ABA liga 2021/2022

Partizan da je stao na stranu Buducnosti, predstavnici kluba bi otisli na sastanak u Zagreb koji su inicirali iz Buducnosti, sastanak koji je otvoreno protiv Covicevih klubova. I sastanak koji i treba da bude takav samo jos plus i protiv Buducnosti, sto ne znaci da se na njemu ne moze reci nesto i protiv Bokana i njegovog ucesca u svinjcu koji su pravili.

Tako da je, samo ovim saopstenjem (ne znam da li se iza njega krije nesto drugo), Partizan stao na stranu upravo Cokija, jer nece da ide direktno protiv njega, tj. ne sme. Nazalost.

A prica o "srpskoj kosarci" i slicno, kao i ovo sto je kao popljuvan Covic za ucesce u svinjcu sa Bokanom, je namenski za plebs. Gledam komentare partizanovaca na mrezi, "samo gospodski, al ga je suknuo Cokiju", pa onda vidis Pantere koji su standardno promasili sve kao sto mesaju svoj nekadasnji klub za FMP i njihova trucanja o "zlom Ostoji", a onda imas i zutu stampu koja uvaljuje price o kosovskim klubovima umesto srpskih, sve kako bi se proturila prica o "nacionalnom interesu" i prenebegla prosta cinjenica.

A prosta cinjenica glasi da je Coki sa Djilasom i uz pomoc Bokana i precutnu saglasnost ostalih srusio staru, normalnu ABA-ligu, i napravio ovo sto je krenulo da puca kako se on i Bokan posvadjase oko podele plena. I tu ligu treba srusiti, a njega prvog napolje iz kosarke, a za njim moze i dojucerasnji kolega i sponzor Bokan.

Inace, Partizan moze traziti da igra npr. VTB ligu, ali to je toliko glupava prica da ne vredi ni recenicu potrositi na nju. Prica za mazanje ociju.
 
Изгледа да је у Загребу ипак одржан неки састанак (https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2019&mm=05&dd=08&nav_id=1539546), неко домунђавање или домунађавање у покушају, ђаво ће га знати.

Како и стоји у наведеном тексту
Na sastanku u glavnom gradu Hrvatske pojavili su se ljudi iz Budućnosti, Cedevite, Cibone, Zadra, Olimpije i Krke, a pošto nikakvog dogovora nije bilo pojedini mediji su čitavu priču nazvali "debaklom"
на том састанку су били представници 5 АБА лигаша из наредне сезоне + представник Олимпије која вјероватно покушава да остане у АБА 1 иако је испала.
На састанку нису били представници клубова из Србије те Игокее и Морнара, односно како их аутор текста назва српских клубова, што није погрешно.
Тешко да је било какве вајде од тог домунђавања, ови из Будућности су то свакако искористили како би мало кмечали и мало моралисали о нерегуларности, само то раде недјељама, но када претјерате са јадиковањем, постанете напорни, а дјечаци из Будућности су претјерали.
Занимљива је улога Олимпије, они ће сигурно покушати некако остати у АБА 1 иако су испали. То би значило опет проширење (трећи пута ради њих) лиге на 14 клубова, а ту је ? колико ће клубови из Хрватске који играју паралелно национални шампионат имати за то разумијевања.

Како год, ситуација у АБА није добра. До почетка нове сезоне све то ће се вјероватно превазићи, ови који су се узјогунили ће временом смањити доживљај, но загађен је амбијент. Губитник је свакако кошарка.
 
Sada su jedan front napravili: Covicevi klubovi ("regularna" 2 glasa kod mafijasa), Mega (zavisna od domace situacije i ostrascene vlasti), Partizan (predsednik kluba iz vladajuce stranke koja je pogurala i podrzava FMP-ove u vidu Zvezde), Igokea (Dodikov klub, podrzavaju ove srpske ostrascene vlasti), i Mornar (rivali Buducnosti, i dobro znaju o kome se radi).

Ovde je savrseno jasno ko ima kakve motivacije da se ne odazove na neformalni sastanak. Grupa koja se pojavila na istom ima malo nejasnije namere, ali je sigurno da bar dve ekipe imaju necasne (Buducnost i Olimpija).

Videcemo sta ce doneti formalni sastanak.
 
