5. oктобар? Победа, пораз, промашај или нешто друго?

Шта за вас представља 5. октобар?

  • Победу

  • Пораз

  • Промашај

  • Пропуштену шансу

  • Издају

  • Ништа

  • Наставак лоповлука

  • Губљење времена

  • Не знам

  • Нешто друго


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Па зашто смо онда мењали Слобу?
Чему 5. октобар?
Које то услове Србија не испуњава?
Која је држава испунила више услова од Србије?


Него, не рече да ли сам нешто погрешно рекао у тексту?
 
Poslednja izmena:
Bili na vlasti srbi,smenili ih srbi,pa opet na vlasti srbi.Znaci,nista se nije promenilo.I nije.

Ниси у праву.......на власти били југо комунисти (сети се заставе, имена државе, химне, идеологије) а заменила их њихова деца.
 
Koje uslove, i kako ne moze da ispuni?

Pa recimo jedan uslov na koji Srbija ne moze da utice je DUG DRZAVE....

MMF jednostavno NAREDJUJE vladi Srbije sta MORA da radi ako zeli da dobije mrvice kredita da stanovnistvo PREZIVI.

Uslov koji Srbija MOZE da ispuni u pravcu stvarnja pravne drzave je RESTITUCIJA.

Ali, na to jos nije MENTALNO SPREMNA.

Zasto?

Pa zato sto su oni koji su dobili (nakon 2. sv rata) OTETO, preko noci promenuli uniforme od partizanskih u nacionalne i sada ih je opet tesko izvaditi sa tudjeg vlasnistva.
 
Poslednja izmena:
...баш као ЈУЛ својевремено

нисам баш имао контакта с јуловцима, остали су ми у сећању као нека мистериозна насилна терористичка групица, нешто попут антифе данас их се сећам
ови фрикови данас су много амбициознији, већи, чини ми се да јуловци нису имали тако грандиозне визионарске амбиције
 
Poslednja izmena:
Pa recimo jedan uslov na koji Srbija ne moze da utice je DUG DRZAVE....

MMF jednostavno NAREDJUJE vladi Srbije sta MORA da radi ako zeli da dobije mrvice kredita da stanovnistvo PREZIVI.

Uslov koji Srbija MOZE da ispuni u pravcu stvarnja pravne drzave je RESTITUCIJA.

Ali, na to jos nije MENTALNO SPREMNA.

Zasto?

Pa zato sto su oni koji su dobili (nakon 2. sv rata) OTETO, preko noci promenuli uniforme od partizanskih u nacionalne i sada ih je opet tesko izvaditi sa tudjeg vlasnistva.

Може делимично да утиче.........има доста сличних примера у свету али наша држава за то нема знања и воље
а ово остало, па да поновим своја питања


Па зашто смо онда мењали Слобу?
Чему 5. октобар?
Које то услове Србија не испуњава?
Која је држава испунила више услова од Србије?
 
5 октобра Србија је изгубила независност и постала колонија САД и неколико већих држава ЕУ.

Иза Милошевића је остало довољно ресурса да се то крцка 10-так година(при крају је то) а иза ове марионетске власти неће ништа остати.

У клонијама се никада није лепо живело а тек предстоји експлозија сиромаштва, криминала, корупције итд.
 
Може делимично да утиче.........има доста сличних примера у свету али наша држава за то нема знања и воље
а ово остало, па да поновим своја питања


Па зашто смо онда мењали Слобу?
Чему 5. октобар?
Које то услове Србија не испуњава?
Која је држава испунила више услова од Србије?

Најбитнија су људска права.
Под овим изговором можеш да бомбардујеш кога год хоћеш.
:zskace: :zskace: :zskace:
 
5 октобра Србија је изгубила независност и постала колонија САД и неколико већих држава ЕУ.

Иза Милошевића је остало довољно ресурса да се то крцка 10-так година(при крају је то) а иза ове марионетске власти неће ништа остати.

У клонијама се никада није лепо живело а тек предстоји експлозија сиромаштва, криминала, корупције итд.

На Србију се стално врше притисци
. Отуд наша власт ради као на дугме.
:zskace: :zskace: :zskace:
 
Може делимично да утиче.........има доста сличних примера у свету али наша држава за то нема знања и воље
а ово остало, па да поновим своја питања


Па зашто смо онда мењали Слобу?
Чему 5. октобар?
Које то услове Србија не испуњава?
Која је држава испунила више услова од Србије?

