Quantcast

8 mart...

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.782
зашто јој неби купио нешто 24.октобра ?!

zato što se dan žena ne odnosi samo na tvoju devojku, već na sve žene, pa cveće ili neki drugi pokloni se daju majci, sestri, drugarici, koleginici...složićeš se da je lepo da obraduješ nekog poklonom, ali isto tako da je malo neuobičajeno da 24. oktobra pokloniš cvet na primer šefici sa posla.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
25.681
svake ali svake godine neko postavi temu s pitanjem - šta da joj kupim za osmi mart...:I
ja pitam tebe šta ćeš da joj kupiš za osmi mart...?
mogu da se izjašnjavaju i žene...
hvala...

Valjda bi ona tebi trebala nesto da kupi, s obzirom da proslavlja svoju nezavisnost od muskog pola. Super nacin da je pokaze time sto ce da izvede svog muskarca na veceru, svojom platom koju je zaradila, il da mu kupi neki simpa poklon (android, kompujter, najnoviji gejming sistem i sl).ili mozda dovede drugaricu na trojku, to bi bio pun pogodak i na nezavisnost a i sexualnu emancipaciju.

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Valjda bi ona tebi trebala nesto da kupi, s obzirom da proslavlja svoju nezavisnost od muskog pola. Super nacin da je pokaze time sto ce da izvede svog muskarca na veceru, svojom platom koju je zaradila, il da mu kupi neki simpa poklon (android, kompujter, najnoviji gejming sistem i sl).ili mozda dovede drugaricu na trojku, to bi bio pun pogodak i na nezavisnost a i sexualnu emancipaciju.

prolavlja svoju nezavissnost od drustvenog uredjenja i sistema a ne muskarca

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
da da, to se zove komformizam. Cele godine gledam po medijima, muskarci svinje, zlikovci, zene ne mogu da disu od njih, a onda odjednom, nije muskarac nego sistem.

ja ne znam gde sam pomenula tako nesto i iz kog konteksta si ti izvukao da sam ja tako nesto htela da kazem
ako kazes kako ona njemu treba da kupi nesto s obzirom da proslavlja svoju nezavisnost od muskog pola, to zvuci previse....kao da su se zene oslobodile muskaraca pa sad treba to da slave i jos da im kupe poklon u znak zahvalnosti..phe

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
25.681
ja ne znam gde sam pomenula tako nesto i iz kog konteksta si ti izvukao da sam ja tako nesto htela da kazem
ako kazes kako ona njemu treba da kupi nesto s obzirom da proslavlja svoju nezavisnost od muskog pola, to zvuci previse....kao da su se zene oslobodile muskaraca pa sad treba to da slave i jos da im kupe poklon u znak zahvalnosti..phe
Bas tako zvuci. Zvuci da su se zene odcepile od muskaraca, da su bile zavisne od njih, a onda su dobile podjednaka prava (iako je to poprilicno polovicna istina). A sada, posto ravnopravno imaju istu obavezu za zivotom a to je samostalnost, ako vec slave svoju samostalnost, zasto onda ocekuju od muskaraca da im kupuju poklone? U stvari, verovatno je to neki napaceni muskarac smislio kao praznik, jer je pomislio da ce tako da udje u pikanu nekoj Yebancipovanoj zeni.

- - - - - - - - - -

Kakav crni osmi mart. Gde je dan muskaraca? Jos jedan od datuma koji treba devojka da mi nabaci na ledja da pamtim i trckaram po gradu ne bih li joj udovoljio poklonima i mitom. To nije paznja, niti ima ikakve veze sa paznjom. To je slihtanje. Klasicno musko majmunsko slihtanje zenama. Bizarno do bola.

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Bas tako zvuci. Zvuci da su se zene odcepile od muskaraca, da su bile zavisne od njih, a onda su dobile podjednaka prava (iako je to poprilicno polovicna istina). A sada, posto ravnopravno imaju istu obavezu za zivotom a to je samostalnost, ako vec slave svoju samostalnost, zasto onda ocekuju od muskaraca da im kupuju poklone? U stvari, verovatno je to neki napaceni muskarac smislio kao praznik, jer je pomislio da ce tako da udje u pikanu nekoj Yebancipovanoj zeni.