Sada su jedan front napravili: Covicevi klubovi ("regularna" 2 glasa kod mafijasa), Mega (zavisna od domace situacije i ostrascene vlasti), Partizan (predsednik kluba iz vladajuce stranke koja je pogurala i podrzava FMP-ove u vidu Zvezde), Igokea (Dodikov klub, podrzavaju ove srpske ostrascene vlasti), i Mornar (rivali Buducnosti, i dobro znaju o kome se radi).

Ovde je savrseno jasno ko ima kakve motivacije da se ne odazove na neformalni sastanak. Grupa koja se pojavila na istom ima malo nejasnije namere, ali je sigurno da bar dve ekipe imaju necasne (Buducnost i Olimpija).

Videcemo sta ce doneti formalni sastanak.
Hajde molim te pojasni koje to interese ima Mega da ne ode ili da ode u ZG tj zašto nije otišla?
Nekako si mi ostao tu nedorečen, ako uzmemo status Najvatrenijeg navijača Mege i sponzora, čime to može pičkousti da pritisne/uceni Megu?
 
Time sto mu moze zatvoriti svaku firmu koja posluje ovde u roku od danas. Ili da mu Bata, onaj bivsi (sada nezvanicni) clan UO vaseg prethodnog kluba za koji ste navijali (Reflex - FMP - Zvezda Beograd - Ivo Lola Ribar), prosto "otkupi" firmu, kao sto je to uradio sa mnogim drugim (ili bar napravi problem). I naravno, Zalizanko sad mora da proda neki novi skart u Evroligu sledece sezone.

Osim toga, ne znam o cemu pricamo, Zalizani dublje diluje sa Cokijem jos poodavno, osim sto ima cisto poslovni interes sa svima.
 
Time sto mu moze zatvoriti svaku firmu koja posluje ovde u roku od danas. Ili da mu Bata, onaj bivsi (sada nezvanicni) clan UO vaseg prethodnog kluba za koji ste navijali (Reflex - FMP - Zvezda Beograd - Ivo Lola Ribar), prosto "otkupi" firmu, kao sto je to uradio sa mnogim drugim (ili bar napravi problem). I naravno, Zalizanko sad mora da proda neki novi skart u Evroligu sledece sezone.

Osim toga, ne znam o cemu pricamo, Zalizani dublje diluje sa Cokijem jos poodavno, osim sto ima cisto poslovni interes sa svima.
Pa to može sponzora a ne razumem zašto ga prvi i najveći navijač KK Crvena Zvezda već nije po tom receptu kaznio za činjenja u Podgorici?
Zalizani ima dil sa svakim za koga on proceni da će imati koristi na kraju kada svede račun, niti on voli NČ, niti Bokana a nije voleo ni Dula...samo svoj konto.
Taj bata "nezvanični član UO" je sada takođe "nezvanični član UO" kluba za koji ti navijaš i to tebi baš i ne smeta...
Ovo oko imena kluba su fore adolescenta i ne bih komentarisao.
 
Time sto mu moze zatvoriti svaku firmu koja posluje ovde u roku od danas. Ili da mu Bata, onaj bivsi (sada nezvanicni) clan UO vaseg prethodnog kluba za koji ste navijali (Reflex - FMP - Zvezda Beograd - Ivo Lola Ribar), prosto "otkupi" firmu, kao sto je to uradio sa mnogim drugim (ili bar napravi problem). I naravno, Zalizanko sad mora da proda neki novi skart u Evroligu sledece sezone.

Osim toga, ne znam o cemu pricamo, Zalizani dublje diluje sa Cokijem jos poodavno, osim sto ima cisto poslovni interes sa svima.

Ono sto se nalazi u lobanjama crno/belih narikaca sa paranoidnom sizofrenijom najbolje opisuje legendarna pesma...
 
Koja cinjenja (Zalizanog) u Podgorici? :roll:

Svakako da voli samo svoj konto - a jasno je ko u Srbiji ima najdeblji pa je saradnja sa njima i najtesnja.

Otkud zakljucak da mi ne smeta sto je moj klub pod vlascu SNS, sta, nisam dovoljno oblatio sve to, iako od pocetka samo o tome pricam? I kakav je to jeftin marketinski trik u stilu Cokija, izjednacavanje situacija iako se dobro zna da ucesce vlasti i Bate za nas ima negativan predznak, a za vas vrlo pozitivan?

