500-tinjak ljudi na Trgu Republike!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mae

Aktivan član
Poruka
1.124
Danas je na BK televiziji objavljen podatak da je na Trgu republike održano okupljanje građana protivnika režima Slobodana Miloševića (ili antimiloševićevski orijentisanih građana) a na skupu se pojavilo 500-tinjak građana a na ekranu su se, uglavnom pojavljivali kadrovi koji su hvatali manji broj ljudi.
Iako sam od objave smrti Slobodana Miloševića primetila da je BK televizija javno sklona SPS-u ovaj detalj nisam očekivala! Ne bi mi iskreno, pored svih TV stanica u Srbiji smetalo da sve do jednog novinari i delatnici neke od njih javno kažu svoje političko opredeljenje dok donose realne vesti!¨Ali, činjenica da se višestruko veća brojka svela na 500-tinjak građana neodoljivo podseća na opštepoznatu mernu jedinicu "šačica izmanipulisanih studenata" iz 90-ih! Ako je šačica i bila relativan pojam jer, otkud mi znamo čija je to šaka da, čak i kad je omanja, može da u nju stane nekoliko stotina hiljada ljudi, 500-tinjak je vrlo precizna računica!
I, nakon što su neki razmišljali hoće li strani mediji izveštavati crno-belo tj. da se Slobodan Milošević naveliko oplakuje ili da nikome do njega nije stalo, ovakva vest iz same Srbije je dovela do toga da se kredibilitet ove televizije na stranim medijima pomene u kontekstu okupljanja nekoliko hiljada građana (sa snimkom povorke koja je otišla na kalemegdanski plato) a koju je jedina televizija koja je dobila pravo na prenos sahrane u izveštaju svela na nerealno mali broj od 500 ljudi!
 
Hayek:
Par hiljada ljudi za spontano SMS okupljanje je vise nego dovoljno.

Sa druge strane 80 000 za sahranu idejnog vodje za koga je nekad glasalo 3 000 000 je smesno.


KAKO JE OKUPLJANJE SPONTANO, AKO JE ORGANIZOVANO SMS-OM???

ovo je crnjak teski...

a ono je bila samo gej- parada organizovana satro preko SMS jer neka placenicka organizacija ne sme da jevno istupi...sramota...
 
Ne znam cemu je bitan broj prisutnih poslednjem ispracaju srpskom predsedniku i sta DOS - ovce zele da dokazuju time, pa i o proseku godina prisutnih, treba li da to bude evolutivna poruka svim nasim ocevima da sve ono sto (nam) stvore da ce to mladje generacije rusiti..., ali i pored one urnebesne propagande i omalovazavanja mrtvog coveka (cime su pristalice europejske opcije pokazale svoj nivo drustvenog razvoja i kulture, kao i u kom smeru ova zemlja sa takvima uopste ide), evo par slicica poslednjeg ispracaja predsednika Srbije:

037.jpg


015.jpg


038.jpg


001.jpg


028.jpg


009.jpg


036.jpg


...Moj dušmanine sa hiljadu ruku

s hiljadu slugu i sluškinja laži

ubrao si mi sunce ko jabuku

i radost čistu ko bulku u raži.

Moji će potomci piti jed i čemer

a tvoji već piju gorku medovinu

za krvav novac kojim puniš čemer

rasprodajući moju đedovinu...

Šta će ovde dzihadlije

krstaši, farmeri

koji Ti čereče sinove i kćeri

Mora da su čule belosvetske bande

da imaju zlatna srca

pa ih vade

da ih presade u sopstvene grudi

ne bi li i oni tako bili ljudi.



Gospodo tužioci suci i dželati

ispisali ste mi svoje zapovesti

po zenicama najfinijem staklu

Što teže živim, lakše ću umreti.

Zašli ste mnogo u noć poodmaklu

ali uzalud ćete linčovati

najgostoljubiviji narod na planeti

(zbog čega ćete goreti u paklu)

jer Ljudsko Srce

čudo nad čudima

neće da se primi u vašim grudima!...

...Mi se ne plašimo smrti

crne vuge

već ropskog života i bolesti duge

Smrt je česta pojava međ nama Srbima

kao što su proleće, leto, jesen, zima.

I nije strašnije

pogotovu danju

od suse, poplave, zemljotresa, mraza

kad je čovek sretne na svome imanju

okađene duše i svetla obraza...Dobrica Eric

Takodje, onom ko bar ima surutke u glavi zakljucice da onaj ko jednom dodje i oda pocast pokojniku jednog dana, sledeceg ne prisustvuje. Dakle, ove brojke koje nekima izgleda da nesto znaci kao merilo, treba sabrati sa brojem onih koji su prisustvovali par dana pre.
 
