A Republika Srpska ?

Darth Vader

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.299
Sta ce biti sa Republikom Srpskom?
Hoce li i ona biti pustena niz vodu kao RSK?
U bih postoji oko 100000 vehabija,verskih fanatika koji su spremni da u odredjenim okolnostima nasrnu na srpski narod.
Sta moze i dali zeli nesto da uradi Srbija po tom pitanju?
Kakva je buducnost Srpske i Srba u njoj.
Molio bi nase forumase za misljenje i analizu situacije.
 
Malo preteruješ. Malo više. Kakvih 100 000 Vehabija ? Ima ih, ali ne toliko. Pa gledao sam na tv, sami Muslimani su terali
te likove iz Sarajeva. Normalnim ljudima je dosta ekstremista, sa koje god strane dolazili.
RS je priznata Dejtonom, i ne može se ukinuti bez saglasnosti Srba ( što znači nikad ).
Takođe, Evropa je umorna od useljenika, bilo onih iz Afrike i Azije, bilo onih sa Balkana.
Mislim da neće dozvoliti nikakav novi sukob u BIH, naročiti ne talase izbeglica i nekakvu Vehabijsku državu.
 
Sta ce biti sa Republikom Srpskom?
Hoce li i ona biti pustena niz vodu kao RSK?
U bih postoji oko 100000 vehabija,verskih fanatika koji su spremni da u odredjenim okolnostima nasrnu na srpski narod.
Sta moze i dali zeli nesto da uradi Srbija po tom pitanju?
Kakva je buducnost Srpske i Srba u njoj.
Molio bi nase forumase za misljenje i analizu situacije.

Ako krenu dobit ce opet po pichki i gotovo
 
Malo preteruješ. Malo više. Kakvih 100 000 Vehabija ? Ima ih, ali ne toliko. Pa gledao sam na tv, sami Muslimani su terali
te likove iz Sarajeva. Normalnim ljudima je dosta ekstremista, sa koje god strane dolazili.
RS je priznata Dejtonom, i ne može se ukinuti bez saglasnosti Srba ( što znači nikad ).
Takođe, Evropa je umorna od useljenika, bilo onih iz Afrike i Azije, bilo onih sa Balkana.
Mislim da neće dozvoliti nikakav novi sukob u BIH, naročiti ne talase izbeglica i nekakvu Vehabijsku državu.
U pravu si, pretjeruje (kao i obično kad se radi o brojkama, odmah u startu otkinuti par nula), nema vehabija više od 3-4 hiljade i kad od tog broja odbiješ one jadnike koji su tu glupost prihvatili zbog par stotina eura pomoći, nisu toliko značajan faktor a i mislim da su svi evidentirani i pod nadzorom.
Ja bih ih lično zabranio isto kao i sve druge ekstremne grupe i udruženja.

Naravno da je RS priznata Deytonom i da bez saglasnosti sva tri naroda ništa se na silu ne može promijeniti, niko je ne može ukinuti niti niko ne može jednostrano da je odvoji od BiH, zna se ko je sve garantovao potpuno poštivanje sporazuma a najbitnije je da je MZ glavni garant i čuvar sporazuma.

Umjesto da se političari posvete rješavanju bitnijih stvari (ekonomijom i socijalnom problematikom) oni uporno koriste svoje položaje za laganje, enormno bogaćenje (sebe i svojih najbližih) i na sve moguće i nemoguće načine obmanjuju obične ljude.

Slično kao i ti mislim da od ratne opcije neće biti ništa, moguće je da se smijene oni koji rade protiv sporazuma, jer uvijek će se naći oni koji žele da poštuju ono što je dogovoreno, demokratske principe i da se posvete brizi za obične ljude i rješavanju njihovih problema oko zapošljavanja i drugih pitanja vezanih za normalan život.
 
U pravu si, pretjeruje (kao i obično kad se radi o brojkama, odmah u startu otkinuti par nula), nema vehabija više od 3-4 hiljade i kad od tog broja odbiješ one jadnike koji su tu glupost prihvatili zbog par stotina eura pomoći, nisu toliko značajan faktor a i mislim da su svi evidentirani i pod nadzorom.
Ja bih ih lično zabranio isto kao i sve druge ekstremne grupe i udruženja.

