A STA KAZETE NA OVO..???

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
Šampioni - Čekove sa iznosima od kojih se Srbima vrti u glavi svakog meseca podižu generali Zdravko Ponoš i Božidar Delić, pa Dragoljub Mićunović, Momo Čolaković, Jovan Krkobabić
Običnim penzionerima ostaje samo da igraju šah
Matirani... Običnim penzionerima ostaje samo da igraju šah

General-potpukovnik u penziji Zdravko Ponoš, pomoćnik ministra spoljnih poslova i bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije, o čijim je duplim primanjima Press juče pisao (ukupno 216.153 dinara mesečno), nije jedini srpski političar - penzioner koji je plaćeniji od ljudi na najodgovornijim mestima u državi.

I devet meseci nakon što je celokupna javnost, uključujući i državni vrh, podržala apel našeg lista da se onemogući političarima da istovremeno iz budžeta primaju i plate i penzije, mnogi u kovertama i dalje primaju više od predsednika i premijera Srbije.

Dobrostojeći PUPS-ovci

Prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, državne plate, nadoknade i penzije istovremeno naplaćuju funkcioner i poslanik DS Dragoljub Mićunović (221.027 dinara) i grupa poslanika PUPS, među njima su: Momo Čolaković (198.000), Konstantin Arsenović (194.276), Đuro Perić (182.000), Siniša Stamenković (144.183), kao i Nikola Krpić (140.000). Platu i penziju u punom iznosu naplaćuje i potpredsednik vlade Jovan Krkobabić (167.000).

Plata predsednika Tadića iznosi 142.944 dinara, a premijera Cvetkovića 132.000. Iz ugla državnog budžeta, tako, posao koji obavljaju poslanici PUPS daleko je korisniji za državu.

Dupla primanja, takođe, imaju poslanik SNS Vučeta Tošković (penzija 32.000 plus plata 120.000 - ukupno 152.000), kao i doskorašnji naprednjak, penzionisani general Božidar Delić, koji prima penziju od 68.000 dinara, a uzima i poslaničku platu od 97.202 dinara (ukupno 165.202).
Čolaković, Krkobabić, Delić, Mićunović i Ponoš
Njima poštar zvoni dva puta... Čolaković, Krkobabić, Delić, Mićunović i Ponoš

U javnosti se podigla prašina i zbog velikih primanja penzionera u diplomatiji. Precizni podaci o ambasadorima koji uz „masne" devizne plate primaju i penziju nisu objavljivani, ali se spekuliše da ih ima čak i više desetina. U javnosti je najpoznatiji slučaj ambasadora Srbije u Ukrajini Dušana Lazića (75), koji pored plate od 3.491 evra, prima i penziju od 70.000 dinara. Kao penzioner, na čelo srpske diplomatske misije u Vatikanu otišao je i Vladeta Janković (70). Njegova ambasadorska plata je, kako saznajemo, otprilike 4.000 evra, a penzija 70.000 dinara.

Prema zakonu o PIO, poslodavac ima olakšice kada zaposli penzionere, jer nema obavezu da plaća sve dažbine, već samo 22 odsto za penziono osiguranje. Kako za Press objašnjava ekonomista Goran Nikolić, državni funkcioneri koji su u vreme stupanja na funkciju već zaposleni, moraju da se opredele za jednu platu, ali da zakon ne predviđa isti odnos prema onima koji su u penziji. On ističe da je neprihvatljivo da se novac iz budžeta uzima po dva osnova.

Vesna Pešić za pohvalu

- Dobro je kada ljudi u penziji žele da rade, ali pitanje koliku konkretnu korist država ima od njih da bi im davala toliko novca. Te penzije koje primaju oni jesu zaradili, to im niko ne poklanja, ali treba imati u vidu moralnu dimenziju: oni su političari koji su na pozicijama uglavnom zbog stranačke pripadnosti - kaže Nikolić.
slika

U Hrvatskoj je ovaj problem rešen tako što i za poslanike i funkcionere koji imaju status penzionera važi pravilo da moraju da izaberu jedno od dva osnova po kome će primati zaradu. A da i kod nas može moralno da se pristupa tom problemu, pokazuje slučaj novog ministra zdravlja Zorana Stankovića, oficira u penziji koji na mestu ministra prima samo razliku do ministarske plate. U parlamentu je isto postupila Vesna Pešić, koja na svoju penziju naplaćuje razliku do pune poslaničke plate.