Inace, verujem ja da ima mnogo ljudi medju partizanovcima koji bi pristali i na Covica i na Ostoju i na Batu, posebno ako bi to donosilo rezultata. Ali nigde ne bi bio toliki zid cutanja i precutne podrske, pa cak i otvorene podrske kao medju vama , i to ne samo ovde na forumu. Sto mi je poseban socioloski fenomen, jer zaista ne mislim da su ljudi pametniji ili gluplji ako navijaju za ovaj ili onaj klub.

A fora oko imena je cisto cinjenicno stanje - minimum 4 godine vam je maticni klub ugasen, a vi navijali za FMP koji je menjao ime u Zvezda Diva da bi se ugasio kao Ivo Lola Ribar. Prihvatanje svega toga i pravljenje ludim medju tolikim brojem ljudi je jos jedan socioloski fenomen za koji nemam logicno opravdanje, posebno sto se odrazava i na regularnost svih liga u kojem vasi frankestajn-klubovi sa svojim filijalama i njihovim medjusobnim prenosenjem rezultata, ucesca u takmicenjima i trofejima, ucestvuju.
 
Za to vreme crno-bele narikace prete da ce istupiti iz ABA lige. Jer oni su sada toboz zabrinuti za regularnost takmicenja. Konacno imaju priliku da se vrate u mesto nastanka, pa da igraju hrvatsko prvenstvo dok Buducnost konacno ima priliku da zaigra u bratskoj albanskoj ili kosovskoj ligi.

https://www.kurir.rs/sport/kosarka/...-ili-regularnost-ili-idemo-u-drugo-takmicenje
Da, KK Prostitucija posebno je zgrozena ponasanjem aktera, odnosno uprava klubova (Zvezda i Buducnost, ali ajmo realno, pre svega Zvezde) i traze adekvatne kazne. I to klub ciji je predsednik (Predrag Sasa Utoka Danilovic) u nasem domacem kosarkaskom prvenstvu direktno TUKAO sudiju, bio suspendovan na 2 godine, pa posle preinaceno na neku uslovnu kaznu. A u to vreme je masovnu podrsku navijaca imao da je trebao jos jace da bije onog mucenog Jurasa.

Idealana epilog novog jurisa, cupanje kose i bacanja kletvi narikaca bio bi da zaista napuste ligu, zajedno sa ovim siptarima iz Titograda pa mi sledece godine da se prosetamo do titule u regionalnom sampionatu. Dakle sto se mene tice imate apsolutnu podrsku za istupanje.
Istupaju? Iz takmičenja gde su služili kao kanta za pljuvanje i tovarenje?!
Daj da im damo punu podršku.Gde se potpisuje da se stoka za sva vremena prebaci na njihovo izvorno prevnstvo (nacionalni šampionat hrvatske).
Mislio sam da posle onog cirkusa koje dukljansko-mudžahedinsko stvorenje uradilo pre izvesnog vremena u kupu nema goreg ali prevario sam se.
Gnjide i kancer košarkaške Srbije oterati u 3 lepe njihove preko Batrovaca za sva vremena !
 
Koja cinjenja (Zalizanog) u Podgorici? :roll:

Svakako da voli samo svoj konto - a jasno je ko u Srbiji ima najdeblji pa je saradnja sa njima i najtesnja.

Otkud zakljucak da mi ne smeta sto je moj klub pod vlascu SNS, sta, nisam dovoljno oblatio sve to, iako od pocetka samo o tome pricam? I kakav je to jeftin marketinski trik u stilu Cokija, izjednacavanje situacija iako se dobro zna da ucesce vlasti i Bate za nas ima negativan predznak, a za vas vrlo pozitivan?

Inace, verujem ja da ima mnogo ljudi medju partizanovcima koji bi pristali i na Covica i na Ostoju i na Batu, posebno ako bi to donosilo rezultata. Ali nigde ne bi bio toliki zid cutanja i precutne podrske, pa cak i otvorene podrske kao medju vama , i to ne samo ovde na forumu. Sto mi je poseban socioloski fenomen, jer zaista ne mislim da su ljudi pametniji ili gluplji ako navijaju za ovaj ili onaj klub.

