A kad ce Taci??

nikad.u ocima javnog mnjenja na zapadu,tachi je hrabri pobunjenik protiv ugnjetavanja,nesto izmedju robin huda i che gevare...nije istina? BBC I CNN kazu da jeste a mi mozemo da se slikamo...
 
Ovakav topic samo govori o gluposti onoga ko ga je postavio.

Bilo bi nam bolje da razmisljamo ko ce zameniti Rugovu ikako ce to uticati na nasu poziciju u pregovorima.

Rugova je bio za nenasilne metode i imao je pozitivanh uticaj naq albansko drustvo, sada ostaju tachi i njemu slicni.
 
Hayek:
Ovakav topic samo govori o gluposti onoga ko ga je postavio.

Bilo bi nam bolje da razmisljamo ko ce zameniti Rugovu ikako ce to uticati na nasu poziciju u pregovorima.

Rugova je bio za nenasilne metode i imao je pozitivanh uticaj naq albansko drustvo, sada ostaju tachi i njemu slicni.

Смешно... о томе не треба да размишљамо ни МИ ни Шиптари - јер ће О ТОМЕ одлуку донети УЈКА СЕМ...
 
Hayek:
Ovakav topic samo govori o gluposti onoga ko ga je postavio.

Bilo bi nam bolje da razmisljamo ko ce zameniti Rugovu ikako ce to uticati na nasu poziciju u pregovorima.

Rugova je bio za nenasilne metode i imao je pozitivanh uticaj naq albansko drustvo, sada ostaju tachi i njemu slicni.

Pa, razmišljajte...Izvini,a koju to "vašu poziciju" ????

Da, imao je "nenasilne" metode...Mada, imao je jednu doooobruuu nenasilnu foru (koja je verovatno za cilj imala da širi ljubav :P )...Na pr. ono kad su ih Srbi potrovali "gasom koji guši samo Albance"... :wink: Za'ebani ti Srbi...A što su tek pametniiiiiiiiii....
 
Hayek:
Ovakav topic samo govori o gluposti onoga ko ga je postavio.

Bilo bi nam bolje da razmisljamo ko ce zameniti Rugovu ikako ce to uticati na nasu poziciju u pregovorima.

Rugova je bio za nenasilne metode i imao je pozitivanh uticaj naq albansko drustvo, sada ostaju tachi i njemu slicni.
Nikad mi nece biti jasno zasto "pametni "zalaze na glupe teme?? A tacija i NJEMU SLICNIH ima dosta .Masu zastavama pod kojim su nam ubijali decu i satro "brinu za pregovore"
 
Смешно... о томе не треба да размишљамо ни МИ ни Шиптари - јер ће О ТОМЕ одлуку донети УЈКА СЕМ...

Da tacno, ali mi na tu odluku mozemo uticati na razne nacine izmedju ostalog i tako sto cemo pokazati da nismo ona zemlja koja je podrzavala Milosevica i nejegove ratne poduhvate.

E sad poseban je problem sto mi unutar sebe nemamo definisano sta je nas cilj.
Tako ti verovatno mislis da je najbolje resenje ono u koje je bilo do 99'. Vojska i policija drze Kosovo pod kontrolom, Albanci se bune, bivaju sporadicno ubijani, kao i nasi policajci itd.

Ja mislim da je najbolje resenje da se Kosovo integrise u Srbiju, da se Srbija otvori prema njima. Da dobiju 50 mesta u parlamentu, da dobiju ministarska mesta, da 20% studenata u Beogradu budu sa Kosova, da Albanci prihvate Srbiju kao svoju itd.

Na zalost svestan sam da je to nemoguce i zato je najbolje da Kosovo dobije nezavisnost sto pre uz uslov da se manjinama garantuju prava. Srbija bi trebalo da inicira taj proces kako bi pokazala Albancima da im ne zeli zlo i kako bi time omeksala odnos Albanaca prema Srbima kojis u tamo ostali i koji treba da prihvate Kosovo kao svoju zemlju.