Goran Nikolić kaže da takvi primeri treba da se pretoče u zakonsku obavezu.

- Oni su se dobrovoljno odrekli mogućnosti da primaju duple plate, a to samo treba pretočiti u pravnu normu - jasan je Nikolić. - Pravo treba da prati stvarnost, a ministar Stanković i Vesna Pešić su „stvorili" stvarnost koju zakonodavci treba da prihvate. Ionako već devet meseci svi govore da taj problem treba d
Следећа >
 
Šampioni - Čekove sa iznosima od kojih se Srbima vrti u glavi svakog meseca podižu generali Zdravko Ponoš i Božidar Delić, pa Dragoljub Mićunović, Momo Čolaković, Jovan Krkobabić
Običnim penzionerima ostaje samo da igraju šah
Matirani... Običnim penzionerima ostaje samo da igraju šah

General-potpukovnik u penziji Zdravko Ponoš, pomoćnik ministra spoljnih poslova i bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije, o čijim je duplim primanjima Press juče pisao (ukupno 216.153 dinara mesečno), nije jedini srpski političar - penzioner koji je plaćeniji od ljudi na najodgovornijim mestima u državi.

I devet meseci nakon što je celokupna javnost, uključujući i državni vrh, podržala apel našeg lista da se onemogući političarima da istovremeno iz budžeta primaju i plate i penzije, mnogi u kovertama i dalje primaju više od predsednika i premijera Srbije.

Dobrostojeći PUPS-ovci

Prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, državne plate, nadoknade i penzije istovremeno naplaćuju funkcioner i poslanik DS Dragoljub Mićunović (221.027 dinara) i grupa poslanika PUPS, među njima su: Momo Čolaković (198.000), Konstantin Arsenović (194.276), Đuro Perić (182.000), Siniša Stamenković (144.183), kao i Nikola Krpić (140.000). Platu i penziju u punom iznosu naplaćuje i potpredsednik vlade Jovan Krkobabić (167.000).

Plata predsednika Tadića iznosi 142.944 dinara, a premijera Cvetkovića 132.000. Iz ugla državnog budžeta, tako, posao koji obavljaju poslanici PUPS daleko je korisniji za državu.

Dupla primanja, takođe, imaju poslanik SNS Vučeta Tošković (penzija 32.000 plus plata 120.000 - ukupno 152.000), kao i doskorašnji naprednjak, penzionisani general Božidar Delić, koji prima penziju od 68.000 dinara, a uzima i poslaničku platu od 97.202 dinara (ukupno 165.202).
Čolaković, Krkobabić, Delić, Mićunović i Ponoš
Njima poštar zvoni dva puta... Čolaković, Krkobabić, Delić, Mićunović i Ponoš

U javnosti se podigla prašina i zbog velikih primanja penzionera u diplomatiji. Precizni podaci o ambasadorima koji uz „masne" devizne plate primaju i penziju nisu objavljivani, ali se spekuliše da ih ima čak i više desetina. U javnosti je najpoznatiji slučaj ambasadora Srbije u Ukrajini Dušana Lazića (75), koji pored plate od 3.491 evra, prima i penziju od 70.000 dinara. Kao penzioner, na čelo srpske diplomatske misije u Vatikanu otišao je i Vladeta Janković (70). Njegova ambasadorska plata je, kako saznajemo, otprilike 4.000 evra, a penzija 70.000 dinara.

Prema zakonu o PIO, poslodavac ima olakšice kada zaposli penzionere, jer nema obavezu da plaća sve dažbine, već samo 22 odsto za penziono osiguranje. Kako za Press objašnjava ekonomista Goran Nikolić, državni funkcioneri koji su u vreme stupanja na funkciju već zaposleni, moraju da se opredele za jednu platu, ali da zakon ne predviđa isti odnos prema onima koji su u penziji. On ističe da je neprihvatljivo da se novac iz budžeta uzima po dva osnova.

Vesna Pešić za pohvalu

- Dobro je kada ljudi u penziji žele da rade, ali pitanje koliku konkretnu korist država ima od njih da bi im davala toliko novca. Te penzije koje primaju oni jesu zaradili, to im niko ne poklanja, ali treba imati u vidu moralnu dimenziju: oni su političari koji su na pozicijama uglavnom zbog stranačke pripadnosti - kaže Nikolić.
slika

U Hrvatskoj je ovaj problem rešen tako što i za poslanike i funkcionere koji imaju status penzionera važi pravilo da moraju da izaberu jedno od dva osnova po kome će primati zaradu. A da i kod nas može moralno da se pristupa tom problemu, pokazuje slučaj novog ministra zdravlja Zorana Stankovića, oficira u penziji koji na mestu ministra prima samo razliku do ministarske plate. U parlamentu je isto postupila Vesna Pešić, koja na svoju penziju naplaćuje razliku do pune poslaničke plate.

