500.000 српских добровољаца за Косово!

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.141
Многе, па и мене, из прве је разочарао резултат анкете коју је спровео Демостат, а то је да би само 11%, тојест, сваки девети Србин, ратовао за Косово.

Не знам како је само по себи питање постављено, да ли је тих 11% који би стање на КиМ решило ратом или су то 11% људи који би се одазвали у случају рата, па је сама методологија мало нејасна. Све у свему, врло је ружно и лицемерно терати људе у рат. Рат је једна од најгорих ствари где људу остављају своје животе и остају без својих ближњих, гледају разне гадости...

Дакле, много је ружно и лицемерно о томе говорити док рата још увек нема. Али, када бисмо резултат анкете протумачили као 11% људи који би се одазвали у случају рата, и применили га на општу популацију од око 5 милиона пунолетних људи, то је око 500.000 добровољаца, што уопште није занемарљив број.

Одзив код Албанаца би у проценту највероватније био већи, то је оно главно што разочарава код резултата, али број од 500.000 људи који су спремни живот ставити на паузу, и могућ крај, зарад очувања свог народа на КиМ, није мали, и није занемарљив!
 
ja bih da umrem, ali ne ovih dana...nesto me bole ledja, od previse arbajtovanja...kada mi se malo popravi zdravlje, tada bih mogao da umrem, ali ne zbog Srbije ili nekih ideala...vec da umrem, sto mi se umire...negde na obali mora ili okeana, dok duva topli vetar...hocu sam da umrem, ne zelim da umrem kao Hju Hefner, sa tri sisate plavuse u krevetu...sta ce mi tri sisate plavuse, a vijagra vise ne deluje na mene...zamislite, tri sisate plavuse pored tebe, a ti ne mozes ni da ih ugrizes za d.upe...nosis vestacke zube i vilica ti ispadne
 
Danas nema potrebe dati zivot za drzavu posebno ne za vlast i njihov dzep,takodje i za nikakvu buducnost nase dece,rat se vodi iz fotelja i na dugme,klik na instagramu i takve su sve vlasti,sve ratove izaziva amerika i sad obican smrtnik treba da nasedne na to i da zivot,nemojte me zajebavati,to tretiranje kao meso je ruganje inteligenciji
 
To su generacije koje su sluzile vojsku i koje boli qurac ako sutra poginu kao ljudi!
Ко од страха мре, за душу му прде

Početna plata profesionalnog vojnika je u proseku oko 70.000, a poručnik Glišić ističe da je interesovanje mladih za dobrovoljno služenje vojnog roka zaista veliko i da se povećava svake godine upravo zbog benefita koje nudi.
 
Многе, па и мене, из прве је разочарао резултат анкете коју је спровео Демостат, а то је да би само 11%, тојест, сваки девети Србин, ратовао за Косово.

Не знам како је само по себи питање постављено, да ли је тих 11% који би стање на КиМ решило ратом или су то 11% људи који би се одазвали у случају рата, па је сама методологија мало нејасна. Све у свему, врло је ружно и лицемерно терати људе у рат. Рат је једна од најгорих ствари где људу остављају своје животе и остају без својих ближњих, гледају разне гадости...

Дакле, много је ружно и лицемерно о томе говорити док рата још увек нема. Али, када бисмо резултат анкете протумачили као 11% људи који би се одазвали у случају рата, и применили га на општу популацију од око 5 милиона пунолетних људи, то је око 500.000 добровољаца, што уопште није занемарљив број.

Одзив код Албанаца би у проценту највероватније био већи, то је оно главно што разочарава код резултата, али број од 500.000 људи који су спремни живот ставити на паузу, и могућ крај, зарад очувања свог народа на КиМ, није мали, и није занемарљив!
Kakav rat za Kosmet? To smo izgubili 1999. Jel sad treba opet kad smo slabi, a ne jaki kao 1999?
 
Многе, па и мене, из прве је разочарао резултат анкете коју је спровео Демостат, а то је да би само 11%, тојест, сваки девети Србин, ратовао за Косово.

Не знам како је само по себи питање постављено, да ли је тих 11% који би стање на КиМ решило ратом или су то 11% људи који би се одазвали у случају рата, па је сама методологија мало нејасна. Све у свему, врло је ружно и лицемерно терати људе у рат. Рат је једна од најгорих ствари где људу остављају своје животе и остају без својих ближњих, гледају разне гадости...

