5 pistanja pri paljenju kompjutera.

jolemisa

Buduća legenda
Poruka
28.418
U skorasnje vreme mi se to pojavilo da komjuter pisne 5 puta pri paljenju kompa,a pali se normalno i nema nikakvih problema pri radu.Pre nego sto se to desilo zamenio sam RAM memoriju 2 stapa po 4 Gb,za jedan od 16 GB.Nije se culo u pocetku.Pocelo je kasnije,a i kada izvadim taj modul opet se pri paljenju cuje to pistanje,a na kraju ono sto i treba jedan pisak,na pistalici koji i treba da se cuje.Trazio sam po netu,ali nisam mogao naci odgovor.Jedino nisam probao zameniti optiku.Inace sam sve komponente,jednu po jednu iskljucivao i cuje se.Sta bi to moglo biti.Napajanje mi je novo,negde letos sam ga zamenio zbog dodatnog napajanja za grafiku.Inace je to pistanje mnogo jace nego ono obavezno pri paljenju kompa.

Tako sto je jace.I posle tih pistanja se cuje onaj jedan redovan i normalan pisak,koji je mnogo tisi.Kao sto sam napisao.Raskacinjao sam jedan po jedan SSD,cuje se pisti,RAM modul,opet pisti,Grafiku,pisti,letos sam menjao pastu na CPU i ne verujem da je do procesora,jer imam i program za ispitivanje Hardwera,ne pokazuje nista.Jedino nisam raskacivao optiku,posto nisam uveren da je do nje,ali cu sutra i nju zameniti,pa cu videti.Probacu i da vratim module po 4Gb,2 komada umesto ovog jednog od 16,ali posle zamene je radilo sve kako treba,a i taj modul zam zamenio pre par meseci.Ovo je pocelo da se desava u poslednjih 10-ak dana.Inace komp radi normalno.I kada vracam sa Ubuntua na Windows,onda se ne cuje,sem onaj jedan pisak,koji i treba.I nije zavijajuca.

Ja obicno nemam obicne kvarove, a od neobicnih imam svasta, od kompjuterskih duhova do graficke kartice koja se vidi kao kvar memorije ili mrezne kartice...

Tako da ako bih tipovao , tipovao bih na graficku GPU ako postoji na CPU....
Ista stvar i kod mene,ali menjao sam i jos dve grafike,ispravne i isto se ponasa.Inace moj komp je novije garniture i jeste grafika slabija tacka,ali je radila i radi normalno,a kao sto sam rekao,menjao sam je i opet.Nikada na kompu nisam imao jednostavan problem,uvek nesto cudno.mada mu uvek doakam,ali polako,Mada pre sumnjam na jedan od 3 SSD-a,jer je na merenju na Windows 7 u idexu spao sa vrednosti 7,9 na 5,9.

U skorasnje vreme mi se to pojavilo da komjuter pisne 5 puta pri paljenju kompa,a pali se normalno i nema nikakvih problema pri radu.Pre nego sto se to desilo zamenio sam RAM memoriju 2 stapa po 4 Gb,za jedan od 16 GB.Nije se culo u pocetku.Pocelo je kasnije,a i kada izvadim taj modul opet se pri paljenju cuje to pistanje,a na kraju ono sto i treba jedan pisak,na pistalici koji i treba da se cuje.Trazio sam po netu,ali nisam mogao naci odgovor.Jedino nisam probao zameniti optiku.Inace sam sve komponente,jednu po jednu iskljucivao i cuje se.Sta bi to moglo biti.Napajanje mi je novo,negde letos sam ga zamenio zbog dodatnog napajanja za grafiku.Inace je to pistanje mnogo jace nego ono obavezno pri paljpaljenju kompa.
Izvadi bateriju da se resetuje cmos, pa vrati, ocisti lezista za memoriju. No, pogledaj u manualu za plocu sta znace ti bipovi,
jer nije kod svih isto...

sa 2x4 na 1 od 16gb..hm..
Nie pistalo kada sam to prebacio,vec dosta kasnije.
Izvadi bateriju da se resetuje cmos, pa vrati, ocisti lezista za memoriju. No, pogledaj u manualu za plocu sta znace ti bipovi,
jer nije kod svih isto...
Probacu to sa baterijom,sto se tice slotova ocistio sam ,a i kontakt na modulu,ali je to sve pocelo dosta kasnije da se desava,posle promene RAM memorije.

Hvala ti,CMOS baterija je u pitanju.Samo sam je zamenio i sve je u redu..Nisam sumnjao u nju,jer mi je vreme i datum na kompu u redu.
To ti piše ko i meni pišti urla i izbacuje da je bat loša pa dal da učita difoltna podešavanja biosa. Mrzelo te da pročitaš šta izbaci al voliš ovde da pitaš 🤪

Inače mene zeza ta baterija kada komp u vikendici ne radi dugo. Kad prođe malo u radu ne pišti i nema greške.

To ti piše ko i meni pišti urla i izbacuje da je bat loša pa dal da učita difoltna podešavanja biosa. Mrzelo te da pročitaš šta izbaci al voliš ovde da pitaš 🤪

Inače mene zeza ta baterija kada komp u vikendici ne radi dugo. Kad prođe malo u radu ne pišti i nema greške.
Kod mene ne pise nista,jer pisti pre izlaska Logo-a.Sad vise ne pisti.

Ona odrzava CMOS 72 sata ako se ne pali,a ako prodje vise,a ne dopunjava se,mora se menjati.Ne izadje nista jer pocne da pisti cim upalim komp,znaci mnogo pre nego sto izadje logo,ili bilo sta.Posle se cuje ona pistalica jednom,sto je normalno.Zamenio sam bateriju i sada nema vise problema.Zahvaljujuci bmaxi.

Back