Goran Nikolić kaže da takvi primeri treba da se pretoče u zakonsku obavezu.

- Oni su se dobrovoljno odrekli mogućnosti da primaju duple plate, a to samo treba pretočiti u pravnu normu - jasan je Nikolić. - Pravo treba da prati stvarnost, a ministar Stanković i Vesna Pešić su „stvorili" stvarnost koju zakonodavci treba da prihvate. Ionako već devet meseci svi govore da taj problem treba d
Следећа >

Sta je tu cudno ?

Pa, za to su se neki i borili ...
 
Шљам.Тај Понош је био брука за Србију.ПУПСовци ће што пре на лопату,надам се.

ponos bruka za srbiju..?? pa on je prvo obrukao RSK kad je odbio da se stavi na raspolaganje...pa RS...pa zbog kucnih odnosa posle 99 avanzova...on je medju prvim dezerterima u JNA>VJ>zato i uzjaha na krilima DOS-a...
 
nema zakona protiv ljudske sramote...nema zakona koji moze regulisati ljudsku slabost prema megalomanstvu...sve je u srbiji izvrnuto naopacke...sve ono sto se nekad smatralo za sramotu i bruku kako za pojedinca tako i za porodicu danas je IN...10 bozijih zapovesti i kod najvecih vernika vise ne vrede...
PUPS se organizovao da bi zastitio prava penzionera...i gle cuda...matore jajare koje su godinama koristile drzavu---ponovo dodjose u skupstinu...I KAKO TO DA DODJU ONI SA NAJVISIM PENZIJAMA DA BI SE BORILI ZA NAJMANJE PENZIJE..?? matora stoka...njih 5-torica imaju penzije u visini penzija jednog omanjeg gradica....a vrli generali..?? STO SE NE IZBORISTE RDJE JEDNE ZA SVOJE RANJENE I OSAKACENE SABORCE..?? vec sebi punite bisage....
OPET KAZEM...SRBIJI JE NEOPHODNA REVOLUCIJA I PONOVNA NACIONALIZACIJA....previse je lopuza koji na kozi naroda zgrabise onoliko i nemaju ni stida ni srama....
p.s.DELICU..!!!
ja te hvalih...ono sto ostaje u ratu sto si uradio--svaka ti cast....ALI OVO POSLE RATA NEK TI JE NA SRAMOTU...
 
nema zakona protiv ljudske sramote...nema zakona koji moze regulisati ljudsku slabost prema megalomanstvu...sve je u srbiji izvrnuto naopacke...sve ono sto se nekad smatralo za sramotu i bruku kako za pojedinca tako i za porodicu danas je IN...10 bozijih zapovesti i kod najvecih vernika vise ne vrede...
PUPS se organizovao da bi zastitio prava penzionera...i gle cuda...matore jajare koje su godinama koristile drzavu---ponovo dodjose u skupstinu...I KAKO TO DA DODJU ONI SA NAJVISIM PENZIJAMA DA BI SE BORILI ZA NAJMANJE PENZIJE..?? matora stoka...njih 5-torica imaju penzije u visini penzija jednog omanjeg gradica....a vrli generali..?? STO SE NE IZBORISTE RDJE JEDNE ZA SVOJE RANJENE I OSAKACENE SABORCE..?? vec sebi punite bisage....
OPET KAZEM...SRBIJI JE NEOPHODNA REVOLUCIJA I PONOVNA NACIONALIZACIJA....previse je lopuza koji na kozi naroda zgrabise onoliko i nemaju ni stida ni srama....
p.s.DELICU..!!!
ja te hvalih...ono sto ostaje u ratu sto si uradio--svaka ti cast....ALI OVO POSLE RATA NEK TI JE NA SRAMOTU...
:ok:
Vidis i na forumu koja je neozbiljnost najvece vecine gradjanstva Srbije. Dolaze vecinom da se istresu ili lece svoje kompleske skacuci sa teme na temu i izivljavajuci se samim problemima koji prate zivot u Srbiji. Koji smo mi jad.Zalosno.
 

Back
Top