Дакле, много је ружно и лицемерно о томе говорити док рата још увек нема. Али, када бисмо резултат анкете протумачили као 11% људи који би се одазвали у случају рата, и применили га на општу популацију од око 5 милиона пунолетних људи, то је око 500.000 добровољаца, што уопште није занемарљив број.

Одзив код Албанаца би у проценту највероватније био већи, то је оно главно што разочарава код резултата, али број од 500.000 људи који су спремни живот ставити на паузу, и могућ крај, зарад очувања свог народа на КиМ, није мали, и није занемарљив!
:hahaha1:
 
Samo vi ginete da bi sin Željka Mitrovića mogao vozi još skuplji auto. Ja ću ako se zarati odmah da pobegnem i to zauvek. Dosta mi je više ratnog ludila.
Ја лично када би се то десило, главни мотив би ми био одбрана угрожене браће на КиМ. Не бих се осећао као да ратујем за власт, већ да браним своје људе
 
Danas nema potrebe dati zivot za drzavu posebno ne za vlast i njihov dzep,takodje i za nikakvu buducnost nase dece,rat se vodi iz fotelja i na dugme,klik na instagramu i takve su sve vlasti,sve ratove izaziva amerika i sad obican smrtnik treba da nasedne na to i da zivot,nemojte me zajebavati,to tretiranje kao meso je ruganje inteligenciji
Najazd i ti da kažeš nešto pametno.
 
Mislim da je broj ipak mnogo veci... Pogotovo medju mladima... Mnogo je ljudi koji su razocarani u zivot, u svoj tatus, odnose u porodici, bez ljubavi sa cestim svadjama, razocarani su u zivot i ono sto su u njemu postigli...Misle da su mnogi ne zasluzeno postigli vise od njih..Nije im zao da sve propadne ili bi hteli da se sve pretumba u nekakvom drugacijem bezvlascu.. Oni osecaju rat kao spas, vide ga kao promenu, praznjenje... Raduju mu se... Svi oni bi otisli u rat, jer ih zulja mir... Mnogo je takvih...Jos pritom i gordih, ponosnih, jer im je tako lakse...Veoma je mali broj onih koji bi pored mirnog porodicnog zivota i u njemu iskrene ljubavi i postovanja uopste mogli da mrze, a kamoli sa ushicenjem da odu u rat ...
 
Ја лично када би се то десило, главни мотив би ми био одбрана угрожене браће на КиМ. Не бих се осећао као да ратујем за власт, већ да браним своје људе
Mene za sve to odavno boli ona stvar. Ko vas jebee što ste decenijama unazad Albancima prodavali zemlju.
 
Kakav rat za Kosmet? To smo izgubili 1999. Jel sad treba opet kad smo slabi, a ne jaki kao 1999?
Ма нисам ни ја за рат, да ме не сватиш погрешно... Али лично сматрам да дезертирање није опција. Свакодневно насиље над мојим народом бисмо требали да спречимо, наравно ако до ратног стања икада дође :/
 
Ма нисам ни ја за рат, да ме не сватиш погрешно... Али лично сматрам да дезертирање није опција. Свакодневно насиље над мојим народом бисмо требали да спречимо, наравно ако до ратног стања икада дође :/
Da ginem za ludake i psihopate? Ni pod razno!
 
Ма нисам ни ја за рат, да ме не сватиш погрешно... Али лично сматрам да дезертирање није опција. Свакодневно насиље над мојим народом бисмо требали да спречимо, наравно ако до ратног стања икада дође :/
Rekoh, imali smo šansu 1999. i predali se bez borbe. bombarovanje nije bilo uopste uspesno, no Mliosevic je bio pod priiskom da kapitulira
bez potrebe. Krivi ove politicke preletace koji su sada u SNS...
 
Uf, Srbija bila jaka 1999e

A u cemu, kosarci?
Били смо јачи него данас, пре него што је шутановац истопио орружје и уништио војску

Имали смо ми релативно добру војску. Мсм, одбранити се 1999. и опстати од инвазије најјаче силе (НАТОа) на тебе, врло је велика ствар
 
Da ginem za ludake i psihopate? Ni pod razno!
Нису наши људи на КиМ лудаци и психопате

Мислим, 300 и нешто напада у 2 године, да се сетимо и пуцања на децу ове године... Замисли да су то твоји? Мсм, и јесу твоји. Људи који најебавају само јер се зову и презивају као ја и ти и причају наш језик
 
Tada ste več uveliko prodali zemlju Albancima.
Брате нисмо ми, нико од мојих није продао ништа, него су протерани од италијана и албанаца и заплењено им је све. Данас су у крушевцу
 

Back
Top