67 godina Hirošime.

Paganko

Elita
Poruka
16.640
Pre tano 67 godina, bačena je bomba na grad Hirošimu. Grad je sravnjen sa zemljom, a Zemlja je ušla u nuklearno doba kada je svaki globalni sukob nezamisliv bez stravičnih žrtava. Bomba bačena na Hirošimu bila je snage 40 kilotona TNT-a. Od tada je moć bombi rasla, a najsnažnija ikada detonirana je ruska Car Bomba snage 100 megatona TNT-a. Današnje bombe bez problema mogu da sravne sa zemljom i milionske gradove.

No tema ovaj put nisu bombe, već Japanci. Pre 67 godina, od Hirošime je ostalo ovo:

AtomicEffects-Hiroshima.jpg


A 67 godina kasnije, Hirošima izgleda ovako:

800px-HiroshimaNight.jpg


800px-Hiroshima_port.jpg


800px-HiroshimaShukkeien7309.jpg


800px-Hondori.jpg


Kakav fantastičan narod su ti Japanci. Od prethodnog zemljotresa jačine 9 stepeni, japanska ekonomija se oporavila za 18 meseci. A mi bednici ne možemo da zakrpimo oštećene objekte iz duplo slabijeg zemljotresa ni posle 10 godina. O šteti iz bombardovanja i da ne govorim. Još po Beogradu vise rasparčane zgrade. 13 godina ih niko nije pipnuo. :(
 
Pre tano 67 godina, bačena je bomba na grad Hirošimu. Grad je sravnjen sa zemljom, a Zemlja je ušla u nuklearno doba kada je svaki globalni sukob nezamisliv bez stravičnih žrtava. Bomba bačena na Hirošimu bila je snage 40 kilotona TNT-a. Od tada je moć bombi rasla, a najsnažnija ikada detonirana je ruska Car Bomba snage 100 megatona TNT-a.
Јесте пројектована је снага од 100МТ, али намерно је уполовачена из безбедносних разлога.
Детонирана је на Новој Земљи у Арктику и електронски пулс је размонтирао електроенергетске системе у Финској, северној Шведској и северној Норвешкој!
Današnje bombe bez problema mogu da sravne sa zemljom i milionske gradove.

No tema ovaj put nisu bombe, već Japanci. Pre 67 godina, od Hirošime je ostalo ovo:

AtomicEffects-Hiroshima.jpg


A 67 godina kasnije, Hirošima izgleda ovako:

800px-HiroshimaNight.jpg


800px-Hiroshima_port.jpg


800px-HiroshimaShukkeien7309.jpg


800px-Hondori.jpg


Kakav fantastičan narod su ti Japanci. Od prethodnog zemljotresa jačine 9 stepeni, japanska ekonomija se oporavila za 18 meseci. A mi bednici ne možemo da zakrpimo oštećene objekte iz duplo slabijeg zemljotresa ni posle 10 godina. O šteti iz bombardovanja i da ne govorim. Još po Beogradu vise rasparčane zgrade. 13 godina ih niko nije pipnuo. :(
А Паганко бре!
Ипак се узима да је бомба била снаге 20кТ, онако за јавност, а стручњаци је углавном цене на око 12кТ, много је да је прецениш преко три пута.
Осим тога имала је око 2Т фисионог материјала што је баш аша баја и прилично је озрачила околину, мада је мало шта од тога данас присутно, док савремене бомбонице имају само од 9кг(!!!) фисионог експлозива па навише, тако да су прави мали слаткиши који не остављају ни близу тако много нуклеарног отпада као монструми из Хирошиме и Нагасакија.
А за опоравак Јапана одлучујуће је било не само капиталистичко наслеђе, већ и рат у Кореји услед чега је ослабио амерички притисак, а и поруџбине за америчку војску покренуле су замајац јапанске привреде из све снаге!!!
 
Poznavalac stvari:
Осим тога имала је око 2Т фисионог материјала што је баш аша баја и прилично је озрачила околину, мада је мало шта од тога данас присутно, док савремене бомбонице имају само од 9кг(!!!) фисионог експлозива па навише, тако да су прави мали слаткиши који не остављају ни близу тако много нуклеарног отпада као монструми из Хирошиме и Нагасакија.

Kako lupetas, muka me je da te citam. Ne da izvaljujes gluposti, nego se samo drzi svojih nacrtanih ovaca, jel jasno (kakvi likovi filozofiraju, a da nisu zavrsili ni SREDNJU skolu, Boze me sacuvaj!?
 
