ABA liga 2021/2022

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Pogledah meč Cedevite i Zvezde.
Zvezda sklopljena da pogazi sve u ligi, medjutim mislim da suviše zavisi od Reglanda, a on nije ni blizu nivo Ročestija recimo.
Odigraće pet utakmica dobro, a onda 4 kriminalno.
Ono što je meni zanimljivo to je Filip Čović.
Koliko je on promašio 3,4 decenije da se rodi ranije!
Da se rodio u vreme moke Slavnića, Moka bi bio osudjen na nošenje peškira.
Centarska linija Zvezde je na nivou boljih Evroligaša, spoljna linija veoma veoma solidna.
Ne videh Davidovca, šta je s njim?

što se Cedevite tiče, deluje mi da će suviše zavisiti od šuta spolja, što se ne čini dovoljnim za neke zapaženije rezultate.
Medjutim trener će to svaskako uklopiti, a budžet Cedevite dozvoljava promene rostera tokom sezone, tako da imaju još vremena i novca za ispravke
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zvezda uoipšte nema predstavu koliko je dobila dolaskom Tomića za trenera.
Čovek je liga za sebe medju trenerima u ABA ligi uključujući i Alonsa.

Najveća mana Budućnosti je Džikić.
Baš kao njegov guru i učitelj tip je trener samo unutar ovih granica.
Ne zna puno, ali je zato puno bezobrazan.
Neznanje se najbolje vidi po rosteru koji je sklopio u Budućnosti.
Sačuvaj bože na šta su oni sve bacili pare.
Nisu to loši igrači, naprotiv, ali svi oni zajedno, to je i više od cirkusa.
 
Kao prvo, Alonso nije nikakva trenerska liga... Covek nema nista, osim sto je "zvucno" ime kao strani trener koji je do juce trenirao Baskoniju, Barselonu, i naravno, nije uradio nista sa njima. Apsolutno beznacajan trener.

Kao drugo, Tomic tek nije nista, vec trener pocetnik koji ima jednu veliku prednost, a to je sto je sedeo godinama i godinama na klupi jednog od najvecih klubova i samo da je gledao mogao je stosta nauciti, ali opet, to sto je dobio prvu sansu tek sad i to u klubu Nebojse Covica isto tako mnogo govori ali u negativnom kontekstu. Covek tek treba da se pokaze, a naravno, kao i svaki Covicev trener ima veliku prednost u sklapanju tima da ne kazem budzetu u odnosu na veliku vecinu konkurenata. Ja licno na osnovu njegovog dosadasnjeg ponasanja imam utisak da je rec o najobicnijoj prgavoj njusci koja je evo tek sad ugrabila priliku da bude bitna, i to koristi, nesto slicno Alempiju od prosle sezone - no, mozda samo prizeljkujem takav scenario iz navijackih razloga, a ni nemam veliki uzorak, pa ne bih zurio sa zakljuckom. Ionako ce vreme i rezultati pokazati.

A sto se Dzikica tice, kao sto smo videli, nije mu strano ni da dobro zabiberi, niti da se raspadne. Covek je i prvi put u situaciji da je sampion neceg bitnog i da mora to da brani, sto je jos teze, tako da je sve ovo velika nepoznanica. Naravno, porazi na startu sezone ne znace ama bas nista, jer Dzilo ima bitnija posla osim da juri Pantere od starta sezone - ceka ga start EL. Dakle, ukoliko ne upadne u neku svoju "depresiju" kao sto je umeo one druge sezone sa Partizanom, ocekujem da ce u najmanju ruku biti jako tezak rival Panterima ili Cedeviti, ako ih vec ne preslisa kao sto je to i uradio prosle sezone.

I naravno, Dzilo je najozbiljnije trenersko ime u ABA ligi trenutno. Prosto, osvojeni trofeji govore. :whistling: Sto naravno, ne mora nista da znaci ako ga na kraju preslisaju Tomic, Sito ili cak Canak, ali kad se vec gadjamo terminima kao sto su "trenerska liga" i "imena"... cinjenice su cinjenice.
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, Alonso nije nikakva trenerska liga... Covek nema nista, osim sto je "zvucno" ime kao strani trener koji je do juce trenirao Baskoniju, Barselonu, i naravno, nije uradio nista sa njima. Apsolutno beznacajan trener.

