A VIDI OVO..!!

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
Profesor etike Perović osuđen za mobing

Piše: N.Am.
Sudsko vijeće Opštinskog suda u Novom Sadu, kojim je predsjedavala sudkinja Sanja Gojković, u četvrtak 19.5.2011. godine je donijelo presudu kojom je prof. dr Milenko Perović, profesor etike na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i predsjednik Komisije za standardizaciju crnogorskog jezika, osuđen zbog mobinga (diskriminacije na radnom mestu), po tužbi koju je protiv njega podnio njegov asistent mr Slobodan Sadžakov, saopšteno je iz Stop mobbing Vojvodine.

Mr Sadžakov je prof. dr Perovića tužio zbog uskraćivanja radnih i akademskih prava, prijetećih poruka i ucjenjivanja kojima je bio izložen.

Sud je naložio da osuđeni Perović isplati Sadžakovu, na ime nematerijalne štete, iznos od 350.000 dinara, kao i cjelokupne sudske troskove u visini od 120.000 dinara, ukupno 470.000 dinara.

Ovo je prva presuda za mobing na novosadskom Univerzitetu.
 
Perović: "Presuda za mobing je politički progon!"

24. maj 2011.

perovicok.jpg


Profesor Novosadskog univerziteta, dr Milenko Perović kazao je za Portal Analitika da je presuda Osnovnog suda u Novom Sadu kojom je osuđen za mobing i diskriminaciju – politički progon.
“Ovo je suđenje čovjeku koji je bio predsjednik Komisije za standardizaciju crnogorskog jezika i koji je predsjednik Crnogorskog nacionalnog vijeća u Srbiji. Ovo je suđenje crnogorskom jeziku”, kaže dr Perović, profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sadu i dodaje:
“Ako krenem da komentarišem, dodatno će me rebnuti u mojoj domovini koja se zove Srbija. Zato je bolje da ćutim, dok se ne iscrpe sve pravne mogućnosti”, kaže profesor Perović.
Po presudi koju je Sud donio prošlog četvrtka, profesor Perović će tužiocu, Slobodanu Sadžakovu morati da plati 470.000 dinara (oko 4.700 eura) zbog toga što je njegov naučni rad navodno opstruisao tokom 2009. godine, i tako mu, kako se tereti Perović, onemogućio da napreduje s pozicije asistenta.
Dr Perović nije htio da komentariše samu presudu, budući da je u toku žalbeni rok.
“Kada se taj slučaj potpuno pravmo završi, raspričaću se nadugo i naširoko”, kaže za Portal Analitika profesor Perović i dodaje, potkrepljujući svoje tvrdnje da je riječ o političkom progonu:
"Mediji u Srbiji o presudi su pričali prije nego što donesena, a moj advokat ju je dobio tek sinoć."
Na pitanje da li se njegova pozicija u okruženju promijenila od kada je bio u Komisiji za standardizaciju crnogorskog jezika, Perović odgovara:
"Ovdje nikada nije bilo lako biti Crnogorac, ali postaje sve teže i teže."
Suđenje je trajalo više od godinu dana, donijeta je presuda da je Perović, dok je bio na mjestu šefa Katedre na Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta, diskriminisao Sadžakova koji je radio kao asistent. Za povredu časti, ugleda i prava ličnosti Perović će morati da plati 350.000 dinara, dok se još 120.000 dinara odnosi na sudske troškove

http://www.portalanalitika.me/regio...vi-presuda-za-mobing-je-politiki-progon-.html
 
Poslednja izmena:
Perović: "Presuda za mobing je politički progon!"

24. maj 2011.

perovicok.jpg


Profesor Novosadskog univerziteta, dr Milenko Perović kazao je za Portal Analitika da je presuda Osnovnog suda u Novom Sadu kojom je osuđen za mobing i diskriminaciju – politički progon.
“Ovo je suđenje čovjeku koji je bio predsjednik Komisije za standardizaciju crnogorskog jezika i koji je predsjednik Crnogorskog nacionalnog vijeća u Srbiji. Ovo je suđenje crnogorskom jeziku”, kaže dr Perović, profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sadu i dodaje:
“Ako krenem da komentarišem, dodatno će me rebnuti u mojoj domovini koja se zove Srbija. Zato je bolje da ćutim, dok se ne iscrpe sve pravne mogućnosti”, kaže profesor Perović.
Po presudi koju je Sud donio prošlog četvrtka, profesor Perović će tužiocu, Slobodanu Sadžakovu morati da plati 470.000 dinara (oko 4.700 eura) zbog toga što je njegov naučni rad navodno opstruisao tokom 2009. godine, i tako mu, kako se tereti Perović, onemogućio da napreduje s pozicije asistenta.
Dr Perović nije htio da komentariše samu presudu, budući da je u toku žalbeni rok.
“Kada se taj slučaj potpuno pravmo završi, raspričaću se nadugo i naširoko”, kaže za Portal Analitika profesor Perović i dodaje, potkrepljujući svoje tvrdnje da je riječ o političkom progonu:
"Mediji u Srbiji o presudi su pričali prije nego što donesena, a moj advokat ju je dobio tek sinoć."
Na pitanje da li se njegova pozicija u okruženju promijenila od kada je bio u Komisiji za standardizaciju crnogorskog jezika, Perović odgovara:
"Ovdje nikada nije bilo lako biti Crnogorac, ali postaje sve teže i teže."
Suđenje je trajalo više od godinu dana, donijeta je presuda da je Perović, dok je bio na mjestu šefa Katedre na Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta, diskriminisao Sadžakova koji je radio kao asistent. Za povredu časti, ugleda i prava ličnosti Perović će morati da plati 350.000 dinara, dok se još 120.000 dinara odnosi na sudske troškove

http://www.portalanalitika.me/regio...vi-presuda-za-mobing-je-politiki-progon-.html

i sta je ovo sad..?? mobing ili politicki progon..??
 

Back
Top