A šta učiniti ako neko maltretira dete u javnosti?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Pre par sati sam posmatrala kako mortus pijani cigo šamara dete u punom autobusu, dete koje mi nije ni do kolena. Uopšte nije ni bio besan na njega nego na život, a dete je vukljao za ruku i šamarao jer može. Ono je samo povremeno ispuštalo poluplačne zvuke a (pretpostavljam) mama je sedela na udaljenom sedištu i gledala ispred sebe. Onda su svo troje izašli iz busa držeći se za ruke, on se teturao, a žena je šepala. Razmišljam o onim pokušajima gospon televizora da probudi svest građana da u ovakvim situacijama reaguju, ali, šta, znači - šta koji moj iko može ovde da uradi?! Čak i da imam broj kakve socijalne službe, oni bi otišli dok ovi stignu, a najverovatnije ne bi ni odreagovali.

Da li je to dete osuđeno na patnju? Zatvor, ludnicu?

Na žalost - ne može se ništa učiniti... :( Mislim, niko od nas kao pojedinac ne može ništa učiniti u takvoj situaciji...
Šta znam, ja bih verovatno odreagovala, jer na takve i slične stvari ne mogu da okrenem glavu, i isto tako bih verovatno bila nagrdjena od tog istog, dotičnog. A što se tiče socijalnih službi, veliko je pitanje, šta bi i oni po tom pitanju uradili... Tako da, čini mi se da je odgovor nažalost - da, takvo dete je osudjeno na patnju, dok se nešto krupnije i veće ne desi, pa da onda neko odreaguje... :(

Pre par sati sam posmatrala kako mortus pijani cigo šamara dete u punom autobusu, dete koje mi nije ni do kolena. Uopšte nije ni bio besan na njega nego na život, a dete je vukljao za ruku i šamarao jer može. Ono je samo povremeno ispuštalo poluplačne zvuke a (pretpostavljam) mama je sedela na udaljenom sedištu i gledala ispred sebe. Onda su svo troje izašli iz busa držeći se za ruke, on se teturao, a žena je šepala. Razmišljam o onim pokušajima gospon televizora da probudi svest građana da u ovakvim situacijama reaguju, ali, šta, znači - šta koji moj iko može ovde da uradi?! Čak i da imam broj kakve socijalne službe, oni bi otišli dok ovi stignu, a najverovatnije ne bi ni odreagovali.

osuđeno je na ulicu :neutral:

Osuđeno je.
A,kad poraste sve to isto ponovi na svojoj deci.
Ponešto i usavrši !

Poslednja izmena:

Desilo se jednom da sam nemo posmatrala kako otac tuce svoju ometenu u razvoju kcerku i nisam reagovala. Godinama posle toga umem da se osetim lose kad se setim tog svog kukavicluka a sete me toga ovakve teme ili bilo kakvo nasilje koje vidim cak i na tv.

Pre neki dan sam videla kako neki mladic udara nogama svog psa i izvadila mob. iz futrole da zovem policiju a onda sam shvatila koliko ce me neozbiljno shvatiti i nasmejati se. U Bosni jos uvek mentalne bolesnike vezu za basamake i lece pesnicama, a zena i deca se doteruju u red redovnim batinama i povremenim izbacivanjem na ulicu. Moj poziv bi bio komican.

Ipak, naoruzala sam se brojevima nekih nevladini organozacija pa ako budem svedok bilo kakvog nasilja zvat cu i njih i to pre policije, pa ce morati odreagovati.

Zao mi sto sam lenja da se raspitam o svemu ali pomoc starim ljudima i borba protiv nasilja su jedine dve stvari koje bih radil volonterski. Ne mogu da podnesem bespomocnost.

Upravo ista stvar se desila meni i mm u gradskom prevozu.Pijani ciganin je samarao i cak poceo da davi dete koje je mozda imalo svega 3 god.Moj suprug je skocio i odreagovao,autobus se zaustavio i pozvana je policija koja se divnim cudom odmah stvorila.Cigu su odveli,ne znam sta se posle desilo.Drago mi je st nas dvoje bar nismo gledali i cutali iako pretpostavljam da se to nasilje kod njih sigurno nastavilo.