Kao drugo, Tomic tek nije nista, vec trener pocetnik koji ima jednu veliku prednost, a to je sto je sedeo godinama i godinama na klupi jednog od najvecih klubova i samo da je gledao mogao je stosta nauciti, ali opet, to sto je dobio prvu sansu tek sad i to u klubu Nebojse Covica isto tako mnogo govori ali u negativnom kontekstu. Covek tek treba da se pokaze, a naravno, kao i svaki Covicev trener ima veliku prednost u sklapanju tima da ne kazem budzetu u odnosu na veliku vecinu konkurenata. Ja licno na osnovu njegovog dosadasnjeg ponasanja imam utisak da je rec o najobicnijoj prgavoj njusci koja je evo tek sad ugrabila priliku da bude bitna, i to koristi, nesto slicno Alempiju od prosle sezone - no, mozda samo prizeljkujem takav scenario iz navijackih razloga, a ni nemam veliki uzorak, pa ne bih zurio sa zakljuckom. Ionako ce vreme i rezultati pokazati.

A sto se Dzikica tice, kao sto smo videli, nije mu strano ni da dobro zabiberi, niti da se raspadne. Covek je i prvi put u situaciji da je sampion neceg bitnog i da mora to da brani, sto je jos teze, tako da je sve ovo velika nepoznanica. Naravno, porazi na startu sezone ne znace ama bas nista, jer Dzilo ima bitnija posla osim da juri Pantere od starta sezone - ceka ga start EL. Dakle, ukoliko ne upadne u neku svoju "depresiju" kao sto je umeo one druge sezone sa Partizanom, ocekujem da ce u najmanju ruku biti jako tezak rival Panterima ili Cedeviti, ako ih vec ne preslisa kao sto je to i uradio prosle sezone.

I naravno, Dzilo je najozbiljnije trenersko ime u ABA ligi trenutno. Prosto, osvojeni trofeji govore. :whistling: Sto naravno, ne mora nista da znaci ako ga na kraju preslisaju Tomic, Sito ili cak Canak, ali kad se vec gadjamo terminima kao sto su "trenerska liga" i "imena"... cinjenice su cinjenice.

Činjenice su da ti o košarci ne znaš ništa, što opet potrdjuješ ovim komentarom.
Alonso je trenerska liga za sve trenere u ABA ligi, osim za Tomića, i to pokazuju već prva dva kola ABA lige.
izbor igrača, sklopljeni rosteri, vodjenje utakmice, sve to čini trenera.
A tu Džikić nije ni medju prvih 10 u ABA ligi.
Titula koju je osvojio sa Budućnošć je više titula Alimpijevića nego njegova.
Na drugoj strani Tomić jasno pokazuje da ima viziju i plan.
To što je mali Čović u rosteru, je dokaz da je veoma bitno da se Odžo uklopi u ekipu, sa svojim specifičnim fizičkim sposobnostima i kretnjama, a Čović poznaje to već godinu dana.
Očekuje se da kada prodje predsezona u NBA Zvezda kupi još jednog pleja, mada može da čeka i januar za to, čak ima i Nenadića i Davidovca koje može da razvija.
I to bi zaokružilo roster kao fenomenalno popunjen na svim pozicijama sa najmanje dva odlična igrača-
A roster Budućnosti se oslanja na šut spolja, prangijanje do besvesti, pa ako prodje prodje.
Ivanović,Popović,Gordić,Džekson,Klark,Craft sve su to besomučni prangijaši.
Pod košem tanko, samo Omić može da stvori prednost, a i to u konkurenciji Evrolige veoma sumnjivo.
Roster Budućnosti ne može da popravi jedan novi igrač, nego je Džikić skroz promašio ekipu.
Što i nije nešto čudno, obzirom na njegov kapacitet.
 
Kao prvo, Alonso nije nikakva trenerska liga... Covek nema nista, osim sto je "zvucno" ime kao strani trener koji je do juce trenirao Baskoniju, Barselonu, i naravno, nije uradio nista sa njima. Apsolutno beznacajan trener.

