jedan od tih testova."Hajde sad da vidimo šta smo napravili...." "Aha...:think: slepu poslušnost treba usavršiti..Nisu dobri...Povodljivi su." "A da napravimo mi njemu religiju,pa nek on sam sebi ispira mozak,kod samoštelujućih automobilski ventila je uspelo...:mrgreen:""PS:Zabraniti mu onu travu što raste levo od banane,priča sa zmijama.:D I bi tako...dan osmi,ljudi postadoše religiozni a mozgovi nastaviše u leru.:D

Poslednja izmena:
Meni liči da je Adam bio pokusni kunić u nekoj edenskoj laboratoriji.Kao Pavlovljev pas,treniran da izvršava neke zadatke.Otud i testovi.Posle svakog eksperimenta vrše se testovi zar ne?:D Verovatno Adam nije bio prvi čovek,jer da jeste bilo bi biblijskih svedočanstava o postojanju dinosaurusa,koje su neki ljudi pre prvih biblijskih ljudi marljivo crtali po pećinama i postoje dokazi o praistorijskoj umetnosti oslikavanja ovih stvorenja.:) Bića koja su rešila da naprave stvorenje"poput njih samih"uspavali su Adama da bi iz njegovog rebra uzeli matične ćelije za pravljenje Eve.Kloniranje?:) Inače da je Adam bio savršen-jeste.Nije imao taštu.:mrgreen: Šalim se,nije bio savršen,jer da jeste eksperiment bi se verovatno završio.Bogovi ne bi pravili testove da vide kako će se njihova kreacija ponašati.Drvo poznavanja dobra i zla je jedan od tih testova."Hajde sad da vidimo šta smo napravili...." "Aha...:think: slepu poslušnost treba usavršiti..Nisu dobri...Povodljivi su." "A da napravimo mi njemu religiju,pa nek on sam sebi ispira mozak,kod samoštelujućih automobilski ventila je uspelo...:mrgreen:""PS:Zabraniti mu onu travu što raste levo od banane,priča sa zmijama.:D I bi tako...dan osmi,ljudi postadoše religiozni a mozgovi nastaviše u leru.:D

I dalje su u leru kod 99.9999% populacije nažalost :roll:

Pa sad... Ti mene podsećaš na plavušu. Prirodnu. Ako ćemo baš da budemo tolko intimni. :D

Zapravo... Podsećaš me na zlatnu ribicu. I zlatna ribica je plavuša, ali pamti samo poslednjih deset sekundi iz života. :mrgreen:
Malopre ti je dokazano da raditi znači brinuti o vrtu, a čuvati znači čuvati vrt. Od lopova. :D

Zapravo... podsećaš me na zlatnu ribicu koja pati od miopije. :rotf:
Ja sam izneo teoriju da su izvan vrta postojali neki drugi ljudi. Od kojih je trebalo braniti vrt.
Jerohinac smatra da su vrt mogli čuvati heruvimi.
Ne umeš da nas razlikuješ? z:)

Podsećaš me na zlatnu ribicu... Ali nema veze. Ionako ćeš uskoro zaboraviti... :hahaha1:

Бог је Стена моја, у Њега ћу се уздати, Штит мој и Рог спасења мог, Заклон мој и Уточиште моје, Спаситељ мој, који ме избавља од силе.
(II Samuilova 22.3)

Zaključak je da si ti zlatna ribica. z:)

Kongregacija spamera - autsajdera koji sebe nazivaju vernicima pomislila je da je konačno uspela, između preko 17.000 postova koje sam ovde objavio, da nađe jedan post koji može napasti.

Suviše bledog duha da bi mogli napraviti iole uspelu dosetku, suviše plitkog uma da bi mogli učestvovati u diskusijama o religiji, suviše neobavešteni da bi kvalifikovano mogli da iznesu bilo kakvo mišljenje o bilo čemu, suviše prazne glave da bi uopšte imali ikakvo mišljenje, za trenutak su pomislili da su u mojoj poruci našli razlog da me obrukaju.

Ne pišem ovo da bih dokazivao nekakve banalne činjenice, niti da bih nastavio diskusiju tamo gde ju je lavež avlijanera prekinuo. Baš me briga šta bi oni mislili o meni kada bi slučajno umeli da misle. :)

Želim samo da ovo ostane kao podsetnik, kada se ti "vernici" ponovo požale da im ateisti ovde smetaju da raspravljaju o veri. Kada im ubuduće takav... trofizam pobudi gangliju samicu, neka se vrate na ovu stranicu i vide kako u suštini izgleda njihovo "raspravljanje".

.
:hahaha: :vatromet: :hahaha:

Da Adamu je Bog rekao i dao zadatak da obradjuje i cuva ( pazi i stara se o njemu ) Edemski vrt koji je stvorio za njega i njegovo potomstvo

Kao sto i Domacin pazi i cuva svoje imanje lol

Rec "cuva" je malo cudna samo zbog prevoda koji je upotrebljen ..sto znaci "starati se" ili "voditi brigu o necemu" ..na to se misli :)

A ne da ga cuva od neprijatelja ili nekog zivog bica u Edemu :)

I sta ima tu nejasno ??!!?

Ili ste vi glupi ili se samo zelite podsmevati se Bogu ..treceg nema lol

Da Adamu je Bog rekao i dao zadatak da obradjuje i cuva ( pazi i stara se o njemu ) Edemski vrt koji je stvorio za njega i njegovo potomstvo

Kao sto i Domacin pazi i cuva svoje imanje lol

Rec "cuva" je malo cudna samo zbog prevoda koji je upotrebljen ..sto znaci "starati se" ili "voditi brigu o necemu" ..na to se misli :)

A ne da ga cuva od neprijatelja ili nekog zivog bica u Edemu :)

I sta ima tu nejasno ??!!?

Ili ste vi glupi ili se samo zelite podsmevati se Bogu ..treceg nema lol

Ima trećeg. Možda si ti glup.

Biti glup i vjerovati u Boga i zivot poslije tjelesne smrti, ili biti glup pa ne vjerovati - sta moze biti gore, jer ako prvi glupaci vjeruju pa ne bude nista, nista i ne gube. Ali ako ipak postoji ono u sta prva grupa ludaka vjeruje...
Kakva gnusna ćiftinska logika!
Kvalitetno provesti život, prihvatiti i odgovoriti na izazove, izboriti se za status nije samo obaveza prema sebi, već i prema generacijama potomaka.

Back