a kako sa kucnim ljubimcem.....:)

indigo

Aktivan član
Poruka
1.056
imate li neko zivotinjce u kuci?
jesi li vas nagovorili, ili ste vi nekog nagovorili?
i, jel se bune...? ili su zavoleli?

gledam ovaj oglas, pa mi palo na pamet.....:)
 

Prilozi

  • 00002302.jpg
    00002302.jpg
    28,8 KB · Pregleda: 16
heheh :)
moje iskustvo na tu temu je da se uvek ispostavilo da ta neka ulicna macka koju hranim, ima bar jos tri hranitelja u zgradi, u slucaju "eventualnosti" :):). to nisam ni pomislila dok nisam ukopcala da od mojh vrata, ako slucajno ne otvorim, idu da mjaucu u prizemlje levo, pa na treci sprat udesno od mene, tacno znaju gde su "zrtve" meka srca.....:):)
 
:)
a nema sanse da udomis nekog/neku? bas su mekani....:)
ovo moje dvoje voljenih islo da bira macku, znas. otisli kod jedne cerkine uciteljice, koja pokupi macice sa ulice, pa ih malko dohrani, ocisti od glista i sta znam, pa da oglas da poklanja....
kad su otisli, ispostavilo se da je sve izdelila osim dva maceta - jedno zensko, zuto-belo, fino i dobro, koje je samo milo prelo na jednom mestu, i jedno musko - prugasto "zeleno", koje se otkidalo od skakanja po zavesama, grebanja gostiju i namestaja i slicno....pogodi koje su izabrali.....:)
 
alergicna sam na macke...a vise sam za kucice...svog psa nikad nisam prezalila :(
elem, udomila bih zivotinju uprkos alergiji ali mi ne daju ovi u zgradi...sve nam je belo (Majami, jel da), polozila sam sumanut depozit a ovi sto drze su bas drkadzije...
 
ufff, da :(

cerkina najbolja drugarica, i "nas momak", su alergicni na macke - polaku krenu da kijaju, da im suze oci i sta znam, a bas se vole :(. no, srecom, nije nista dramaticno.
a ovaj nas se kultivisao prilicno... makar se oducio od sedenja na ramenu :):).

evo ti jos jedna slicica, pa idem da kuvam rucak.....ljoob :).
 

Prilozi

  • kinez pase.jpg
    kinez pase.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 14
indigo:
imate li neko zivotinjce u kuci?
jesi li vas nagovorili, ili ste vi nekog nagovorili?
i, jel se bune...? ili su zavoleli?

gledam ovaj oglas, pa mi palo na pamet.....:)

Mi imamo jednog pug-a. Svi ga, naravno, obožavaju, a i on voli sve nas... Nikog nisam nagovarala, niti me je ko nagovarao, želeli smo psa oboje...

Imaš na kućnim ljubimcima temu "da živi ljubav"...
http://forum.krstarica.com/threads/48784&page=3&pp=15
 
milentisha:
Mi imamo jednog pug-a. Svi ga, naravno, obožavaju, a i on voli sve nas...

to je mops? imas neku slicicu da vidim sta je?

ja sam cula da su to vrlo srcani mali psi, ako je to ono na sta mislim, i vrlo vedre naravi, i da vole decu :).

mene su nagovarali godinu dana..... dok mi najzad nisu nasli zicu - naveli su me da shvatim koliko bih JA volela da imam neko zivotinjce :).
hvala za link.

EDIT: da, sad sam videla sta je :). jako zgodan jedan momak :). mislim, OBA momka :):).
 
hvala, hvala... :D

Čula sam da se mopsevi dobro slažu sa mačkama, a i jako je tolerantam prema mom sinu koji ponekad baš ume da ga maltretira. Npr. Alex se taman namesti da dremne, a ovaj dođe kod njega i počne da ga vuče za rep ili mu baci loptu i viče "tuto! tuto!" (u prevodu kuco, kuco! još smo mali pa ne znamo baš sva slova) na šta ovaj mora de odreaguje jer obožava da se igra. Evo ti još par linkova da upoznaš i jednog našeg online prijatelja, takođe mopsa koji se zove Ron. Mnogo su blesavi, mislim mopsevi! Možda se odlučiš i za jednu malu slatku kucu! he! he! he! :D

i da, negde sam čula da su ljidi manje alergični na pseću nego na mačiju dlaku ;)

http://forum.krstarica.com/threads/88528

http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=251

http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=4

http://veselirepici.10.forumer.com/viewtopic.php?t=87
 
Mi imamo macu koju smo usvojili iz azila za zivotinje. Kada smo otisli tamo da pogledamo, eventualno da izaberemo jednu, moj muz se zaljubio na prvi pogled u nju tako da smo je odmah uzeli.Bila je oko 9 meseci stra. Rekli su nam da je neko njima doneo par meseci pre toga u plasticnoj kesi. Tamo su joj dali smesno ime Ton Ton iako je devojcica. Kod nas je od septembra, super se slazemo od pocetka.
 
