A da smanjimo potrošačku korpu ?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Čitamo ovih dana kako nam je plata nedovoljna za celu potrošačku korpu, ili kako od 1 prosečne plate možemo da kupimo samo pola prosečne potrošačke korpe i tome slično. I onda su ovi sa vlasti proširili tu korpu, tj. ubacili su neke nove proizvode u nju, i po novom, kada bi gledali evropske standarde, tj. po EVROSTATU, smo ukapirali da smo još bedniji, tj. da nemamo ni za toliko.

E sad, malo da se našalimo. Ja sam shvatio u čemu je problem. Nije srpska plata mala nego je potrošačka korpa velika. :mrgreen: Naime, rešenje je da smanjimo tu potrošačku korpu, i fizički, po veličini i po broju proizvoda koji se u njoj nalaze. Ja predlažem da mi prepolovimo tu potrošačku korpu tj. da prilikom istraživanja koristimo duplo manju korpu, po mogućstvu onu dečiju i onda će da shvatimo da od prosečne plate ipak možemo da napunimo korpu. :lol:

Dakle, redlažem da iz te korpe izbacimo sav onaj luksuz koji nam ne treba, tipa meso, slanina, higijena itd. i da u nju ubuduće ubacujemo SAMO one osnovne stvari kojhe su nam potrebne za preživljavanje od danas do sutra i bez kojih uopšte ne možemo da živimo, kako bi njima mogli da napunimo tu manju korpu.

Predlažem da ubuduće u duplo manju potrošačku korpu stavljamo samo sledeće namirnice:

'leba-komada 1,

sirA,

samo 1 jajce-dovoljno za četvoročlanu porodicu, ipak nećemo da se luksuziramo-kriza je, shvatite, ljudi :mrgreen:

manja pašteta-komada 1,

100 grama salame (obične)

1 kašičica kafe,

paradajS-komada 1,

paprika-komada 2,

gaće-komada 1,

čarapa-komada 1 (pa kriza je)

i to je to. Sredstva za higijenu nam ne trebaju, ipak je to luksuz. Pa čoveče, kako je pračovek u kamenom dobu mogao da živi bez sapuna, WC papira, šampona, Rexone, Maxfactora i Nivea-e a mi ne možemo ? Mislim, stvarno ! :hahaha:

Isti taj pračovek je mogao da živi bez Nike patike, Kappa trenerke i ne znam ni ja koje jakne. Nije imao čak ni gaće ni čarape, išao je go i bos, a mi sad ne možemo ? Ma 'ajte, molim vas ! Postali smo mnogo prohtevni u zadnjih 1000 godina. Pa šta iako smrdimo malo. Ipak treba da se vratimo tradiciji i korenima i da se prisetimo malo kako su naši stari živeli u pećini.

Neanderthal_2D_src-150452-1-2.jpg


:rotf:

Da nije žalosno, bilo bi smešno ! :evil:
 
kako su ismejavali Karadzica za onu njegovu "jescemo korenje ako se mora. samo da budemo svoji na svome".
I jos se izruguju.
U medjuvremenu RS je RS, svoji na svome i to sve vise i vise.

Oni koji su mu se smejali u Srbiji i jos mu se smeju, e pa 2011-a a posebno dvanaesta ce biti takva da ce i panjevi da se jedu, i to tudji u Srbiji.

Kosmicka pravda
 
tvoji titici na vlasti se bas i ne slazu, srbija je upravo usvojila budzet veci nego 2010-e a pogotovo 2009-e i pored katastrofalnih privrednih rezultata

Eh, da su titici onda nista ne bi bilo kako jeste....

U vreme Tite se znalo ko sta radi i kako...

Ovo su demokrate...

Srbija jos nije osetila DEMOKRATIJU SIROMASNIH ZEMALJA....

Ali ide tim putem.

Ovo je TEK POCETAK.
 
Eh, da su titici onda nista ne bi bilo kako jeste....

U vreme Tite se znalo ko sta radi i kako...

Ovo su demokrate...

Srbija jos nije osetila DEMOKRATIJU SIROMASNIH ZEMALJA....

Ali ide tim putem.

Ovo je TEK POCETAK.

pa kako nisu titici? pa ne samo da su titici, stambolicevci, nego i autonomasi sa njima, svi oni koje je milosevic pocistio kako je i trebalo.

And BTW, glej kako socijalizam u venecueli puca, cenim chaveza jer je narodski chovek, al tip se zayebo u proracuno, nacionalizovao strane kompanije, oduzeo imperijalistima ono sto im ne pripada i sta je onda uradio?
dao nesposobnima u ruke - drzavi.

tupost na kvadrat.

chek da vish tamo stya ce da bidne za godinu dve, jedini konzumeri te teske, guste nafte su ameri, samo oni imaju rafinerije za preradu tog blata. kad oni odu, odoste i vi tamo.

ces na kubu onda?
 
pa kako nisu titici? pa ne samo da su titici, stambolicevci, nego i autonomasi sa njima, svi oni koje je milosevic pocistio kako je i trebalo.

