5 brzih i efikasnih načina da se oslobodite stresa

Džudi S

Domaćin
Moderator
Poruka
3.018
TEMA.jpg
21 vek u kome živimo diktira nam brzinu života. Upravo zbog takvog tempa imamo problem sa stresom.

Šta je stres?

" Kada neko kaže: “ja sam pod stresom” – obično pomislimo da ga je snašla neka nevolja, da je doživeo nešto neprijatno i da je zbog toga pod uticajem neke jake i neprijatne emocije (uznemiren, zabrinut, uplašen, besan, razočaran, ožalošćen…). Ovo laičko mišljenje je uglavnom tačno, ali ne sadrži sve bitne činjenice koje obuhvataju pojam stresa.

Medicinska definicija stresa naglašava da je stres prirodna pojava koja se događa pri pokušaju organizma da se prilagodi nekoj životnoj nevolji, životnom izazovu, događaju ili situaciji. U tom smislu, stres je svaka neprilagođena, loša reakcija organizma koja nastaje kao rezultat pokušaja prilagođavanja organizma na neki iznenadni, neprijatni uticaj, a manifestuje se psihičkom i telesnom patnjom. "

Nastavak na sajtu https://antistres.rs/sta-je-stres/

Kako se boriti protiv stresa? Postoji 5 brzih i efikasnih načina da se oslobodite stresa

Dišite pravilno, meditirajte, fizičkom aktivnošću protiv stresa, ambijentalna terapija za smanjenje stresa, razmišljajte drugačije.

Detalje o ovih pet brzih i efikasnih načina da se oslobodite stresa možete pronaći ovde https://krugzdravlja.rs/kako-se-osloboditi-stresa/

Protiv stresa koristim dva prirodna leka koji nisu navedeni kasnije. Pisaću kada čujem vaše mišljenje.

Da li mislite da je za stres krivo ovo vreme u kome živimo?

Šta mislite o ovih pet brzih i efikasnih načina za oslobađanje od stresa?

Kako se vi borite sa svakodnevnim stresom?

Борим се на све расположиве начине.
Физичка активност ми је омиљена...ништа не разбистри главу као добра шетња.
Размишљање се аутоматски промени само од себе...
Постоје сигурно и неки природни лекови...мада не користим никакве супстанце.
Не дозвољавам себи да ћутим, трпим и гутам негативу.
Ако треба, има да вриштим на звезде да чује 5 хиљада људи...не занима ме.
Због таквог мог понашања стекао сам и не баш непријатеље, али групу људи који ме не воле.
Не занима ме - моја добробит је изнад свега, а никога не угрожавам.

Izbegavam da budem pod stresom ;) naučila sam da stvari koje mi mogu izazvati stres na vreme uočim i primenim svoj pozitivni pristup, ili se distanciram. Iznenadne situacije koje rezultiraju stresom ne mogu izbeći, za njih mislim da i ne postoji način da se izbegnu, ako se dese odjednom... posle takvih situacija obično se trudim da radim nešto što me čini zadovoljnom, bilo koja aktivnost da je u pitanju.

Stres može da bude i negativan ali i pozitivan. Pozitivan kada iznenada čujemo neku lepu, veliku, srećnu vest.

Sada sam manje pod stresom, a imam i dva prirodna leka. Smeh i terapeutsko pisanje, pisanje sa određenom dozom humora.

Radila sam na stresnom poslu. Na poslu na kome je bila važna puna koncentracija. Rokovi su bili stresni. Tada sam išla par puta na relax masažu.

Izaberem da mi 21. vek ne diktira brzinu života. Mislim, ko je bre taj 21. vek
da meni bilo šta diktira? :lol:

Nemam svakodnevni stres. Promenila sam način života i otkačila sve što
me je uznemiravalo. Samo kad se rešiš gradske buke, već je pola stresa
nestalo. Nema svakodnevne vožnje kroz krkljanac, guranja na trotoarima
ili u gradskom prevozu. Onda još samo izbaciš tv iz kuće i ostane ti
minimum povremenog stresa, koji ni slučajno nije svakodnevni, a kamo
li celodnevni.

Ne kažem da je na selima sjajno. I tu zavisi od čoveka kako će sebi da
ugodi život. Jedan deo stresa zavisi od našeg pogleda na svet i to
nosimo sa sobom gde god da smo. Ali, to se lakše rešava kada smo
u miru, nego kada smo zatrpani bukom, gužvom, jurnjavom. Tada
ne možemo ni da razmišljamo ispravno.

Sećam se priče jedne rođake koja se doselila u Beograd. Privikavala
se kako je umela. Dete malo, ona traži posao, muž na ratištu, ne zna
kako će stan platiti i da li će na ulici završiti i još gomila problema.
Prođe sve to i popravi se situacija, ali ona više nije ista. Dolazi kod
majke.. ''Hajde brzo stavi kafu, dok ja odem da se istuširam ti pozovi
Vericu i vidi da li je kući. Posle da popijem kafu, pa idem kod nje, a
kad se budem od nje vraćala trebala bih da svratim, bla, bla, bla..''
Kaže. Majka me gleda i kaže ''Ti si ćero poludela''
''Pa polako, biće i kafa i Verica i sve će da se stigne. Tek si došla.''

Kad mi je to ispirčala, zapitam se ja.. :think: pa kažem.. Blago tebi.
Ti si tek sad poludela, a ja sam luda od rođenja i drugačiji život
nisam ni iskusila.

To se samo ne može rešiti godišnjim odmorom. Nije dovoljno
vremena. Odmor prođe dok trepneš i onda nazad u mašinu, pa
tako celog života.

Samo kad se rešiš gradske buke, već je pola stresa
nestalo.

Slažem se. Ali.. Ne možemo svi da pobegnemo iz grada. Ljudi rade, njihova deca idu prvo u osnovnu, zatim u srednju školu. Neka deca će ići i na fakultet.

Starije osobe ne mogu da odu iz grada jer su im potrebni lekari specijalisti.

Nemaju svi rođake na selu, kod kojih bi stanovali dok se ne završi zidanje kuće. Nemaju svi automobile kojim bi brže išli do najbližeg grada.

U Vojvodini se prodaju kuće od preko 100m2 i cene su velike. Ne znam kako je u drugim delovima Srbije.

Jednom rečju, ne mogu svi da odu iz grada, iz različitih razloga. Samim tim, imaju stres zbog čekanja u redu ako idu u neki od hipermarketa. I imaju stres zbog lošeg gradskog prevoza...
Oni koji rade imaju stresan posao.

Slažem se. Ali.. Ne možemo svi da pobegnemo iz grada. Ljudi rade, njihova deca idu prvo u osnovnu, zatim u srednju školu. Neka deca će ići i na fakultet.

Starije osobe ne mogu da odu iz grada jer su im potrebni lekari specijalisti.

Nemaju svi rođake na selu, kod kojih bi stanovali dok se ne završi zidanje kuće. Nemaju svi automobile kojim bi brže išli do najbližeg grada.

U Vojvodini se prodaju kuće od preko 100m2 i cene su velike. Ne znam kako je u drugim delovima Srbije.

Jednom rečju, ne mogu svi da odu iz grada, iz različitih razloga. Samim tim, imaju stres zbog čekanja u redu ako idu u neki od hipermarketa. I imaju stres zbog lošeg gradskog prevoza...
Oni koji rade imaju stresan posao.
Pa dobro. Nek piju čaj od lipe onda. :kafaz:

Back