Abortus je ubistvo po Bogu

Ne znam baš da li sam te s konto ?
Ali
Mi imamo moć , ali ograničenu
sopstvenim uredjenjem u društvu(zakonom)
Kad tad ta moć se prekine
Bog uvek ima moć (Bog i znači moć)
Sotona nije biće ali ima moć nekad da uzme život.
A baš ta moć sotone (nekad) je naša moć.
To je pararelno
sotona (naše zle želje, pohlepa,zadovoljenje telesnih želja)- protivnik duhovnome u nama
dovede nas do amoralnog a to amoralno do ubistva.
U ovoj temi ,primeri:
prostitucija
seksualno zlostavljanje
egoizam
mržnja, neodgovornost ...
Znači sotona nije neko biće koje nas navodi na greh
već baš gore navedeni primeri .
A bog nam govori ne činite to , da ne padnete pod vlast sotone.
Sotona je personifikacija a ne biće
i mnoge nedoumice u Pismu bivaju razotkrivene i jasne.
Pozdrav
 
Christadelphian:
Ne znam baš da li sam te s konto ?
Ali
Mi imamo moć , ali ograničenu
sopstvenim uredjenjem u društvu(zakonom)
Kad tad ta moć se prekine
Bog uvek ima moć (Bog i znači moć)
Sotona nije biće ali ima moć nekad da uzme život.
A baš ta moć sotone (nekad) je naša moć.
To je pararelno
sotona (naše zle želje, pohlepa,zadovoljenje telesnih želja)- protivnik duhovnome u nama
dovede nas do amoralnog a to amoralno do ubistva.
U ovoj temi ,primeri:
prostitucija
seksualno zlostavljanje
egoizam
mržnja, neodgovornost ...
Znači sotona nije neko biće koje nas navodi na greh
već baš gore navedeni primeri .
A bog nam govori ne činite to , da ne padnete pod vlast sotone.
Sotona je personifikacija a ne biće
i mnoge nedoumice u Pismu bivaju razotkrivene i jasne.
Pozdrav
Najveci uspeh Sotone je sto je uspeo da ubedi ljudski rod da on NE POSTOJI...tog momenta je mogao da radi sa ljudskim rodom sta je hteo...Mi sa svojim zlom samo sluzimo njemu. A covek ima slobodnu volju kome ce sluziti..dobru ili Bogu ili Sotoni ili zlu...Kome sluzi abortus? Sta se desava sa dusom kada joj nozem prekines proces materijalizacije? Sta se desava i sa muskarcem i zenom koji su doneli odluku o abortusu- pod ciju vlast tada ulaze i kakav ce im posle toga zivot biti? Pa, izvolite- birajte!!!
 
[quote="maleni
To govori da bi svaka devojka morala pre svega da razmisli kad ce se podati nekom muskarcu, bez obzira na njegova navaljivanja i govorenja o ljubavi.[/quote]


Zanimljiva terminologija koja nedvosmsleno govori o stavu prema zenama... znaci ona treba da razmisli da li ce da se PODA ili ne...Daje se lonac, kashika i slicno..zena nije stvar, pa da se DAJE.
 
maleni:
Sex ni u braku ni van braka nije ogavan.

Najjedostavnije receno: Kada se dvoje ljudi spoje u sexualnom cinu oni su pred Bogom u braku. Dvoje je postalo jedno.

Brak kao institucija sluzi upravo da se taj cin spajanja legalizuje i pred Bogom i pred ljudima. Kad se jednom spoji vise se ne razdvaja osim ako jedan od supruznika umre.

Dakle ako dvoje imaju zajedno sex, oni su za Boga u braku. Ako svoju vezu ne legalizuju, svaki put kad promene partnera cine greh preljube. Ako su hriscani, a to cine, onda greh cine svesno bez obzira na Rec, pa se time suprotstavljaju Duhu.
Greh protivi Duha ...

Koliko ja znam, brak se pred ljudima legalizuje u skladu sa normama Zakona o braku i porodicnim odnosima. A ovo vidjenje je vidjenje hriscanstva...
Ako se sve ovo posmatra nekriticki (kako bi inace dogme mogle dase posmatraju?), onda mali broj ljudi ne cini smrtni greh.
 
