Quantcast

5G mreža

Da li ste na 3G ili 4G?

• 1. 3G

glasova: 1 14,3%
  • 2. 4G

glasova: 3 42,9%
  • 3. Kako kad

glasova: 3 42,9%

• Ukupno glasova
    7

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
Da li je tačno da je 5G mreža opasna, štetna itd.
Kad već to pitam, ja stalno na telefonu "skakućem" sa 3G na 4G, pa se vratim i tako vrlo često.
Najjače što u poslednjih možda mesec dana brže i bolje radi 3G.
(A oni hoće da uvode 5G...)

hypnotoad

Elita
Poruka
19.228
Nije problem u mrezi vec frekfencijama na kojima rade .
Sve preko 300 mhz je opasno a sve preko 1,4 giga je izuzetno stetno po zdravlje .
care G u 5G je za generaciju a ne za gigaherc..
Klasican wifi ti radi na 2.4ghz.. malo bolji imas i onaj od 5ghz.
Da je stetno za zdravlje, svi bi odavno odapeli.. peta generacija ce da koristi postojeci standard.

webmen

Ističe se
Banovan
Poruka
2.597
care G u 5G je za generaciju a ne za gigaherc..
Klasican wifi ti radi na 2.4ghz.. malo bolji imas i onaj od 5ghz.
Da je stetno za zdravlje, svi bi odavno odapeli.. peta generacija ce da koristi postojeci standard.
Klasican , klasicno opasan .
Znas li zasto 27 mhz ima najlosiju propagaciju, znas li koja je rezonantna frekvencija vode , znas li koja je rezonantna frekvencija
slobodnog vodonika , znas li koja je rezonantna frekvencija vodonika pri 25 do 65 mikrotesla zemljinog magnetizma ,
znas li koja je rezonantna frekvencija masti kojih ima dosta u mozgu ?
Pa se caruj .

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
Nisam vas pitala da bi se svađali!
Hvala na informacijama obojici, ni ja neću biti lenja pa idem da pokušam da nađem kolika je štetnost navedenih frekvencija...

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
679
Malboro ide skorz kul,cepajte dizela do daske i trpajte gumene cizme uz prljavi kolubarac...A po netu smo pametniji od svih u raspravi koliko je stetna neka mobilna tehnologija na koju prelazi ceo svet.

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
"....iako neka leteća polja zabranjuju uporabu 27 MHz radijskih sustava zbog mogućnosti spomenutih smetnji na CB-u, iako su dobri radio uređaji s frekvencijom od 27 MHz frekvencijski modulirani (FM), a ne CB amplitudno modulirani (AM) prijenos i prijem."

Auuuuu...
Preuzeto (i prevedeno na hrvatski) sa:
https://radiocontrol.fandom.com/wiki/27_MHz

Znači, tačno je da je 27 MHz ne baš poželjna frekvencija, nisam znala da niza frekvencija može biti opasnija od više, valjda sam shvatila barem deo.

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.810
Preuzeto sa: elit.security.org
[TD]
provajderi planiraju unapred frekvencije na osnovu dostupnih opsega a ovi što švercuju telefone gledaju da zarade kratkoročno i baš ih briga za opsege.
Kod nas rade na 800 i 1800 MHz.​
[/TD]

[TD][/TD]​

webmen

Ističe se
Banovan
Poruka
2.597
"....iako neka leteća polja zabranjuju uporabu 27 MHz radijskih sustava zbog mogućnosti spomenutih smetnji na CB-u, iako su dobri radio uređaji s frekvencijom od 27 MHz frekvencijski modulirani (FM), a ne CB amplitudno modulirani (AM) prijenos i prijem."

