A vanredni preCednički izbori?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Postavlja se pitanje zašto niko ne traži smenu predsednika Srbije i raspisivanje vanrednih predsedničkih izbora kada se zna da upravo Tadić upravlja ovom vladom i premijerom Deda Mrazom i da on donosi sve odluke. S tim što njime upravljaju strani ambasadori i faktori, tajFuni i ostali. Ali ne, svi traže vanredne parlamentarne izbore iako se Tadić za sve pita. Da vas podsetim da mandat predsednika Srbije po novom Ustavu Srbije traje ČAK 5 GODINA i da Tadićev mandat ističe tek 2013. godine.

Zašto je to tako?
 
Postavlja se pitanje zašto niko ne traži smenu predsednika Srbije i raspisivanje vanrednih predsedničkih izbora kada se zna da upravo Tadić upravlja ovom vladom i premijerom Deda Mrazom i da on donosi sve odluke. S tim što njime upravljaju strani ambasadori i faktori, tajFuni i ostali. Ali ne, svi traže vanredne parlamentarne izbore iako se Tadić za sve pita. Da vas podsetim da mandat predsednika Srbije po novom Ustavu Srbije traje ČAK 5 GODINA i da Tadićev mandat ističe tek 2013. godine.

Zašto je to tako?
E, dobro pitanje. I mene to interesuje.:think:
 
Predsednik republike je vise ceremonijalna funkcija kad se pogledaju ovlascenja, ali s obzirom da je Tadic sa iste funkcije nastupa kao predsednik svoje partije onda su moguce zloupotrebe.
Inace niz ozbiljnih pravnih izmena bi trebalo napraviti. Prva da se predsednik republike bira u Skupstini, druga da predsednik republike ne moze biti funkcioner neke partije, treca da se dodatno smanje ovlascenja.
 
Зашто је то тако?

Зато што је ОН - Србија
Зато што је он најлепши, највољенији
Зато што од њега нема бољег
Зато што после њега сунце престаје да сија, долази потоп
Зато што је он про-српски преседник који све што ради, ради најбоље у интересу државе и народа
Зато што без њега нема ЕУ .... а она нема алтернативу
Зато што само ОН може да обезбеди бољи живот грађана, стране инвестиције, 500.000 нових радних места ...
Зато што живот не може да чека ... а без њега, живот ће да тапка у месту

Уколико све више и више грађана Србије буде против њега, ОН ће почети да размишља да се поново уведе - смртна казна
Јер, ко је против њега, тај је против Србије. А зна се шта се ради са домаћим издајницима
 
Predsednik republike je vise ceremonijalna funkcija kad se pogledaju ovlascenja, ali s obzirom da je Tadic sa iste funkcije nastupa kao predsednik svoje partije onda su moguce zloupotrebe.
Inace niz ozbiljnih pravnih izmena bi trebalo napraviti. Prva da se predsednik republike bira u Skupstini, druga da predsednik republike ne moze biti funkcioner neke partije, treca da se dodatno smanje ovlascenja.

Nisi u pravu, predsednik mora da se bira direktno na izborima a i džabe da mu smanjuješ Ustavna ovlašćenja kad on sve to krši. Znači, ne treba da se smanjuju Ustavna ovlašćenja nego treba da se poštuju Ustav i zakon. A Tadić to ne radi.
 
Уопште узевши требало би дефинисати процедуру онога што се у САД зове импичмент, или СрБски речено опозив.
Када, како, ко и под којим условима.
Јер, ајд што криши овлашћења, али и што наноси огромни штету државним и економским интересима Србије, већ се то исто може поновити и са неким другим, будућим преЦедником!
 
Postavlja se pitanje zašto niko ne traži smenu predsednika Srbije i raspisivanje vanrednih predsedničkih izbora kada se zna da upravo Tadić upravlja ovom vladom i premijerom Deda Mrazom i da on donosi sve odluke. S tim što njime upravljaju strani ambasadori i faktori, tajFuni i ostali. Ali ne, svi traže vanredne parlamentarne izbore iako se Tadić za sve pita. Da vas podsetim da mandat predsednika Srbije po novom Ustavu Srbije traje ČAK 5 GODINA i da Tadićev mandat ističe tek 2013. godine.

Zašto je to tako?

zato što je toma rodjeni luzer i neže više da se bruka i gubi od tadića.
zato se pokrio ušima i ne spominje predsedničke izbore.
 

Back
Top