AC/DC Đi Ping - Dobrodošlica Kineskom Caru

https://simpleflying.com/who-owns-boeing/
"Institucionalni ivestitori procentualno poseduju najveći deo kompanije, tačnije oko 61,67%."
Najveći su Blek Rok i Vangard.

https://www.linkedin.com/pulse/vanguard-blackrock-funneled-billions-blacklisted-hrsyc
"Izveštaj koji je izdao dvopartijski kongresni komitet otkriva da su kompanije sa Volstrita usmerile milijarde dolara kineskim kompanijama na crnoj listi, objavio je Volstrit džornal u četvrtak. Na crnoj listi sa razlogom: Prema izveštaju, „[te] kompanije razvijaju napredne borbene avione i nuklearno oružje za Narodnu oslobodilačku armiju (PLA) i kreiraju tehnologiju koja se koristi za izvršenje tekućeg genocida nad Ujgurskim narodom“. Volstrit nastavlja da ulaže: Istraga je otkrila da je 2023. Volstrit usmerio 6,5 milijardi dolara u 63 različite kineske kompanije sa crne liste ili crvene zastavice."

Čisto da znamo ko je čiji.

Šta misliš, hoće li gospodin Xi prodati svog Boeinga u staro gvožđe i kupiti ruskog Iljušina?

:per:
Kakve sam Iljusin ima veze sto Boeing propada? Mogu da propadnu i jedna i druga firma, nema to veze, poetna je da je Boeing u katastrofalnoj finansijskoj, a i poslovnoj, situaciji. I koliko sam shvatio to nema veze sa Rusima ili Kinezima, vec sa tehnickim greskama koje su sami pravili.

Ako hoces iskreno moje misljenje, problem je Megatrend. Napravili su Megatrend obrazovanje u celom svetu, i sad su krenuli da rade Megatrend "strucnjaci". I onda krecu problemi, jer oni zapravo NISU strucnjaci vec samo vlasnici diploma.

Imas kod Sabine Hosenfelder na YT interesantan video, mislim da je poslednji ili tu negde, o krahu nauke. Ukratko, jako se povecao broj naucnika u svetu u poslednjih recimo 30-40 godina, ali je RELEVANTNOST ili jos bolje DOPRINOS NAUCI strasno opao u odnosu na period pre recimo 50-70 godina, ili cak 100 godina. Drugim recima devalvirala je i cela nauka, kao sto je devalviralo sve vezano za obrazovanje.

Da ne ispadne da pisem da smaram, posledica ti je da "strucnjaci" zapravo jesu upravo to - "strucnjaci". A posledice su ovakvi problemi kakve ima Boeing.

Inace problem je globalni i neka nam je Bog u pomoc. Zamislite samo lekare sa kupljenim diplomama kako vas operisu - ja bolji primer za to koliki je horor devalvacija obrazovanja nemam.

Bilo bi jako dobro da vi prozapadni podrzavaoci skinete ruzicaste naocare i pogledate istini u oci, jer problem i jeste PAD Zapada. Moralni pad, finansijski pad, industrijski pad - prakticno pad svega. I ne, to nije dobro, to je lose i tuzno za sve, a prvenstveno za gradjane Zapada.

Kakve sam Iljusin ima veze sto Boeing propada? Mogu da propadnu i jedna i druga firma, nema to veze, poetna je da je Boeing u katastrofalnoj finansijskoj, a i poslovnoj, situaciji. I koliko sam shvatio to nema veze sa Rusima ili Kinezima, vec sa tehnickim greskama koje su sami pravili.

Ako hoces iskreno moje misljenje, problem je Megatrend. Napravili su Megatrend obrazovanje u celom svetu, i sad su krenuli da rade Megatrend "strucnjaci". I onda krecu problemi, jer oni zapravo NISU strucnjaci vec samo vlasnici diploma.

Imas kod Sabine Hosenfelder na YT interesantan video, mislim da je poslednji ili tu negde, o krahu nauke. Ukratko, jako se povecao broj naucnika u svetu u poslednjih recimo 30-40 godina, ali je RELEVANTNOST ili jos bolje DOPRINOS NAUCI strasno opao u odnosu na period pre recimo 50-70 godina, ili cak 100 godina. Drugim recima devalvirala je i cela nauka, kao sto je devalviralo sve vezano za obrazovanje.

Da ne ispadne da pisem da smaram, posledica ti je da "strucnjaci" zapravo jesu upravo to - "strucnjaci". A posledice su ovakvi problemi kakve ima Boeing.

Inace problem je globalni i neka nam je Bog u pomoc. Zamislite samo lekare sa kupljenim diplomama kako vas operisu - ja bolji primer za to koliki je horor devalvacija obrazovanja nemam.

Bilo bi jako dobro da vi prozapadni podrzavaoci skinete ruzicaste naocare i pogledate istini u oci, jer problem i jeste PAD Zapada. Moralni pad, finansijski pad, industrijski pad - prakticno pad svega. I ne, to nije dobro, to je lose i tuzno za sve, a prvenstveno za gradjane Zapada.
Slažem se ja da postoji vidan pad kvaliteta obrazovanja u celom svetu, ali da zapad ima šta da ponudi i dalje dokaz je čelično krilo gospodina Xi-ja.

Druga ekonomija sveta ne može da napravi ništa bolje, onda to znak da ipak nešto rade kako treba.

Slažem se ja da postoji vidan pad kvaliteta obrazovanja u celom svetu, ali da zapad ima šta da ponudi i dalje dokaz je čelično krilo gospodina Xi-ja.

Druga ekonomija sveta ne može da napravi ništa bolje, onda to znak da ipak nešto rade kako treba.
Ja sam samo hteo da ukazem da nema vise u sta da se kune. Nazalost sve ide u nekom losem smeru, a nazalost na Zapadu ide mnogo brzo u mnogo losem smeru.

Zato se sada i menja ceo svetski sistem - ne moze da se stampa novac besomucno, ni dolar ni euro ni juan ni dinar.

Bar mi u Srbiji smo videli 1993. kako to zavrsava. Medjutim primecujem kod dela vas koji podrzavate Zapad odredjeni autizam da shvatite da isto kao sto je dinar postao bezvredan, trenutno su na istom putu dolar i EUR. A to znaci da Zapad mora nesto da menja - a on to nece. I to je problem, i to iskljucivo problem Zapada.

Zapad jos "gilja" po inerciji (ljudi/znanje - prvenstveno starije generacije, imovina - velikim delom popljackana sirom sveta, ali ipak jos impozantna, i naravno steceno znanje i kvalitet ostvaren tim otetim novcem i ulozenim trudom) ali taj zamah se gubi sve brze i brze.

Dakle morace nesto drasticno da promene, i nadajmo se da nece posegnuti za nuklearnim sukobom kao resenjem.

Back