9. mart 1991 .... 20 godina kasnije ....

9. mart 1991 mogao je da promeni tok istorije

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186421

Elita
Poruka
16.871
Poranio sam 2 dana ........... ne da bih bio exluziva prosto palo mi je na pamet..... znam da ove teme za dva dana neće ni biti.... biće ih još 10 barem sa sličnom konotacijom .....
Vi koji niste piškili u pesku .... šta ste radili taj dan .... ako ste nešto radili, šta danas mislite o tome, i mislite li da je taj dan mogao da promeni nešto u Vašem životu, i uopšte istoriji srpskog, a i ostalih naroda na ovim prostorima....
Ja sam bio balavac koji je pred prvim pendrecima i suzavcima šmugnuo, kasnije teo da bacim TV sa terase :dash::dash::dash:, svadjao se sa ukućanima, kasnije se loodo zabavljao, na terazijskoj česmi i filološkom ...... igrali smo karte do besvesti i još svašta nešto radili :rumenko: ..... čak me Nebojša Popov toliko smorio da sam izašao i za govornicu da ga isprozivam .... đubre komunističko, mi reklo e ovakva pitanja volim i nastavio sa komunjarskom demagogijom ........ elem, došlo vreme da o 1991 pričamo kao o 68-oj .... 20-godina nije malo ... bilo nas je dosta, milicija izgubljena skroz ..... jel moglo da se desi nešto taj dan .... i da "ovo danas" ni izbliza ne liči na ovo sad ....
 
Poranio sam 2 dana ........... ne da bih bio exluziva prosto palo mi je na pamet..... znam da ove teme za dva dana neće ni biti.... biće ih još 10 barem sa sličnom konotacijom .....
Vi koji niste piškili u pesku .... šta ste radili taj dan .... ako ste nešto radili, šta danas mislite o tome, i mislite li da je taj dan mogao da promeni nešto u Vašem životu, i uopšte istoriji srpskog, a i ostalih naroda na ovim prostorima....
Ja sam bio balavac koji je pred prvim pendrecima i suzavcima šmugnuo, kasnije teo da bacim TV sa terase :dash::dash::dash:, svadjao se sa ukućanima, kasnije se loodo zabavljao, na terazijskoj česmi i filološkom ...... igrali smo karte do besvesti i još svašta nešto radili :rumenko: ..... čak me Nebojša Popov toliko smorio da sam izašao i za govornicu da ga isprozivam .... đubre komunističko, mi reklo e ovakva pitanja volim i nastavio sa komunjarskom demagogijom ........ elem, došlo vreme da o 1991 pričamo kao o 68-oj .... 20-godina nije malo ... bilo nas je dosta, milicija izgubljena skroz ..... jel moglo da se desi nešto taj dan .... i da "ovo danas" ni izbliza ne liči na ovo sad ....

......sa komunistichko DB-ovskim dzukcem Vukom -nikad ............................iskoristio poshtenu energiju mladih i pravednih ljudi ..................obichni hercegovachki rolingstons.........:(
 
Ех, да се тада појавио неко из наше емиграције па да врати комунисте тамо где припадају, ових 20 година година не би биле бачене безвезе. Још једна од многих пропуштених шанси.
Мени је она остала у сећању. Храбра србска жена.

9mart-devojka01.jpg
 
Juče sam bio pametan i hteo da menjam svet, a danas sam mudar, stoga menjam sebe. ;)

9. marta 1991. je bilo ono juče i trajalo je Bogami, a danas....gledam svoja posla...diskutujem ovde malo sa pametnim svetom...:cool:...pratim iz daljine.....ne pada mi na pamet da izlazim na neke izbore, čitam, učim, ulažem u sebe i svoju decu....za neka bolja vremena. ;)
 
Juče sam bio pametan i hteo da menjam svet, a danas sam mudar, stoga menjam sebe. ;)

9. marta 1991. je bilo ono juče i trajalo je Bogami, a danas....gledam svoja posla...diskutujem ovde malo sa pametnim svetom...:cool:...pratim iz daljine.....ne pada mi na pamet da izlazim na neke izbore, čitam, učim, ulažem u sebe i svoju decu....za neka bolja vremena. ;)

Isto tako ..... ali danas sam shvatio da je prošlo 20 godina ..... i da je ovde danas gore nego tog dana .....
 
Bio sam mali tada a što se tiče ''would,could,should'' mora se znati da se radilo o režimu sa podrškom oko 70% stanovništva u Srbiji u tom trenutku i 100% podrške srba u bivšim republikama...Posle bitke je lako biti general,ali to ne bi bila ''rumunska kontrarevolucija'' gde je skoro 100% stanovništva bilo protiv diktatora...Bio bi to evropski Tjenanmen da je krenuto sa nekom formom oružanog ustanka...Ipak je postignuto dosta,ministar policije je podneo ostavku kao i rukovodstvo RTS...U uslovima tolike snage nedemokratskog režima ovo je bilo veliko kao kuća.
 