A fora oko imena je cisto cinjenicno stanje - minimum 4 godine vam je maticni klub ugasen, a vi navijali za FMP koji je menjao ime u Zvezda Diva da bi se ugasio kao Ivo Lola Ribar. Prihvatanje svega toga i pravljenje ludim medju tolikim brojem ljudi je jos jedan socioloski fenomen za koji nemam logicno opravdanje, posebno sto se odrazava i na regularnost svih liga u kojem vasi frankestajn-klubovi sa svojim filijalama i njihovim medjusobnim prenosenjem rezultata, ucesca u takmicenjima i trofejima, ucestvuju.

Tako je matori, nastavi da propovedas nemoj bilo sta da te zaustavi. Nestasica sedativa i antirepresiva posle vasih utakmica sa nama u poslednjih nekoliko godina je najbolji dokaz kako vam tesko pada kada vas mi, ko god da smo, odlomimo. Vi ste nam odavno dali legitimitet, bez obzira sa koje adrese uriniramo po KK Prostitucija (onaj isti za koji je nekadasnji predsednik rekao da je to isti klub kao Igokea).

Tako da nastavi da budes ogorceni internet ratnik, borac protiv aparthejda, nastavi da zajedno sa ostatkom psihijatrije bacas kletve, jer, otprilike, to je i jedino sto vam je ostalo da cinite. Apsolutna nemoc. Mi necemo biti previse grubi, imajuci u vidu vase dusevno zdravlje :mazi:
 
Panterima drasticno umanjena ionako solidno blaga kazna za haos u finalu ABA-lige, tako da se nece ni osetiti. Uz cinjenicu da (zbog poraza) besne Podgoricane nisu dodatno kaznjavali, dobija se zakljucak da se vrlo isplati organizovati batinase da docekaju protivnike. Sta drugo ocekivati od lige koju su osnovali mafijasi i tajkuni?

Inace, sve ovo na mala vrata, bez nekih bombasticnih objava, sve dok na kraju vuk ne proguta magarca, a svi ostali treba da se prave da je sve u redu.

A evo kako igraju "dole". :hahaha:

60720964_2307588409496212_4263103496271691776_n.jpg
 
Kao prvo kazna je bila diskriminatorska, dve utakmice bez gledalaca a zatim tri samo žene i deca (do koliko godina beše), što bi raktično i značilo da jesenji deo sezone igra u ABA bez prisustva gledaoca.
Ako se uzme šta se dešavalo u trećoj utakmici i uporedi sa petom utakmicom, zaista ne vidim kako može neko pričati o realnim kaznama i opet, da sam na NČovom mestu ja se ne bih žalio jer bih imao svako pravo pa i moralno da prilikom bacanja jednog upaljača, novčića...bilo čega zahteva pražnjenje hale i kazne za vinovnike. Ovako se nadam da će ABA da podigne lestvicu kriterijuma.
I na 3 utakmici je bilo organizovanog "linča" igrača, stručnog štaba i dela uprave kluba a rezultiralo je sa pražnjenjem 3 reda od čega su 2 bila ispražnjena...to mi je nekako cinično kada se uzme u obzir da su igrači bili udarani od strane policije i redara.
 
Kad se uzmu desavanja iz trece i pete utakmice, jasno je da ste trebali biti kaznjeni 30-50% vise od njih. Isto samo pod uslovom da je Bokan organizovao onog sina ministra da radi sta je radio. Naravno, meni je akcenat na organizaciji. Dovoljno je lose sto mnogi klubovi pate od ispada svojih nekontrolisanih navijaca, osim vas jos i Partizan, Zadar, npr. Jos je gora stvar kad se incidenti svesno organizuju, sto potpada pod kriminalne radnje. Kolike su zatvorske kazne za organizaciju nasilnickog ponasanja na sportskim priredbama, i kada ce organizatori tih desavanja odgovarati za mnogobrojne incidente tokom sezona?

I naravno, oni nisu nista kaznjeni naknadno, osim ona prva tri reda u cetvrtoj utakmici sto je premalo. Trebalo je posle plej-of serije drasticno odrati, najbolje za naredne plej-of utakmice, pa da vidimo kad ce Coki&Boki opet da smestaju batinase u prve redove.

Ali naravno, posto liga sluzi upravo svojim osnivacima (Coki&Boki), imamo to sta imamo, neregularnu mafijasku lakrdiju i smejuriju.
 