Ljudi,kad je Djindjic ubijen,inace sam strasno bila protiv njega i njegovih saradnika i celog DOS-a i DS-a...Bila sam strasno potresena i sokiran sto smo tolike jade da nije neki problem da nam se zvekne premijer...Bilo mi ga je jako zao kao coveka,necijeg oca,muza,sina.U tom trenutku sam zaboravila svu svoju "mrznju" i postovala bol njegovih najmilijih...Ni Radikali ni niko nije izasao na ulice da slavi neciju smrt jer to samo cisti demoni i narkomani totalne budaletine od zivotinja u srcu mogu da rade,bez imalo postovanja prema icemu i prema necijoj smrti... Ko god je tog dana izasao na ulicu da slavi Slobinu smrt ne da je budaletina,nego nije covek,vec zivotinja... Ja koja sam nacionalista i nisam mogla DOS da smislim i o njima mislim sve najgore, imala sam toliko postovanja prema necijoj smrti i necijem bolu iako nije moj... Jedno je primiti se na SMS imati vecinom do 25-30 godina i ici i za*ebavati se po trgu,a totalno je druga stvar imati preko 60 biti bolestan i na rizik sopstvenog zdravlja i zivota otici na neciju sahranu...Pa vi vidite sta je postovanje i emocija...Ja nisam bila poklonik Slobine politike ali sramota koju su ovi DS-ovci priredili i sto su vise jeli *ovna,sve vise ljudi je odlucilo da ide...Jos manje glasaca ce imati...CCC jos ne mogu da verujem koje zivotinje mogu da slave neciju smrt,da su bar sutradan otisli na trg... Prava slika i prilika DS-a...Pokvarene zivotinje,bez postovanja,srca,icega... jedan moj drug DS-ovac se osetio toliko ponizenim reagovanjem njegovih da je decko isao sa mnom na Slobinu sahranu...
 
slayer:
Ni Radikali ni niko nije izasao na ulice da slavi neciju smrt jer to samo cisti demoni i narkomani totalne budaletine od zivotinja u srcu mogu da rade,bez imalo postovanja prema icemu i prema necijoj smrti...
Ko god je tog dana izasao na ulicu da slavi Slobinu smrt ne da je budaletina,nego nije covek,vec zivotinja... Ja koja sam nacionalista i nisam mogla DOS da smislim i o njima mislim sve najgore, imala sam toliko postovanja prema necijoj smrti i necijem bolu iako nije moj..

Da li se secas mozda kad je ubijen Slavko Curuvija kako su reagovali predstavnici radikala na konferencijama za stampu i tv obracanjima?
Ljudi su rekli da im je drago.

Okupljanje na trugu u neku ruku jeste bilo malo "degutantno" ali je bilo mnogo manje "degutantno" od Slobine vladavine.

Da li mislis da neko ko je prebijan po ulicama i policijskim stanicama treba da slusa i da se divi hvalospevima o "Slobi heroju".

To sto ti kazes bi bilo tako da je to bila jedna obicna vladavina jednog coveka ne onakva kakava je bila tako da je reakcija u najmanju ruku razumljiva ako se slozimo da jeste malo "degutantno" ali je i tvoj komentar gde ih nazivas imanima koja si navela.
 
Ако БК није објективна, а свакако да није - претераше га брате са са'раном... Ајде да видимо шта каже Б92 који је шатро "објективан".

Lancelot:
Tema je pravi lakmus test.

1300210559441c44f9b1ec7593145728_180x125.jpg


Više desetina hiljada ljudi sačekalo je povorku na centralnom gradskom trgu u Požarevcu, a povorka se potom uputila ka grobnici napravljenoj u dvorištu kuće Miloševića, ispod stabla lipe. (...)

Ranije danas, na ispraćaju Miloševića ispred Skupštine SCG govorili su njegovi sledbenici. Agencije procenjuju da je bilo prisutno nekoliko desetina hiljada, prema policiji oko 80.000 ljudi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?dd=18&mm=3&yyyy=2006

1752801008441c4457c3b46614500551_180x122.jpg


Više od 3.000 ljudi prošetalo je Knez Mihailovom ulicom i bacilo balone sa Kalemegdana.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=03&dd=18&nav_id=191986
 
Hayek:
Par hiljada ljudi za spontano SMS okupljanje je vise nego dovoljno.

Можда није у реду коментарисати банованог (не може да одговори), али кад се толико њих слаже и климанју главом, пар мојих импресија:
1) СМС и емајлирање су моћна средства комуникације. Имаћу лично то у виду кад неко други умре ;) Не треба их подцењивати, нити тетошити онима који се тако скупљају. Ја сам лично добио један СМС и један мејл са поруком. Не рачунам оно што сам видео позив на форумима, ове поруке сам добио од својих пријатеља, познаника... дакле био бих обавештен и да сам аполитичан.
2) Скупу су присуствовали виђенији чланови странака и наравно "Отпораши". Толико о спонтаности.
3) Б92 је поновио цео позив, тако да људи нису обавештавани само СМС-ом.

О броју људи изашлих на онај други испраћај сам коментар дао на тој теми.
 
_Milanche_:
Jeste glasaci DS-a i ostalih srodnih stranaka strasno su se razocarala sto njihovi lideri nisu svi bili u prvom redu na Slobinoj sahrani i nikad vise nece glasti za DS,SPO,G17+ ili LDP nego ce svi slozno za SPS i SRS.
Kakve veze ovo ima sa zivotom...Verovao ili ne nadje se po neki normalan u DS-u,mada ovaj moj nije aktivan,naterali ga ortaci trebao im njihov glas... Pa stoka i ne treba da bude u prvom redu...Slobu kakav god da je bar iskreno zale,jer kako su tretirali bivseg predsednika i nas narod na Kosovu sto moze da ih ubija ko hoce,tako bi "pazili" sve nas...Djindjica ni njegovi ne zale,ispiraju usta sa njim,samo kad ima zatreba...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top