40+ i gojaznost

a sa cega se hrane lame, budisti na tibetu.......? piju samo cajeve i satima zure u jednu tacku, fizicka aktivnost na nuli..............a nemaju pojma koliko vekova vec zive i zdravi su ko dren. Imaju zdrav duh, pozitivnu energiju.
piju čajeve i jedu rižu.. ne jedu gmo gvna-..po tvojoj priči mogu svaki dan jesti sve što hoću i biću zdrav??!! da l si normalan jbt!??!
 
piju čajeve i jedu rižu.. ne jedu gmo gvna-..po tvojoj priči mogu svaki dan jesti sve što hoću i biću zdrav??!! da l si normalan jbt!??!
pa nisam mislio na bas svu hranu iz prodavnice. Mislim na onu standardnu, nezagadjenu, hranu iz nasih sela. Ocu reci, mos jesti masno, slatko, slano............kolko oces a da ti nista nije , ako imas pozitivnu energiju.
A moz da pazis kolko oces na hranu, da si na najstroze dijete.........dzaba, ako si baksuz, nerviras se stalno, pun si negativne energije, depresije..........samo vodu da pijes pa ce naguras secer, zakrecenje krvnih sudova, pritisak.............
 
80D360DA-19FD-4068-A631-BFFC8CCFA543.png
 
pa nisam mislio na bas svu hranu iz prodavnice. Mislim na onu standardnu, nezagadjenu, hranu iz nasih sela. Ocu reci, mos jesti masno, slatko, slano............kolko oces a da ti nista nije , ako imas pozitivnu energiju.
A moz da pazis kolko oces na hranu, da si na najstroze dijete.........dzaba, ako si baksuz, nerviras se stalno, pun si negativne energije, depresije..........samo vodu da pijes pa ce naguras secer, zakrecenje krvnih sudova, pritisak.............
"Pozitivna energija" je ustvari bazalni metabolizam.
Trebalo mi je finih godina da skapiram svoj.
I kad smo se konacno upoznali i pomirili, pocela je i lepa saradnja.
Svaki covek je prica za sebe.
Zato neko moze da zivi na cipsu, sladoledu, supama iz kesice- industrijskoj hrani bez problema, a neko def.ne. Nekom prija meso, nekome biljna ishrana...ima nas svakakvih.
 
kazu da bi bio normalan da bih trebao smrsati osamdesetak kilograma...mada grese...nisam ni sa tom normalnom kilazom bio niti lep niti normalan pa sumnjam da cu i sad biti ako smrsam...ovako bar misle da je moja prosto prosirena figura kriva za ovo olicenje Bozije nakaze...kazu ono utesno kad vise nista lepo o nekom nema da se kaze...Ima dobru dusu...elegantno prepunjen, kad im nesto od mene treba...Jedino u cemu se svi slazu da sam dobar. kazu...Dobar, los primer... :D
 
kazu da bi bio normalan da bih trebao smrsati osamdesetak kilograma...mada grese...nisam ni sa tom normalnom kilazom bio niti lep niti normalan pa sumnjam da cu i sad biti ako smrsam...ovako bar misle da je moja prosto prosirena figura kriva za ovo olicenje Bozije nakaze...kazu ono utesno kad vise nista lepo o nekom nema da se kaze...Ima dobru dusu...elegantno prepunjen, kad im nesto od mene treba...Jedino u cemu se svi slazu da sam dobar. kazu...Dobar, los primer... :D
Sta je lepo i normalno, to je relativno...
Bitno da je coveku udobno u sopstvenom telu i dusi...
Znam nekoliko ljudi raznih generacija koji su smrsali oko 50kg. Razne dijete i rezimi, ko je sta izabrao, ustvari je najveci posao prelomiti u glavi...zbaciti prvo taj teret sa sebe. Sto bi jedna rekla-ceo zivot se osecam kao balerina zarobljena u telu babuske, zelim da plesem s lakocom.
Ima ona devojka/zena koja je smrsala nesto preko 80kg, zaboravih kako se zove, "hrana nije emocija", tako je nadjes...
Bez zelje da popujem, nego navodim, motivacije radi...ovo je npr.bas lepa prica na tu temu.

 
kazu da bi bio normalan da bih trebao smrsati osamdesetak kilograma...mada grese...nisam ni sa tom normalnom kilazom bio niti lep niti normalan pa sumnjam da cu i sad biti ako smrsam...ovako bar misle da je moja prosto prosirena figura kriva za ovo olicenje Bozije nakaze...kazu ono utesno kad vise nista lepo o nekom nema da se kaze...Ima dobru dusu...elegantno prepunjen, kad im nesto od mene treba...Jedino u cemu se svi slazu da sam dobar. kazu...Dobar, los primer... :D
Kako"više ništa lepo o nekom nema da se kaže"?Zar stvarno smatraš da je izgled toliko bitan?
 
Bitan je ali ne presudan...Mnoge lepotice i lepotani ostaju iskoristeni i sami zato sto im je lepota bila jedino sto su imali...Mi sto smo "onako" moramo da se potrudimo malo vise na drugim poljima tako da nam prosecnost cesto dobro cini...Ostvarenom coveku na bilo kojem planu ne smeta kilaza, sem zdravstveno naravno...
 
poželjno je da se i drugi članovi uključe u diskusiju , podela mišljenja i saveti međusobom

Ne znam sta bih kazala, sa godinama se svima iskristalise kako im telo "radi".
Koja hrana im bude poput dobrog goriva a koja ih uspava pa slajfuju u mestu.

Mnogim ljudima smeta hleb, meni ne smeta kvalitetan ali mi smeta preradjena hrana. Smeta mi masno, crveno meso, smetaju mi alkohol i slatkisi. A volim slatkise pa ih jedem iako mi smetaju.

Vremenom cu verovatno preci sasvim u vegeterijance koji jedu ribu.
Neko voli teretanu. Ja ne volim. Volim jogu i pesacenje. Volim ples. I tim stvarima se i bavim, bez obzira na savete da se podizu tegovi. Mozda je to dobro ali nije za mene.

I voda, voda, voda...tako odrzavam kilazu ali nisam spremna zadovoljstvo da zrtvujem zarad izgleda.
 

Back
Top