Kao drugo, Tomic tek nije nista, vec trener pocetnik koji ima jednu veliku prednost, a to je sto je sedeo godinama i godinama na klupi jednog od najvecih klubova i samo da je gledao mogao je stosta nauciti, ali opet, to sto je dobio prvu sansu tek sad i to u klubu Nebojse Covica isto tako mnogo govori ali u negativnom kontekstu. Covek tek treba da se pokaze, a naravno, kao i svaki Covicev trener ima veliku prednost u sklapanju tima da ne kazem budzetu u odnosu na veliku vecinu konkurenata. Ja licno na osnovu njegovog dosadasnjeg ponasanja imam utisak da je rec o najobicnijoj prgavoj njusci koja je evo tek sad ugrabila priliku da bude bitna, i to koristi, nesto slicno Alempiju od prosle sezone - no, mozda samo prizeljkujem takav scenario iz navijackih razloga, a ni nemam veliki uzorak, pa ne bih zurio sa zakljuckom. Ionako ce vreme i rezultati pokazati.

A sto se Dzikica tice, kao sto smo videli, nije mu strano ni da dobro zabiberi, niti da se raspadne. Covek je i prvi put u situaciji da je sampion neceg bitnog i da mora to da brani, sto je jos teze, tako da je sve ovo velika nepoznanica. Naravno, porazi na startu sezone ne znace ama bas nista, jer Dzilo ima bitnija posla osim da juri Pantere od starta sezone - ceka ga start EL. Dakle, ukoliko ne upadne u neku svoju "depresiju" kao sto je umeo one druge sezone sa Partizanom, ocekujem da ce u najmanju ruku biti jako tezak rival Panterima ili Cedeviti, ako ih vec ne preslisa kao sto je to i uradio prosle sezone.

I naravno, Dzilo je najozbiljnije trenersko ime u ABA ligi trenutno. Prosto, osvojeni trofeji govore. :whistling: Sto naravno, ne mora nista da znaci ako ga na kraju preslisaju Tomic, Sito ili cak Canak, ali kad se vec gadjamo terminima kao sto su "trenerska liga" i "imena"... cinjenice su cinjenice.
Tomić nije ništa,najobičniji početnik,kao i svaki prethodni koji vas je guzio na svim frontovima i držli vas budnim u svim evroligaškim utakmicama.
Koliko vam je samo teško palo večerašnje demoliranje debelog maminog čeda :lol:
 
Tako je, Kole, prva dva kola su najmerodavnija. :per: Steta sto to nisu prepoznali u svim sportskim sistemima i ligama, pa da se konacno pehari pocnu dodeljivati posle prva tri kola, a onda da se igra unazad. :lol: Tako bi onda prosle sezone Alempije bio trener godine, a Dzilo bi dobio otkaz.

Ne znam o cemu pricati sa covekom koji uopste veruje da postojanje Filipa Covica u ozbiljnoj kosarci ima bilo kakve kosarkaske razloge, kao i njegovo postojanje u timu koji po svemu odskace daleko iznad njega, i kosarkaski, i po visini. :hahaha:

I velika je vizija jednog Tomica u sklapanju rostera kada je dobio budzet kog se ne bi postideli ni slabije rangirani evroligasi, pa mogu da se biraju igraci koji su vec cenjena imena narocito u EK okvirima, a neki bi mogli i komotno u EL. Svaka cast na vizionarstvu trenera kao i transparentnom finansijskom poslovanju koje je omogucilo da sponzori u EK prepoznaju novu EL. :hahaha: IDEA odma' pohrlila u novi sponzorski ugovor, motivisana antimonopolskom dozvol... ovaj, propagandnim potencijalnom Evrokupa.

A sto se Dzila tice, ne bi bio ni prvi put, a verovatno nece biti ni poslednji, da osvoji nesto sa prangijasima i nosacima ormara, kako je popularno nazvao ono sto on dovodi za igrace. Cini mi se da on ipak zna vise o kosarci od tebe, npr. :per: A mozda i od velikog trenerskog imena Tomica, videcemo...

PS> a o razvijanju Nenadica i Davidovca da se ne zamajavamo. Sklapanje rostera i minutaze dovoljno govore, a dobro se zna kako su prolazili razni simanici, rakicevici, radicevici, jovanovici i ostali. Zato vam je i smugnuo Aranitovic, iskulirao vas Zagorac, a sin velikog Zvezdasa Trifunovica je na klupi Partizana. Cak ce pre i u ovakav Partizan nego u FMP...

