A zašto?

Zašto balkanski muškarci vole da gledaju ratne filmove ?

Da li je to posledica odrastanja u SFRJ?

Pitanje je ozbiljno

Volela bih da mogu da odgovorim kao neko ko je svratio na interesantnu temu,
ali zapravo ne znam o tome ništa.
Čak ne znam ni da li balkanski muškarci zaista vole te ratne filmove.
Znam da smo sve iz Amerike brzo i lako prihvatali, da li verujući u taj američki san koji se nekima koje poznajemo direktno ili ne, čak i desio, ili iz želje da ne budemo neki zatravasti tamo koji nemaju tolerancije za promene kojima nismo nikad videli svrhu i kraj...
Pojma nemam.
Dopadala se i meni propaganda Kole, hamburgera, kauboja, moćnika, pa ono... žena koje su uglavnom neki prefigani šljam, striptizete, kafanske žene... i one postanu heroine uz uličnog tabadžiju i problematičnog lika, heroja..
Ali, mislim da se to ruši, makar taj holivudski mit.
Tema je izuzetno versatilna, ali... onako, na prvi pogled, teško je izvesti zaključak... Da se kulturološka invazija desila, jeste, da je zaživela, jeste... a da li ima ljudi koji se tome ovde, na Balkanu konačno odupiru.. ima i njih. :)
 
Poslednja izmena:
Каква је ово дескриминација, шта је са нама што смо рођени у Савезној Републици Југославији? Шта, ми као мање вредимо?
 
Domaće smo sve odgledali silom prilika kad smo bili mali. Proka ih gleda i dan -danas više puta dnevno. Uzbudljivi su, sve je kod tih filmova filmski, baš kako treba, dobri filmovi.
Onda smo prešli na ratne strane filmove, odlična priča, super gluma, još ako je po nekom istinitom događaju, neka bitka u pitanju - super.
Onda je počela američka propaganda i komercijalna sranja da se štancuju, to su loši filmovi.
Ratni film je super žanr.
A imaš dobre i loše filmove.
Eto zato. Gledamo dobre.
 

Back
Top