Auuuuu...
Preuzeto (i prevedeno na hrvatski) sa:
https://radiocontrol.fandom.com/wiki/27_MHz

Znači, tačno je da je 27 MHz ne baš poželjna frekvencija, nisam znala da niza frekvencija može biti opasnija od više, valjda sam shvatila barem deo.
Mislio sam na sledece , tih 27 je navedeno kao primer da vodena para i vazduh slabe (apsorbuju ) neke frekvencije , to za nas ljude nije toliko opasno.
Ali zasto taj wifi radi tako blizu frekvencije mikrotalasne peci ,
Sa radio signalom od 5 wati mozes da pricas sa Japanom , a to je jedna sijalica od bicikle a da sad neko tvrdi da tek visoke frekvencije reda preko
1 gigaherza ne uticu na fizicko hemijske procese u organizmu a pogotovo u mozgu.
Sta je poenta , da ce blizina relejnih baznih stanica bilo koje od 2 do 5g mreze menati zdravstveno stanje ljudi , i to nezavisno da li neko hoce ili ne
da ima takav mobilniili neki drugi uredjaj koji radi preko tih mreza.. To se zove elektrosmog .

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.633
Negativan uticaj WiFi-ja je dokazano direktno povezan sa oštećenjem crvenih krvnih zrnaca u ljudskom organizmu.

Muškarcima se ne savetuje da imaju dugačak rad na laptopu koji drže u krilu jer to oštećuje plodnost.

Results
Both 1-hour and 7-hour groups showed a decrease in sperm parameters in a time dependent pattern. In parallel, the number of apoptosis-positive cells and caspase-3 activity increased in the seminiferous tubules of exposed rats. The seminal vesicle weight reduced significantly in both1-hour or 7-hour groups in comparison to the control group.
Conclusion
Regarding to the progressive privilege of 2.45 GHz wireless networks in our environment, we concluded that there should be a major concern regarding the timedependent exposure of whole-body to the higher frequencies of Wi-Fi networks existing in the vicinity of our living places.
Keywords: Apoptosis, Electromagnetic Radiation, Testis, Spermatogenesis

LINK: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4503846/

Repeated Wi-Fi studies show that Wi-Fi causes oxidative stress, sperm/testicular damage, neuropsychiatric effects including EEG changes, apoptosis, cellular DNA damage, endocrine changes, and calcium overload. Each of these effects are also caused by exposures to other microwave frequency EMFs, with each such effect being documented in from 10 to 16 reviews. Therefore, each of these seven EMF effects are established effects of Wi-Fi and of other microwave frequency EMFs. Each of these seven is also produced by downstream effects of the main action of such EMFs, voltage-gated calcium channel (VGCC) activation. While VGCC activation via EMF interaction with the VGCC voltage sensor seems to be the predominant mechanism of action of EMFs, other mechanisms appear to have minor roles. Minor roles include activation of other voltage-gated ion channels, calcium cyclotron resonance and the geomagnetic magnetoreception mechanism. Five properties of non-thermal EMF effects are discussed.
LINK: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0013935118300355

Ovo nije naivna stvar. Svako ko tvrdi da je ovo naivno, nema pojma o čemu priča.

Nažalost, novi modemi često služe kao AP hotspot, i to neovisno od toga kako se podešavaju parametri. Na primer SBB operater ima svoju Unifi mrežu koja bez obzira da li je router namešten da rati preko wireless mreže ili ne, dokle god je uključen služi kao unifi hotspot na koji user nema pristup osim jednostavnog I/O. Rešenje bi bilo držati ruter u čelično-olovnoj kutiji :lol: iz koje će samo da izlaze kablovi po potrebi. :lol: Ali onda treba i komšiju na'vatati da uradi isto.

snejks

Elita
Poruka
16.581
Isprali su vama mozgove o štetnosti zračenja prvo pomislite sledeći put kada odgovorite na poziv sa mobilnog telefona ili kada zovete nekoga. 1 mobilni zrači kao 24 laptopa zajedno.
Ne postoji ni jedna studija koja potkrepljuje pravim dokazima ono šta vi ovde prdite. Postoje samo rekla-kazala sajtovi i izmišljene priče o ozmišljenim stdijama koje su sprovedene samo u nečijoj izmišljenoj mašti.
Zadnja ozbiljna studija koju sam ja čitao je sprovedena na Kolumbija univerzitetu i ona tvrdi da ne postoje dokazi o štetnosti wifi zračenja.