A sta ce se dogoditi.
Dogodice se to da ce domaci politicari da se utrkuju ko ce biti veci patriota u javnosti i pricace kako "nezavisnost ne dolazi u obzir". Pregovori ce teci i Kosovo ce dobiti nezavisnost uz uslovljavanja sa zapoda. nasi politicari nece smeti to da priznaju delom i zato jer su pre toga pricali da to nece uraditi i onda ce kosvo proglasiti "privremeno otetom teritorijom", popovi ce naricti, akademici ce ludovati po televizijama, pisci ce svoje patriotske verbalne bljuvotine stancovati u tomovima, readikali ce izvesti 100 000 ljudi na ulice i sukobite se sa policijom, sledeci dan ce ih biti manje, a onda ce doci vikend i bas kao i 17. marta vise nece biti nikoga na ulicama. Sve ce se vratiti na staro.

E onda ce to biti nase dno i odatle cemo valjda moci da napravimo mentalni zaokret i shvaticemo ko smo i gde smo i zasto smo tu. Ili ja mozda isuvise verujem u ove ljude ovde... ;)
 
@ Hayek

Како не разумеш да ово што предлажеш осим Тебе, Чеде и вас неколико НЕ ПОДРЖАВА НИКО У СРБИЈИ ! Н И К О !

А Твоја пророчанства о томе "шта ће се догодити" само сведоче да сте почели да се бавите и бајањем... тј. уопште не разумем како Ти можеш да "верујеш у ове људе овде" када је по Теби и сличнима ово "генетска депонија"....

Човече, већ си се заогрнуо заставом окупатора Србије, па они деле за 50 000 грин кард... јави се брате па иди И УЖИВАЈ У БЛАГОДЕТИМА АНГЛОСАКСОНСКИХ РАЗБОЈНИКА...
 
Како не разумеш да ово што предлажеш осим Тебе, Чеде и вас неколико НЕ ПОДРЖАВА НИКО У СРБИЈИ ! Н И К О !

Mozda nas ima 3%, ali ja ne vidim u tome problem.
Je li to znaci da nisam u pravu?
Jesu li manjinski stavovi oni za koje se ne treba boriti.

Ti si izbegao da prokomentarises ono sto sam rekao ali si se pozvao na to da si medju onima koji su brojniji. A nije poenta uvek biti u vecini, treba ponekad biti i pametan.

A vecina ce doci, polako... ;)

А Твоја пророчанства о томе "шта ће се догодити" само сведоче да сте почели да се бавите и бајањем...

Lupas gluposti i iozbegavas odgovor jer znas da je to sled dogadjaja.

уопште не разумем како Ти можеш да "верујеш у ове људе овде" када је по Теби и сличнима ово "генетска депонија"....

Ja to nikad nisam rekao. Medjutim cak i da jesam to ne znaci da ne bi mogao da verujem da ce se stanje promeniti i ono se polako menja.

Човече, већ си се заогрнуо заставом окупатора Србије, па они деле за 50 000 грин кард... јави се брате па иди И УЖИВАЈ У БЛАГОДЕТИМА АНГЛОСАКСОНСКИХ РАЗБОЈНИКА...

Sta cu kad vise volim da nerviram srBske razbojnike... ;)

da se vratimo na to da mi nisi odgovorio niti pokusao da prokomentarises ono sto sam ti napisao.
 
@ hayek

jesi ti u pravu,ali isto tako je cinjenica da imamo onu jadnu rezoluciju 1244.koja,kakva takva je,ipak predstavlja nekakvu potvrdu suvereniteta srbije nad KIM. sad,nije zabelezeno da je neka drzava tek tako dala deo svoje teritorije...me moze bas to tako...to ce znaciti potpuno krsenje pravila medjunarodnog prava,i moze izazvati opasnu lancanu reakciju u svetu,narocito u evropi i rusiji...-da se terorizam isplati,jer eto,shiptari dobili drzavu terorizmom..
 
serb_pagan:
@ hayek

jesi ti u pravu,ali isto tako je cinjenica da imamo onu jadnu rezoluciju 1244.koja,kakva takva je,ipak predstavlja nekakvu potvrdu suvereniteta srbije nad KIM. sad,nije zabelezeno da je neka drzava tek tako dala deo svoje teritorije...me moze bas to tako...to ce znaciti potpuno krsenje pravila medjunarodnog prava,i moze izazvati opasnu lancanu reakciju u svetu,narocito u evropi i rusiji...-da se terorizam isplati,jer eto,shiptari dobili drzavu terorizmom..

