Quantcast

A ovaj ...vaše trenutno stanje je?

Eurus

Domaćin
Poruka
4.522
Jetra je detoks organ, prerađuje i izbacuje i vrlo je efikasna u tome. Ne zadržava otrove, inače bi svi popadali mrtvi posle nedelju dana.

One of the roles of the liver is to neutralize toxins (such as drugs, chemical agents and poisons); but the liver does not store toxins. Poisonous compounds that the body cannot neutralize and eliminate are likely to lodge in the fatty tissues and the nervous system. The liver is not a storage organ for toxins but it isa storage organ for many important nutrients (vitamins A, D, E, K, B12 and folic acid, and minerals such as copper and iron). These nutrients provide the body with some of the tools it needs to get rid of toxins. (source)

Ne mogu više o džigerici :lol:

Esad Dzudo

Iskusan
Poruka
5.171
Religijski rituali su uglavnom zahtevali iznutrice, šta misliš zašto? Zato što bogovi hoće najbolje ;)))
Šta misliš, gde životinje čuvaju sve svoje nutrijente? Sigurno ne u mišićima.

Iznutrice su nutritivne bombe, pogledaj samo količinu vitamina b12 u junećoj džigerici, npr, a ljudi su danas masovno deficitarni sa b12.
I ne jedem samo džigericu, nego i mozak, to mi je tek 💯👍💣
Ma, ok, ak volis. I, mene je majka kljukala, kada sam bio mali. Od kada sam sam svoj gazda, jedem sto mi pase.

Mada dole su neke kolege/nice, lepo kazivale da ima i nekih stetnih stvari. Mozak je fenomenalan.

Eurus

Domaćin
Poruka
4.522
To sto dzigerica ima i funkciju talozenja otrova, lako se zaboravlja.
NEMA

One of the roles of the liver is to neutralize toxins (such as drugs, chemical agents and poisons); but the liver does not store toxins. Poisonous compounds that the body cannot neutralize and eliminate are likely to lodge in the fatty tissues and the nervous system. The liver is not a storage organ for toxins but it isa storage organ for many important nutrients (vitamins A, D, E, K, B12 and folic acid, and minerals such as copper and iron). These nutrients provide the body with some of the tools it needs to get rid of toxins. (source)