And BTW, glej kako socijalizam u venecueli puca, cenim chaveza jer je narodski chovek, al tip se zayebo u proracuno, nacionalizovao strane kompanije, oduzeo imperijalistima ono sto im ne pripada i sta je onda uradio?
dao nesposobnima u ruke - drzavi.

tupost na kvadrat.

chek da vish tamo stya ce da bidne za godinu dve, jedini konzumeri te teske, guste nafte su ameri, samo oni imaju rafinerije za preradu tog blata. kad oni odu, odoste i vi tamo.

ces na kubu onda?

Gde god da ja stignem - ta zemlja propadne !

Ima li neko da me posalje u Ameriku?
:mrgreen:
 
Čitamo ovih dana kako nam je plata nedovoljna za celu potrošačku korpu, ili kako od 1 prosečne plate možemo da kupimo samo pola prosečne potrošačke korpe i tome slično. I onda su ovi sa vlasti proširili tu korpu, tj. ubacili su neke nove proizvode u nju, i po novom, kada bi gledali evropske standarde, tj. po EVROSTATU, smo ukapirali da smo još bedniji, tj. da nemamo ni za toliko.

E sad, malo da se našalimo. Ja sam shvatio u čemu je problem. Nije srpska plata mala nego je potrošačka korpa velika. :mrgreen: Naime, rešenje je da smanjimo tu potrošačku korpu, i fizički, po veličini i po broju proizvoda koji se u njoj nalaze. Ja predlažem da mi prepolovimo tu potrošačku korpu tj. da prilikom istraživanja koristimo duplo manju korpu, po mogućstvu onu dečiju i onda će da shvatimo da od prosečne plate ipak možemo da napunimo korpu. :lol:

Dakle, redlažem da iz te korpe izbacimo sav onaj luksuz koji nam ne treba, tipa meso, slanina, higijena itd. i da u nju ubuduće ubacujemo SAMO one osnovne stvari kojhe su nam potrebne za preživljavanje od danas do sutra i bez kojih uopšte ne možemo da živimo, kako bi njima mogli da napunimo tu manju korpu.

Predlažem da ubuduće u duplo manju potrošačku korpu stavljamo samo sledeće namirnice:

'leba-komada 1,

sirA,

samo 1 jajce-dovoljno za četvoročlanu porodicu, ipak nećemo da se luksuziramo-kriza je, shvatite, ljudi :mrgreen:

manja pašteta-komada 1,

100 grama salame (obične)

1 kašičica kafe,

paradajS-komada 1,

paprika-komada 2,

gaće-komada 1,

čarapa-komada 1 (pa kriza je)

i to je to. Sredstva za higijenu nam ne trebaju, ipak je to luksuz. Pa čoveče, kako je pračovek u kamenom dobu mogao da živi bez sapuna, WC papira, šampona, Rexone, Maxfactora i Nivea-e a mi ne možemo ? Mislim, stvarno ! :hahaha:

Isti taj pračovek je mogao da živi bez Nike patike, Kappa trenerke i ne znam ni ja koje jakne. Nije imao čak ni gaće ni čarape, išao je go i bos, a mi sad ne možemo ? Ma 'ajte, molim vas ! Postali smo mnogo prohtevni u zadnjih 1000 godina. Pa šta iako smrdimo malo. Ipak treba da se vratimo tradiciji i korenima i da se prisetimo malo kako su naši stari živeli u pećini.

Neanderthal_2D_src-150452-1-2.jpg


:rotf:

Da nije žalosno, bilo bi smešno ! :evil:

Ево решења за још смањења...
Лепо пустимо косу и браду...и скинемо се голи..да лакше длаке расту...те можемо избацити одећу, патике, средства за бријање и шишање...
Значи сведеш само на храну...а ако влада умоли европу да нам дају семе за крушно дрво...те уместо овог обичног дрвећа за градско уређење...садимо хлебно...избацимо и лебац...а уместо траве засадимо кромпир...идуће године избацимо и храну....
 
Mnogo si rasipan, ima mesta za uštedu u toj tvojoj korpi.
Pola paradaiza umesto jednog ti je dosta, a i jedna paprika završava pos'o.
'Igijene ne moraš da se odrekneš, kupi svinjski, pardon, domaći sapun na Najlonu.

Inače ja samo da ti se javim i izrazim svoje oduševljenje! Krasno, krasno! :heart::heart::cmok2::heart:
Klanjam se duboko, najdublje i to dokazujem ovom romantikom neviđenom! Izvori padaju pravo na tebe :heart:


nativeamerican-9-1-1.gif
 

Back
Top