Poranio sam 2 dana ........... ne da bih bio exluziva prosto palo mi je na pamet..... znam da ove teme za dva dana neće ni biti.... biće ih još 10 barem sa sličnom konotacijom .....
Vi koji niste piškili u pesku .... šta ste radili taj dan .... ako ste nešto radili, šta danas mislite o tome, i mislite li da je taj dan mogao da promeni nešto u Vašem životu, i uopšte istoriji srpskog, a i ostalih naroda na ovim prostorima....
Ja sam bio balavac koji je pred prvim pendrecima i suzavcima šmugnuo, kasnije teo da bacim TV sa terase :dash::dash::dash:, svadjao se sa ukućanima, kasnije se loodo zabavljao, na terazijskoj česmi i filološkom ...... igrali smo karte do besvesti i još svašta nešto radili :rumenko: ..... čak me Nebojša Popov toliko smorio da sam izašao i za govornicu da ga isprozivam .... đubre komunističko, mi reklo e ovakva pitanja volim i nastavio sa komunjarskom demagogijom ........ elem, došlo vreme da o 1991 pričamo kao o 68-oj .... 20-godina nije malo ... bilo nas je dosta, milicija izgubljena skroz ..... jel moglo da se desi nešto taj dan .... i da "ovo danas" ni izbliza ne liči na ovo sad ....

Piskila sam u pesku (:lol:) u to vreme ali sam apsolutno ubedjena da je taj dan mogao biti uvretira u jednu daleko lepsu buducnost a iz danasnje vizure posmatrano bio je, na zalost, siguran vodic u nasu sumornu proslost (mucno mi je samo secanje na nju). Izgubili smo ljude koje nismo morali, osakatili smo genercaije bez nuzne potrebe, izgubili smo teritoriju koja je bila nasa, izgubili smo ponos, vrednosti, postovanje, pobacali smo konce putem kojih su kvalitetno vaspitavane generacije pre nas i mislim da nam jos dugo spasa nema a da propasti necemo...zivecemo u najgorem stanju zivotarenja...ma kakav da je kasniji epilog bio ne bi moglo biti gore od zvanicne istorije, statistike i secanja.
 
Nepotrebno,štetno,bezidejno,promašeno,glupo,jadno i sve slično tome ali pre dvadeset godina na taj događaj nisam gledao sa današnjom "očima".Vuk Drašković i SPO su nešto najljigavije što je postojalo na političkoj sceni Srbije uključujući i JUL i Kandićku i Žene u Crnom i Arkana.Od tog krelca Draškovića nikad ništa pametno ne može da se čuje.
 
Nepotrebno,štetno,bezidejno,promašeno,glupo,jadno i sve slično tome ali pre dvadeset godina na taj događaj nisam gledao sa današnjom "očima".Vuk Drašković i SPO su nešto najljigavije što je postojalo na političkoj sceni Srbije uključujući i JUL i Kandićku i Žene u Crnom i Arkana.Od tog krelca Draškovića nikad ništa pametno ne može da se čuje.
Tjenanmen...Beograd je mogao da bude pretvoren u grobnicu a da se reke krvi slivaju ulicama...Da je kojim slučajem krenuto na ''skupštinu'' ili vladu.
 
9 mart i 5 oktobar su iz iste kuhinje rezirani.

Ех, да се тада појавио неко из наше емиграције па да врати комунисте тамо где припадају, ових 20 година година не би биле бачене безвезе. Још једна од многих пропуштених шанси.
Мени је она остала у сећању. Храбра србска жена.
9mart-devojka01.jpg

Da ova žena koja je skoro preminula i kojoj niko iz SPO nije došao na sahranu je sigurno bila tu u režiranoj varijanti .... da je režije bilo onaj iz Lijeve Rijeke, a i ovaj četnik-partijski sekretar davnih dana se ni za šta ne bi pitali i na naš život uticali .... više ne utiču .... ali da su ga oblikovali ... jesu ....
 
Bio sam mali tada a što se tiče ''would,could,should'' mora se znati da se radilo o režimu sa podrškom oko 70% stanovništva u Srbiji u tom trenutku i 100% podrške srba u bivšim republikama...Posle bitke je lako biti general,ali to ne bi bila ''rumunska kontrarevolucija'' gde je skoro 100% stanovništva bilo protiv diktatora...Bio bi to evropski Tjenanmen da je krenuto sa nekom formom oružanog ustanka...Ipak je postignuto dosta,ministar policije je podneo ostavku kao i rukovodstvo RTS...U uslovima tolike snage nedemokratskog režima ovo je bilo veliko kao kuća.