- - - - - - - - - -

Tomić nije ništa,najobičniji početnik,kao i svaki prethodni koji vas je guzio na svim frontovima i držli vas budnim u svim evroligaškim utakmicama.

Kako kratko a sazeto. Tradicija ce se nastaviti, a Tomic ce nas drzati budnim u terminima cipiripija. :cool:

Dok debelo mamino cedo nece gledati niko, u onom finansijski neisplativom takmicenju koje zaobilaze takve velicine kao sto su isti taj Tomic, Cirbes, Regland, Beron, IDEA... :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Opet teorije zavere, opet besmislena bulažnjenja o budžetu.
Partizanova ekipa ove godine ima budžet usporediv sa Zvezdinim.
I verovatno finale ABa lige će baš da bude Zvezda Partizan, jer rosteri ekipa to omogućavaju,a Cedevita će se do proleća raspasti sama od sebe.
A to je na moju veliku radost, jer će opet jedan srpski klub igrati Evroligu.
Za razliku od tebe, ja kako ulazim u sve ozbiljnije godine, sve sam više navijač KOŠARKE, nju počinjem da volim više od klupskih boja.
A ove godine Evroliga će sa ovakvom Budućnošću da bude smešna.
Džikić neće dočekati Novu godinu, dobiće otkaz.

A što se Tomića tiče, nije roster Zvezde samo Regland,Perperoglu,Baron i Faje, nego je roster Zvezde i Cirbes koji nije znao prethodnih godina gde udara, roster Zvezde je i Odžo, došao iz FMP-a, roster Zvezde su i Radanov, Dobrić,Simanić,Davidovac,Ristić------
A i što se prvopomenute četvorice tiče možda je Regland najskuplji, ostala trojica zasigurno nisu skuplji, i ne treba da budu, od Zagorca.
Tako da kad sabereš sve opcije, plate i igrače, pitanje je koja ekipa je više plaćena, posebno kad uzmeš u obzir koje pare troši Gagić na mestu centra)koliko god da troši to je bacanje para) ili kako to Janković prelazi u Partizan, verovatno za kikiriki.
A zavere i gluposti ostavi za teme o vrtiću i maloj deci, postaje žalosno koliko na tebe loše mentalno utiče košarkaški klub Zvezda.

Što se Džikića tiče, on o košarci ne zna više čak ni od tebe..............a apsolvirali smo koliko ti znaš.......:per:
 
Samo je za nekog ko je lupetao ovde kako je recimo Partizanov tim iz 2010. kostao 10milki, a zapravo je kostao koliko i ovaj vas Covicev FMP1 sada, postoji u glavi glupost kako su rosteri sa vise od 50% afirmisanih igraca i stranaca uporedivi sa rosterom 80% potpuno neafirmisanih igraca koji nemaju klubove i karijere iza sebe, ponajvise zbog toga jer su jos premladi. Pa jedan Cirbes je odustao od igranja EL sa Bajernom da bi igrao finansijski isplativiji Cipiripi kup? Zagorac da bude skuplji od Perperoglua?

Mozda u univerzumu u kom je Covic zaista finansijski i pregovaracki mag, a ti si vec dokazao da nazalost i jesi deo tog paralelnog univerzuma. :hahaha: Naravno, razlika u budzetima je manja nego proslih godina, kada je bila visestruko na strani Pantera. Sada je manjestruka. :lol: Sto opet ne menja cinjenicu da su Panteri kupili gotov tim od proverenih igraca, ovaj put ne za EL, vec za finansijski isplativiji EK. Tim u kojem se ovaj tvoj trener-vizionar oslanja na proverene strance (istina, nizeg ranga nego oni dovodjeni prethodnih sezona), i u kojem domaci igraci (koji vise nisu ni mladi talenti, vec samo mladi momci) imaju mizernu ulogu i popunjavaju broj, drze ritam, i slicno. I taj trener-vizionar Tomic bez blama prica o afirmisanju mladog tima, a njegovi mladi imaju vec 24-25 godina, osim mozda onog mucenog Borise.