- - - - - - - - - -

Kakav crni osmi mart. Gde je dan muskaraca? Jos jedan od datuma koji treba devojka da mi nabaci na ledja da pamtim i trckaram po gradu ne bih li joj udovoljio poklonima i mitom. To nije paznja, niti ima ikakve veze sa paznjom. To je slihtanje. Klasicno musko majmunsko slihtanje zenama. Bizarno do bola.

dan zena nije smislio muskarac vec zena feministkinja, klara cetkin, i to je komunisticki praznik
a mislim i da se vise praznuje jer su pokrenuta socijalna pitanja pravo na neke olaksice pravo glasa, pravo na porodiljsko bolovanje itd
zene su nekada bile zavisne od mukaraca, i to uglavnom finansijski

gost 313363

Poznat
Poruka
7.178
prolavlja svoju nezavissnost od drustvenog uredjenja i sistema a ne muskarca

А мушкарац је систем тако да... Није шија него врат... Ал добро, ви жене сте склоне томе да кажете то тако да лепше звучи и да добијете на важности.. Као кад кажете да сте се ви избориле за нешто а не да вам је нешто дато..

Мсм као "како сте ви могли да нам дате нешто" тако иде прича, а онда дођете и кукате како је мушкарац управљао свиме и био главни за све, како је овако и онако.. И цела та халбука око те равноправности заправо је само ствар ширења јефтине радне снаге и искоришћавања људи зарад профита великих глава, ј б г капитализам, а ви се и даље ложите на то слободно.

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
А мушкарац је систем тако да... Није шија него врат... Ал добро, ви жене сте склоне томе да кажете то тако да лепше звучи и да добијете на важности.. Као кад кажете да сте се ви избориле за нешто а не да вам је нешто дато..

Мсм као "како сте ви могли да нам дате нешто" тако иде прича, а онда дођете и кукате како је мушкарац управљао свиме и био главни за све, како је овако и онако.. И цела та халбука око те равноправности заправо је само ствар ширења јефтине радне снаге и искоришћавања људи зарад профита великих глава, ј б г капитализам, а ви се и даље ложите на то слободно.
aj sad ti meni reci
koja je razlika izmedju tebe sto si musko i mene sto sam zensko?
sta ti to mozes sto bilo koja zena ne moze?

gost 313363

Poznat
Poruka
7.178
aj sad ti meni reci

Разлика је у томе што ја могу све што ти можеш осим да родим дете, а ти не можеш све што ја могу, ј б г причамо о физици али нисам ја крив него мајка природа.

И цела та идеја није равноправност него фаворизовање жена, а ти сад причај шта хоћеш... И уопште не желим да се упуштам у ову дискусију овако виртуелно јер знам куда то води и знам како се батргате да одбраните оно што се одбранити не може, а за те празне приче нисам расположен.

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.969
a jel moš ti da išamaraš devojku sisom...?

- - - - - - - - - -

aj sad ti meni reci

prosto ne znam odakle da krenem, al eto jedan primer...aj natovari 8 kubika (kubnih metara) drveća u kamion...aj dobro, 3...

gost 313363

Poznat
Poruka
7.178
Питала си за разлике, ето ти разлике.. А главни ваш проблем је што покушавате кроз "равноправност" да убаците једнакост, а то ћете добити прекјуче а не јуче.. Сада ћеш ти наравно рећи "не једнакост, него равноправност", да, наравно, равноправност одавно имате, чак и фаворизовање у одређеним деловима, дакле одавно сте изашле из тих оквира.

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Питала си за разлике, ето ти разлике.. А главни ваш проблем је што покушавате кроз "равноправност" да убаците једнакост, а то ћете добити прекјуче а не јуче.. Сада ћеш ти наравно рећи "не једнакост, него равноправност", да, наравно, равноправност одавно имате, чак и фаворизовање у одређеним деловима, дакле одавно сте изашле из тих оквира.
kojim delovima?
pa same razlike u polovina cine u odredjenim segmentima favorizovanje
muskarci imaju razvijeniju motoriku od zena npr, a zene su za neke finije stvari
to su opet prirodne razlike

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.