90% loše centriranje guma

Svašta je moguće...juče baš obratio pažnju sve pogledao poluosovine,zglobove,nosače ma sve i ništa ne nađe.Gume su nove zimske bile i isto tresle kupio novembar 2023.Stavio letne 2021 godište još uvek dobre odma tresu .Probat cu rešit problem možda kod nekog drugog neznam..Ide mi na živce trese baš...

Pa ako je pasat 2003. godiste, mora da trese na 140, jbg, od babe ne moze devojka :)

Imaš neki problem na zadnjoj osovini ako se vibracije osećaju tek na toj brzini. Možda nisu dobro izbalansirane, to sam video mnogo puta.
Mislim da si 100% u pravu drug.Morat cu opet na balansiranje kod drugog vulkanizera.Vibracije se osečaju na +140 km na sat samo.Do 140 sve top.Ne isplati mi se ići kod istog jer da zna odradio bi ili mu mašina ne odradi balans kako treba.Da imam šta na trapu mehaničari bi mi sa zadovoljstvom uzeli lovu ali max su fer kažu sve ok.

Mislim da si 100% u pravu drug.Morat cu opet na balansiranje kod drugog vulkanizera.Vibracije se osečaju na +140 km na sat samo.Do 140 sve top.Ne isplati mi se ići kod istog jer da zna odradio bi ili mu mašina ne odradi balans kako treba.Da imam šta na trapu mehaničari bi mi sa zadovoljstvom uzeli lovu ali max su fer kažu sve ok.
Tako je, mnogo zavisi od mašine, nisu sve jednako kvalitetne. Ima guma koje je baš teško izbalansirati, ali dobar majstor bi morao da ume to da uradi.

Tako je, mnogo zavisi od mašine, nisu sve jednako kvalitetne. Ima guma koje je baš teško izbalansirati, ali dobar majstor bi morao da ume to da uradi.
1000% si u pravu.Mislim da mašine nisu dobre čim im ne uspe izbalansirati novu gumu.Drugo je da je 7 god stara razumeo mi što vibrira.Potrazit ću malo jače servise sa boljom tehnikom.
Ne bi baš smelo da me tako razvaljuje tek nakon sto su mi izbalansirali.

Ima li ko iskustva zašto nakon sveže izcentriranih guma na auto putu auto pravi vibracije kod voznje preko 140 km na sat?
Auto sam vozio kod ozbiljnih mehanicara i nema na trapu ništa nosači motora sve ok radi top.
Pasat je u pitanju.
Jel moguce da im sprave rade samo do 140 km i amin?
Treba nać ozbiljan vulkanizerski centar izgleda.
Zavisi od guma (ako su felsave), felgi jesu li krive a i,zavisi koja masina je za balansiranje ali masina nebi trebalo da je na 15-16" felgama. ..Vidis kad balansira koliko skace guma/felga a I vidis po tegovima koliko ih je stavio ..Nije nuzno njegova greska..Prebaci te ozada napred pa vidi jel ima razlike

Poslednja izmena:
Fušerišu ja stavio dve nove zimske svojevremeno i tresao auto na 120 kmh. Otišo nazad, ovaj skinuo, udario felnu macolom, posle sve ok. Zanimljivo da pre toga sa starim gumama nije treslo ništa.

Ako su gume stare popusti karkas pa se izdeformišu. Ali ne odmah posle balansiranja ali posle mesec dva krene da trese.

Lada trese skoro uvek na 120 kmh. Sumnjam da je neka poluosovina kriva npr desna tj suvozačeva. Nekada trese a nekada ne.

Ili je to prosto lada pa mora da trese?

Zavisi od guma (ako su felsave), felgi jesu li krive a i,zavisi koja masina je za balansiranje ali masina nebi trebalo da je na 15-16" felgama. ..Vidis kad balansira koliko skace guma/felga a I vidis po tegovima koliko ih je stavio ..Nije nuzno njegova greska..Prebaci te ozada napred pa vidi jel ima razlike
Ja se ne bavim tim poslom platio sam majstora da odradi.Nego čija je?Moram znati njegov posao i još da mu platim?Odradio je on koliko je mogao ali i njegove mašine su+2o kao moj auto.A otići ću kod boljih vulkanizera.Da je znao namestio bi kako treba.Sve sam ga pre namestanja lepo pitao jel šta krivo?!Kaze lik sve ok ništa krivo .I kad ih postavio odmah vibriraju.

Ja se ne bavim tim poslom platio sam majstora da odradi.Nego čija je?Moram znati njegov posao i još da mu platim?Odradio je on koliko je mogao ali i njegove mašine su+2o kao moj auto.
Može felga da skace a on je spustio na 5g i da se čini ok ali da trese na nekoj brzini ..Tako da uvek stoj pored i gledaj koliko ti gume/felge skaču..Vidi se golim okom kad nije u redu ..Nedaj majstoru da stavlja +50g naterati ga sa zarotirati gumu na felgi za 90° nekad je to dovoljno da drasticno smanji gramazu .. kod Kineza imaš tacku (najtezi deo gume ) koja se obično montira suprotno ventila.. eto kad sledeći put odeš kod njega koristi ovo kao manuel :)

Back