Имамо нешто ново када је европска кошарка у питању, фузију у најави (https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/potvrdena-fuzija-cedevite-i-olimpije/328658) два клуба из две различите државе.

Ту је много ствари које ваља уредити и дефинисати. Најмањи је проблем са АБА лигом, то није национална лига већ приватна или интересни пројекат 12 клубова. Ако у овој фузији виде интерес, а виде, проблема нема.
Тај нови клуб (Цедевита Љубљана или Цедевита Олимпија) ће наслиједити мјесто Цедевите у АБА. Само ће преселити из Загреба у Љубљану. Као рецимо НБА франшиза "Гризлији" из Ванкувера у Мемфис.

Но има ту пуно тога што морају (они) издефинисати, и са националним савезима и са тим пројектом. Тај клуб (Цедевита Љуљана) ће играти и УЛЕБ ЕК који је Цедевита преко АБА изборила.

У првенству Словеније те првенству Хрватске би могли наслиједити мјеста Олимоије и Цедевите, како ће то издефинисати, статусе странаца, то је већ њихов проблем.

Но вратимо се АБА. Како написах АБА 1 није проблем. Али АБА 2 Јесте. Ту је дефинисано да 6 држава даје по 2 представника. Паритет, свима једнако. Оно јес' глупо да Србија има исти третман као Македонија и ЦГ, но АБА (1 и 2) је договорна лига, како се клубови договоре, тако ће бити.

Овдје у овој ситуацији, нови фузионисани клуб ће бити из Љубљане, долазиће из Словеније, тај неки други (развојни) клуб ако буде формиран (а биће са локацијом у Хрватској) не би смио наслиједити мјесто Олимпије која је испала из АБА 1 и по том основу је стекла право наступа у АБА 2 јер не долази из те земље.
Ту ће бити турбуленција, на скупштини АБА требаће то дефинисати, а врло вјероватно ће Србија имати и наредне сезоне као и ове 3 представника у АБА 2. Наравно, ту постоји предуслов да ти клубови из Србије буду у стању испратити играње и АБА 2 и КЛС, што у овој ситуацији није лако.

Е сад, амбиције тог новог фузионисаног клуба? Биће велике, нема сумње. Како стоји у тексту, у Словенији већ имају спонзоре који ће упливати 1,5 мил.€, + подршка Тедескија који не жали пара.
Остаје да се види како ће у Љубљани бити прихваћен тај нови клуб, да ли ће имати подршку навијача. Коју Цедевита у Загребу није имала.

Подоста питања, видјећемо како ће ићи са овим пројектом.
 
Životne lekcije Dekija Milojevića za kraj sezone, reči koje bi svaki mladi igrač trebalo da zapamti


Mega Bemax je završila sezonu porazom u polufinalu Super lige Srbije, ali je propisno namučila šampiona Crvenu zvezdu. Dejan Milojević je rekao da je ponosan na celu sezonu, a posebno se istakla njegova životna lekcija Gogi Bitadzeu.

Pristalice Zvezde vređale su i prozivale Bitadzea tokom cele serije i jedan novinar je pitao igrača koji u julu puni 20 godina kako se osećao povodom toga. Miloje je odmah uskočio sa odgovorom umesto mladog centra:

"Nije mala stvar kad si dete od 19-20 godina i da odigra tako da ga zapamte navijači. To pokazuje da je svojim kvalitetom pokazao da je zaslužio da ga neko proziva. To nije mala stvar, to je sastavni deo sporta i biće toga još, a on treba da bude ponosan", odgovorio je Milojević i time pokazao pravi pristup sportu.

Utakmica je bila neizvesna, mogla je i Mega da slavi, ali na kraju je Mokoka promašio bacanje za izjednačenje u poslednjim sekundama utakmice.

"Odigrali smo sjajnu utakmicu, na kraju je nedostajalo malo sportske sreće i stvarno sam prezadovoljan kako smo odigrali. Sezona je bila sjajna, plasirali smo se u plej-of i realno najjaču ekipu smo namučili da se plasira u finale.

Opet će trojica igrača biti draftovana. Sad pričam unapred, ali Goga je sigurno NBA igrač i biće visoko plasiran, najviše od bilo koga iz ovog kluba. Mišković i Mokoka imaju stvarno velike šanse i očekujem da će se dobro pokazati.

