512+256

RemA^^

Primećen član
Poruka
514
imam maticnu plocu FOXCONN 945P7AA i 512 MB DDR2 RAMa, e sad, ponudio mi jedan prijatelj da mi proda 256 mb ram. Pa me zanima da li mogu da ubacim obe memorije pa da imam 768 MB RAM, znam da to moze da se uradi, samo neznam da li moze na mojoj maticnoj ploci???
 
Наравно да можеш, ти имаш 4 меморијска модула DDR2 533/667 који могу да раде у Dual channelu, што значи, када додајеш модул гледај да ти један буде и слоту бр.1 а други у бр. 3 (или у 2 и 4, то можеш и по боји слотова да приметиш). И обрати пажњу шта купујеш.
 
Ne, koliko sam ga ja razumio moraju biti obojeni različitom bojom.
Mislim da i ne postoji kartica od 256MB DDR2, samo DDR i SDR. Najmanji DDR2 je 512.
 
Ne.Nije bitno da je isti proizvodjac.Ali ako si u prilici da kupis od istog proizvodjaca,kupi.
Retko se desava da nekad postoji problem kod kompatibilnoscu kad nije isti proizvodjac,ali ponavljam RETKO.
 
Poslednja izmena:
evo uspeo sam da ubacim tih 256 mb rama, u pitanju je ddr2 i sve lepo radi, neznam koji je proizvodjac, ali izgleda potpuno isto kao OVA, sad u my computeru pise 765 mb of ram.Instalirao sam windows 7 i sve radi bez bagova za razliku od windowsa 7 na 512 mb gde je kocio kao lud.
 

Back
Top