Quantcast

Abortus | Istopolni brakovi | Surogat majčinstvo | Usvajanje u istopolnim brakovima | Bog

Poruka
23.742
Daklem, ovo je autorska tema, moje malenkosti, inspirisana pitanjima koja Nenad Knežević postavlja svojim sagovornicima u emisiji "Lični stav".

Интересантна су ова Михаиловићева питања, па да видимо како се форумаши изјашњавају. :ceka:

Као коректан форумаш и аутор теме да први изнесем став.

1. Абортус

Не. У случају силовања у полицијској станици дати таблету за дан после. Уколико је жртва дужи период била изложена силовању и до зачећа је дошло док је жртва била заточена/киднапована, спречена на било који начин да се одмах пријави у станицу полиције, изузетно, дозволити прекид трудноће као случају када је живот мајке угрожен плодом. Иако нема елемената физичке опасности, ментално и психичко здравље и интегритет жене су нарушени и то може оставити трајне последице уколико се трудноћа изнесе до краја.

Свакако, разликовати прекид трудноће када је женин живот угрожен и абортус из хира узрокован непажњом, некоришћењем контрацептивних средстава итд.

Убијајући нешто што има потенцијал да постане човек, убијамо и људске потенцијале у човеку.

2. Геј бракови

Да, само што то не бих назвао браком. Регистровати као заједнички живот.

3. Сурогат мајчинство

Не. Етичке дилеме по овом питању немам. Не видим разлог зашто би било ко толико пошто пото желео да искористи свој генетски материјал користећи организам трећег лица које 9 месеци тај исти плод храни својим телом.

4. Усвајање деце у истополним породицима

Не. За правилан развој детета потребно је учешће оба родитеља. Мајчинска улога је разумевање, топлина и подршка, а очинска усмеравање и корекција понашања.
У домовима за незбринуту децу улогу мајке преузима група (васпитачи и вршњаци), а очинску улогу Институција као таква са својим правилима. У истополним браковима овакви односи су помешани и збуњујући за правилан развој детета.

5. Бог

"Позван или непозван, Бог је увек присутан."

Ја се лично са Господином ( как би рекли ови у погрешној цркви :pivce:) нисам познавао. Онда смо почели врло турбулентно. Сада је то солидан однос оца и сина.

И да, остављам могућност за помињање Бога у Уставу и законима као што је то случај у Мађарској, САД-у и Грчкој.

God bless Serbia. Amen

Poslednja izmena od moderatora:

fauler

Veoma poznat
Poruka
10.187
1.Abortus da jer sam abortus je čin izazvan neželjenom trudnoćom ili neplaniranom trudnoćom,ko je taj ko ima pravo da nekako naredi nekoj ženi da rodi dete koje ona ne želi da rodi, to je totalno besmisleno.Naravno kontraceptivna sredstva se podrazumevaju uključujući i pilulu za dan posle ali yebiga neželjene trudnoće se ipak dešavaju i to je tako.
2.Gej brakovi ne tiče me se tako da nemam ništa protiv da li će da se zovu brakovi ili ugovori ili kako god nek vide oni to kako će
3.Surogat majčinstvo nemam stav nikad nisam ni razmišljao o tome
4.Usvajanje dece u istopolnim porodicama je komplikovano pitanje,pogledajte samo čaleta premijera kako je postala čale da li može neko nekako da joj zabrani da bude čale tom detetu? Nemam pojma komplikovano je dosta mada bi svakako jednostavnije bilo bilo kom detetu da raste uz oca i majku pod uslovom da nisu degeni
5.Bog,koji bog? Postoji na hiljade bogova koje su ljudi smislili do sada,ako se misli na boga mesijanskih pastira iz bronzanog doba Jehovu daleko mu lepa kuća,to isto važi i za arapskog boga

Владан

Buduća legenda
Poruka
30.976
Daklem, ovo je autorska tema, moje malenkosti, inspirisana pitanjima koja Nenad Knežević postavlja svojim sagovornicima u emisiji "Lični stav".

Интересантна су ова Михаиловићева питања, па да видимо како се форумаши изјашњавају. :ceka:

Као коректан форумаш и аутор теме да први изнесем став.

1. Абортус

Не. У случају силовања у полицијској станици дати таблету за дан после. Уколико је жртва дужи период била изложена силовању и до зачећа је дошло док је жртва била заточена/киднапована, спречена на било који начин да се одмах пријави у станицу полиције, изузетно, дозволити прекид трудноће као случају када је живот мајке угрожен плодом. Иако нема елемената физичке опасности, ментално и психичко здравље и интегритет жене су нарушени и то може оставити трајне последице уколико се трудноћа изнесе до краја.