Naravno da je RS priznata Deytonom i da bez saglasnosti sva tri naroda ništa se na silu ne može promijeniti, niko je ne može ukinuti niti niko ne može jednostrano da je odvoji od BiH, zna se ko je sve garantovao potpuno poštivanje sporazuma a najbitnije je da je MZ glavni garant i čuvar sporazuma.

Umjesto da se političari posvete rješavanju bitnijih stvari (ekonomijom i socijalnom problematikom) oni uporno koriste svoje položaje za laganje, enormno bogaćenje (sebe i svojih najbližih) i na sve moguće i nemoguće načine obmanjuju obične ljude.

Slično kao i ti mislim da od ratne opcije neće biti ništa, moguće je da se smijene oni koji rade protiv sporazuma, jer uvijek će se naći oni koji žele da poštuju ono što je dogovoreno, demokratske principe i da se posvete brizi za obične ljude i rješavanju njihovih problema oko zapošljavanja i drugih pitanja vezanih za normalan život.
Najpametniji potez je neaktiviranje zaštite nacionalnog interesa od strane Kluba Bošnjaka u NS RS u vezi sa referendumom!
Kakav je tvoj komentar, poštovani @Barte S.?
 
Sta ce biti sa Republikom Srpskom?
Hoce li i ona biti pustena niz vodu kao RSK?
U bih postoji oko 100000 vehabija,verskih fanatika koji su spremni da u odredjenim okolnostima nasrnu na srpski narod.
Sta moze i dali zeli nesto da uradi Srbija po tom pitanju?
Kakva je buducnost Srpske i Srba u njoj.
Molio bi nase forumase za misljenje i analizu situacije.

Не брини - уколико би се, не дај Боже тако нешто десило (што би могла да организује САД у смислу промоције и изборне кампање угљеше Обаме) - ако би ова наша издајничка власт СЕДЕЛА СКРШТЕНИ РУКУ - људи би се самоорганизовали, имамо ми велики број пензионисаних војних лица високог ранга - уосталом, у случају било какве помисли на агресију умешала би се и Русија јер сада ИМА СВОЈЕ ЕКОНОМСКЕ ИНТЕРЕСЕ И У РС И У СРБИЈИ...
 
Smesno je kada neki kazu da se RS ne moze ukinuti bez saglasnosti Srba. Ko ce uopste da pita Srbe sta oni misle. Ako cionisti i ustase odluce da ukinu RS krenuce vojno na nju kao na RSK. Hrvati i poturice ce biti pesadija a nato avijacija i logistika. To je po meni neizbezan scenarijo do koga ce sigurno doci i to vrlo skoro. Mozemo ocekivati raspored sahovskih figuran na terenu kao i 1941. Srbima ostaje samo da ovog puta malo vise povedu racuna i da nemaju dva pokreta koji se bore sa ustasama vec samo jedan....CETNICKI....i naravno, da se na vreme dokopaju oruzja. Znam da u Bosni nikom nije do rata i ako turci i ustase sanjaju da nestane Srba ali opet nemaju vise ni oni snage da samostalno ucine nesto, ali to nista ne vredi kad zapad zeli novu krizu i fabrikuje istu. Oni za sekund mogu da "naloze" Hrvatsku da napadne vojno Srbe u RS jer su hrvati (ovih dana se to dokazuje) uvek spremni da ubijaju srpski narod.Sto se tice Srbije.....naspite po jednu da joj popijemo za dushu!
 
Sta ce biti sa Republikom Srpskom?
Hoce li i ona biti pustena niz vodu kao RSK?
U bih postoji oko 100000 vehabija,verskih fanatika koji su spremni da u odredjenim okolnostima nasrnu na srpski narod.
Sta moze i dali zeli nesto da uradi Srbija po tom pitanju?
Kakva je buducnost Srpske i Srba u njoj.
Molio bi nase forumase za misljenje i analizu situacije.