Napokon....
 

Prilozi

  • bravo.gif
    bravo.gif
    37,5 KB · Pregleda: 22
serb_pagan:
@ hayek

jesi ti u pravu,ali isto tako je cinjenica da imamo onu jadnu rezoluciju 1244.koja,kakva takva je,ipak predstavlja nekakvu potvrdu suvereniteta srbije nad KIM. sad,nije zabelezeno da je neka drzava tek tako dala deo svoje teritorije...me moze bas to tako...to ce znaciti potpuno krsenje pravila medjunarodnog prava,i moze izazvati opasnu lancanu reakciju u svetu,narocito u evropi i rusiji...-da se terorizam isplati,jer eto,shiptari dobili drzavu terorizmom..

Quebski indipendisti su tugovali 95' jer su imali 49% na referendumu. Da su imali 51% odvojili bi se od kanade. Ne verujem da bi kadana zaratila sa Quebecom. Moramo preispitati neke svoje stavove. Ja znam da je ovo jako boljno pitanje medjutim mislim da je ono jako vazno i moramo biti otvorenog uma i otvorenog srca.

Mi sa jedne strane hocemo da Kosovo se vrati Srbiji, a sa druge strane imamo misljenje da su Albanci niza bica i zalimo sto ih nismo proterali ili pobili.

Srbija moze Kosovo vratiti samo ako osmisli plan za integraciju Kosova koji bi Albanci prihvatili, a to se nece nikad dogoditi. To je trebalo raditi onda kada je Milosevic ukinuo autonomiju. Sada nam je kasno. Sada treba u datim okolnostima definisati prioritete i raditi na njihovom ostvarenju.

Sta je nas interes?

Nas interes treba da bude srecan zivot manjina na kosovu, povratak proteranih i napredak Kosova sa kojim bi smo mi saradjivali. To ovako necemo ostvariti.

Nemojmo se brinuti za svet, on ce se snaci. Nisam expert za medjunarodno pravo, ali kada ceo svet bude priznao Kosovo to nece biti bitno. Tako je i Milosevic"branio UN od UNa" i mi sada branimo svet od sveta.

Treba da budemo pametni i da ne dozvolimo da kosovo ostane zariste u srbiji sledecih 20 godina i da onda dobije nezavisnost.
Sa tim treba zavrsiti sada.

Cenim tvoj stav, ali se ne slazem.
 
@ Hayek&co.

Kanada-Kvebek, kakav sulud primer...Da pričaš o Srbiji i CG, to bi razumeo.Prouči malo to...
Naš interes SIGURNO nije da se Srbija odrekne dela SVOJE teritorije...

Po tvojoj logici, mi treba da ŠTO PRE prihvatimo nezavisnost Kosova, da nam oni ne bi pravili probleme u budućnosti...Znači, ko god napravi neku pobunu u Srbiji, mi ćemo se odmah složiti da ne bismo imali "probleme". I TO JE REŠENJE !!!

BRAVO, GENIJE...To si sam smislio, ili su ti Čedica, Svileni &co. pomagali ????

p.s. bolji bi ti bio primer S.Irske, lako štivo pred spavanje...Kipar bi bio pretežak za varenje...
 
Arhangel NS:
@ Hayek&co.

Kanada-Kvebek, kakav sulud primer...Da pričaš o Srbiji i CG, to bi razumeo.Prouči malo to...
Naš interes SIGURNO nije da se Srbija odrekne dela SVOJE teritorije...

Po tvojoj logici, mi treba da ŠTO PRE prihvatimo nezavisnost Kosova, da nam oni ne bi pravili probleme u budućnosti...Znači, ko god napravi neku pobunu u Srbiji, mi ćemo se odmah složiti da ne bismo imali "probleme". I TO JE REŠENJE !!!

BRAVO, GENIJE...To si sam smislio, ili su ti Čedica, Svileni &co. pomagali ????

p.s. bolji bi ti bio primer S.Irske, lako štivo pred spavanje...Kipar bi bio pretežak za varenje...

:DБРАВО
 

Back
Top