Свакако, разликовати прекид трудноће када је женин живот угрожен и абортус из хира узрокован непажњом, некоришћењем контрацептивних средстава итд.

Убијајући нешто што има потенцијал да постане човек, убијамо и људске потенцијале у човеку.

2. Геј бракови

Да, само што то не бих назвао браком. Регистровати као заједнички живот.

3. Сурогат мајчинство

Не. Етичке дилеме по овом питању немам. Не видим разлог зашто би било ко толико пошто пото желео да искористи свој генетски материјал користећи организам трећег лица које 9 месеци тај исти плод храни својим телом.

4. Усвајање деце у истополним породицима

Не. За правилан развој детета потребно је учешће оба родитеља. Мајчинска улога је разумевање, топлина и подршка, а очинска усмеравање и корекција понашања.
У домовима за незбринуту децу улогу мајке преузима група (васпитачи и вршњаци), а очинску улогу Институција као таква са својим правилима. У истополним браковима овакви односи су помешани и збуњујући за правилан развој детета.

5. Бог

"Позван или непозван, Бог је увек присутан."

Ја се лично са Господином ( как би рекли ови у погрешној цркви :pivce:) нисам познавао. Онда смо почели врло турбулентно. Сада је то солидан однос оца и сина.

И да, остављам могућност за помињање Бога у Уставу и законима као што је то случај у Мађарској, САД-у и Грчкој.

God bless Serbia. Amen
1. Абортус је убиство и ту нема дискусије. Никада нема оправдања за абортус ни у ком случају.

Poruka
3.391
1) Abortus je ubistvo. Takvo jedno ubistvo možemo opravdati samo u slučaju silovanja.

2) Brak je zajednica muškarca i žene. Istopolnim zajednicama valja omogućiti iste benefite u kojima uživaju bračni parovi. Call it - domestic partnership.

3) Ništa protiv.

4) Ništa protiv ukoliko statistika ne pokazuje znatna odstupanja od normativnog ponašanja deteta.

5) Agnostik sam, ali naginjem ka hrišćanstvu.

Poruka
23.742
tek taj bog zasigurno ne postoji nažalost
Šta znam, eto. Ja Ga pronašao među spisima nekih Nikolaja, Justina, Jovana u nekom bestseleru svetske istorije i na Leturđiji.
Pak, moja neka prijateljica veruje da mi svi učestvujemo u stvaranju tog Boga, a ne da je on stvorio nas. Pa ko velim, kad je tako možda i možemo da Ga prizovemo.

Mislim ako Ga nema, onda Ga mi stvaramo svojim usmerenim mislima, a ako Ga ima, pa onda je korisno da bude pomenut i u zakonu.

JeanColdHand

Elita
Poruka
24.742
abortus ne, ne i ne... jedino kad je fizičko ili psihičko zdravlje majke ili ploda ugroženo...
gej brakovi: nemam neki stav, ne ugrožavaju me...
surogat majčinstvo: zavisi od slučaja...kao i usvajanje dece u istopolnim zajednicama...iz (profesionalnog)iskustva znam da to može da ispadne neočekivano dobro...
bog: vera je privatna stvar svakog pojedinca...

fauler

Veoma poznat
Poruka
10.187
Šta znam, eto. Ja Ga pronašao među spisima nekih Nikolaja, Justina, Jovana u nekom bestseleru svetske istorije i na Leturđiji.
Pak, moja neka prijateljica veruje da mi svi učestvujemo u stvaranju tog Boga, a ne da je on stvorio nas. Pa ko velim, kad je tako možda i možemo da Ga prizovemo.

Mislim ako Ga nema, onda Ga mi stvaramo svojim usmerenim mislima, a ako Ga ima, pa onda je korisno da bude pomenut i u zakonu.
To je jedan od glavnih problema svako ima neku svoju verziju boga pa tako neko misli da je on stvorio nas i sve živo a eto neko veruje da mi tu nešto stvaramo njega...a zapravo ovo drugo je u suštini istina,nije bog stvorio/izmislio ljude nego obrnuto

Владан

Buduća legenda
Poruka
30.976
tek taj bog zasigurno ne postoji nažalost
Бог постоји. Слава Му и хвала.

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.

fauler

Veoma poznat
Poruka
10.187
Бог постоји. Слава Му и хвала.

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
Dakle,ti veruješ da je bog u jednom momentu poprimio ljudski oblik,sišao dole na zemlju i samožrtvovao samog sebe samom sebi za naše grehe?
Zar ti to ne zvuči u najmanju ruku blesavo? Zašto bi sveznajući,sveprisutni i svemogući bog radio takve budalaštine pobogu zaboga?