I:
Zar vi mislite da je zenama lako da donose tako veliku odluku?
A,sta je sa onim vec uobicajenim:Njih dvoje se vole i sve je super dok ona ne ostane u drugom stanju.Naravno,on je ostavlja,gurne joj pare u ruke i samo kaze ABORTIRAJ!
Sta je onda sa njom,da je dete celog zivota podseca na tog kretena?Da bude isfrustrirana majka? :x

Aman, sta bi bilo sa tim detetom? Kako bi dete raslo pored majke sa osecajem krivice? Da, imalo bi osecaj krivice da je ono krivo sto je majci upropasten zivot.
 
rdeki:
I:
Zar vi mislite da je zenama lako da donose tako veliku odluku?
A,sta je sa onim vec uobicajenim:Njih dvoje se vole i sve je super dok ona ne ostane u drugom stanju.Naravno,on je ostavlja,gurne joj pare u ruke i samo kaze ABORTIRAJ!
Sta je onda sa njom,da je dete celog zivota podseca na tog kretena?Da bude isfrustrirana majka? :x

Aman, sta bi bilo sa tim detetom? Kako bi dete raslo pored majke sa osecajem krivice? Da, imalo bi osecaj krivice da je ono krivo sto je majci upropasten zivot.

ALi to ocigledno nije bitno, ono treba da nosi svoj krst i tako to...
Slusala
 
rdeki:
I:
Zar vi mislite da je zenama lako da donose tako veliku odluku?
A,sta je sa onim vec uobicajenim:Njih dvoje se vole i sve je super dok ona ne ostane u drugom stanju.Naravno,on je ostavlja,gurne joj pare u ruke i samo kaze ABORTIRAJ!
Sta je onda sa njom,da je dete celog zivota podseca na tog kretena?Da bude isfrustrirana majka? :x

Aman, sta bi bilo sa tim detetom? Kako bi dete raslo pored majke sa osecajem krivice? Da, imalo bi osecaj krivice da je ono krivo sto je majci upropasten zivot.

ALi to ocigledno nije bitno, ono treba da nosi svoj krst i tako to...
Slusala sam mnoge devojke kako bacaju drvlje i kamenje na one koje bi abortirale ili one koje su abortirale, nalazeci za shodno da SUDE o tudjim postupcima (vrlo je interesantno posmatrati takve reakcije...). Niko se nije zapitao shta je sa ocem, shta ce biti sa tim detetom (koje je, fakat, nezeljeno). To se ne uklapa u socijalno prihvatljive okvire...
A najlakshe je pljunuti drugog i suditi mu.
 
Lolla, potpuno se slazem s tobom.
Postoje stvari na koje gledate jednim ocima kada su dalko od vas, ali ako vas pogode kojim slucajem onda tek mozete shvatiti njihovu pravu snagu.
Zato, ne sudi nikome jer ne znas sta te sutra moze zadesiti.
 
Christadelphian:
Ne znam baš da li sam te s konto ?
Ali
Mi imamo moć , ali ograničenu
sopstvenim uredjenjem u društvu(zakonom)
Kad tad ta moć se prekine
Bog uvek ima moć (Bog i znači moć)
Sotona nije biće ali ima moć nekad da uzme život.
A baš ta moć sotone (nekad) je naša moć.
To je pararelno
sotona (naše zle želje, pohlepa,zadovoljenje telesnih želja)- protivnik duhovnome u nama
dovede nas do amoralnog a to amoralno do ubistva.
U ovoj temi ,primeri:
prostitucija
seksualno zlostavljanje
egoizam
mržnja, neodgovornost ...
Znači sotona nije neko biće koje nas navodi na greh
već baš gore navedeni primeri .
A bog nam govori ne činite to , da ne padnete pod vlast sotone.
Sotona je personifikacija a ne biće
i mnoge nedoumice u Pismu bivaju razotkrivene i jasne.
Pozdrav

Tacno,Sotona moze da uzme ali ne i da stvori,zbog toga se kao i razlikujemo,Bog moze i jedno i drugo,pa jesmo li onda i mi Bogovi,s`obzirom da u datom momentu imamo moc odluke? Pozdrav
 
MaranAta:
Сваки полни акт уз који се користи контрацепција је у сврху задовољења ниских похота и страсти - животињских нагона. Самим тим га ни Црква не може подржавати.

