paja1408
Buduća legenda
- Poruka
- 34.639
Profesor etike Perović osuđen za mobing
Piše: N.Am.
Sudsko vijeće Opštinskog suda u Novom Sadu, kojim je predsjedavala sudkinja Sanja Gojković, u četvrtak 19.5.2011. godine je donijelo presudu kojom je prof. dr Milenko Perović, profesor etike na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i predsjednik Komisije za standardizaciju crnogorskog jezika, osuđen zbog mobinga (diskriminacije na radnom mestu), po tužbi koju je protiv njega podnio njegov asistent mr Slobodan Sadžakov, saopšteno je iz Stop mobbing Vojvodine.
Mr Sadžakov je prof. dr Perovića tužio zbog uskraćivanja radnih i akademskih prava, prijetećih poruka i ucjenjivanja kojima je bio izložen.
Sud je naložio da osuđeni Perović isplati Sadžakovu, na ime nematerijalne štete, iznos od 350.000 dinara, kao i cjelokupne sudske troskove u visini od 120.000 dinara, ukupno 470.000 dinara.
Ovo je prva presuda za mobing na novosadskom Univerzitetu.
Piše: N.Am.
Sudsko vijeće Opštinskog suda u Novom Sadu, kojim je predsjedavala sudkinja Sanja Gojković, u četvrtak 19.5.2011. godine je donijelo presudu kojom je prof. dr Milenko Perović, profesor etike na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i predsjednik Komisije za standardizaciju crnogorskog jezika, osuđen zbog mobinga (diskriminacije na radnom mestu), po tužbi koju je protiv njega podnio njegov asistent mr Slobodan Sadžakov, saopšteno je iz Stop mobbing Vojvodine.
Mr Sadžakov je prof. dr Perovića tužio zbog uskraćivanja radnih i akademskih prava, prijetećih poruka i ucjenjivanja kojima je bio izložen.
Sud je naložio da osuđeni Perović isplati Sadžakovu, na ime nematerijalne štete, iznos od 350.000 dinara, kao i cjelokupne sudske troskove u visini od 120.000 dinara, ukupno 470.000 dinara.
Ovo je prva presuda za mobing na novosadskom Univerzitetu.