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
6.637
1. Abortus - NE (osim u nekim ekstremnim situacijama, slucajevima silovanja, zlostavljanja ili ukoliko je ugrozen zivot majke tj. trudnice)

2. Gej brakovi - NE (mada ukoliko zele da zive zajedno njihova stvar)

3. Surogat majcinstvo - DA (Mislim Ok nemam nista protiv ukoliko su obe strane saglasne i ukoliko neka zena zeli da pomogne drugoj zeni da se ostvari kao majka)

4. Omogucavanje gej parovima da usvajaju decu - NE (Ono lezbo parovi tj. dve zene da usvoje dete jos i ajde nekako, jos bi to nekako mozda i moglo da prodje ali dva muskarca u vezi da usvajaju dete definitivno ne)

5. Odnos prema Bogu - Licno sebe smatram verujucim i sledbenikom Isusa Hrista ali imam odredjenu dozu rezervisanosti prema crkvi kao instituciji, mada generalno mislim da vera treba da bude stvar izbora i licna stvar svakog pojedinca.

JeanColdHand

Elita
Poruka
24.742
Dakle,ti veruješ da je bog u jednom momentu poprimio ljudski oblik,sišao dole na zemlju i samožrtvovao samog sebe samom sebi za naše grehe?
Zar ti to ne zvuči u najmanju ruku blesavo? Zašto bi sveznajući,sveprisutni i svemogući bog radio takve budalaštine pobogu zaboga?
da li ti je već neko rekao da su putevi gospodnji čudni? :D

Poruka
23.742
To je jedan od glavnih problema svako ima neku svoju verziju boga pa tako neko misli da je on stvorio nas i sve živo a eto neko veruje da mi tu nešto stvaramo njega...a zapravo ovo drugo je u suštini istina,nije bog stvorio/izmislio ljude nego obrnuto
Da, samo što postoje neki bogovi koji deluje destruktivno na naše društvo kao što su bogovi destruktivnih sekti koje pozivaju na masovna samoubistva, ubistva, haos i destrukciju, bojkot državnih institucija.

Da li te bogove i njihova učenja treba staviti van zakona?

I opet da li Boga Pravde, Ljubavi, Mira, Reda i Tolerancije treba uneti u Zakon?

fauler

Veoma poznat
Poruka
10.187
Da, samo što postoje neki bogovi koji deluje destruktivno na naše društvo kao što su bogovi destruktivnih sekti koje pozivaju na masovna samoubistva, ubistva, haos i destrukciju, bojkot državnih institucija.

Da li te bogove i njihova učenja treba staviti van zakona?

I opet da li Boga Pravde, Ljubavi, Mira, Reda i Tolerancije treba uneti u Zakon?
pravda,ljubav,tolerancija,empatija,humanost itd itd ...nam trebaju ali nam ne trebaju bogovi istih,šta će nam to

JeanColdHand

Elita
Poruka
24.742
1. Abortus - ne, osim u slucajevima silovanja
2. Gej brakovi - naravno da ne, svaki komentar na ovo je suvisan
3. Surogat majčinstvo - moze ali samo za mž brakove iako bi mogli da usvoje dete koje se vec rodilo a ne novo al dobro
4. Usvajanje dece u istopolnim brakovima - nikako
5. Bog - da
i kako tebe lično ugrožavaju tamo neka dva pedera koji se venčavaju i usvajaju decu? reci majke ti, živa nisam dok ne čujem...ceniš da oni ne mogu biti dobri roditelji?

Poruka
23.742
pravda,ljubav,tolerancija,empatija,humanost itd itd ...nam trebaju ali nam ne trebaju bogovi istih,šta će nam to
Pa ne svaki posebno, nego samo onaj Jedan koji ima to sve u sebi.

Neki državni Tao ili Logos kao što je pomenut u tekstu himne. :think:

Recimo da naši vlastodršci polagajući zakletvu kažu i:

Zaklinjem se...
...tako mi Bog pomogao.

fauler

Veoma poznat
Poruka
10.187

Zaklinjem se...
...tako mi Bog pomogao.
ako si čitao recimo bibliju ili kuran video si da taj bog ljubavi,empatije i kako god tamo postoji samo u tragovima zato opet pitam koji bog?

Poruka
20.354

Zaklinjem se...
...tako mi Bog pomogao.
Do sad su govorili svašta da bi lakše i duže krali.Mogu da kradu i bez nepotrebne priče.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.