Полни акт између супружника без кориштења контрацепције је акт љубави - а даље, нека буде воља Божја. :wink:

mislim da je sex zdrav
 
Mislim da je dolazak apsolutno svakog deteta na svet iskljucivo Bozije delo, Bez ozira a nacin njegovog materijalnog postanka, ono je pre svega duh od Boga nam poslat i dat nam na cuvanje.
Dete ne dolazi ljudima samo zog seBe samog vec upravo i zog svojih roditelja, Brace, sestara, i uopste ljudi. Mislim da je "sudBinski" sa nama jer jegovim dolaskom i majka i otac dozivljavaju promene za koje ce samo oni odluciti da li ce Biti Bolje ili losije po njih. Ovim se opet vracamo pitanju vere, jer se mora verovati u doro i pozeleti dorodoslica svakom detetu i Bog ce nas videti i cuti, podrzace nas i pomoci ce nam.
Pozdrav svim zenama i majkama ....
 
Мислим, да проблем аборта постоје само због тога да сада постоје веомо широки спектр проблема разумевања суштине сексуалног односа између мушкарца и жене. Позната врста савременог живота - секс и стални страх поред одговорностју - дететом. Заборавили су људи каква је циљ секса - није само блаженство, али дати живот новом бићу. Ако нешто човек је урадио онда ОБАВЕЗАН одговорити и живот детета не може бити платом за погрешке овога мушкарца и овај жене.

Поздрав свима.
 
Christadelphian:
Bog nas zna i posmatra jos u utrobama nasih majki.
i Bozija volja je svako zacece
Psalam 139:13-16
Cak i slucajno kao i danas doduse jos u Mojsijevo vreme bilo je strogo kaznjavanjo povredjivanje trudne zene i ploda
Izlazak 21:22,23
A za namerno zna se !
Sto bi bilo drugacije ako neko drugi oduzme zivot nerodjenoj bebi ili majka licno ??
Napredak nauke omogucio nam je da vidimo plod i njegovo stanje ali cak i ako nije zdravo nije na nam da sudimo o njegovom zivotu jer mi ne znamo zasto je to tako
Ma ne seri, svi znamo da u Srbiji 70 % zena vrsi abortus pa cak i ako je zabranjeno ili neovlasceno. Ne vredi... :( :( :(
Propovednik 11:5
Da li se i invalidi ubijaju ?
Sto bi bilo drugacije sa bebama :?:
 
lolla:
Nadala sam se da cu procitati neshto shto ce me ubediti, ali avaj....meni i dalje nije jasno zashto je sex bez braka greh, a u braku nije. Tj. zashto sam taj akt predstavlja neshto shto je ogavno van braka, a u braku se ne izostavlja?

Секс без брака је грех због тога не постоје брак као Божије благословење. Секс без брака је блуд.
 
Алjона:
lolla:
Nadala sam se da cu procitati neshto shto ce me ubediti, ali avaj....meni i dalje nije jasno zashto je sex bez braka greh, a u braku nije. Tj. zashto sam taj akt predstavlja neshto shto je ogavno van braka, a u braku se ne izostavlja?

Секс без брака је грех због тога не постоје брак као Божије благословење. Секс без брака је блуд.

A zasto?
 
lolla:
Алjона:
lolla:
Nadala sam se da cu procitati neshto shto ce me ubediti, ali avaj....meni i dalje nije jasno zashto je sex bez braka greh, a u braku nije. Tj. zashto sam taj akt predstavlja neshto shto je ogavno van braka, a u braku se ne izostavlja?

Секс без брака је грех због тога не постоје брак као Божије благословење. Секс без брака је блуд.

A zasto?
Zato sto je SVRHA sexa-radjanje dece, a ne zadovoljavanje strasti...bezbracni sex upravo tome sluzi, zar ne? Kada je dvoje u braku crkveno vencano, oni predstavljaju jedno telo pred Bogom i nad njima je poseban blagoslov (Sv.tajna braka)i deca koja se radjaju su blagoslovena deca (vec u majcinoj utrobi ih obozuje Duh Sveti)...itd.itd. Sex bez Bozjeg blagoslova je-Blud, a blud je greh...to ne rade cak ni zivotinje. itd.itd.dugacka prica...citaj malo...
 
