A posle vencanja...slike...:-D

mladenci treba da kumovima kupe slike svih koji su bili na svadbi
znači, pojedinačno po svatu..sa podacima o svakom svatu: ime, prezime, odakle je, reputacija koju su mu dali ostali učesnici svadbe i, na kraju, da li je sa mladine ili mladoženjine strane
uz to idu i grupne fotografije: a) svatova ...b) fotografija svake torte pojedinačno...

Hvala na savetu.Dragocen je i Vas savet....

Kad sam se ja udala, pre 22 godine, nisu se slike ovako prodavale odmah po 120 dinara, već je meni fotograf doneo sve pa smo naručili za ostale. Cena je bila pristupačna, pa smo uglavnom mi poklonili, a ko je hteo baš mnogo slika, sam nam je ponudio novac. Od kumova smo dobili veš-mašinu i kombinovani frižider, tako da su fotografije bile najmanji problem, poklonili smo im, naravno. Sada fotografi škljocaju ko ludi, a vi naravno, ne mora da uzmete sve. Oni to kasnije daju mladencima po 20 dinara, pa ko je mudar, ne kupuje odmah u restoranu, već se pravi lud ili beži od prodavačica. Jedna nudi uspravne, druga horizontalne, a one iste, pa ako si prvo kupio onu na kojoj su ti noge presečene, ne možeš da zameniš za ovu drugu koja ti se više dopada. Kriminal jedan.

A i ti fotografi...papreno ti naplate fotografisanje samo,pa onda slika je oko 100 dinara,i dobijes dvd sa slikama cisto da mozes razabrati koju sliku hoces da narucis jer je toliko umanjena rezolucija da ne vredi da sam odneses dvd da ti izrade slike,jer stavljaju neku zastitu kojoj je umanjena rezolucija.

A šta se smarate sa slikama kad će ih mladenci dobiti na disku pa vi posle razvijajte, kopirajte, radite šta želite... eeeeej, 21. vek :lol:
Ja znam za varijantu da mladenci plate par stotinak eura za fotografa i par stotina slika + dvd, roditelji mladenaca i kumovi dobijaju valjda sa 50% popusta, ostali plaćaju punu cenu....

Dobijas na dvd slike ali ne mozes da ih izradis sam,jer stave zastitu na dvd,pa jedino sto dobijes manju cenu za izradu ,pa moras striktno kod njih u njihovoj fotografskoj radnji.Meni je bolja varijanta,daj kazi koliko kosta dvd 100-200 eura,pa da svako moze sebi da pravi sta i koliko hoce...:)

Dešavalo se da mladenci poklone slike gostima, ali ne album, već nekoliko slika na kojima su mladenci i ti gosti.

Znam i za taj slucaj,ali ovde odredjena persona od znacaja ocekuje album sa sve 100-200 slika,zato oni ne znaju sta ce..Jer je vec kum napravio sebi a kuma nije i sada belaja,ako napravis kumi ,tada moras i kumu,jer ce se uvrediti...Sta ce odluciti,ne znam...da ce biti tesno,vala hoce...:mrgreen:

Dobijas na dvd slike ali ne mozes da ih izradis sam,jer stave zastitu na dvd,pa jedino sto dobijes manju cenu za izradu ,pa moras striktno kod njih u njihovoj fotografskoj radnji.Meni je bolja varijanta,daj kazi koliko kosta dvd 100-200 eura,pa da svako moze sebi da pravi sta i koliko hoce...:)

Ne znam, evo ja baš juče skinula na hard neke slike.... kao što rekoh sve je stvar od fotografa do fotografa...

