Abortus | Istopolni brakovi | Surogat majčinstvo | Usvajanje u istopolnim brakovima | Bog

Daklem, ovo je autorska tema, moje malenkosti, inspirisana pitanjima koja Nenad Knežević postavlja svojim sagovornicima u emisiji "Lični stav".

Интересантна су ова Михаиловићева питања, па да видимо како се форумаши изјашњавају. :ceka:

Као коректан форумаш и аутор теме да први изнесем став.

1. Абортус

Не. У случају силовања у полицијској станици дати таблету за дан после. Уколико је жртва дужи период била изложена силовању и до зачећа је дошло док је жртва била заточена/киднапована, спречена на било који начин да се одмах пријави у станицу полиције, изузетно, дозволити прекид трудноће као случају када је живот мајке угрожен плодом. Иако нема елемената физичке опасности, ментално и психичко здравље и интегритет жене су нарушени и то може оставити трајне последице уколико се трудноћа изнесе до краја.

Свакако, разликовати прекид трудноће када је женин живот угрожен и абортус из хира узрокован непажњом, некоришћењем контрацептивних средстава итд.

Убијајући нешто што има потенцијал да постане човек, убијамо и људске потенцијале у човеку.

2. Геј бракови

Да, само што то не бих назвао браком. Регистровати као заједнички живот.

3. Сурогат мајчинство

Не. Етичке дилеме по овом питању немам. Не видим разлог зашто би било ко толико пошто пото желео да искористи свој генетски материјал користећи организам трећег лица које 9 месеци тај исти плод храни својим телом.

4. Усвајање деце у истополним породицима

Не. За правилан развој детета потребно је учешће оба родитеља. Мајчинска улога је разумевање, топлина и подршка, а очинска усмеравање и корекција понашања.
У домовима за незбринуту децу улогу мајке преузима група (васпитачи и вршњаци), а очинску улогу Институција као таква са својим правилима. У истополним браковима овакви односи су помешани и збуњујући за правилан развој детета.

5. Бог

"Позван или непозван, Бог је увек присутан."

Ја се лично са Господином ( как би рекли ови у погрешној цркви :pivce:) нисам познавао. Онда смо почели врло турбулентно. Сада је то солидан однос оца и сина.

И да, остављам могућност за помињање Бога у Уставу и законима као што је то случај у Мађарској, САД-у и Грчкој.

God bless Serbia. Amen
1.Abortus da.Bolje dete da se nerodi nego da se rodi kao ndpozeljno i pati ceo zivot.
2.Da.Njihova stvar.
3.Da.
4.Da.Koliko je dece odraslo u "normalnim porodicama"pa su postali probisveti zreli za smrtnu kaznu.
5.bog ne postoji.Sve crkve,verske objekte,svestenike oporezovati.
 
Pa ne može biti isti zakon, jer porodični zakon zabranjuje brak između krvnih srodnika i ostala pravila koja se tiču zabrane incesta.
Ukratko, oni delovi koji se odnose na jednaka prava i obaveze supružnika, stečenu imovinu, trajanje, prestanak braka itd.
Dakle poseban Zakon o zajedničkom životu istopolnih partnera i koji bi obuhvatao sve ono što olakšava pravni život partnera kao i zaštitu od nasilja. :ok:
 
ne prica se dzaba...dozvolices da se u materiju razumem malcice vise od tebe, jer mi je u opisu radnog mesta...
bila sam svedok kad mala devojcica umalo nije umrla od posledica zanemarivanja od strane majke narkomanke...
pruzeno joj je vise sansi i sva moguca pomoc u odgajanju devojcice, i ona je svaku sansu propustila...umalo nije bilo prekasno za dete...istraumirano i u jako losem stanju je igrom slucaja predata na hraniteljstvo jednom paru homoseksualaca, a znas zasto? zato sto je niko od heteroseksualnih parova nije hteo...
elem, devojcica se sasvim oporavila, prosto je procvetala uz zamisli, dvojicu peddera...to je bilo pre otprilike desetak godina, i dalje je sa njima, ide u gimnaziju, odlican je djak, svoje "oceve" prosto obozava i oni nju, i sve joj pruzaju...sta jednom detetu vise treba?
kao prvo kazes razumes se vise od mene kao da ti znas da li sam ja socijalni radnik ili ne pa znas da se ti razumes vise
ljudi generalno izmisljaju mnogo i sve im smeta a ti si donela zakljucak da su ovi tvoji dobri zato sto su hteli dete koje ostali nisu hteli
i na kraju mislis da je najbitnije sto su pedderi situirani pa naravno da su situirani kad u kretenskim drustvima dobijas nagradu sto priznajes da si derpe
ti si izgleda socijalna radnica i kazes dobila je situirane staratelje ima odlicne ocene i sta joj vise treba? ako stvarno mislis da je dovoljno da budu bogati i da ona ima odlicne ocene u debilnim skolama to govori o tome kakav si ti to radnik i kakav je sistem koji te je naucio tome
 