Kakav fantastičan narod su ti Japanci. Od prethodnog zemljotresa jačine 9 stepeni, japanska ekonomija se oporavila za 18 meseci. A mi bednici ne možemo da zakrpimo oštećene objekte iz duplo slabijeg zemljotresa ni posle 10 godina. O šteti iz bombardovanja i da ne govorim. Još po Beogradu vise rasparčane zgrade. 13 godina ih niko nije pipnuo. :(

Pa čekamo neposrednu američku okupaciju valjda, da nas uzdignu ko i Japance nakon 1945.:think:
 
Kako lupetas, muka me je da te citam. Ne da izvaljujes gluposti, nego se samo drzi svojih nacrtanih ovaca, jel jasno (kakvi likovi filozofiraju, a da nisu zavrsili ni SREDNJU skolu, Boze me sacuvaj!?
Данас бомбе имају фисиони маеријал чистоће три деветке+(99,9%+), али то је данас.
Ако је концентрација фисионог експлозива мања компензује се масом, рефлектором спорих неутрона и притиском фрагмената који сједињени остварују наткритичну масу.
Сем тога хирошимска бомба је била уранијумска(она бачена на Нагасаки је била плутонијумска) а уранијум 235 се из уранијума 238 доста теже екстрахује од плутонијума(мада је ту упаљач незгоднији део посла, а и плутонијум је доста опак материјал, што је и потврдила смрт неколико десетина техничара и инжењера)за чију производњу је неопходан фисиони реактор.
Полако сам писао, тако да капиш, а?
 
Данас бомбе имају фисиони маеријал чистоће три деветке+(99,9%+), али то је данас.
Ако је концентрација фисионог експлозива мања компензује се масом, рефлектором спорих неутрона и притиском фрагмената који сједињени остварују наткритичну масу.
Сем тога хирошимска бомба је била уранијумска(она бачена на Нагасаки је била плутонијумска) а уранијум 235 се из уранијума 238 доста теже екстрахује од плутонијума(мада је ту упаљач незгоднији део посла, а и плутонијум је доста опак материјал, што је и потврдила смрт неколико десетина техничара и инџењера)
Полако сам писао, тако да капиш, а?

Ne brukaj se, molim te... Stani. Zaustavi svoju Neizmernu Glupost!
 
Japanska ekonomija se uzdigla do nevidjenih visina jer je u Hladnom Ratu bilo bitno da oni budu bogati, kao istocni bedem od SSSR-a. Slicno kao i Juzna Koreja, ili Zapadna Nemacka, zapadni bedem protiv SSSR-a. Naravno, njihova disciplinovanost jeste jedan od razloga njihovog uspeha, ali da je toliko milijardi planski i kontrolisano upumpavano u Srbiju nakon rata, i mi bismo se prilicno uzdigli.

Hirosima i Nagaski su nam pokazali destruktivnu moc nuklearnog naoruzanja, ali su takodje sprecili treci svetski rat, pokazavsi uzivo koliko bi sukob takvim oruzjem bio poguban.
 
Ne brukaj se, molim te... Stani. Zaustavi svoju Neizmernu Glupost!
Зашто си тврдоглав?
Валда људи који су учествовали у програму Менхетн нису имали разлога да лажу деценијама после завршетка посла, у то доба а-бомба више није била баш нека ексклузива(1995.).
 
samo da se zna da nisu slucajno Hirosima i Nagasaki izabrani za zlocinacko unistavanje. U ta dva grada najjvise stanovnistva je bilo Pravoslavne vere!!!Normalno se,gledajuci ratnu taktiku,udara po glavnom gradu ili bitnim privrednim centrima ali u ovom slucaju,a nije slucajno,izabran je Hristov Pravoslavni narod.....
да се зна..
 
Problem u Srbiji je sto ljudi poput "Poznavalaoca stvari" vode zemlju. Senzacionalisti koji uglavnom citaju zutu stampu. i "istine" iz zute spampe pokusavaju da implementiraju. To je jako zaiebano. Zato je i Srbija tamo gde jeste.

Kada kurta i murta pokusava da "zna" znanje!
 
Problem u Srbiji je sto ljudi poput "Poznavalaoca stvari" vode zemlju. Senzacionalisti koji uglavnom citaju zutu stampu. i "istine" iz zute spampe pokusavaju da implementiraju. To je jako zaiebano. Zato je i Srbija tamo gde jeste.

Kada kurta i murta pokusava da "zna" znanje!
Гузијане не само да си тврдоглав, неупућен, већ ти ник савршено пристаје.
 
Još po Beogradu vise rasparčane zgrade. 13 godina ih niko nije pipnuo. :(
Нека вире за СВЕДОЧАНСТВО младим нараштајима. Када Србије уђе у ЕУ да се зна да је и ЕУ бацала бомбе на Србију. Замисли момак жестоко ишамара девојку а она пристане да се уда за њега.
 