Imam dilemu...nekada,ne tako bese,na svim vencanjima na kojima sam ja bila,red je bio da kumovi kupe mladencima slike,pa naprave album ili vec kako se dogovore (pola-pola)..Nedavno sam cula za slucaj devojke,koja nakon sto se udala,nije dobila slike,vec je kao "precutno"mladoj od strane bliske joj rodbine receno da bi bio red da kumi napravi album i da mladenci plate sve kumovima,i kumi sa njene i kumu sa njegove strane..Interesuje me,za one koji su u braku a i oni koji nisu,da daju svoje misljenje,kako su oni to regulisali ili kako je to ispalo kod njih...ko tu kome treba da pravi slike...ja iskreno nisam cula za taj slucaj jos ,da mladenci prave kumovima slike,pa da li je to sada neka nova moda ili nastadose neki novi obicaji,za koje ja nisam cula...?
A,sada Vi imate rec.....:):)

Pre tri meseca sam bila kuma na svadbi i slike sam platila po ceni kao i svi ostali gosti..... Naravno, mojih slika je bilo više, ali sve to spada u rok službe, kad prihvatiš kumstvo....
Prvi put čujem za ovo.....
Nego nešto se mislim, da li je moguće narezati stotinak cd-ova sa fotkama i proslediti svim porodicama koje su bile na venčanju, pa neka sami urade one fotke koje im se dopadaju.....umesto da plaćaju bezobrazno visoku cenu fotografija.....:roll:

Код мене је било овако: младенци су имали гратис 150 слика и албум, у оквиру суме која је плаћена сниматељу, све преко тога се плаћало 50 по комаду, родитељи младенаца су плаћали слике такође по 50 динара, кумови 80, а остали гости 100. ДВД-ови су такође били урачунати за младенце и њихове родитеље - сваком по монтирана и немонтирана верзија.

Када сам ја кумовала, као кума нисам имала посебан попуст, већ је попуст са 100 на 80 динара важио за сваког ко пребаци 20 слика. У лошем сећању ми је остало то што сам у првој тури купила тридесетак слика и када су их донели још, рекли су ми да ми попуст више не важи.:roll: Тако да сам само на слике дала преко 3000 динара.:confused:

На свим свадбама где сам била, свако је себи плаћао слике.

A,danas..placas sce..i snimatelja i fotografa..i dvd platis samo da pogledas slike,pa jedino sto dobijas popust ako si mlada ,mladozenja,porodica i eventualno kumovi...Bas mi je zao sto su te tako "zavrnuli" za slikice...Sada ti najmanje treba 100 evra za istu stvar,ako ti je za utehu.:)

Pre tri meseca sam bila kuma na svadbi i slike sam platila po ceni kao i svi ostali gosti..... Naravno, mojih slika je bilo više, ali sve to spada u rok službe, kad prihvatiš kumstvo....
Prvi put čujem za ovo.....
Nego nešto se mislim, da li je moguće narezati stotinak cd-ova sa fotkama i proslediti svim porodicama koje su bile na venčanju, pa neka sami urade one fotke koje im se dopadaju.....umesto da plaćaju bezobrazno visoku cenu fotografija.....:roll:

Mozes narezati cd,i slikice se lepo vide dok ih gledas ali kada se naprave mutne su,jer su zasticene ,pa si prinudjena da placas visoku cenu,da ti oni izrade.

A,danas..placas sce..i snimatelja i fotografa..i dvd platis samo da pogledas slike,pa jedino sto dobijas popust ako si mlada ,mladozenja,porodica i eventualno kumovi...

Како мислиш данас? Моја свадба је била пре годину дана. Ствар је у томе да сваки сниматељ/фотограф наплаћује по својим условима, не мораш да пристанеш на сваког. Нама су одговарали ови услови, дакле плаћали смо само сниматеља, а фотографу је довољно што заради на сликама.

Што се тиче ДВД-а са сликама, и то је било унапред договорено. Услов је био да наручимо још 250 додатних слика да нам израде (заједно родитељи и младенци) и онда добијамо ДВД гратис. Ми смо тако и урадили. Једино што могу да замерим је што на ДВД-у нису биле све слике, фалило је неких четредесетак са краја свадбе, а нас је после свега мрзело да их гањамо за то.

Одабир фотографа/сниматеља није небитна ставка у организацији свадбе, то је практично једино што после свега остаје, треба обратити пажњу коме се поклања поверење. Данас свако то ради, нагледала сам се много упропашћених успомена!