Njihova prava pocinju tako sto traze samo da ih niko ne dira, pa onda jednom godisnje parada u nekim drzavama, pa se to prosiri evo i kod nas je postalo normalno a mi smo jedna od retkih drzava koja se buni za jos neke stvari a ne samo za pare, onda ide pravo gejevima za ovo za ono i jednog dana ce imati veca prava od normalnih samo se nadam da ce me udariti neki grom pre nego sto se to desi
 
Njihova prava pocinju tako sto traze samo da ih niko ne dira, pa onda jednom godisnje parada u nekim drzavama, pa se to prosiri evo i kod nas je postalo normalno a mi smo jedna od retkih drzava koja se buni za jos neke stvari a ne samo za pare, onda ide pravo gejevima za ovo za ono i jednog dana ce imati veca prava od normalnih samo se nadam da ce me udariti neki grom pre nego sto se to desi
Na koji način misliš da bi istopolni brakovi ugrozili prava hetereseksualnih članova društva?
 
Abortus - ne
Gej Brakovi - da, ionako se oni opstinski ne racunaju kao pravi ali mislim da bi ti gejevi trebali imati pravo da naslede imovinu ili imaju pravo na penziju svojih izabranih. Da se razumemo ne mislim da je pederastija normalna ali ako vec prihvatamo da se drzava ne vodi Svetim Pismom, da je preljuba ok, da je pjancenje i drogirane ok itd itd ne moramo biti dvolicnjaci i samo biti protiv greha na koji ne mozemo uticati ili koji nas se ne dotice.
Radjanje od strane 3 osobe - ne
Usvajanje od strane gejeva - ne, ne sme neko ko ne zivi normalno da vaspitava djecu koja bi trebala biti buducnost jedne zajednice
Bog - da, moraju zakoni da se baziraju na ucenju Svetog Pisma. Prva zamisao je bila da vjera i sekularizam balansiraju jedna drugu, a ne da se vjera iskljuci iz zivota zajednice.
 
kao sto je pricala npr ona zena gore o devojcici cija je majka narkomanka, ne mora ona nju da bije ili ne znam ti ni ja sta al ne moze to dete da odraste normalno i da bude okej u svim aspektima ti kad pocnes da pricas sa takvom osobom vidis na keca da li je zivela sa nekim problematicnim, ili su joj mnogo ugadjali, bilo ih briga za decu, bili su mnogo strogi i slicno
 
kao sto je pricala npr ona zena gore o devojcici cija je majka narkomanka, ne mora ona nju da bije ili ne znam ti ni ja sta al ne moze to dete da odraste normalno i da bude okej u svim aspektima ti kad pocnes da pricas sa takvom osobom vidis na keca da li je zivela sa nekim problematicnim, ili su joj mnogo ugadjali, bilo ih briga za decu, bili su mnogo strogi i slicno
"...kad pocnes da pricas sa takvom osobom vidis na keca..." bas se razumes u "duboku psihologiju"...ko li vas stanca vako pametne...
 
Abortus - ne
Gej Brakovi - da, ionako se oni opstinski ne racunaju kao pravi ali mislim da bi ti gejevi trebali imati pravo da naslede imovinu ili imaju pravo na penziju svojih izabranih. Da se razumemo ne mislim da je pederastija normalna ali ako vec prihvatamo da se drzava ne vodi Svetim Pismom, da je preljuba ok, da je pjancenje i drogirane ok itd itd ne moramo biti dvolicnjaci i samo biti protiv greha na koji ne mozemo uticati ili koji nas se ne dotice.
Radjanje od strane 3 osobe - ne
Usvajanje od strane gejeva - ne, ne sme neko ko ne zivi normalno da vaspitava djecu koja bi trebala biti buducnost jedne zajednice
Bog - da, moraju zakoni da se baziraju na ucenju Svetog Pisma. Prva zamisao je bila da vjera i sekularizam balansiraju jedna drugu, a ne da se vjera iskljuci iz zivota zajednice.
:ok:

Dobro je, raste nam ekipa :lol:

Privatno pitanje, otkud ovakve boje u Kninu 70-tih?
1588623205851.jpeg
 
Na koji način misliš da bi istopolni brakovi ugrozili prava hetereseksualnih članova društva?
брак, са позиције права, је чисто уговорни однос. и ту не постоји никаква правна препрека начелне природе да се такав један уговор омогући између особа истог пола, чиме би се решиле многе животне ситуације које им стварају проблеме (који су такође правне природе). међутим, такав један уговорни однос није породица, нити може бити породица, јер не постоји биолошки основ за тако нешто. нити сматрам да је здраво и пожељно да деца одрастају са 2 маме или 2 тате. што се тиче црквеног брака, то није правни однос, то је Света Тајна. и као таква није установљена од човека, него од Бога, па човек не може ни да утиче или је мења.
 