Као што видиш концентрација фисионог материјала далеко је испод три деветке па су га зато напеналили далеко више, што с[/I]е уклапа са оним што сам рекао да се мања концентрација компензује већом масом, већим притиском и одговарајућим рефлектором спорих неутрона(овде волфрам карбид).
Ипак си интелектуална сиротиња.
Иначе ево ти критичне масе за чисте материјале!
http://sr.wikipedia.org/wiki/Критична_маса
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa ti nikako da odustanes? :hahaha: Pa zar NIJE dovoljno sto sam te zakucao na dno?!
Гузијане ту и тамо могу да погрешим у бројкама, али оно што тебе одваја од разумевања и интелигенције је да не схваташ суштину.
Ајмо лаганезе:
Критична маса је утолико већа уколико је концетрација фисибилног материјала мања.
Фисију помаже рефлектор спорих неутрона нпр берилијум, (или већ споменути волфрам карбид)који враћа споре неутроне који су напустили критичну масу-назад!
Ефекат фисије се може повећати притиском фрагмената који оформљују надкритичну масу(ово је нарочито присутно у случају фисионе плутонијумске бомбишке, мада важи у општем случају).
И пропала Словенија имала је своје Гузијане.
 
samo da se zna da nisu slucajno Hirosima i Nagasaki izabrani za zlocinacko unistavanje. U ta dva grada najjvise stanovnistva je bilo Pravoslavne vere!!!Normalno se,gledajuci ratnu taktiku,udara po glavnom gradu ili bitnim privrednim centrima ali u ovom slucaju,a nije slucajno,izabran je Hristov Pravoslavni narod.....
да се зна..

The Target Committee nominated four targets: Kokura, the site of one of Japan's largest munitions plants; Hiroshima, an embarkation port and industrial center that was the site of a major military headquarters; Niigata, a port with industrial facilities including steel and aluminium plants and an oil refinery; and Kyoto, a major industrial center. The target selection was subject to the following criteria:
  • The target was larger than 3 miles (4.8 km) in diameter and was an important target in a large urban area.
  • The blast would create effective damage.
  • The target was unlikely to be attacked by August 1945. "Any small and strictly military objective should be located in a much larger area subject to blast damage in order to avoid undue risks of the weapon being lost due to bad placing of the bomb.

Koji ste vi mitomani. Ne verujem. :lol:
 
Нека вире за СВЕДОЧАНСТВО младим нараштајима. Када Србије уђе у ЕУ да се зна да је и ЕУ бацала бомбе на Србију. Замисли момак жестоко ишамара девојку а она пристане да се уда за њега.

Ne da ce da pristane vec ce da juri za njim:per:
 
Kakav fantastičan narod su ti Japanci. Od prethodnog zemljotresa jačine 9 stepeni, japanska ekonomija se oporavila za 18 meseci. A mi bednici ne možemo da zakrpimo oštećene objekte iz duplo slabijeg zemljotresa ni posle 10 godina. O šteti iz bombardovanja i da ne govorim. Još po Beogradu vise rasparčane zgrade. 13 godina ih niko nije pipnuo. :(

SREĆA KRSTINA...što sam se ..JA....rodio dva dana ranije...KAO VRANJANAC...a ne ...KAO JAPANAC....INAČE BI BILO ČUPAVO...:besan2::per: ... :hahaha:

------------------------------------
BEDNICI SU ONI KOJI SU NAS BOMBARDOVALI ... BOMBAMA SA OSIROMAŠENIM URANIJUMOM
mad2.gif
mad2.gif
mad2.gif


O ŠTETI ...LJUDSKOJ I MATERIJALNOJ...TREBA STALNO PRIČATI...JER MI SRBI ...SMO ZABORAVAN NAROD KOJI LAKO PRAŠTA...TAKO DA ISPADNE ...KAO DA ŠTETE NIJE NI BILO...:think:
----------------------------------------
24.03.1999 -te...U CENTRU GRADA BEOGRADA...bombardovane su zgrade ..Generlštaba VS...i nova zgrada MUP-a Srbije

Ni ..DAN-DANAS..se ..NE ZNA... da li su te zgrade gađane sa raketama koje su pored klasičnog eksploziva imale i dodatak sa ..OSIROMAŠENIM URANIJUMOM 235 ..:think:

Po ..DUBINI PROBOJA PRI BOMBARDOVANJU...i po tome što se ...NIKO NE USUĐUJE DA SKLONI TE RUŠEVINE ...PRITOM... PODIŽUĆI STARU PRAŠINU ???...JA MISLIM... da su to bile...BAŠ TE BOMBE...
think.gif
:sad2:

U prilog te ..MOJE TVRDNJE...je i ...DRASTIČAN PORAST KANCEROGENIH OBOLJENJA U BEOGRADU...od...TADA...:think:
 
Гузијане не само да си тврдоглав, неупућен, већ ти ник савршено пристаје.

Little Boy, the Hiroshima bomb, used 141 lb (64 kg) of uranium with an average enrichment of around 80%, or 112 lb (51 kg) of U-235, just about the bare-metal critical mass. (See Little Boy article for a detailed drawing.) When assembled inside its tamper/reflector of tungsten carbide, the 141 lb (64 kg) was more than twice critical mass. Before the detonation, the uranium-235 was formed into two sub-critical pieces, one of which was later fired down a gun barrel to join the other, starting the atomic explosion. About 1% of the uranium underwent fission;[10] the remainder, representing most of the entire wartime output of the giant factories at Oak Ridge, scattered uselessly. The half life of uranium-235 is 704 million years.
 

Back
Top