Sto se prognoza tice, to finale je sasvim moguce, samo ukoliko tvoji Panteri zadrze visok nivo do kraja, tj. nadobudni Tomic ne prodje kao Alempije, Cedevita bude ocekivano njakava, Dzikic se raspadne, a Partizan afirmise igrace i nastavi da napreduje. A tu su i drugi timovi, kao Olimpija koja nije nista mnogo slabija od Partizana i koja ima pravo na nadu. Za ostale ne verujem da ce se umesati, ali uvek neko iskoci, kao Mornar prosle sezone.

Naravno, i ja sam navijac KOSARKE pa navijam da se lazni FMP sa laznom Zvezdom sto brze raspadne i propadne, tu nek vrate prave klubove na svoja mesta pa nek Vucko finansira koga hoce, a gosn Nebojsa konacno zavrsi pred sudovima i u zatvoru a ne u kosarci.

I onaj njegov drugar Bokan s kojim se posvadjao kad je ovaj resio da on bude malo sampion njihove privatne i neregularne prcije od cega su napravili ABA-ligu.

Za to bi trebali da navijaju navijaci KOSARKE, a ne klubasi i covicijanci poput tebe, Kole.
 
Poslednja izmena:
Opet pokazuješ koliko o košarci pojma nemaš, a istovremeno koliko te mentalno uništilo što eto jedna ekipa je uspešnija od tvog omiljenog kluba.
Nemam baš nikakvu nameru da utičem na tvoje već izgradjene iluzije.
Neka te, uživaj u bajkama koje sam sebi pričaš pred spavanje.
Ali moram, zarad ostalih koji znaju mnogo viš o košarci od tebe, da napomenem, da je Zagorac veoma mlad dečko(po našim standardima) da je igrao u Španiji odakle dolazi u Partizan. Ne vidim baš nijednog igrača u Zvezdi, sem Reglanda,koji je doveden da bude vodja ekipe, koji košta više od Zagorca.
I tako i treba da bude, samo ne shvatam šta ti hoćeš da kažeš..Da je Perperoglu sa svojih 34 godine skuplji od Sija recimo?Nema teorije da je tako, da ne pričam o ostalima.
Ali dobro, ti ionako živiš u bajkama i učenjima tvog gurua, koji je kad god je mogao nagu.zio Partizan, i najveća je mrlja u istoriji košarkaškog kluba.
Kada ne znaš šta ćeš, ti onda mene prozivaš kako sam navijač Zvezde...
A ja ti tvrdim da do svoje 33 godine(ti možda još nemjaš toliko, ja uveliko gazim 50), ja sam bio na MNOGO više Partizanovih utakmica od tebe, i na samo jednoj Zvezdinoj(koja nije derbi), i to dok sam bio u JNA Zvezda-Cibona u Pioniru, gledao sam u vojnoj uniformi sa drugarom koji je nosio Cibonin šal.......
A da ponovim pošto to tebe posebno boli, postojale su DVE sezone u kojima sam ja gledao SVE utakmice Partizana u našoj ligi, bilo domaće bilo gostujuće.
Tako da smartam da imam puno pravo da ocenim takve kao ti, leglo idiotizma, pokrenuto sa Vujoševićem.
Što se same košarke tiče to smo davno apsolvirali..........Tvoje komentarisanje se svodi na posle utakmice, gde naširoko prosipaš pamet o svemu,kada to može i moja pok. baba.
 
Poslednja izmena:
Zagorac je dosao iz Spanije u Partizan, kako to dobro zvuci. :hahaha: A cinjenica je da je decko stavljen u Real Betis jer nije imao 'de drugde da ga uvali Zalizani. On je u Spaniji odigrao 14 utakmica po 10min u proseku, belezeci 4p po utakmici. Impresivna statistika kojom je zavredio platu. :mrgreen:

Fakat je da Zagorac nema karijeru, nema nista. Zalizani ga je pokusao ugurati svuda, i kod vas Pantera, i u NBA, i u Spaniju..... i tek kad nije uspeo, stavio ga je tamo gde je trebao od pocetka - u Partizan. To je najnormalnije objasnjenje, a ove price "doveden iz Spanije da bude vodja ekipe", batali.

A te gluposti da je izvesni Bandza Si skuplji igrac od Perperoglua, pa ja kontam da bi se i onaj tvoj Covara upisao od smeha - cak i on u svojim lazima i u svojoj bahatoj dosadi i zlobi ima vise realnosti od izgubljenog slucaja poput tebe, potpuno opijenog kojekakvim glupostima, verovatno ti kladionica sprzila mozak, ili si prosto takav.