Vojska ista ona koja je bežala od slovenačkih teritorijalaca je spasila diktatora ..... policija je bila u rasulu ....
 
pisac govora mike shpiljka ce da preporodi srbiju
kako da ne lol
ae shto je gomila mentola tad verovala da je spo neki antisps pokret
ali danashnje vreme je pokazalo da
hrvat draskovic na vlasti bi verovatno priznao ndh sa celom baznijom u sastavu
tako da...lepo od predsednishtva i brace hrvata&co shto su omogucili cobi da izvede tenkove i rastera spo placenichku bagru
 
Tjenanmen...Beograd je mogao da bude pretvoren u grobnicu a da se reke krvi slivaju ulicama...Da je kojim slučajem krenuto na ''skupštinu'' ili vladu.
Koliko me sećanje služi,demontracije nisu bile nasilne.Došlo je do manjih sukoba sa policijom ali su ostale mirne.Ni namera organizatora nije bila da nasilno menja vlast nego da izdejstvuje promene u televiziji kako bi ona više uvažavala opoziciju.Milošević je vešto predstavio javnosti Srbije te demontracije kao pokušaj državnog udara i dugoročno,opozicija je samo izgubila tim protestom.SPO je usvari svesno ili nesvesno radio u korist režima Slobodana Miloševića.Mislim da bi u slučaju da se Vuk Drašković nije nametnuo kao neformalni lider cele opozicije,režim urušio mnogo ranije.
 
Ех, да се тада појавио неко из наше емиграције па да врати комунисте тамо где припадају, ових 20 година година не би биле бачене безвезе. Још једна од многих пропуштених шанси.
Мени је она остала у сећању. Храбра србска жена.

9mart-devojka01.jpg
И умрла заборављена од оних који су се само на речима њоме дичили.
Да, био сам тамо, није ми жао, сем што сам икада веровао да је један неспособњаковић као ,,Вучина" (ебте, није могуће да су га чланови СПО-а тако ословљавали)ишта могао учинити...
Све и да су околности биле повољније.
А за ово данас је још Свети Сава дао дијагнозу: Не тражите пријатеље међу доказаним непријатељима!
 
pisac govora mike shpiljka ce da preporodi srbiju
kako da ne lol
ae shto je gomila mentola tad verovala da je spo neki antisps pokret
ali danashnje vreme je pokazalo da
hrvat draskovic na vlasti bi verovatno priznao ndh sa celom baznijom u sastavu
tako da...lepo od predsednishtva i brace hrvata&co shto su omogucili cobi da izvede tenkove i rastera spo placenichku bagru

Pa ovako .... jesmo, bili smo mentoli .... i nije bio bitan Drašković i njegovi zapaljivi govori ...... srpski narod je na trenutak pomislio da je kraj komunističkoj diktaturi ..... a najveći mentoli smo bili što nismo izginuli .... pa pomogli da se onih 10 i ovih 10 godina nikada ne dese ....
 
Koliko me sećanje služi,demontracije nisu bile nasilne.Došlo je do manjih sukoba sa policijom ali su ostale mirne.Ni namera organizatora nije bila da nasilno menja vlast nego da izdejstvuje promene u televiziji kako bi ona više uvažavala opoziciju.Milošević je vešto predstavio javnosti Srbije te demontracije kao pokušaj državnog udara i dugoročno,opozicija je samo izgubila tim protestom.SPO je usvari svesno ili nesvesno radio u korist režima Slobodana Miloševića.Mislim da bi u slučaju da se Vuk Drašković nije nametnuo kao neformalni lider cele opozicije,režim urušio mnogo ranije.
Tad je bio jak kao granit...Neke stvari poput ovih ostavki su ostvarene da je moglo bolje moglo je ali opet Kasnije,ko što rekoh 70 prema 30,jaka većina na strani Slobe...Evo i danas posle ko zna kolko godina 10 od 5.-og oktobra pa miloševićev sistem nije mrtav.Ovo će trajati ihahaj.
 
Koliko me sećanje služi,demontracije nisu bile nasilne.Došlo je do manjih sukoba sa policijom ali su ostale mirne.Ni namera organizatora nije bila da nasilno menja vlast nego da izdejstvuje promene u televiziji kako bi ona više uvažavala opoziciju.Milošević je vešto predstavio javnosti Srbije te demontracije kao pokušaj državnog udara i dugoročno,opozicija je samo izgubila tim protestom.SPO je usvari svesno ili nesvesno radio u korist režima Slobodana Miloševića.Mislim da bi u slučaju da se Vuk Drašković nije nametnuo kao neformalni lider cele opozicije,režim urušio mnogo ranije.

pa spo je od 90. bio najsigurniji slobin partner i najveci opozicioni trojanac
uvek kada je rezimu trebala podrshka oni su bili uz rezim
neki imaju pachiji mozak i zaboravlaju kako i zashto je spo otishao gde mu je mesto-na smetlishte istorije
ko nije hteo da prihvati da neko drugi sem vuka manitoga predvodi dos pa izvisio i izvrshio politichko samoubistvo za sva vremena:mrgreen:
 

Back
Top