Quantcast
  • Dragi prjatelji, aktivirane su push notifikacije. Uputstvo oko njih mozete naci na ovom linku. >> KLIKNI

ABBY FUNE READER ima li alternativu

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
Стара прича када покушаш да пдф конвертујеш у текст, Ворд исл.
Неки програми то раде, али "ошишају" сугласнике ščćž,
неки изгубе форматинг, посебно они онлајн.
Неки ти сниме у Ворду, али када тамо хоћеш да селектујеш нешто, схватиш да је он заправо само поделио фајл на мноштво малих сличица...
Најбоље ради Ави фајн ридер, 11 или 12. Међутим, пробна верзија важи месец дана и дневно може да конвертује само 3 стране
А нисам вичан "жабљим" вештинама (кре, кре)
Има ли шта да је "чисто" а џабе?

zaluđenik

Aktivan član
Poruka
1.846
Teško da ABBYY ima alternativu. Bolje da naučiš da kre...kećeš i onda fercera samo tako.
Inače, PDF u Word ili slično zavisi od toga da li je PDF nastao skeniranjem ili iz tekstualnog fajla (Word ili bilo koji drugi tekst procesor). Skeniran pravi malo više smetnji.
Ako zatreba pomoć oko tog kre...ketanja, javi.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
PDF u Word ili slično zavisi od toga da li je PDF nastao skeniranjem ili iz tekstualnog fajla (Word ili bilo koji drugi tekst procesor). Skeniran pravi malo više smetnji.
Ово је очигледно, ако је Ворд снимљен кап пдф ту је све чисто. Вероватно он препозна неки унутрашњи код слова.
Ако је нешто скенирано, прво је питање квалитета снимка, па затим и самих слова, како су куцана, је ли нешто компатибилно са фонтовима...

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
Скинух одавде неку верзију, пише да је "фри" значи неће ваљда само месец дана
али је још нисам инсталирао
на неком сајту karanpc.com
да га уградим?

Poslednja izmena:

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
A ima i PDF-XChange Editor portabl
Одох на Гугл има доста линкова, мало се плашим, имаш ли неки сигуран линк где нећу морати уз 100 грама кафе да купим и метлу (ово за нас који памтимо времена несташица)
Односно, где нећу уз програм добити крдо неких уљеза
а кажем, радим на позајмљеном лаптопу где је све легално, где се мало-мало па нешто апдејтује...
и да је фри, за мене који имам крекофобију

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.380
Одох на Гугл има доста линкова, мало се плашим, имаш ли неки сигуран линк где нећу морати уз 100 грама кафе да купим и метлу (ово за нас који памтимо времена несташица)
Односно, где нећу уз програм добити крдо неких уљеза
а кажем, радим на позајмљеном лаптопу где је све легално, где се мало-мало па нешто апдејтује...
и да је фри, за мене који имам крекофобију
Skini odavde,sigurna stranica:http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/PDF-XChange-Editor-Portable.shtml

palma5

Zainteresovan član
Poruka
148
Teško da ABBYY ima alternativu. Bolje da naučiš da kre...kećeš i onda fercera samo tako.
Inače, PDF u Word ili slično zavisi od toga da li je PDF nastao skeniranjem ili iz tekstualnog fajla (Word ili bilo koji drugi tekst procesor). Skeniran pravi malo više smetnji.
Ako zatreba pomoć oko tog kre...ketanja, javi.
Slažem se!:super:

Program PDF-XChange Editor portabl ima alate „koji vam omogućavaju da modifikujete sadržaj dokumenata, kao što su tekstualno polje, nalepnice, pečat, olovka, podvlačenje, marker i gumica, na primer.“ (sa sajta http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/PDF-XChange-Editor-Portable.shtml)

Slično, sa još više interesantnih alata, ima Adobe Acrobat, posebno u verziji Professional.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
када сам имао пробни Акорбат, негде је радио савршено, а негде и у Ворду делови текста су у оквирима, као сличице.
Онда, у неким конверзијама, ако је пдф на српској латиници, ошиша сугласнике са квачицом.
Али добро је што може да рецимо избрише неко слово. Или рецимо пагинацију на страницама са насловом и празном иза.
А овај нови још упознајем, али за сада приметим да лепо може да копира део текста.

