ALS - ostecenje motornog neurona

Ja sam stukao 10 ml thc za 26-27 dana bio sam na dnevnoj dozi od 0,6ml ali sam zbog frke u porodici prestao.videcu jos sta i kako.dok sam koristio thc bio sam konstantno omamljen,1-2 sata dnevno sam dolazio sebi.informacije kazu da je potrebno mesec dana koriscenja thc u dozi od 1ml dnevno da bi se organizam privikao i da bi covek posle toga trebalo da bude funkcijonalan za sve dnevne aktivnosti. Mozda ako jos malo propadnem se mojim ukucanima upali lampica pa malo popuste
 
thc koristim rijetko, jer ne mogu podnijeti,a cbd svaki dan prije spavanja.prije cbd sam imao velikih problema sa nesanicom.obavezno full spectrum!
Lacy šta uzeti za poigravanje misica ?si
tražio sam nikolu po svim forumima, našao ga na nekoliko (avatar) i sjajno da smo ovdje. nikola, nisam još stigao provjeriti tvoje sve postove jer upravo odlazim na bolovanje i pakiram stvari.
jučer šok!!!
pitam dr. nakon što me izbo kao sir i spojio na struju (emng svih ekstremiteta) da li imam ALS. iskreno mi recite. okrenuo se, pogledao me i reče: neću vam ništa muljati, vidim da znate. sve što je izmjereno i klinički ustanovljeno odgovara ALS. nisam se mogao dići sa stolca. počelo je prije cca 1 godinu, a kada malo promislim, dvije. daju 3-5 godina. imam fore.
ali i nade s obzirom na raznolikost.
eto...
koja je šifra bolesti i koliko se dobije bolovanja? meni ovo vuče na invalidsku mirovinu.
teško da ću nazad. mislim da ćemo se čitati neko vrijeme. oko 2-3 godine :-))
idem tražiti biokemiju i neurologiju udžbenike.
jehtro kako ste?nema vas dugo na forumu?
 
Citala sam u nemackim medijima ( zapravo konkretnim izvorima) da proizvodi od kanabisa
(izgleda) jako povoljno uticu na vasu dijagnozu i da ih treba uzimati ( u obliku koji vam licno odgovara).
Studije su pravljene na zivotinjama, tek se sada prave sa vecom grupom obolelih, a ocekuju se pozitivni
rezultati.

U svim cete opisima bolesti naci da je zivotni vek nakon dijagnoze relativno kratak, ali medicina danas
kaze da to uopste nije tako jer su ovi podaci ( 3-4 godina) uzasno stari, da danas vise od 10% obolelih zivi i duze od
20 godina, zapravo zive i 90 godina :)
Glavu gore kao nas Branko:heart:
 
Poslednje sto sam povezao je: misici nam se tope zbog protein(tj neko je napisao da je als proteinska boles) indisla konoplja( ne marihuana thc) je prepuna proteina i nama masti tako da bi trebalo da nam prija.pitanje je sad samo kako je koristit da li kao ulje ili sveze cedjenju(ako je to moguce),msm da inhalacija nije dobra zbog toksicnoati pogotovo ako se mesa sa duvanom.
 
@Rayela
Koliko sam ja povezao razlika je dal je bulbarni als ili primarni als. Bulbarni se obicno javlja ko starijih osoba 55+ i oni ni ne docekaju ozbiljnije probleme sa nogama i rukama.opet sam misljenja da je veoma vazno kako to covek prihvati.dijagnozu nije lako ni postaviti,dati a kamoli prihvatiti tako da...
Na foru mu sam procitao jedan divan savet: jesi mogao da biras,nisi!
Tako da idemo dalje,teraj pa dokle doguramo.
 
@Rayela
Koliko sam ja povezao razlika je dal je bulbarni als ili primarni als. Bulbarni se obicno javlja ko starijih osoba 55+ i oni ni ne docekaju ozbiljnije probleme sa nogama i rukama.opet sam misljenja da je veoma vazno kako to covek prihvati.dijagnozu nije lako ni postaviti,dati a kamoli prihvatiti tako da...
Na foru mu sam procitao jedan divan savet: jesi mogao da biras,nisi!
Tako da idemo dalje,teraj pa dokle doguramo.
A ja sam pa opet citala da bas mladi ljudi sa ovom dijagnozom jako dugo zive tako da tu ocigledno nema pravila.
Uvek se uzima za primer cuveni astrofizicar koji je doziveo i (valjda) 74 godine, a bolest je konstantovana sa
njegovih dvadesetikusur.
 
Poslednje sto sam povezao je: misici nam se tope zbog protein(tj neko je napisao da je als proteinska boles) indisla konoplja( ne marihuana thc) je prepuna proteina i nama masti tako da bi trebalo da nam prija.pitanje je sad samo kako je koristit da li kao ulje ili sveze cedjenju(ako je to moguce),msm da inhalacija nije dobra zbog toksicnoati pogotovo ako se mesa sa duvanom.
Inhalacija ulja je opasna.
Nedavno ( a frka jos traje) je u USA bilo oko 60 smrtnih slucajeva kod pusaca elektronske cigarete,
onda je ispitivano od kud to, kako , zasto da bi otkrili da su ti ljudi u uobicajenu mesavinu tecnosti
za el,cigaretu stavljali i kanabis ulje, a ono je onda paralisalo pluca. Nikako to ulje ne inhalirati.
i
 
@Rayela
Nisam mislio inhalaciju sa uljem nego sa biljkom(pravljenjem dointa).sve toksicne stvari nam smetaju ali one koje idu preko zeludca su manje stetne.cigareta npr ide direktno u mozak

Da, inhalacija je OK, ali vecina ljudi pije to ulje, a posto je skoro pa i nemoguce da se i popije onda
pomesaju to sa sokom od pomorandze. Ima i gotovih farmaceutskih preparata u tabletama pa je
to najjednostavnije.
 