Inace, Panteri i nisu nesto skup tim pojedinacno - gledali smo i daleko gora i smesnija bahacenja svake sezone. Nije fora cak ni Dzo Reglend, decko je evroligaski igrac legitiman, ali je u padu karijere. Uzece dobru platicu za domace uslove, ali nema za sta biti spektakularno placan. Perperoglu isto, zavrsava polako, ali vredi. No, neki drugi momci imaju spektakularne platice... u odnosu na sposobnosti i minutazu na parketu, i tako to. Branko Lazic, Marko Keselj, Borisa Simanic... poznati slucajevi debelog, debelog preplacivanja. To sto ce Covic da laze u medijima da placa Perperoglua, e toliko on placa jbnog Branka Lazica. Ali sve u svemu, kupljen je za fine parice jedan solidan evrokup tim, gotov i spreman na izvol'te da se gospodin nadobudni pomocni trener igra vazne face, a mozda i ispece zanat u praksi.

I Partizan ima skuplji tim nego pre. Ni tu naravno tek nema spektakularno placenog igraca, ali kontam da su svi solidni, ima ih dosta, pa se nakupi.

Naravno, razlika je i dalje osetno na strani zeleznickog drzavnog preduzeceta, jos koji trzaj da se od babe sminkom i frankestajn-metodama napravi pozeljna evroligaska udavaca u potrazi za Bertomeuovom licencom, dugo sanjanom a svejedno neostvarenom, uprkos transparentnosti silnoj...
 
Poslednja izmena:
Moram da priznam da je pauza u kosaraci vreme kada nam nedostaju biseri "Keepera". Opet covek zna koliki je budzet Zvezde, kao i da je budzet Partizana sigurno dvostruko manji. Tegi sve proverio i obznanio, masa zombija lbotomizovala i prihvatila i sada imamo nove "dokaze". Ne kaze se dzaba, s vama uvek komendija.

Uglavnom za sada je sve po planu. Vec u drugom kolu smo prosli najteze gostovanje sezone i to vise nego uspesno. Malo se mucimo vise nego sto se ocekuje sa ovim ekipama srednjeg dometa. Opet, to je posledica neuigranosti ekipe, koja tek treba u narednih 2 do 3 meseca da pokaze svoj pun potencijal.

Tomic je velika neznalica, kako doticni strucnjak kaze "prgavac". Verujem da nema veze o kosarci, da je samo sedeo u trecem redu Olimpijakosa i povremeno nacuo sta su kosarkaske legende radile tamo. Opet, ja sam veoma srecan sto je dosao kod nas. Takva neznalica nam je bas trebala. Mozda ce uspeti da prebaci i ucinak jos jedne kosarkaske neznalice Dejana Radonjica. Nikad se ne zna. Drago mi je samo sto je kod nas, a ne negde drugde, da ne kazem u komsiluku.

Pisao sam na drugoj temi, najveceg rivala u ovoj sezoni vidim u Partizanu. Uspeli su ponovo, kao i svih ranijih decenija, za kikiriki (pa mozda i besplatno) da dovedu tonu pojacanja koja sigurno i ove godine igraju za dz, solidno selektovanih. Mogu da ove sezone upute jaci izazov u odnosu na prethodne. Naravno, ukoliko im se negde u polufinalu ne prepreci nasa mocna filijala da ih oduci od kosarke.

Uglavnom, za sada Cedevita i Buducnost razocarenja, neki drugi iznad ocekivanja. Videcemo sta dalje.
 
Poslednja izmena:
Normalno, finansijski mag Nebojsa Transparentni nije imao novac za proverene evropske kosarkase poput Lendejla, Pejdza, Komanchija, Gegica i Zagorca, pa se okrenuo jeftinijim alternativama u vidu neafirmisanih igraca poput Cirbesa, Fajea, Reglanda, Perperoglua. Na taj nacin posluje u transparentnoj pozitivi, a zaradice i od eventualnog transfera Safeta Jankovica u KKP, ukoliko do njega dodje. Tako je rek'o u redovnom saopstenju.

Na taj nacin, ne da KK FMP-Zvezda-RSB-Diva ne placa vise svoje neafirmisane i mlade igrace vise od izvesnog KKP, vec placa duplo manje !