Секс без брака је грех због тога не постоје брак као Божије благословење. Секс без брака је блуд.[/quote]

A zasto?[/quote]
Zato sto je SVRHA sexa-radjanje dece, a ne zadovoljavanje strasti...bezbracni sex upravo tome sluzi, zar ne? Kada je dvoje u braku crkveno vencano, oni predstavljaju jedno telo pred Bogom i nad njima je poseban blagoslov (Sv.tajna braka)i deca koja se radjaju su blagoslovena deca (vec u majcinoj utrobi ih obozuje Duh Sveti)...itd.itd. Sex bez Bozjeg blagoslova je-Blud, a blud je greh...to ne rade cak ni zivotinje. itd.itd.dugacka prica...citaj malo...[/quote]

E sada smo u celoj prici blizi zivotinjama sto je po meni ispravno.
Ali, hajdemo da ostavimo te religiozne stvari po strani i da pogledamo realno. Devojka studira medicinu. Predavanja traju 7 godina i hajde da kazemo jos godinu dana (za najbolje studente) dok se ne ociste svi ispiti i ne diplomira. A to ce reci da devojka izlazi kao doktor sa fakulteta sa 27 godina. Zatim mora da stazira godinu dana i tek onda da se odluci ili za zasnivanje stalnog radnog odnosa ili za specijalizaciju. Realno pitanje za sve: "Da li ona za sve ovo vreme treba da se uzdrzava od sexa?".
Hajdemo dalje. 16-ogodisnja devojcica je silovana i ostaje u drugom stanju. Samim tim sto bi na takav nacin dete bilo rodjeno, pitanje je kako bi ona uspela da se sredi psihicki i da bude dobra majka tom detetu. A ako jos nije nikako ekonomski obezbedjena, onda je tek radjanje tog deteta prava katastrofa pre svega za to dete.
Razmislite malo realno. Prizemljite se, jer ovo su ozbiljne stvari.
Osnovna greska je osporavanje sexa. Sex ne treba satanizovati i osporavati. To je nesto prirodno i lepo. Ali treba raditi na obrazovanju mladih ljudi da bi se izbegle ovako ozbiljne posledice. I opet bez obzira na sve mere moze doci do nezeljene trudnoce, a ja mislim da je abortus mnogo bolje resenje nego radjanje nezeljenog deteta koje nema nikakvih perspektiva u zivotu.
 
rdeki:
Секс без брака је грех због тога не постоје брак као Божије благословење. Секс без брака је блуд.

A zasto?[/quote]
Zato sto je SVRHA sexa-radjanje dece, a ne zadovoljavanje strasti...bezbracni sex upravo tome sluzi, zar ne? Kada je dvoje u braku crkveno vencano, oni predstavljaju jedno telo pred Bogom i nad njima je poseban blagoslov (Sv.tajna braka)i deca koja se radjaju su blagoslovena deca (vec u majcinoj utrobi ih obozuje Duh Sveti)...itd.itd. Sex bez Bozjeg blagoslova je-Blud, a blud je greh...to ne rade cak ni zivotinje. itd.itd.dugacka prica...citaj malo...[/quote]