Sto slike? ..odrali su nas ..a plus sto je savki gost imao dig aparat ..plus i nash aparat i sve ....i kamere ....glupost nevidjena, a slikaju sve i sto treba i sto ne treba ..pa ti posle uvale trilijon slika ...

ma naredni put nista , kakve slike kakva svadba ....:lol:

Pozdrav svima! Meni stvarno nije jasno od koga to narucujete slike... Moj muz vec godinama snima svadbe, a kolega fotograf ako ne moze da slika, slikam ja. I obicno je dogovor da mladencima idu slike besplatno, a kumovima, deveru, roditeljima se naplacuje 75% od pojedinacne cene slike. Ili se mladencima naplacije samo izrada (oko 25-30-40 din. po slici, zavisi od kvaliteta i velicine), ali onda dobijaju i sliku velikog formata. Nije mi jasno kako to mladenci kupuju gostima slike??? Sta ako ima na svadbi 200-300 gostiju, pa od svakog par slika.... Ili kumovi da kupuju slike mladencima? Pa mladenci znaju sami da naprave po 200 slika. Ko bi im to platio + slike gostiju... Vecinom mlada govori: Slikaj me ovako, pa onako, pa mi slikaj kucu, pa slikaj i slikaj:dash:... Jedino sto moze da se uradi, to je da se napravi slika mladenaca za sve goste, ali to uzima ko hoce i placa redovnu cenu slike. Za ovo ostalo ja nikad cula...

Хехе, можемо да уврстимо у ''Обичаје народа српског'' и овај стари народни српски обичај.:lol:

Ма, мени нешто чудно: ако идем код неког у свадбу - довољно ми је једна заједничка фотографија за успомену и то је то. Који ће ми ђаво више?

Највише сам мрзела оно кад фотограф шкљоца безвезе по маси па те увати у покрету негде у колу, види ти се лево раме и део профила...а после покушава да ти ували ту слику ''јер си ти на њој''. Ама, знам како изгледам, који ће ми слика с туђе свадбе у којој ми се види трећина лица и маса непознатих људи у колу са мном...
Такве слике никад нису успели да ми увале, јок! :p:mrgreen:

И још: увек су ме нервирале те толико велике фотографије. Ајд, нека младеници имају пар лепих студијских слика, тако великих, али шта ће толике слике свима?

И треће: данас када свако има дигитални фото апарат и мобилне телефоне - не видим сврху тих свадбарских фотографа....:roll:

Хехе, можемо да уврстимо у ''Обичаје народа српског'' и овај стари народни српски обичај.:lol:

Ма, мени нешто чудно: ако идем код неког у свадбу - довољно ми је једна заједничка фотографија за успомену и то је то. Који ће ми ђаво више?

Највише сам мрзела оно кад фотограф шкљоца безвезе по маси па те увати у покрету негде у колу, види ти се лево раме и део профила...а после покушава да ти ували ту слику ''јер си ти на њој''. Ама, знам како изгледам, који ће ми слика с туђе свадбе у којој ми се види трећина лица и маса непознатих људи у колу са мном...
Такве слике никад нису успели да ми увале, јок! :p:mrgreen:

И још: увек су ме нервирале те толико велике фотографије. Ајд, нека младеници имају пар лепих студијских слика, тако великих, али шта ће толике слике свима?

И треће: данас када свако има дигитални фото апарат и мобилне телефоне - не видим сврху тих свадбарских фотографа....:roll:

Danas imaš foto sešn na svadbi, namesti te ovako, pa ovako, pa ti mlada gledaj čežnjivo tamo, a ti mladoženja se zamisli... pa poljubi je ovde, pa ovde... ko mirko i Kristina u Maratoncima :zcepanje: Ja uvek uzmem sliku sa mladencima ali mrzim, MRZIM kad me slikaju samu za stolom, kao da imam uspomenu tako sređena :roll: Pa valjda ću kući da se slikam ako mi je već stalo da imam tu odevnu kombinaciju :roll:

Back