U prilogu, Excell tabela.
 
Poslednja izmena:
Normalno, finansijski mag Nebojsa Transparentni nije imao novac za proverene evropske kosarkase poput Lendejla, Pejdza, Komanchija, Gegica i Zagorca, pa se okrenuo jeftinijim alternativama u vidu neafirmisanih igraca poput Cirbesa, Fajea, Reglanda, Perperoglua. Na taj nacin posluje u transparentnoj pozitivi, a zaradice i od eventualnog transfera Safeta Jankovica u KKP, u koliko do njega dodje. Tako je rek'o u redovnom saopstenju.

Na taj nacin, ne da KK FMP-Zvezda-RSB-Diva ne placa vise svoje neafirmisane i mlade igrace vise od izvesnog KKP, vec placa duplo manje !

U prilogu, Excell tabela.

Vazi molba kao i za proslu sezonu. Manje haiku, vise konkretno, da te razumemo sta si zapravo zeleo da kazes.
 
Gledam sinoć meč Igokea - Olimpija............Ala su se bosanci pojačali, to uz dobro vodstvo s klupe može da bude za prva četiri mesta......
Zubčić,Lešić,Lafajet,Latavijus Vilijams,Domen Lorbek, Danilo Andjušić...Odlična ekipa.........:ok:
 
Kad je Džikić rešio da postane posmatrač pored terena, Budućnost je počela da pobedjuje kući.
Medjutim sada nova lica stižu, a Džikić treba njima da pokaže da ne zna ništa, stoga poraz.
Proći će 2,3 kola dok Kol, Bitadze i Bel ne shvate da je neznalica, pa sa ostalima naprave neku šemu igre.
Nažalost iako po imenima najzvučnija ekipa nije dobro izbalansirana, jer je u ekipi višak igrača kojima je sopstvena promocija važnija, a doveli su još dva takva(Bitadze nije medju njima, vidi se da dečko razume košarku, ali će ovde morati da bude vodonoša jer neće do lopte doći od ovih,Svejedno će mu biti odlična škola, da vidi i naličje profesionalizma)
 
Kako sam i pretpostavio nazovitrener je dobio otkaz.
Sad može postati gusto, jer realno sa dobrim trenerom, Budućnost ima najjaču ekipu u ABA ligi.
To će proizvesti da se i Zvezda pojača, prevashodno na kecu, jer bez toga nema velike šanse.
 
Dzikic je zasluzio otkaz na startu sezone, kod one crne serije, uz cinjenicu da je dobar broj stranaca (a imao je budzet na raspolaganju), i da je, sudeci po tracevima, zaratio sa domacim igracima u korist stranaca (a ti igraci su baza svake sampionske ekipe). Ko je citao onu GTR knjigu razgovora s partizanovcima, zna sta je Velickovic iz prve ruke ispricao o tom Dziletovom obicaju, tako da verovatno nije samo trac...

Ali kad je vec stabilizovao ekipu i doveo je do nivoa da moze da izvuce CSKA, i posto su stigla nova pojacanja, ne vidim razloga da se dobije otkaz zbog Krke. Protiv Bajerna u gostima nisu igrali ni tako lose.

Sad je doveden Repesa koji naravno ima ime i CV da im izvuce sezonu kako su oni zamislili, ali posto covek vec godinama ima vrlo, vrlo tanke i sumnjive rezultate, kontam da je nesto verovatnija cinjenica da ce njime da se zaokruzi njihov cirkus od sezone. No, ne treba smetnuti sa uma da Repesa ipak nije duduk, kao i da su sada skupili vec vrlo ozbiljan sastav sa ozbiljnim igracima.
 
Buducnost je bas osvezena smenom Dzikica, eno ekipa igra bolje sama od sebe. z:D

Inace, nisam brojao niti pomno pratio, ali Dzikic je vezao 6 poraza u oba takmicenja. Sinoc su od Pantera dobili i sedmi. Sto je mnogo, mnogo je, i jest' za otkaz kad se uzme i prethodna crna serija.

Dzilo je imao sansu da postane ozbiljniji trener, ali on je bio i ostace autsajder, koji ocito ne ume da radi pod pritiskom i da se nosi sa ocekivanjima.
 

Back
Top