Moja deca su me pre godinu i po dana molila da uzmemo mačence iz našeg dvorišta i ja sam dozvolila i svi je obožavamo.Pre tri meseca sam kupila mužu za rođendan štene pekinezera(ženku)i sada se njih dve divno slažu.Sada smo jedna velika , srećna porodica: Muž,troje dece,ja ,maca i kuca i žurka je po ceo dan i noć. :D :D :D :D :D :D :D
 
Ја, нажалост, немам куце нити маце, само 2 папигице, преслатке! Али сам у исто време имала и ротвајлера и пекинезера, корњачу и папигу! И била је то велика и срећна породица. Старији син је одрастао уз ова два пса и апсолутно му ништа није фалило. Чак му је и имунитет ојачао. Млађи син је кратко растао уз мацу, али ... десило се шта се десило, више је нема. Много воле животиње и рекла сам им, да првом приликом, када будемо имали услова, ћемо узети неког пса, ја сам за два комада! Једино маце нисам могла да одвикнем од скакања на кавез са птицама, па бих се пре определила за куцу.
 
vanjavictoria@sbb.co.yu:
Moja deca su me pre godinu i po dana molila da uzmemo mačence iz našeg dvorišta i ja sam dozvolila i svi je obožavamo.Pre tri meseca sam kupila mužu za rođendan štene pekinezera(ženku)i sada se njih dve divno slažu.Sada smo jedna velika , srećna porodica: Muž,troje dece,ja ,maca i kuca i žurka je po ceo dan i noć. :D :D :D :D :D :D :D

yu, bokte :). tebi bas nije dosadno...:):)
kad sam pomislila na tvoju "zurku", setila sam se price jedne zene, komsinice, koja ima - letecu vevericu :). vevericica je, kako sam shvatila, pretezno nocna zivotinjica, i nocu dolazi da je "pipka" - pokusava da joj skine sjajne predmete, minjuse, prsten i slicno...danju ima taj malko nezgodan obicaj da prelece s mesta na mesto, koliko joj prostor dozvoljava, s tim da, recimo, u preletu dohvati parcence hleba dok gazdarica ruca....ono u tanjiru ne dira :).
ja sam je slusala otvorenih usta, razmisljajuci kako bi bilo kojoj zivotinjici bilo poslednje kad bi mi otela ono sto JA jedem :):).
a najbolji fazon mi je bio kad je dama srecno izjavila da misli da je vevericica u drugom stanju, pa se raduje sto ce imati JOS takvih.....:). zivotinjicu je dobila od nekog prijatelja, pa je izgleda vec bila skotna dok je dosla....
samo nek nije dosadno :).
 
moj dragi ima dva psa, pa ih i ja smatram za svoje, jer ih i kupam, i setam, i naravno mazim, a najvise - hranim!!! :)

Obozavam ih! Pas stvarno daje jednu lepu dimenziju zivotu. Verovatno je isto i sa drugim zivotinjama. Ali scena kad UVEK zamlati repicem kad ga pogledam, pozovem ili podjem prema njemu, pa pogled, pa kad digne usice, pa se nudi za mazenje... ma ne bih ih dala ni za sta!!!
 
dva psa jedan nabavljen preko oglasa drugi pokupljen sa ulice tri mačke jednu dobila od komšinice a dve od drugarice i kornjača koju sam uzela jer je njeni stari vlasnici nisu hteli i kao nisu znali šta će s njom ... i tako


ružnija strana je da nikuda ne idemo duže od dva dana jer nema ko da se brine o životinjama ( posebno psima jer su veliki- jedan je mešanac i jedan labrador) kada nismo kod kuće... nema more nema duža putovanja... ponekad poželim da možemo zajedno muž i ja, tek tako da se spakujemo i odemo negde na par dana...
ali opet u svako doba dana su srećni i obraduju ti se i ne jednom su me utešili i izvlačili iz bedaka... i tako... glupo mi da pišem o tome kako ih volim bla bla bla to se podrazumeva.
 
gigule:
dva psa jedan nabavljen preko oglasa drugi pokupljen sa ulice tri mačke jednu dobila od komšinice a dve od drugarice i kornjača koju sam uzela jer je njeni stari vlasnici nisu hteli i kao nisu znali šta će s njom ... i tako


ružnija strana je da nikuda ne idemo duže od dva dana jer nema ko da se brine o životinjama ( posebno psima jer su veliki- jedan je mešanac i jedan labrador) kada nismo kod kuće... nema more nema duža putovanja... ponekad poželim da možemo zajedno muž i ja, tek tako da se spakujemo i odemo negde na par dana...
ali opet u svako doba dana su srećni i obraduju ti se i ne jednom su me utešili i izvlačili iz bedaka... i tako... glupo mi da pišem o tome kako ih volim bla bla bla to se podrazumeva.

Da mi je stan malo veći pa da ima gde da se luduje, ja bi se ponudila da čuvam kuce...:D
Pa zar nemaš neku drugaricu, druga, rođaka... Pa nije valjda da niko neće kuce? :roll:
 
komšije se boje mojih pasa drugarice ne mare previše, bi one ali znam da to neće biti to ... malo sam picajzla što se toga tiče i ako nisam sigurna da će sve biti ok bolje da ne iskušavam sudbu...
moja mama bi došla i njoj verujem ali se sada već jako teško kreće tako da se bojim ako padne... ostaje mi brat ( ali on bi morao da putuje svaki dan po 30 + 30 km)
e hvala na ponudi...ako već dođe do toga da se mora na put nekako ćemo se snaći...
 
gigule:
ružnija strana je da nikuda ne idemo duže od dva dana jer nema ko da se brine o životinjama ....

gigule,
mi smo to resili tako sto dolaze cerkine drugarice, ili neko komsijsko dete (govorim o deci od 15-16-17 godina); oni em jako vole, em se zaista lepo i staraju i igraju sa zivotinjcetom :). ljubav je obostrana :).
mozda tako sta da probas? ima li neko vece, pa dobro dete kod tebe u komsiluku, koje nema svoju zivotinjicu - mozda bi se jako obradovao/la da cuva tvoje? ovi nasi se jakojako obraduju, jedva cekaju da odemo negde :). jos ako mogu da koriste neki racunar, i-haj......
 

Back
Top