А ево и овај Едитор може да мења текст.

Значи, када бих му нашао систем да експортује цео фајл у Ворд...

- - - - - - - - - -

Него да ли оај вреди?
http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/Free-PDF-to-Word-Doc-Converter.shtml

Poslednja izmena:

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.380
када сам имао пробни Акорбат, негде је радио савршено, а негде и у Ворду делови текста су у оквирима, као сличице.
Онда, у неким конверзијама, ако је пдф на српској латиници, ошиша сугласнике са квачицом.
Али добро је што може да рецимо избрише неко слово. Или рецимо пагинацију на страницама са насловом и празном иза.
А овај нови још упознајем, али за сада приметим да лепо може да копира део текста.

А ево и овај Едитор може да мења текст.

Значи, када бих му нашао систем да експортује цео фајл у Ворд...

- - - - - - - - - -

Него да ли оај вреди?
http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/Free-PDF-to-Word-Doc-Converter.shtml
Probaj ga sa te stranice slobodno,a sto se tice programa nisam nesto veliko radio sa njim,vec samo probao i to sto sam probao uspelo je.Nije bili za mene vec za decu od komsije>trebalo im nesto i uspelismo to da konvertujemo.sad opet je najbolje da probas sam i tako se uveris.Inace kada nesto trazis od programa,onda koristi ovu i Fille Hipo.provereno najsigurnije stranice za free programe,a nema nikakvih dodataka i zaraza.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
Па документ је заштићен лозинком
Није заштићен. Најобичнији пдф. Наима, пробао сам са 3 пдф фајла
И то сам ја сам правио фајлове од само пар страна, да бих едитовао пар речи. А ја и не умем да га заштитим
Иначе, и кад кликнем "Само за читање" врати ме на почетак.

Pogledajte prilog 476891

Иначе, кликнем да конвертује у Ворд а видиш, он помиње неку HML датотеку Мада, када већ може у самом пдф да се мења понешто, онда снимање у Ворд постаје непотребно.

Pdf convert 2.jpg

Poslednja izmena:

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
U kom programu je kreiran dokument? Vidim da piše "Proba convert odf...to docx"???
Узео неки Ворд фајл, пар страна, снимио као мали пдф, назвао "проба", а оно одф ми се омакло у наслову, али нема везе, екстензија није поремећена.
Јер, видео сам да му треба мнооого времена за OCR препознавање, зато направио тај мини пдф да га не мучим и да не чекам
и када му је урадио OCR препознавање, лепо може да се копира у Ворд, без оних малих правоугаоника - заправо сличица, пошто неки конвертори заправо не претворе у Ворд него у већи број малих сличица, мада "еditable"
и то ради савршено, можеш да Ctrl A - Ctrl C и пренесеш у Ворд, мада без форматинга

али када пробаш да то експортујеш у Ворд, опет изађе ово. Мада ми, руку на срце, и није превише потребно, али велим да му видим могућности, ако затреба. (А обично ми треба када имам неки пдф са доста илустрација, слика, мени непотребних, рецимо спонзорксих огласа...)

Мада као што рекох, то и није битно, важно ми је да се може у њему едитовати текст.
Јер, цела прича ми је најважнија за ово: Урадим прелом књиге, и онда видим пар словних грешака.
Бриши цео пдф,
Исправљај у Ворду па понови снимај пдф.
Овако, ситне грешке поправим у овом програму. Или какве друга исправке, лекторске зачкољице итд.

Тако да је за моје, скромне аматерске потребе, овај програм сасвим довољан.

Или, Ворд уме да зеза када радиш прелом секција, постави пагинацију и на насловне стране и празне иза њих, (иако раскликнем "link to previous")
овако, снимим у пдф
и онда у њему бришем пагинацију или заглавље тамо ге не треба

Ово "аматерске" јер нећу да се гњавим са налажењем и учењем Индизајна за нешто што садржи само текст и покоју слику...

