Abortus | Istopolni brakovi | Surogat majčinstvo | Usvajanje u istopolnim brakovima | Bog

Да, али управо Србија једина у Европи не жели да уђе у ЕУ, а сви остали су избрисали границе, тако да србијанска снисходљивост не пије воду.

Наиме, скроз је нормално да седнеш у ауто у Данској и одвезеш се до азурне обале да брчнеш ногице у Медитерану.

А успут преноћиш у Стразбуру. И кад те радник у Бензинској Пумпи у Детмолду пита "Куда ви то?" а ти му кажеш "Стразбур", он ти не каже "ГРКХРРРХХХХ НИЈЕ СТРАЗБУР НЕГО ШТРАЗБУРГ ТО ЈЕ ДРЕВНА НЕМАЧКА ЗЕМЉА ВРАТИЋЕМО КАД ПУТИН ДОБИЈЕ ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ", него каже "Ок, пријатну вожњу желимо".

Превазиђеност Националних Држава је показала и Корона, у склопу које су неке националне државе скроз заказале (Италија).

А да је Европско Министарство Здравља које не постоји заблиндирало Милано у Фебруару, ја бих се сад играо на Слот Машини у Монте Карлу, уместо што вриштим у Старом Брауншвајгу на Млави.
Pa zakazala je i Španija koja je multinacionalna. :(

Da se razumemo, ne mislim ja da je Evropa potpuno bolesna zajednica i ja podržavam ukidanje graničnih prelaza, slobodan protok robe i usluga.
Na kraju krajeva, Srbi žive u četiri države na Balkanu, zar nije ljepše da mogu slobodno da se kreću i da crtaju srca, a ne granice.

Da pričaju o razmeni roba i usluga, a ne o razmeni teritorija i stanovništva.

Ali ovde je situacija malkice krvavija, i bili smo sa istočne strane gvozdene zavese, pa kada se nacionalizam potiskuje on se izvitoperi, a ne sublimira kako su to uradili kutlurni ljudi na zapadu. :ok:

A primer Hrvatske, Bugarske i Grčke nam pokazuje kako ta Evropa ne funkcioniše baš za sve.

Pa je tako prirodno da postoji Severna Unija, Mediteranska Unija i Balkanska unija.

Koje su ekonomski, teritorijalno i kulturno bliži.
 
Да, али 2020. је то све небитно. Сви у Европи испод 40 година су културолошки идентични 2020.

Иначе ЕУ је спасила Хрватску, Грчку и Бугарску да не буду баш земље 3. света него оно, ОК.

Зато се треба захвалити Председници фон дер Лајон.
 
Pa zakazala je i Španija koja je multinacionalna. :(

Da se razumemo, ne mislim ja da je Evropa potpuno bolesna zajednica i ja podržavam ukidanje graničnih prelaza, slobodan protok robe i usluga.
Na kraju krajeva, Srbi žive u četiri države na Balkanu, zar nije ljepše da mogu slobodno da se kreću i da crtaju srca, a ne granice.

Da pričaju o razmeni roba i usluga, a ne o razmeni teritorija i stanovništva.

Ali ovde je situacija malkice krvavija, i bili smo sa istočne strane gvozdene zavese, pa kada se nacionalizam potiskuje on se izvitoperi, a ne sublimira kako su to uradili kutlurni ljudi na zapadu. :ok:

A primer Hrvatske, Bugarske i Grčke nam pokazuje kako ta Evropa ne funkcioniše baš za sve.

Pa je tako prirodno da postoji Severna Unija, Mediteranska Unija i Balkanska unija.

Koje su ekonomski, teritorijalno i kulturno bliži.
To sto EU nema granice apsolutno nikakve veze nema sa tim da li je ona bolesna zajednica to je cisto ekonomski tako
Mozemo i mi na Balkanu da se ujedinimo i budemo isti karakterom kao danas to nema veze jedno s drugim
 
ja bih se iznervirao tebi ne bi nista bilo jasno tako da je bolje da se na ovome zavrsi
Да, боље да се заврши на томе.
Ти би џаба тупио зубе покушавајући да објасниш постојање толеранције између припадника две религије. Поготову кад је једна од тих религија Ислам.
А разумео бих ја тебе, него бих се вероватно смејао. Само ми не би било јасно како постоји неко да верује у то што причаш.
 