To su naši glavni ciljevi, stalno pričamo da je naše finale draft, on dolazi za dve nedelje, da time završimo sezonu. Zvezdi želim sreću u finalu, mislim da su favoriti, ali favoriti ne pobeđuju uvek. Ja očekujem da Partizan prođe u finale
", rekao je Milojević.

A vi? Imate li vi planove za dalje?

"Imam, naravno da imam. Sve u ovom klubu je isplanirano, pa tako i ja. Biću još jednu sezonu u Megi. Sledeća će biti deseta, verovatno i poslednja u Megi. To su dva i po olimpijska ciklusa, to je najduže što sam bio bilo gde, čak i u mom matičnom Beovuku sam proveo osam godina. Stvarno sam vrlo ponosan na sebe, bez lažne skromnosti, mislim da sam mnogo uradio", rekao je Milojević.

Goga Bitadze se ovom utakmicom oprostio od Mege i dalji planovi se znaju.

"Ovo je jedna dobra utakmica za tim, jer je Zvezda najbolja u ligi, što je potvrdila u ABA. Falilo nam je malo sreće, zaista sam ponosan što sam bio deo ovog tima. Zahvalan sam i saigračima i trenerima, zaista mi je drago što sam bio deo ovog tima, to je sve što mogu da kažem.

Sada me čekaju NBA treninzi (workouts), posle čega ću oprobati sreću na NBA draftu i nadam se da će me neki tim izabrati. Nema se vremena za odmor, nastaviću samo da radim i to je to
", rekao je Bitadze.

https://www.sportske.net/vest/kosar...ki-mladi-igrac-trebalo-da-zapamti-378408.html
 
Звезда после нове драме у финалу, Мокока промашио продужетак

Црвена звезда је и други пут славила против Меге у полуфиналу плеј-офа, поново у драматичној утакмици

--------------------------------------

Da se mucimo protiv Mege ? Ne valja ovo uopste.
Čemu ovo čuđenje?
Cele godine se lomiš,dođe onaj horor od završnice aba lige i normalno je da se istrošiš.Ovi kanarinci su imali više vremena za odmor.
Elem,na današnji dan pre 3 godine,kada smo se posr*li po faci frakcijaškim sns-ovcima.
Milina je ovo gledati :)

 
Ajde panteri, ne umete ni temu ubosti kao sto ne umete naci ni klub za koji navijate, pa ste zalutali u Zeleznik.
Da vratimo temu na svoj kolosek:

"Projekat Cedevita Olimpija na staklenim nogama"

http://mondo.rs/a1191400/Sport/Kosa...at-Cedevita-Olimpija-na-staklenim-nogama.html

To o pravnoj i formalnoj neodrzivosti ne pije vodu, mozda samo u nekom normalnom i uredjenom svetu. Ovde vec imamo primere kako su takvi frankestajni od klubova prosli, imamo menadzersku prciju od kluba, imamo filijalu koja se legalno takmici, imamo fizicke obracune i sukobe mafijasa na parketu koje odredjuje jedinog putnika u EL, i sve to ovde prolazi kao kroz margarin... a kao, ligu ce srusiti fuzija il sta vec dva poprilicno nebitna kluba.

Jedini pravi problem je dolivanje jos vise konfuzije, mesta po drzavama, jos dalji pad standarda i kriterijuma svega...

Naravno Cedevita Olimpija je kao prvo presmesno, skoro kao FMP-Zvezda-Diva-Beograd. Ima tu dozu raznatovicevske neozbiljnosti u spajanju dva brenda (sportskog i privrednog), iako Tedeski obevaca da ce preneti i dugove sa ostalim pravima i obavezama, za razliku od FMP-Zvezda-Dive koja je elegantno zaobisla pitanje dugova, uz pomoc drzave i malo privrednog kriminala.

Ali je vrlo neozbiljno sto se ni posle predstavljanja ne zna najjasnije koji je ciji klub, sto se ne kaze eksplicitno da je Cedevita ugasena, nego se pretpostavlja.

Coki je tu bar bio decidan kad je rekao da FMP-u niko ne moze da zabrani kako ce da se zove, mada ni on nije smeo reci da je ugasio Zvezdu jos 2012. godine.
 

Back
Top