после ове анализе да му и ја одговорим на прво и последње
Прво беше абортус, због таквих и подржавам абортус. Последње Бог, нека ми Бог опрости шта причам
Hajte pogledajte kakve kreativne komentare dobijam na drugim mestima pa i vi tako. :lol:
 
moraju zakoni da se baziraju na ucenju Svetog Pisma. Prva zamisao je bila da vjera i sekularizam balansiraju jedna drugu, a ne da se vjera iskljuci iz zivota zajednice.
Шта ако у твојој држави постоје људи који не познају то Свето Писмо и не желе да га прихвате? Шта важи за те људе?
 
Шта ако у твојој држави постоје људи који не познају то Свето Писмо и не желе да га прихвате? Шта важи за те људе?
Ucenja su prava, potom nece biti problema. Mislim da se svi slazemo da su to prave vrednosti, ionako su vecina zakona bila ili su jos bazirani na hriacanska ucenja.
 
1. Абортус
Поджавам право жене да изабере.
2. Геј бракови
Некад био против, сада не. Нека раде шта хоће.
3. Сурогат мајчинство
Подржавам.
4. Усвајање деце у истополним породицима
Подржавам. Ти људи су принципијално бољи и брижљивији од многих у нормалним браковима.
Веће су шансе да одатле израсте нормално дете.
5. Бог
Лични избор. Ни случајно наметање на силу или не дај Боже кроз закон.
 
Ucenja su prava, potom nece biti problema. Mislim da se svi slazemo da su to prave vrednosti, ionako su vecina zakona bila ili su jos bazirani na hriacanska ucenja.
Али како ћеш да објасниш атеисти, муслиману и будисти да су хришћанска учења она права и да су то праве вредности?
 
Али како ћеш да објасниш атеисти, муслиману и будисти да су хришћанска учења она права и да су то праве вредности?
Uvedes kroz zakon i on mora da postuje a dal ce da razume ili ne nebitno je moze i da ne razume samo nek postuje
 
Али како ћеш да објасниш атеисти, муслиману и будисти да су хришћанска учења она права и да су то праве вредности?
Zapravo su ta učenja komplementarna jer počivaju na jednoj najvećoj Istini. Istini o Ljubavi.
Sve religije vode ka čovekovom originalu i Bogu, ali samo je jedan put najkraći i najispravniji.
I to ti je kao sa politikom, ako hoćeš da se baviš politikom izabereš jedan politički program i živiš na njegovom sprovođenju.
Ako živiš vrhunsku metafizičku istinu, onda žviiš po toj Istini.

Jedino što treba da postoji je - uzajamna tolerancija, dijalog, nenasilje.
I sledbenike pridobijati razboritošću, logikom i dobrotom srca.

Teško je pronaći Istinu koja će podjenako zadovoljiti i srce i um.

Pa je i otimanje između onih koji nude najlogičniji odgovor i onih koji nude najpitomiji odgovor.
 
Uvedes kroz zakon i on mora da postuje a dal ce da razume ili ne nebitno je moze i da ne razume samo nek postuje
Zapravo su ta učenja komplementarna jer počivaju na jednoj najvećoj Istini. Istini o Ljubavi.
Sve religije vode ka čovekovom originalu i Bogu, ali samo je jedan put najkraći i najispravniji.
I to ti je kao sa politikom, ako hoćeš da se baviš politikom izabereš jedan politički program i živiš na njegovom sprovođenju.
Ako živiš vrhunsku metafizičku istinu, onda žviiš po toj Istini.

Jedino što treba da postoji je - uzajamna tolerancija, dijalog, nenasilje.
I sledbenike pridobijati razboritošću, logikom i dobrotom srca.

Teško je pronaći Istinu koja će podjenako zadovoljiti i srce i um.

Pa je i otimanje između onih koji nude najlogičniji odgovor i onih koji nude najpitomiji odgovor.
У реду, али хајде сад да причамо генерално. Ти се налазиш у Муслиманској земљи, где важи њихов Исламски закон. Хришћанство ће да ти можда пружи толеранцију и поштовање чак и ако си од друге вере. Да ли би било исто у шеријатској средини? Да ли би ти дозволио неко да слободно причаш о својој вери и да је упражњаваш?
Значи сад причамо генерално да ли вера и религија треба да одлучују о законима неке земље.
Зар није боље поставити законе који све људе третирају као...људе и пружају и м слободу.
Не треба ти ниједна вера да би сад написао закон о људским правима.
Свака особа има право на живот. Свако има право на слободу говора и изражавања. Није дозвољено красти, убијати и мучити друге људе.
Никакав помен о религији, а сви су задовољни.
То је очигледно и присутно у већини држава света данас.
 

Back
Top