E sada smo u celoj prici blizi zivotinjama sto je po meni ispravno.
Ali, hajdemo da ostavimo te religiozne stvari po strani i da pogledamo realno. Devojka studira medicinu. Predavanja traju 7 godina i hajde da kazemo jos godinu dana (za najbolje studente) dok se ne ociste svi ispiti i ne diplomira. A to ce reci da devojka izlazi kao doktor sa fakulteta sa 27 godina. Zatim mora da stazira godinu dana i tek onda da se odluci ili za zasnivanje stalnog radnog odnosa ili za specijalizaciju. Realno pitanje za sve: "Da li ona za sve ovo vreme treba da se uzdrzava od sexa?".
Hajdemo dalje. 16-ogodisnja devojcica je silovana i ostaje u drugom stanju. Samim tim sto bi na takav nacin dete bilo rodjeno, pitanje je kako bi ona uspela da se sredi psihicki i da bude dobra majka tom detetu. A ako jos nije nikako ekonomski obezbedjena, onda je tek radjanje tog deteta prava katastrofa pre svega za to dete.
Razmislite malo realno. Prizemljite se, jer ovo su ozbiljne stvari.
Osnovna greska je osporavanje sexa. Sex ne treba satanizovati i osporavati. To je nesto prirodno i lepo. Ali treba raditi na obrazovanju mladih ljudi da bi se izbegle ovako ozbiljne posledice. I opet bez obzira na sve mere moze doci do nezeljene trudnoce, a ja mislim da je abortus mnogo bolje resenje nego radjanje nezeljenog deteta koje nema nikakvih perspektiva u zivotu.[/quote]
Sa ateisticke tacke (osporavanje postojanja Boga i nastavak zivota posle smrti)tvoj stav je racionalan i logican i takvim ljudima je "sve dozvoljeno"...ali obzirom da je zivot na zemlji samo prolazna faza u razvoju duse, onda ovaj problem dobija drugi smisao...onda sex (koji jeste lep) ima drugi smisao, onda abortus jeste smrtni greh, onda brak ima drugi smisao (ne zajednica zasnovana na interesu vec blagodatnoj ljubavi u kojoj partneri zajedno rastu ka Gospodu, a ujedno radjaju decu kao dar od Boga, kao plod njihove ljubavi); onda nece smetati ni toj buducoj lekarki da se uda i da zavrsi studije, ili toj silovanoj devojcici da rodi dete i ako je religiozna- da dozivi to dete kao dar od Boga i da vlastitim trpljenjem i ljubavlju koju ce dati tom detetu- SPASI DUSU. Jer, SPASENJE DUSE je SVRHA naseg zivota. Ako iz tog ugla sagledavas sve sto ti se u zivotu desava, onda ces SVE nedace iskoristiti za unutarnji rast i SPASENJE. Dakle, ateisticki stav i religiozni nema dodirne tacke, pa se ne mozemo ni razumeti.
 
Ne dao ti Bog da se nadjes u takvoj situaciji. Onda bih te pitao koliko u sta verujes i sta je ispravno a sta nije.
Jesi li svestan ili svestna kroz sta prolazi silovana devojcica? Kroz kakve traume i stresove? Nisi. Da jesi shvatio bi da to ne moze biti dar za nju.
Da li znas kako se oseca odbaceno dete? Da li znas kakve ono traume prezivljava?
Da li je zaista tesko naci se u tudjoj kozi i shvatiti kako se taj neko oseca?
Izgleda da je vama koji se pozivate na religiju tesko. Mada, trebalo bi da je obrnuto.
 
rdeki1:
Ne dao ti Bog da se nadjes u takvoj situaciji. Onda bih te pitao koliko u sta verujes i sta je ispravno a sta nije.
Jesi li svestan ili svestna kroz sta prolazi silovana devojcica? Kroz kakve traume i stresove? Nisi. Da jesi shvatio bi da to ne moze biti dar za nju.
Da li znas kako se oseca odbaceno dete? Da li znas kakve ono traume prezivljava?
Da li je zaista tesko naci se u tudjoj kozi i shvatiti kako se taj neko oseca?
Izgleda da je vama koji se pozivate na religiju tesko. Mada, trebalo bi da je obrnuto.

Otkud ti takva reakcija? Da, ja smatram da nema nista lepse od radjanja dece...I znam sta bi takva devojka prezivela i ne dao Bog nikome (imam to iskustvo prijatelju)..ali kada je vec se desilo sto se desilo, zar treba napraviti duplo zlo, pa jos ubiti i dete? Mi ovde govorimo o spasenju duse i abortusu kao grehu...a ne o psihickim i fizickim traumama silovanih zena...Dusa je najvaznija. O njoj treba voditi racuna. Kada bi ljudi kroz tu prizmu posmatrali svoj zivot, ne bi bilo odbacene dece, ne bi bilo silovanih zena, ne bi bilo abortusa...Inace, nemoj da sumnjas u moju sposobnost da osetim tudju nesrecu..imam toga i previse..ali to mi ne magli vizire. Opet ti naglasavam- DUSA JE NAJVAZNIJA.
 
