ALS - ostecenje motornog neurona

IMG-007d335b5a367185095f9d62e91eb4f1-V.jpg
 
@Zoki5 ako je ct i mr ok, krv kompletna, žljezde i ako nema nikakvih kolidirajućih dijagnoza, napravi se emg.pišem:als ima poseban uzorak u emg.postupak je kod als vrlo jednostavan (emg)i klinički i sa emg te mogu odmah procijeniti,ali je problem što može biti mimike puno i onda se treba isključiti masa stvari pa se to otegne.nisam vidio borreliu i teške metale nalaze.obavezno!
Ima nalaz likvora, jel ste videli to?
 
Da lepo ti i tata odete kod nekog neurologa ( sigurna sam da u Skoplju ima poznatih i priznatih neurologa)
da ponesete taj izvestaj i da lepo pitate da li on na osnovu tih silnih nalaza ima stvarno i ALS.

Ako njega licno ne muci nista, ako zivi relativno normalno i psihicki je ok, nije depresivan, ne
razmislja o bolesti, onda bih ja sve te hartije odlozila u neku fijoku jer na kraju krajeva zasto da po
svaku cenu trazimo neke dijagnoze, a osecamo se OK.
On stvarno se dobro oseca, izlazi, ne kazem da nekada nije dobar, pao vise puta, ali ima tu I dosta drugi stvari. On je radio u elektrodistribuciji, I 95te godine, dozivio striujni udar, I to jak udar. Mislim da I to ostalo neke posledice.
 
On stvarno se dobro oseca, izlazi, ne kazem da nekada nije dobar, pao vise puta, ali ima tu I dosta drugi stvari. On je radio u elektrodistribuciji, I 95te godine, dozivio striujni udar, I to jak udar. Mislim da I to ostalo neke posledice.

Ma naravno da nije u formi mladog coveka inace i ne biste posecivali toliko lekara.
Nego bih ja iskljucila ovaj ALS, a vidim da vas to najvise muci. Ostale tegobe onda resavajte
po nekom dnevnom redu.
 
I koja je vasa krajna dijagnoza? Znaci, sasvim razlicito pise kod vas I kod tate. Nigde kod njega ne pise da, taj I taj nalaz potvrduje bolest motornog neurona, samo gore kod dijagnoze pise paraplegia I tetraplagija, kombinovan tip, I bolesti motornog neurona. Ona nije bila sigurna u dijagnozu, a sad odmah kad smo bili dala mu taj lek, nakon godinu dana postavljenja dijagnoze. Znaci, kod vas sve lepo objasnjeto, a kod nas, nikako.
 
Prvi nalz sam radio dok sam jos bio sposoban i na pocetku mojih ppteskoca,drugi nalaz je radjen u bolnici gde sam bio na ispitivanju za mutiple sklerozu.posle ispitivanja na ms sam bio 4 meseca u banji sa dijagnozom paraplegija i tetraplegija.treci nalaz je radjen privatno pre 2 meseca a dijagnoza ala mi je postavljena pre mesec ipo
 
@Zoki5 als je proteinopatska bolest. ako je dobio mišić grama, nije als.
Jeste, on vezba svako jutro, ramenja I grudi su mu pale, ali on vezba od samog dana od kada je dosao iz bolnice. Znaci prosirio ramenja, grudi razvio, takodje dobio I masu na rukama I nogama, sve u svemu, ojacao covek. Svaki Dan izlazi, pesaci, recimo oko 600-700 metara. A kad ne izlazi, onda vezba kod kuce, uvjek. Grceva nema, trzanje misica, nema. Govor, odlican. Gutanje super. Sve dobro, sem slabosti u nogama. A ruke jake, ali ne moze dugo da ih drzi u visu, to ne moze, ali I dok je radio.
 