Kuckali smo se branko vec negde i rekao sam ti da potrazis irku u tvom mestu,kod njih je cena cbd ulja 7evra 1ml
Ako dolazis za bg dacu ti adresu od irke u beogradu
Trebalo bi u sredu da idem u BG.
Da li je ovo adresa (sa Irka sajta):
Novi IRKA Info centar i Klub Udruženja nalazi se u centru Beograda, u pasažu, Čika Ljubina 7 / Knez Mihajlova 18. Radno vreme: ponedeljak, sreda i petak od 11-17č. Tel. Centra: +381 62 534 420 i fiksni +381 11 400 76 11, molimo vas da se najavite pre dolaska.
 
Pozdrav za sve clanove foruma. Silom prilika odlucio sam se da se registrujem ovde u nadi da ce mi mozda misljenje ili savet nekog od vas pomoci. Dakle moj problem krece proslo leto gde dobijam parezu facijalnog nerva. Posto nikad cuo nisam za tako nesto od informacija koje sam dobio da oporavak traje 2-3 meseca. Do dananjeg dana se nisam u potpunosti oporavio a u medjuvremenu krecu raznorazni simptomi. Iskren da budem dosta sam ustrazivao po internetu i naravno trazio uzroke upale nerva i nasao najcrnje stvari. E sad da li je moj problem psiha ili se iza svega krije nesto jos uvek nisam saznao ali desavaju mi se stvari kao sto su igranje misica na raznim delovima tela, trnjenje nogu tj stopala neko cudno peckanje ili kako ga nazivaju mravinjanje, nestabilnost pri hodu, lupanje srca gubitks vazduha. Od dijagnostike sam uradio pa mozda i sve od Ct glave, MR glave i vrata koja je uredna sem nekih pocetnih spondikotickih promena na vratu, ultrazvuk abdomena, srca posto sam u medjuvremenu i povisen pritisak dobio od konstantne zabrinutosti verovatno, EMNG koji mi doktor koji je radio bas u potpunosti nije objasnio iako sam trazio nekog od boljih u Nsu al sam se na kraju i razocarao u doktora. Pistavicu slike rezultata EMNG pa ako neko od vas moze iz licnog iskustva da mi kaze da li mozda ima osnova za ALS.
 

Prilozi

  • IMG_20190903_172150.jpg
    IMG_20190903_172150.jpg
    114,6 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20190903_172204.jpg
    IMG_20190903_172204.jpg
    68,2 KB · Pregleda: 65
Aleksandarmali88, iskreno ja ne znam da citam rezultate, nadam se da ce se neko iz ove ekipe javiti uskoro. Inace, ja Sam na ovu forumu zbog tate. Moram da kazem da on bolje dugo, dugo, od neke nevroloske bolesti, ali ni sama ne znam od cega. Doktorka na svakoj kontroli doda mu neka nova dijagnoza. Dijagnosticirala mu Als, prosle godine u Novembru, ali nije bila sigurna. Aj sto nije bila sigurna, pa nit jedno dodatno ispitivanje nakon taj period nije rekla da uradimo, a logicki bi bilo, da trebamo uraditi. Uputila ga samo da snimi vrat na Mr, I pisalo je da ima mielopatiju, I takodje neke druge stvari u vezi nerava. On pije E vitamin, Neurobion forte ili B vitamin, I pio je Dekortin, tacnije kortikosteroide. Prilicno se ugojio, da kazem jedno 6-7kg. Kortiko mu prekinula, I dodala mu Rilutek, ne znam na koji osnov. A covek, t.j moj tata, nema problem sa gutanjem, sa govorom, nekad se zamara u vezi disanjem, ali on ima problema I sa srcem, pa tako da, I to ima udel. Jedini sto je kod njega problem, je sto odavno, pa mozda dobrih 6god, ima problema sa otkazivanje koljeno, samo desno. Prije slabosti, imao jake bolove I previse imao otoke. Zalio se uvjek, posto radio kao monster I Sam posao bio mu je tezak. Nekoliko puta, otkaze mu koljeno I on padne. Ali nema parezu, spazam, grceva. Nista od toga. Nekada mu titraju misice, ali ne uvek. Stopalo mu nije palo. Izlazi svaki Dan, ako ne izlazi onda vezba u stanu. Aktivan je. Ima I slabosti u rukama, ali kaze da ih oduvek imao, mozda I dok je radio. E samo nekada oseti, ko da mu se koce prsti, ali nakon pola sata to mu prodje. Inace pije spirulinu, koenzimq10 Sam mu kupila, pije caj od pelina, zeleni caj, meda obavezno koristi, voce svaki Dan, zdravo se hrani, pije surutku od urde, aroniju po nekoliko zrna svaki Dan, suve smokve, suve sljive, citrone sad u zimi, banane obavezno. Procitala Sam u neku grupu na Fb da banana, pomorandja, spirulina, aronija, I korijander su dobri za izbacivanje teskih metala i otrova iz Organizma. To sve mozete pomesati u sokovniku I da pijete. I jos nesto, moj tata je imao nekada grc u grudima, koji kako kaze traje po 3min,istegne se I to prestane. Kaze da nije ga uhvatilo tako, pa od kad pije ove vitamine. Pozdrav drushtvo, eto imala Sam malo vremena, pa da napisem I ja nesto. A citam ovaj forum od pocetka, pa Sam stigla do 30 strane. 😊🖐️. Cujemo se ❤️.
 

Back
Top