5.1 sistem bez vufera

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Ljudi, imam 5.1 sistem bez vufera, tačnije vufer ne radi, crk'o je... Nosio sam kod par majstora, rekli su mi da od njega nema ništa.

Ono što mene interesuje jeste kako da "uparim" ove zvučnike? Postoji li negde da se kupi samo woofer?
Ili neko pojačalo (ako postoji, koliko bi to koštalo)?

Inače, sistem je marke Easy Touch, kupljeno pre par godina. Sateliti su odlični, vrlo malo korišćeni.

Hvala!
 
uff, reci tacnu oznaku, fora je sto je kod wufera cela ploca sa skretnicama i pojacalom unutra..i to je u principu najskuplje..ako je ploca otisla, mozes da juris drugu, ali pitanje je da li se isplati..sateliti su verovatno pasivni i mozes da prikljucis na drugi woofer sa istom impedansom..
pozz
 
Evo, upravo sam našao koji su tačno
019116.jpg


Easy Touch ET-699
5x10+30w (šta god to značilo).

Sateliti jesu pasivni tj. isključuju se iz vufera. Nemaju nikakve činčeve nego samo one žičke, kao na onim starijim muzičkim linijama - pritisneš ono, gurneš žičku i pustiš... :)
 
Nosio sam kod par majstora, kažu da ne može da se popravi (crkla ploča).
Mene zanima postoji li mogućnost da iskoristim neki drugi woofer? Recimo da kupim polovni neki pa da na njega priključim?
Ili neko pojačalo?
 
moras da znas impedansu zvucnika, njihove tacne snage, i frekventne karakteristike da bi ubo pravi voofer, a to je malo vise posla..ne kazem ja, moguce je staviti njih na bilo kakav izlaz, ali kakav ces zvuk dobiti..a kupovati pojacalo zbog tih satelita je glupo..
ako ne volsi da se bakces oko tih stvari najbolje je uzeti nov sistem..pozz
 

Back
Top