A kako ja da znam....?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kako ja da znam, ako verujem u boga, da se dobro ophodim prema njemu? Kako da znam prema kojoj svetoj knjizi da ga poštujem? Kako da znam koja je knjiga njegova? Kako da znam, koju je veru on stvorio? Kako da znam ko je njegov poslanik?
Ne moraš biti sledbenik bilo kakvih dogmi da bi ga voleo. Ljubav ne zahteva od nas pravila i uslove. Voliš svim bićem, gledaš da budeš što bolja osoba i poštuj Božije zapovesti. That's it.
 
Nek naginje prema kom god. Odakle znam da sam okrenut prema istinskom stvoritelju?
Eto ja sam i verovao i saznao kroz zivotna iskustva ,nisu bila bas lepa ali sam se tako jos vise uverio .

sa svojim
ali moraš prvo da veruješ da postoji. a pošto ti logika nalaže da ne postoji zašto pitaš?
Mozda covek trazi da veruje ali jos nije siguran ,nedoumica ….
 
A kako ja da znam, ako verujem u boga, da se dobro ophodim prema njemu? Kako da znam prema kojoj svetoj knjizi da ga poštujem? Kako da znam koja je knjiga njegova? Kako da znam, koju je veru on stvorio? Kako da znam ko je njegov poslanik?
To sam se i ja pitala pre, pa sam proučavala abrahamske religije i njihove svete knjige. Najtačnija mi se ukazala biblija i nju sledujem, kao i biblijskog Boga. Možda će se drugome pokazati neka druga, nekome neka treća. I to je normalno, ali ja mislim da se Bog javi svakom čoveku u jednom periodu njegovog života i ukaže mu na Sebe, a do čoveka je da li će to prihvatiti.
 
To sam se i ja pitala pre, pa sam proučavala abrahamske religije i njihove svete knjige. Najtačnija mi se ukazala biblija i nju sledujem, kao i biblijskog Boga. Možda će se drugome pokazati neka druga, nekome neka treća. I to je normalno, ali ja mislim da se Bog javi svakom čoveku u jednom periodu njegovog života i ukaže mu na Sebe, a do čoveka je da li će to prihvatiti.
Biblija je SZ i NZ. Jedna je protivurecna drugoj.
 
ne mora
kakva je situacija kod tebe?
Lepa.

To sam se i ja pitala pre, pa sam proučavala abrahamske religije i njihove svete knjige. Najtačnija mi se ukazala biblija i nju sledujem, kao i biblijskog Boga. Možda će se drugome pokazati neka druga, nekome neka treća. I to je normalno, ali ja mislim da se Bog javi svakom čoveku u jednom periodu njegovog života i ukaže mu na Sebe, a do čoveka je da li će to prihvatiti.
Dobro. I meni se recimo učini biblija kao istinita. I sad, kako ja znam da sam u stvari u pravu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top