Ако нема бога, онда је то само наметнут модел. Што би ти емпатирао са неким?
Бог постоји.

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
 
Да, боље да се заврши на томе.
Ти би џаба тупио зубе покушавајући да објасниш постојање толеранције између припадника две религије. Поготову кад је једна од тих религија Ислам.
А разумео бих ја тебе, него бих се вероватно смејао. Само ми не би било јасно како постоји неко да верује у то што причаш.
nije ti jasno a znas da bi se smejao toliko o tome koliko mislis da sve znas i koliko zapravo znas
 
pricaj sa ovim tvojim kolegom zeljni ste rasprave oboje sigurno cete se dobro slagati
Овако изгледа расправа са тобом:
1. Особа напише коментар.
2. Ти одговориш тој особи како није у праву.
3. Та особа те пита због чега није у праву.
4. Ти одговориш како та особа не би разумела.
5. Завршио си расправу са том особом.

Буквално,тако изгледа расправљати се са тобом.
Као са дететом.
 
Овако изгледа расправа са тобом:
1. Особа напише коментар.
2. Ти одговориш тој особи како није у праву.
3. Та особа те пита због чега није у праву.
4. Ти одговориш како та особа не би разумела.
5. Завршио си расправу са том особом.

Буквално,тако изгледа расправљати се са тобом.
Као са дететом.
toplo ti preporucujem da mi se ne obracas jer iz poruke u poruku pokazujes da ne kazem sta znaci nemoj se kompromitovati vise
 
Али како ћеш да објасниш атеисти, муслиману и будисти да су хришћанска учења она права и да су то праве вредности?
Pa zakon te nebi terao da ides u crkvu i da se krstis, vec samo da zivis onako da postujes stvari i nacin zivota koji se vrednuje u hriscanstvu.
 
Pa zakon te nebi terao da ides u crkvu i da se krstis, vec samo da zivis onako da postujes stvari i nacin zivota koji se vrednuje u hriscanstvu.
У сваком случај такво уређење је традиционално теократско. Нема места теократијама у садашњем, модерном друштву. Камоли у будућности.
А и кад се види данас које су државе секуларне, а које не.....све је јасно.
 
У сваком случај такво уређење је традиционално теократско. Нема места теократијама у садашњем, модерном друштву. Камоли у будућности.
А и кад се види данас које су државе секуларне, а које не.....све је јасно.
Pa vidi se...One koje nestaju nisu i moraju da uvoze ljudi iz onih koje jesu ;)
 
Pa vidi se...One koje nestaju nisu i moraju da uvoze ljudi iz onih koje jesu ;)
Не нестају....само им је економија толико развијена да им стално треба још радне снаге
Теократске земље самим тим губе људство. Мало због миграција, мало због константних ратова. Благостање, нема шта.
 
Не нестају....само им је економија толико развијена да им стално треба још радне снаге
Теократске земље самим тим губе људство. Мало због миграција, мало због константних ратова. Благостање, нема шта.
Odakle ti te informacije. Prirodni prirastaj “domacih” zapadnjaka je u velikom minusu :). Vade ih azijati i afrikanci, pa sa njima imaju neki jadan prirastaj.
 
Odakle ti te informacije. Prirodni prirastaj “domacih” zapadnjaka je u velikom minusu :). Vade ih azijati i afrikanci, pa sa njima imaju neki jadan prirastaj.
Европска Унија има око 450 милиона становника. Не бој се ти за њихов прираштај. Има они још дуго да гурају, чак и са лошим прираштајем.
Италија је мало већа од свих земаља бивше Југославије заједно, а има три пута бројније становништво. Немачка је можда за трећину већа од тих земаља, а 4 пута више становника.
Добри су сви они. Требало би више пажње на нашу земљу обратити. Србија има можда мало више становника него пре 100 година.
Ми смо у проблему.
Добра је Европа по том питању у поређењу са нама.
 

Back
Top