Било вехабија или не РС постепено че се спојити са Србијом.Биче то можда дуг пут али тако је најлогичније и то је природно.На Балкану још није све завршено....Кад би било све готово не би одговарало великим силама...Опитни мишеви су још потребни...
 
Smesno je kada neki kazu da se RS ne moze ukinuti bez saglasnosti Srba. Ko ce uopste da pita Srbe sta oni misle. Ako cionisti i ustase odluce da ukinu RS krenuce vojno na nju kao na RSK. Hrvati i poturice ce biti pesadija a nato avijacija i logistika. To je po meni neizbezan scenarijo do koga ce sigurno doci i to vrlo skoro. Mozemo ocekivati raspored sahovskih figuran na terenu kao i 1941. Srbima ostaje samo da ovog puta malo vise povedu racuna i da nemaju dva pokreta koji se bore sa ustasama vec samo jedan....CETNICKI....i naravno, da se na vreme dokopaju oruzja. Znam da u Bosni nikom nije do rata i ako turci i ustase sanjaju da nestane Srba ali opet nemaju vise ni oni snage da samostalno ucine nesto, ali to nista ne vredi kad zapad zeli novu krizu i fabrikuje istu. Oni za sekund mogu da "naloze" Hrvatsku da napadne vojno Srbe u RS jer su hrvati (ovih dana se to dokazuje) uvek spremni da ubijaju srpski narod.Sto se tice Srbije.....naspite po jednu da joj popijemo za dushu!

Slazem se sa svim stvarima sto su boldovane osim cetnickog pokreta.
Treba da bude narodni, jedinstven, da se ne cepaju opet.
Sto se tice Srbije, jeste na umoru. jos nije umrla a kad ce ne zna se.
 
Poslednja izmena:
Не брини - уколико би се, не дај Боже тако нешто десило (што би могла да организује САД у смислу промоције и изборне кампање угљеше Обаме) - ако би ова наша издајничка власт СЕДЕЛА СКРШТЕНИ РУКУ - људи би се самоорганизовали, имамо ми велики број пензионисаних војних лица високог ранга - уосталом, у случају било какве помисли на агресију умешала би се и Русија јер сада ИМА СВОЈЕ ЕКОНОМСКЕ ИНТЕРЕСЕ И У РС И У СРБИЈИ...

Aham, kao što su se mešali i 90tih :roll: Zabole njih mudo da prljaju ruke na brdovitom balkanu zarad nekih Srba, od kojih, realno, malo fajde danas imaju...
 
Original postavio walter45
nakon presude(cirkusa) Hrvatskim generalima bi tzv.rs trebala biti minimum ukinuta a svaki treci muskarac iznad 4 banke bi treba u aps.naravno,pod uslovom da ta sprda od suda haga ista(k.urcu)valja...

Tvoj bes u glasu je muzika za moje usi. Zelim vam svima da vas od jeda strefi infarkt.

Mislim na tebi slicne...
Biće prije da će M.Dodik pući od bijesa. Infarkt, ma kakav je-od srca je za njega. Malo se zeznuo sa procjenom da će Bošnjački klub u NS RS zatražiti zaštitu nacionalnog interesa i tako staviti veto na odluku o proglašenju referenduma u vezi sa državnim Tužilaštvom i Sudom. Preračunao se malo, pa je iz bijesa kupio novi automobil od 250 000 €=786 penzija ili oko 6 000 dječijih dodataka....Vila na Dedinju čeka nove stanare,....
 
Poslednja izmena:
Srpska je drzava de facto. Rusija stoji iza Dodika jer ima kapital u Srpskoj, to je deo vece slagalice.A Srbija ce verovatno nestati ako ovako nastavi.Znaci pocnite da kupujete nekretnine u Srpskoj

Prvo neka pročitaju kakvo je ekonomsko stanje u RS pa onda neka razmišljaju vrijedi li ulagati u nekretnine:

Finansijski slom: Do kraja godine 25.000 manje zaposlenih, zatvaranje 5.000 firmi i pad prihoda od 15 posto!