Prvi nalz sam radio dok sam jos bio sposoban i na pocetku mojih ppteskoca,drugi nalaz je radjen u bolnici gde sam bio na ispitivanju za mutiple sklerozu.posle ispitivanja na ms sam bio 4 meseca u banji sa dijagnozom paraplegija i tetraplegija.treci nalaz je radjen privatno pre 2 meseca a dijagnoza ala mi je postavljena pre mesec ipo
Nije dobro :-(
Veliko je pitanje što je sa govorom, disanjem i gutanjem.Do sada je possible als (el escorial).
 
Sumnjiv je taj als,mada sam ja neuk pricam samo iz licnog iskustva.opet sa druge strane bolest je individualna kazu da ne postoje dva ista slucaja.
Tako je. Inace on se zali na slabosti dugih godina, pisala Sam to na prvi moj post, oko 6-7god.Ali ne znam, stvarno ne znam. Moram potraziti I Drugo mishljenje u privatno Klinici. A nisam pomenula da moj deda imao neki tip nevroloske bolesti, jedna noga mu je bila slaba, ali takav bio iz mladosti. A moj stric, rodjeni brat mog tata, u pubertetu dobio I on neku bolest, ne znam o kakva bolest je rec, kada misice se suse, noge su mu slabe. A zivi do Dan-danas I ima 61 God.
 
Meni je govor u nekim situacijama otezan ali vrlo retko,disanje dobro a rezultati spirometrije i pmax,plmax su odlicni + sam pusac.jednom sam se zagrcnuo dok sam jeo i jedva sam dosao sebi,bar pola sata nisam znao za sebe(to je bilo pre 2 nedelje) drugi put sam prepoznao situaciju i nije bilo vecih problema.
 
Jbg krecem se koliko mogu,ne svaki dan ali kad me povuce oko 500 m + po kuci,**** me spavanje budim se nocu i to.juce sam bio na lekarskoj komisiji i nisu hteli da mi produze bolovanje(nemam jos uslov za invalidsku penziju) pa sam popizdeo i ceo dan sam imao grceve a danas sam malaksao tako da sve utice.licno sam misljenja da smirenost najvise pomaze i bez nervoze i agresije.sto mogu uradim sto ne mogu ne uradim boze moj
 
Jbg krecem se koliko mogu,ne svaki dan ali kad me povuce oko 500 m + po kuci,**** me spavanje budim se nocu i to.juce sam bio na lekarskoj komisiji i nisu hteli da mi produze bolovanje(nemam jos uslov za invalidsku penziju) pa sam popizdeo i ceo dan sam imao grceve a danas sam malaksao tako da sve utice.licno sam misljenja da smirenost najvise pomaze i bez nervoze i agresije.sto mogu uradim sto ne mogu ne uradim boze moj
Ne mogu da verujem, pa da li je to moguce?
 
@Rakiraki CBD je lijek za tvoje (ne)spavanje,definitivno!!!irka je u srbiji nešto pokušavala,a ne znam dali je uspjela.uputio sam mail podrške,a ako treba,sudjelovat ću u aktivnoj opskrbi marihuanom svih oboljelih u rs.u rh skapavaju od gladi pa im se ne naganja,a još je i mislim dekriminalizirano.ja tražio murjaka vatre za okladu i dobio sam pivu.jeftino,prirodno,efikasno,puno popratnih benefita,a još i THC ako dodaš,nema boljeg.u hr su se samo time počeli baviti.zemljoradnju više nitko ne j**e.naruči na po box na granicu,busom za par dinara do tamo i nazad.thc je možda čak i lijek.nitko nije objavio do sada u svijetu,a tražim godinu dana već.0 review-a o als i kanabisu na cijelom internetu.tu i tamo netko nešto,ali to nema veze s vezom.
 
@lacy
Koristio sam thc ulje pre nego sto sam dobio dijagnozu protiv spazma i resio sam ga se,posle toga sam smanjio kolicinu(uzimao samo uvece) i spavao korektno.vec dve nedelje ga ne korisrim i tada su poceli problemi sa spavanjem.bio sam i do irke i dali su mi neke savete pa uskoro planiram opet da pocnem da ga koristim
 

Back
Top