Sloba je bio zvrsio svoj zadak.

Niste VI menjali Slobu, ONI su menjali Slobu...

Bez NJIHOVE organizacije vi niste kadri NISTA da uradite.
 
једна од већих трагедија је и што је слоба на крају своје приче још испао пророк са оним чувеним говором нацији преко тв пред сам пораз од коштунице

а коштуница је тек после откривања афере прислушкивања укапирао с киме има посла тј ко су му партнери из доса
 
5.oktobar je samo jedan u nizu dana jedne male zemlje sa politicarima malog mozga i narodom koji jos uvek veruje u cuda.Pre promena mora se promeniti svest ljudi.Ali u ovom trenutku u ovoj jadnoj i poniženoj Srbiji razum i racionalnost su se povukli pred extremima.
NIJE NAMA POTREBAN NI PETI NI ŠESTI OKTOBAR NAMA SU POTREBNE DECENIJE RADA I ZALAGANJA A ONDA NECE BITI BITNO KO JE NA VLASTI.
 
Па има...да се модернише....
Избацити дугмад и убацити цибзар....
:zskace: :zskace: :zskace:

Na zalost Macak - vlada NE MOZE NISTA!

Ne samo ova, ni jedna nece moci nista...

NIKO na svetu im nece dati kredit jer su lose platise..

Jedino MMF....

Ali, MMF POSTAVLJA USLOVE.

Prvo pita GDE i KAKO ce trositi kredit.

Pa kaze: "Ovo smete, a ovo ne...Ovo MORATE potrositi na to i to...."

Ako se vlada ne slozi, oni ne daju kredit!

A kada ne daju kredit - nema nafte, stanu autobusi, traktori, kombajni, tenkovi...Nema uvoza lekova, mobilnih , delova...NEMA NICEGA..

A narod besan pa divlja...

tako to ide...moj Macor...
 
......Jedina moja ochekivanja koja sam imao su bila da ce struchni i obrazovani ljudi voditi ovu zemlju ,da ce sposobnost biti ispred stranachja i poniznosti rezimu ,da ce biti vladavina prava ................................mnogo sam se zahebao i razocharao .................shto neko vec reche "sjashe kurta a popeshe se i murta i ponovo kurta"........................:(
 
Na zalost Macak - vlada NE MOZE NISTA!

Ne samo ova, ni jedna nece moci nista...

NIKO na svetu im nece dati kredit jer su lose platise..

Jedino MMF....

Ali, MMF POSTAVLJA USLOVE.

Prvo pita GDE i KAKO ce trositi kredit.

Pa kaze: "Ovo smete, a ovo ne...Ovo MORATE potrositi na to i to...."

Ako se vlada ne slozi, oni ne daju kredit!

A kada ne daju kredit - nema nafte, stanu autobusi, traktori, kombajni, tenkovi...Nema uvoza lekova, mobilnih , delova...NEMA NICEGA..

A narod besan pa divlja...

tako to ide...moj Macor...

Преговарамо са ММФ-ом.
Они би да нас шишају на нулу, а ми се боримо за кеца.
:zskace: :zskace: :zskace:
 
Па зашто смо онда мењали Слобу?

Pa oni su već hteli da ga menjaju, ali su odlučili da je bolje da imamo privid da ga mi menjamo, a ne oni direktno.

Чему 5. октобар?

Da dođu na vlast poslušniji od Slobe, pred kraj vladavine nije radio sve kako su hteli.

Које то услове Србија не испуњава?

Srbija im nije još uvek dovoljno kooperativna, mora žustrije da izvršava naloge sa zapada, a nisu još uvek sigurni da nam neće neka pobuna pasti napamet, pa zato gledaju da nas još malo razbucaju i oslabe.
 
Pa oni su već hteli da ga menjaju, ali su odlučili da je bolje da imamo privid da ga mi menjamo, a ne oni direktno.



Da dođu na vlast poslušniji od Slobe, pred kraj vladavine nije radio sve kako su hteli.



Srbija im nije još uvek dovoljno kooperativna, mora žustrije da izvršava naloge sa zapada, a nisu još uvek sigurni da nam neće neka pobuna pasti napamet, pa zato gledaju da nas još malo razbucaju i oslabe.

'ајде да одговорим само на ово треће.
Може ли жустрије и покорније?
 

Back
Top