Ugroženi penzioneri, nezaposleni i socijalne kategorije • Gdje pronaći novac

Republika Srpska je od "privrednog čuda" od prije nekoliko godina početkom ove godine počela doživljavati svoj finansijski i ekonomski kolaps, a podaci o broju otkaza, nemogućnosti isplate penzija, smanjenju dječijih dodataka i rastu broja nezaposlenih samo su neki od pokazatelja koje do prije godinu ili dvije nisu slutili ni najpesimističniji ekonomski analitičari.

Sve to umnogome ugrožava i političku poziciju čelnika Republike Srpske Milorada Dodika, koji više nema mnogo vremena za retoriku i političke akrobacije. Mnogo je onih koji smatraju da Dodik igrama s referendumom samo želi skrenuti pažnju javnosti s teške ekonomske situacije.

Prve žrtve finansijskog haosa u manjem bh. entitetu su penzioneri, pa ni petnaest dana od početka isplate još svi nisu dobili martovsku penziju.

Od početka godine ukinuta im je i besplatna participacija u lokalnim domovima zdravlja, uz obrazloženje da postoje finansijski problemi u budžetu, te da od ove godine te troškove moraju snositi sami.

Zvanične brojke

Odmah za njima su nezaposleni, čiji je broj, prema zvaničnim statistikama, u prva dva mjeseca ove godine povećan za oko 2.000, a prema procjenama sindikata za više od 8.000!

Treća kategorija koja se našla na udaru su socijalne kategorije, kojima su od ove godine ukinute brojne subvencije kao, naprimjer, za utrošenu električnu energiju, umanjeni dječiji dodaci, a u najavi je i da će se novim izmjenama zakona troškovi za trudničko i porodiljsko odsustvo prebaciti na teret poslodavca, što će za njih, kako već najavljuju, imati katastrofalne posljedice.

Ukupan deficit četiri vanbudžetska fonda u RS, Fonda penzijsko-invalidskog osiguranja RS, Fonda zdravstvenog osiguranja, Fonda za dječiju zaštitu i Zavoda za zapošljavanje RS, premašio je 366 miliona maraka, a samo u 2009. godini napravili su gubitak od 144,5 miliona.

Najveći gubitaš je Fond PIO, s ukupnim deficitom od oko 222 miliona maraka, a samo u 2009. su napravili minus od 113,8 miliona maraka.

Odmah iza njega je Fond zdravstvenog osiguranja, s gubitkom od 64,8 miliona KM i dodatnih 80 miliona KM koje im je Vlada RS odobrila s računa od privatizacije, a koji su oni potrošili za plaće zdravstvenim radnicima u bolnicama.

Fond dječije zaštite i Zavod za zapošljavanje do kraja 2008. nisu bili u deficitu, a 2009. završili su s gubitkom od skoro 20 miliona maraka - Fond dječije zaštite 15,8 miliona i Zavod za zapošljavanje 3,9 miliona KM.

Strategiju saniranja ovih deficita Vlada RS vidjela je u povećanju nameta poslodavcima za poreze i doprinose na plaću koji su uvedeni početkom godine, a za koje su poslodavci upozoravali da ih neće moći izdržati, te da će biti novih otkaza.

Početak ove godine pokazao je da su takvi apeli bili osnovani te je u januaru i februaru 2011. godine bez posla iz radnog odnosa ostalo 8.124 radnika, a stečaj je zaključen u 43 preduzeća. Ekonomski ekspert Svetlana Cenić predviđa crni scenarij.

- Ne treba isključiti ni mogućnost da isplata penzija već u ovoj godini potpuno bude dovedena u pitanje, jer sam sigurna da će deficit u Fondu PIO još narasti. Ovaj plan povećanja priliva od poreza i doprinosa zapravo ima kontraefekt u situaciji kada je privreda u lošem stanju. Pokušali su da ogule i zadnji fening od privrede i građana nastojeći da začepe budžetske rupe i slab priliv novca u socijalne fondove - kaže Cenić.

Ona je napomenula da se na povećanje nameta ide onda kada privreda dobro radi, tako da se to ne osjeti, a ne da se na teret privrede pokušavaju osigurati sredstva za plaće glomazne administracije.