Na žalost - ne može se ništa učiniti...

kako se ne može ništa učiniti??
ja kad sam bila još dosta mlađa htela sam da idem da izučim tekvondo da bih mogla da nalupam svakog ko mi ide na k
da sam ga izučila, a da je neki jebeni cigojner šamarao dete preda mnom / u mom vidokrugu, tako bih mu slatko pokazala kosmonautski horizont.
dakle, poenta je, ako bilo ko na bilo koji način maltretira bilo čije dete i to u javnosti, pr: busu, neko ko je veličine tog ciganina skotine bi mogao da ustane i da mu zvizne disciplinsku, kad on počne da lupeta na cigojnerskom ili ako mu padne na pamet da slučajno uzvrati! da mu pripoji utrobu uz koleno,
i tako 2.3 puta
i taj pileći mozak neće više dignuti ruku na dete

kako se ne može ništa učiniti??
ja kad sam bila još dosta mlađa htela sam da idem da izučim tekvondo da bih mogla da nalupam svakog ko mi ide na k
da sam ga izučila, a da je neki jebeni cigojner šamarao dete preda mnom / u mom vidokrugu, tako bih mu slatko pokazala kosmonautski horizont.
dakle, poenta je, ako bilo ko na bilo koji način maltretira bilo čije dete i to u javnosti, pr: busu, neko ko je veličine tog ciganina skotine bi mogao da ustane i da mu zvizne disciplinsku, kad on počne da lupeta na cigojnerskom ili ako mu padne na pamet da slučajno uzvrati! da mu pripoji utrobu uz koleno,
i tako 2.3 puta
i taj pileći mozak neće više dignuti ruku na dete
upravo tako

Čak i da se u datom momentu odreaguje i spreči maltretiranje deteta, to dete će nastaviti da dobija batine kući.:(
Strašno je što ko zna koliko dece živi sa tiranima koje nazivaju roditeljima. I to treba da su ljudi koji ih najviše vole i štite od svih zala na ovom svetu...:rida:
Gledala sam puno dokumentarnih emisija o tome. Rešenje je oduzeti decu tim roditeljima, ali najčešće ta deca ne žele da se odvoje od roditelja jer ih bez obzira na sve, vole najviše na svetu.
Strašan, prestrašan je ovaj svet...

Видела сам једном како бака иде са својим унуком који има тако једно 11-12 година, већи је од ње и она се нешто дере на њега и онако га баш удара по глави поштено док иду улицом. То је више понижавајуће него што га можда боли физички и мени је дошло да кажем тој жени да она испада велика будала што удара тако велико дете, али контам да би се онда обоје обрушили на мене.

И ја сам се често питала да ли треба реаговати и на који начин и немам појма шта је паметно, ваљда једино треба спречити кад видиш да неко неког баш леши од батина, ваљда је то инстиктивно, шта знам....

....strasan je osecaj kad to gledas....

....nedavno sam pisala o jednom Rusu turisti, koji je na sred plaze na ocigled zene i mladjeg deteta samarao i vukao svom
snagom za usi starije dete, jer zamisli nije znao da ponovi svaku rec na engleskom koju mu je ovaj nabrajao...potpuno trezan,
ali ocigledno ludi nasilnik...

....niko nije reagovao, a to se desavala svakodnevno jedno 10 dana...
....isto sam raznisljala, sta bih mogla da uradim, i sta bi se desilo ako bilo kome prijavim, da li bih samo ja ispala budala, a
svi ostali pametni koji gledaju svoja posla, ili smo kolektivne kukavica, mislim na ljude generalno, bilo je tu vise nacija...
...neki su bili zngrozeni kao ja, neki su gledali sa znatizeljom, neki gundjali, ali se niko nije usudio da pridje, ili uradi bilo
sta....

..a onda ih jednog dana vise nije bilo....

Back