Otkud ti takva reakcija? Da, ja smatram da nema nista lepse od radjanja dece...I znam sta bi takva devojka prezivela i ne dao Bog nikome (imam to iskustvo prijatelju)..ali kada je vec se desilo sto se desilo, zar treba napraviti duplo zlo, pa jos ubiti i dete? Mi ovde govorimo o spasenju duse i abortusu kao grehu...a ne o psihickim i fizickim traumama silovanih zena...Dusa je najvaznija. O njoj treba voditi racuna. Kada bi ljudi kroz tu prizmu posmatrali svoj zivot, ne bi bilo odbacene dece, ne bi bilo silovanih zena, ne bi bilo abortusa...Inace, nemoj da sumnjas u moju sposobnost da osetim tudju nesrecu..imam toga i previse..ali to mi ne magli vizire. Opet ti naglasavam- DUSA JE NAJVAZNIJA.[/quote]


Kada bi se ljudi malo vise obrazovali, kada sex ne bi bio tabu tema, kada ne bi bilo onih koji zagovaraju lazni moral, abortusa bi bilo mnogo manje.
A sto se tice dusa, sta mislis sta prezivljava dusa jednog odbacenog deteta? Znas li kakve su to traume? Znas li da ih ima koji proklinju dan kada su se rodili? Znas li o unistenim zivotima koji nisu trazili da budu rodjeni?
Znas li koliko je nesretnih brakova sklopljenih nakon ostanka devojke u drugom stanju? Znas li kako je toj deci u tim brakovima? E tu imas unistene zivote i roditelja (sami su krivi) i dece koji prezivljavaju svadje, tuce i ko zna sta sve.
Koje to duse treba spasavati? Jel one koje ce prokleti onoga ko ih je spasio?
Sve sam ja to video, a deo toga osetio na sopstvenoj kozi. I koliko sam kao mlad, zelen i neiskuisan bio protiv abortusa, danas ga smatram potrebnim tamo gde bi radjanje propalog zivota ugrozilo i taj novi zivot i one koji ga radjaju. U svakom slucaju to treba ostaviti roditeljima da o tome odluce.
A sto se tice osuda, ODAKLE VAM PRAVO DA BILO KOGA OSUDITE? Cistite vi sebe i svoje duse, i pustite da ljudi rade po svojoj savesti. Mislite li da ijedna normalna zena zeli da abortira?
 
Драги Малени, моја подршка твому гледиште да секс до брака није могучан.

Код нас у Русији сада постоје веома лако дифинисање за секс до брака - "грађански брак". Како ово је лако да казати типа "ево, грађански брак и све је у реду: можемо остварити нешто како у правом браку". Каква је лаж, каква је лаж! Брак је брак. У браку мушкарац може звати другу своју половину "МОЈА ЖЕНА". Разумете, "моја жена". А шта могу речи ови несрећни половини, који нису муж и жена.
Увек кад чујем ове реће онда говорим да зашто ви, људи, лажете због тога ове реће може казати како једну кратку "блуд". Ево, знајете ли да какав добијем одговор? - "Ово је да би блуд не звати блудом".

Поздрав свима.
 
Anonymous:
lolla:
Алjона:
lolla:
Nadala sam se da cu procitati neshto shto ce me ubediti, ali avaj....meni i dalje nije jasno zashto je sex bez braka greh, a u braku nije. Tj. zashto sam taj akt predstavlja neshto shto je ogavno van braka, a u braku se ne izostavlja?

Секс без брака је грех због тога не постоје брак као Божије благословење. Секс без брака је блуд.

A zasto?
Zato sto je SVRHA sexa-radjanje dece, a ne zadovoljavanje strasti...bezbracni sex upravo tome sluzi, zar ne? Kada je dvoje u braku crkveno vencano, oni predstavljaju jedno telo pred Bogom i nad njima je poseban blagoslov (Sv.tajna braka)i deca koja se radjaju su blagoslovena deca (vec u majcinoj utrobi ih obozuje Duh Sveti)...itd.itd. Sex bez Bozjeg blagoslova je-Blud, a blud je greh...to ne rade cak ni zivotinje. itd.itd.dugacka prica...citaj malo...

:) Свака ти част и мој низак поклон. Хвала на одговор.
 
Драги учесници, пуно поздрављам свих да ко није сасвим "саврмени", који до садашнег дана још не заборавио о смислу брака и правом здравом односу између мушкарцем и женом. Хвала вам много! Искрено, могу вам речи, да ваша мишљења су како леко на рана. Драго ми је да ваша мишљења су "живи и здрави".

Срдачни поздрав свима!
 

Back
Top