- Ako se samo pogleda trend zaduživanja kod komercijalnih banaka u posljednje četiri godine, potpuno je jasno u kakvom je stanju RS. Banke će, naravno, radije plasirati sredstva na ovaj način, jer su sigurne da će kad-tad naplatiti ta potraživanja - objasnila je Cenić.

Velika potraživanja

Naime, potraživanja banaka zaključno sa 30.9.2009. godine od RS (Vlada RS, općine, JP "Putevi RS" i vanbudžetski fondovi) iznose 303 miliona maraka, dok, naprimjer, potraživanja od Federacije BiH iznose 40 miliona KM te od institucija BiH oko milion maraka.

Analiza koju je radio Ekonomski institut iz Bijeljine pokazuje katastrofalne podatke za domaću privredu. Vrijednost trgovine je veća od vrijednosti industrije za oko 250 posto, a vrijednost državne uprave i poreza je veća od industrije za po 200 posto.

- Osnovni izvor novca je u inostranim zaduživanjima, prodajama i doznakama iz inostranstva. Samo od prodaje "Telekoma" i ostalih inostranih prodaja te zaduženja Vlada RS u prošlom sazivu potrošila je oko tri milijarde KM i opet ostvarila gubitke u privredi. BDP u 2009. godini je manji od onog iz 2008. godine, a ponestalo je i novca - objasnio je direktor ovog instituta Aleksa Milojević.

On smatra da će negativni trendovi biti ubrzani i u ovoj godini, te procjenjuje da će do kraja godine bez posla ostati oko 25.000 ljudi (prošle godine ih je bilo 38.400 op.a.), da će oko 5.000 malih i srednjih preduzeća prestati s radom, dok će budžetski prihodi biti smanjeni za oko 15 posto, za koliko će biti smanjen i društveni proizvod.

Ogromna dugovanja bankama

U 2010. godini ukupna dugovanja prema bankama u RS iznosila su 3,8 milijardi KM.

• Vlada RS 300 miliona KM
• Preduzeća 1,9 milijardi KM
• Stanovništvo 1,5 milijardi KM

Povlaštene firme koje nisu punile budžet

Cenić objašnjava da je Vlada RS unazad nekoliko godina vodila pogrešnu politiku u svim sferama, što je dovelo do aktuelnog stanja.

- Ono što stalno ponavljamo je da su poslodavci koji su najviše zapošljavali i trošili na plate bile entitetske institucije, gdje je bilo bitno samo naprimati ljude, najčešće upitnih sposobnosti i znanja. Također, prije nekoliko godina sam govorila da će im se o glavu razbiti i klijentelistički odnos prema nekim firmama, jer stalno jedni dobijaju poslove ili im se izlazi u susret, a da oni ne mogu napuniti budžet - dodala je Cenić.

Kao primjer takvog odnosa Cenić navodi Rafineriju nafte u Bosanskom Brodu, za koju se ponovo traži produženje donošenja odluke o kvalitetu goriva, te odobravanje novog reprograma neizmirenih obaveza u iznosu od oko 130 miliona KM.

U prilog poslovanju rafinerije ne ide ni revizorski izvještaj koji je uradila kuća "Delloite", a prema kojem gubitak ove kompanije iznosi 99,5 miliona KM, a obaveze su veće od njene obrtne imovine za 153,8 miliona KM.


- Prema takvim firmama se odnose materinski, a prema svim drugim maćehinski. To će nas dovesti do još goreg stanja - istakla je Cenić.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...je-5-000-firmi-i-pad-prihoda-od-15-posto.html

Pa onda pročitaj ovu vijest, kako u ovoj teškoj ekonomskoj situaciji "narodnim parama" podhebava narod:
PREDSJEDNIK RS-a SE 'POČASTIO' : Za 'mercedes' Milorada Dodika 251.673 KM

Subota | 23.04.2011.