Poslednja izmena:

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
Onda koristi onaj moj portabl program koji sam ti preporučio. Ima i Srpski jezik. Tu možeš svašta da uradiš, da ne bi prebacivao stano PDF u Word i obratno.
Tо и радим, као што наведох:
Тако да је за моје, скромне аматерске потребе, овај програм сасвим довољан.
Мада као што рекох, то и није битно, важно ми је да се може у њему едитовати текст.
Или, Ворд уме да зеза када радиш прелом секција, постави пагинацију и на насловне стране и празне иза њих, (иако раскликнем "link to previous")
овако, снимим у пдф и онда у њему бришем пагинацију или заглавље тамо ге не треба
Тако да ми је он за сада најбоље решење...

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
Опет ја...
Мада написах да ми експорт у Ворд није толико битан,
из чисте знатижеље један пдф експртовах у Пауерпоинт презентацију, пошто нуди и ту опцију
и ту може да се отвори,
али све печатирано овим печатима где пише да је ово демо верзија програма.
Да се неће изгубити после месец дана?
Ако неко пита каквог је типа овај пдф фајл, одговор је да ја нисам правио пдф него је такав оригинално (неко упуство за правно неуке странке, како се понашати у суду и на суду)

Значи питање је да ли ћу имати програмчић после месец дана...

Proba za Power Point.jpg

Poslednja izmena:

palma5

Zainteresovan član
Poruka
148
Опет ја...
Мада написах да ми експорт у Ворд није толико битан,
из чисте знатижеље један пдф експртовах у Пауерпоинт презентацију, пошто нуди и ту опцију
и ту може да се отвори,
али све печатирано овим печатима где пише да је ово демо верзија програма.
Да се неће изгубити после месец дана?
Ако неко пита каквог је типа овај пдф фајл, одговор је да ја нисам правио пдф него је такав оригинално (неко упуство за правно неуке странке, како се понашати у суду и на суду)

Значи питање је да ли ћу имати програмчић после месец дана...

Pogledajte prilog 477161
PowerPoint nema veze sa ovim što si poslao. PDF dokument sadrži watermark (vodeni žig). Stavio ga je program u kome si radio sa PDF dokumentom. Uobičajeni PDF dokument se preko Insert Object prenosi u PP bez ikakvih promena.

Poslednja izmena:

palma5

Zainteresovan član
Poruka
148
"Јер, цела прича ми је најважнија за ово: Урадим прелом књиге, и онда видим пар словних грешака.
Бриши цео пдф,
Овако, ситне грешке поправим у овом програму. Или какве друга исправке, лекторске зачкољице итд."

Zašto tako!:dontunderstand: Zar nije logičnije da imaš stalno validan i ažuran dokument u Word-u (pošto iz njega prebacuješ u PDF). U Wordu radiš izmene, a onda prebaciš u PDF. Ovaj transfer traje relativno kratko, ali imaš sređen Word dokument i PDF dokument.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
287
PowerPoint nema veze sa ovim što si poslao. PDF dokument sadrži watermark (vodeni žig). Stavio ga je program u kome si radio sa PDF dokumentom. Uobičajeni PDF dokument se preko Insert Object prenosi u PP bez ikakvih promena.
Па ставио га је тај Pdf excange editr portabe о коме је реч...Који си ми и препоручио на почетку...
И ставио да је је то демо, што може да значи да је пробни, на месец дана

- - - - - - - - - -

"Јер, цела прича ми је најважнија за ово: Урадим прелом књиге, и онда видим пар словних грешака.
Бриши цео пдф,
Овако, ситне грешке поправим у овом програму. Или какве друга исправке, лекторске зачкољице итд."

Zašto tako!:dontunderstand: Zar nije logičnije da imaš stalno validan i ažuran dokument u Word-u (pošto iz njega prebacuješ u PDF). U Wordu radiš izmene, a onda prebaciš u PDF. Ovaj transfer traje relativno kratko, ali imaš sređen Word dokument i PDF dokument.
Увек промакне нека ситница...