70% razvoda pokreću žene

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.264
Ima jedan tip na mreži koji iznosi statističke podatke da 70% razvoda pokreću žene i onda dodaje svoje viđenje:

„Neću da ističem da lezbejke imaju najveću stopu razvoda od svih brakova. Neću da ističem da gej muškarci imaju najnižu stopu razvoda od svih brakova“, objašnjava on.

„čoveče, tvoj brak ne funkcioniše. Da li bi želeo da se boriš da popraviš svoj brak? Ili bi želeo razvod gde ćeš izgubiti polovinu imovine i možda provesti godine boreći se samo da bi video svoju decu? pita hipotetički drugog hipotetičkog čoveka.

„Hej, gospođo, vaš brak ne funkcioniše. Da li biste se radije borili da vam brak uspe, ili želite da uzmete polovinu njegovih stvari, povedete decu sa sobom, živite srećno, a onda se žalite na njega jer će vam svi verovati?" pita hipotetički hipotetičkoj ženi.

1698563043068.png

Jel ubo, il lupeta?

Da biste dobili platu, morate raditi, inace dobijete otkaz.
Da bi ste podigli dete morate ga vaspitati, odvojiti vreme, inace dete sutra nije kvalitetno odgojeno.
Da bi ste imali kucnog ljubimca morate ga setati svaki dan
Da bi ste naucili strani jezik, morate odvojiti vreme 2, 3 sata dnevno

Nista se obaveze u smislu tereta i vremena ne razlikuju i u braku, jedino je pristup drugaciji i slozeniji. Ne smete se prepustiti automatizmu. Ujutru ustajem, skuvam kafu, napravim dorucak, odem na posao, dete u vrtic i to je to. Mora stalno da se što kaže moj gud frend osvežava odnos... ako može spontano usput a ako ne onda ciljano...

Zemlja da bi donela plod mora se uzorati, posijati, zaliti, okopavati, korov istrebivati ...

Poslednja izmena:
Ja se nikad ne bih razvela,volim svog muza.Zaprosio me je kad sam imala 20 godina,i od tad smo zajedno. To je vec,13 godina. On mi je onako bio i ostao, visok,crn i atraktivan,ne bih ga menjala ni za sta.
A ako se promenite?
Kad žena prestane biti atraktivna, a muškarac ni za šta...npr

To je i rođaka mislila pa su se razveli...

Ja ne smatram brak uvek dobrim, previše mogućnosti za razvodom. Bolje svako svoje a zajedno, nego zajedno pa svako svoje...
Iako naravno, svako je svoj...

Pa eto, jedan od validnih razloga je i to, smucanje. Boleštinu još da donese...
Onda onaj koji vrši nasilje, njemu takođe nije tako loše.
Dalje, neradnik...šta reći kako se usrećila žena pored njega kad joj je isto da izdržava sama decu.

Ja se nikad ne bih razvela,volim svog muza.Zaprosio me je kad sam imala 20 godina,i od tad smo zajedno. To je vec,13 godina. On mi je onako bio i ostao, visok,crn i atraktivan,ne bih ga menjala ni za sta.
Што би се разводио, муж ти има швалерку а кући га дочекује леп ручак и попеглане кошуље. :mrgreen:

Ni socijala nije prosečan slučaj.

Nego, ta pretnja švalerkama jer žena "neće seks" je dobar pokazatelj sebičnosti i bezosećajnosti. Prirodno je voleti seks. Ako žena izbegava to je njačešće zbog premora i nesrazmerne opterećenosti obavezama oko dece. Ili joj se podsvesno smučio iz mnogo razloga. Žene ne funkcionišu kao seks mašine a muškarac koga uopšte zanima žena bi to trebalo da zna.

Glavni razlog su deca,stara dobra auto laz.
Drugi je malo iskreniji,materijalno stanje.
Ne zna se kone je samozavaravanje gore.
A niko da kaze ljubav.
Pa da pricamo ko ljudi.
Misliš kao razlog za ostanak u braku. Ako je tako, slažem se. Ima tu ima i sopstvenog samozavaravanja, ali nabijanja krivice od strane onog ko se u tom lošem braku ipak lepo uvalio. A to je - kako statistika kaže (dakle ne ja ☝️) - muškarac.

Poslednja izmena:
Misliš kao razlog za ostanak u braku. Ako je tako, slažem se. Ima tu ima i sopstvenog samozavaravanja, ali nabijanja krivice od strane onog ko se u tom lošem braku ipak lepo uvalio. A to je - kako statistika kaže (dakle ne ja ☝️) - muškarac.
Da, mislio sam na razlog za ostanak, jer za odlazak je svako kadar.

Ne bih delio na strane koje su se "bolje uvalile"
Ima posle razvoda svako vremena da analizira razloge...
Sta u opste reci coveku koji pati ,nego, idi.

Back