Glavna Služba za reviziju javnog sektora u Republici Srpskoj utvrdila je da je automobil “mercedes”, kupljen od firme „ICM trade” Laktaši, za potrebe predsjednika RS-a Milorada Dodika koštao 251.673 KM

Ova laktaška firma odabrana je kao ekonomski najpovoljniji ponuđač, a za nabavku „mercedesa” raspisan je tender, kojim je pored ostalog, definirana dokumentacija koju ponuđač treba da dostavi, navodi se u revizorskom izvještaju Službe predsjednika RS za 2010. godinu, koji je večeras objavila banjalučka Alternativna televizija.

Novi automobil kupljen je odmah nakon Dodikovog preuzimanja predsjedničke dužnosti, a cijena je jednaka iznosu od 786 prosječnih penzija u RS ili više od šest hiljada dječijih dodataka.

U oktobru prošle godine, utvrdila je Glavna služba za reviziju javnog sektora u RS-u, Služba predsjednika RS-a raspisala je pozive i kupila i novi „audi A6” i „pasat”.

„Od planiranih kapitalnih ulaganja u 2010. godini u iznosu 502 hiljade, izvršena je relokacija i na nabavku automobila potrošeno je 414 hiljada KM. Vozilo ‘pasat’ koštalo je 50.000, a „audi” 112.000 maraka. Jedan od uslova tendera, na kojem je pobijedilo preduzeće ‘Brčko gas’, bio je rok isporuke automobila. Iako se ‘Brčko gas’ ugovorom obavezao da će ‘audi’ isporučiti do 13. januara, to nije učinio, već skoro mjesec dana kasnije”, naveli su revizori.

Na pripremu knjiga „Hemeroteka“ i „Vrijeme stabilizacije“ u mandatu prethodnog predsjednika RS-a potrošeno je 16 hiljada maraka, a na reprezentaciju 193 hiljade maraka, utvrdila je Glavna služba za reviziju javnog sektora.

Također, na izradu internet stranice otišlo je 14, za povelje i ordene 80 hiljada maraka, dok je za nabavku cvijeća, tepiha i kožnih tašnih 45 hiljada maraka.
http://depo.ba/front/za-mercedes-milorada-dodika-251673-km

Realnost je sasvim drugačija, uskoro će ona čuvena "pa neka jedu kolače".
 
Prvo neka pročitaju kakvo je ekonomsko stanje u RS pa onda neka razmišljaju vrijedi li ulagati u nekretnine:

-----
Realnost je sasvim drugačija, uskoro će ona čuvena "pa neka jedu kolače".

Sva sreća te u federaciji cvetaju ruže :D Btw Šta, ako je kupio mercedes? Ako pare nisu ukradene, njegova stvar. Isto kao kada se ovdde digla buka kada je Dinkić kupio stan za 300 000 evra, što i nije neki mega giga luksuz, a ipak se radi o političaru koji dosta zarađuje... Bolje, kad već kupuju, da to čine javno, nego da valjaju pare ispod stola.
 
Што се тиче дејтонског споразума, он није никаква гаранција ни за РС ни за било кога у БиХ, Како су велики одлучили да га направе, тако исто могу и да га укину, преправе, допуне, замене другим, итд. То да је потребна саглсност сва три народа је прича за малу децу. Велики нити су кад кога питали, нити ће питати, нити им то треба. А ако им и буде неким случајем требала сагласност, они ће је врло лако направити, довољно је да само мало "подигну глас".

Ја мислим да у некој ближој будућности, неће бити никаквих промена по питању БиХ. Једноставно зато што је, по мерилима великих, успстављен један баланс и свако ремећење довело би до компликација. Кад кажем баланс, не мислим на просперитет и развој државе и народа, већ на контролисање ситуације на терену. Да будем мало јаснији. У случају да неки од од ова три народа, почне на неки начин да ремети ситуацију, велики само мало погурају и подрже ове друге, па немирко добије пацке, и обрнуто. На тај начин велики имају контролу ситуације на терену и сигурно неће пустити да се то промени тек тако. А баланс, у смислу суживота, напретка, среће, благостања сл. њима није потребан нити их то занима. Напротив, за велике је далеко прихватљивија ситуација по систему "што горе, тим боље".
 

Back
Top