70% razvoda pokreću žene

ne dodeljuju se. to automatsko dodeljivanje dece majci je napušteno početkom veka i zamenjeno doktrinom 'u najboljem interesu deteta'. ne podučavaj me o američkom pravnom sistemu, nećeš pobediti

'The most recent available Census statistics show that fathers represent around one in five custodial parents—an improvement over the 16 percent of custodial parents reported in 1994. However, studies indicate that dads simply do not ask for custody as often as mothers do, and courts generally do not award what is not asked for in that regard.

A Massachusetts study examined 2,100 fathers who asked for custody and pushed aggressively to win it. Of those 2,100, 92 percent either received full or joint custody, with mothers receiving full custody only 7 percent of the time. Another study where 8 percent of fathers asked for custody showed that of that 8 percent, 79 percent received either sole or joint custody (in other words, approximately 6.3 percent of all fathers in the study).'

studija: https://amptoons.com/blog/files/Massachusetts_Gender_Bias_Study.htm

saberi se čoveče, ne gleda se samo % u kome očevi dobijaju starateljstvo nego % u kojima ga uopšte traže. na svakom ćošku možeš naći istu statistiku, vrlo guglabilno.

asked for custody and pushed aggressively

Verovatno Marica ovo prevodi kao, " tata pito, sud mu dao" lol

Kao sto rekoh ta borba kosta i verovatno dobar deo ove statistike cine imucni i uticajni i ocevi koji su imali dobru sansu da dobiju starateljstvo u njihovom nepravednom sistemu jer je majka bila nepodobna.

Average Joe nema sansi.

Verovatno Marica ovo prevodi kao, " tata pito, sud mu dao" lol

Kao sto rekoh ta borba kosta i verovatno dobar deo ove statistike cine imucni i uticajni i ocevi koji su imali dobru sansu da dobiju starateljstvo u njihovom nepravednom sistemu jer je majka bila nepodobna.

Average Joe nema sansi.

sudovi ne favorizuju nijednog roditelja, majka bi takođe morala da plati borbu za dete kada bi otac hteo borbu. nije za majku borba besplatna.

ja da smišljam ovoliko izgovora zašto deca ne pripadaju meni češće, a odbijam da vidim da je to zato što se manje borim za njih, obesila bih se o prvi limun.

sudovi ne favorizuju nijednog roditelja, majka bi takođe morala da plati borbu za dete kada bi otac hteo borbu. nije za majku borba besplatna.

ja da smišljam ovoliko izgovora zašto deca ne pripadaju meni češće, a odbijam da vidim da je to zato što se manje borim za njih, obesila bih se o prvi limun.
Ne vredi tebi pricati. Ta borba te moze oteratoli u sitomastco, a da ne pricam koliko razvedenih oceva izvrsi samoubistvo svake godine u Americi.

Ukratko, otac ne moze imati starateljstvo bez borbe, majka moze. Pametnom dosta.

a da ne pricam koliko razvedenih oceva izvrsi samoubistvo svake godine u Americi.

link?

ali link statistike koja poredi stopu samoubistva razvedenih očeva sa stopom samoubistva razvedenih majki, ne koja navodi statistiku samoubistva razvedenih očeva samostalno, niti u poređenju sa nerazvedenim očevima

ako nema linka, smatraću da je tvrdnja izvučena iz debelog creva

Back