4 ruska Mi-35M helikoptera stigli u Srbiju!

proka

Legenda
Poruka
57.100
4 ruska Mi-35M helikoptera stigli u Srbiju!

DOSTAVLJENI PRE ROKA!

POLITIKA
02.12.2019. 12:23h


1575289581319.png



Četiri nova helikoptera Mi-35M koje je Srbija kupila od Rusije, stigli su na aerodrom "Pukovnik Milenko Pavlović" u Batajnici pre planiranog roka, saznaje Kurir.

2071715_screenshot-4_ff.jpg
FOTO: PRINTSCREEN
Oni su došli teretnim avionom Ruslan registarskih oznaka RA 20838.

Major Dobrosav Drndarević, komandant 714. protivoklopne helikopterske eskadrile iz Kraljeva, govoreći o karakteristikama helikoptera „mi-35M“, istakao je ranije da je razlika velika u odnosu na ono što su dosad imali i na čemu su do sada leteli.


lg.php

- Jedna od tih razlika je i ta oprema helikoptera i sami instrumenti - sa analognog na digitalno. Druga razlika je u tome da dobijamo mnogo i u tehničkom i tehnološkom smislu i sada konačno imamo mogućnost da izvršavamo naše zadatke i ono za šta smo namenjeni, a to je borbena upotreba u dnevnim i noćnim uslovima i u složenim meteorološkim uslovima.

https://www.kurir.rs/vesti/politika...m-helikoptera-stizu-veceras-u-srbiju-pre-roka

čestitamoooooo vladi republike srbije :D
 
1575289743006.png


Kako Tango Six saznaje, nakon što su u petak stigla dva helikoptera H145M, danas se nastavlja isporuka vojnih helikoptera Srbiji. Na vojni aerodrom ‘’Pukovnik-pilot Milenko Pavlović’’ će u toku dana stići desantno-jurišni helikopteri Mi-35M namenjeni RV i PVO Vojske Srbije.


Jednu od letelica koja će isporučiti helikoptere možete pratiti putem komercijalnog servisa Flightradar 24.


Podsetimo, četiri takva helikoptera Srbija je naručila prošle godine a poslednju zvaničnu informaciju o njihovoj isporuci dobili smo od komandanta RV i PVO general-majora Duška Žarkovića koji je 29. jula 2019. u intervjuu za Politiku izjavio da će isporuka biti realizovana krajem ove godine.


Prve zvanične fotografije srpskih Mi-35M objavljene su 16. avgusta kada je delegacija Ministarstva odbrane Srbije posetila fabriku helikoptera ‘’Rosvertol’’ u Rostovu na Donu. Na statičkoj izložbi tada su bila prikazana sva 4 srpska Mi-35M sa evidencijskim brojevima 35101 do 35104, a priređen je i letački program jednog helikoptera.


Prethodno su prve fotografije osvanule na internet stranicama ruskih vojnih blogova i foruma 29. jula, prvi helikopter uslikan je iznad Rostova na Donu pet dana ranije. Iako su pojedini ruski izvori tvrdili da je reč o letelicama namenjenih Uzbekistanu (moguće da su to zaključili po tamno sivoj šemi farbanja) na helikopterima su se videli evidencijski brojevi sa fontom koji su identični kao na lovcima MiG-29 RV i PVO Vojske Srbije. Takođe na repnoj gredi, blizu repnog rotora mogao se uočiti natpis OPASNOST.


Helikoptere Mi-35M koristiće 714. protivoklopna helikoptersa eskadrila ‘’Senke’’, 98. vazduhoplovne brigade, na aerodromu Lađevci. Biće to prvi pravi borbeni helikopteri koji su uvedeni u RV i PVO, prethodno su 2006. godine vojsci iz MUP-a predata dva Mi-24V koji međutim nikada nisu korišćeni jer nisu poslati na remont.

https://tangosix.rs/2019/02/12/posl...u-helikopteri-mi-35m-namenjeni-vojsci-srbije/
 
Mi i dalje radimo na tome da nato opet bude na suprotnoj strani kada dodje do sledeceg sukoba. Mislim da ovo podrzavaju i muslimani sa vizijom iz raske oblasti, kao i nasa vladajuca klika sa sve ovim staljinistickim sluzbama. Oni jedino u ovoj nasoj "neutralnosti" vide svoju moc. A sta ce se desiti? Pa kod svakog antizapadnog i anticivilizacijskog sistema kao sto je nas dolazi lako do pitanja granica... A kada se neko takvo pitanje ponovo otvori ne nadajte se da ce nato stati uz nas i nenadajte se ko Boga vas molim da cemo ih pobediti... Da smo na vreme otisli u nato KiM bi i dalje bio nas, tj. bio jedini nacin.... A mi opet sviramo kako nasi niprijatelji van zemlje i u njoj u vidu sluzbi zele...
 
Mi i dalje radimo na tome da nato opet bude na suprotnoj strani kada dodje do sledeceg sukoba. Mislim da ovo podrzavaju i muslimani sa vizijom iz raske oblasti, kao i nasa vladajuca klika sa sve ovim staljinistickim sluzbama. Oni jedino u ovoj nasoj "neutralnosti" vide svoju moc. A sta ce se desiti? Pa kod svakog antizapadnog i anticivilizacijskog sistema kao sto je nas dolazi lako do pitanja granica... A kada se neko takvo pitanje ponovo otvori ne nadajte se da ce nato stati uz nas i nenadajte se ko Boga vas molim da cemo ih pobediti... Da smo na vreme otisli u nato KiM bi i dalje bio nas, tj. bio jedini nacin.... A mi opet sviramo kako nasi niprijatelji van zemlje i u njoj u vidu sluzbi zele...
Da li bi mogao da u dve rečenice pojasniš smisao svog tunjavog posta?
Ono, da svi skinu gaće, naguze se, pa „koj naidje, naidje“? To? ;)
 
Mi i dalje radimo na tome da nato opet bude na suprotnoj strani kada dodje do sledeceg sukoba. Mislim da ovo podrzavaju i muslimani sa vizijom iz raske oblasti, kao i nasa vladajuca klika sa sve ovim staljinistickim sluzbama. Oni jedino u ovoj nasoj "neutralnosti" vide svoju moc. A sta ce se desiti? Pa kod svakog antizapadnog i anticivilizacijskog sistema kao sto je nas dolazi lako do pitanja granica... A kada se neko takvo pitanje ponovo otvori ne nadajte se da ce nato stati uz nas i nenadajte se ko Boga vas molim da cemo ih pobediti... Da smo na vreme otisli u nato KiM bi i dalje bio nas, tj. bio jedini nacin.... A mi opet sviramo kako nasi niprijatelji van zemlje i u njoj u vidu sluzbi zele...
Генерале, свираш ...!
 
Da li bi mogao da u dve rečenice pojasniš smisao svog tunjavog posta?
Ono, da svi skinu gaće, naguze se, pa „koj naidje, naidje“? To? ;)
Ljudi treba da promene svoju percepciju. Totalno izolovani od medija. Mi smo zarobljeni iznutra i guze nas iznutra zato sto nam evroatlanske integracije prikazuju kao nekakvu predaju isl.
 
Ljudi treba da promene svoju percepciju. Totalno izolovani od medija. Mi smo zarobljeni iznutra i guze nas iznutra zato sto nam evroatlanske integracije prikazuju kao nekakvu predaju isl.
Čoveče, ti uopšte ne znaš koliko trabunjaš! Glupo i nemoralno kao poziv na pridruženje Hitleru '41. a odvratno glupo i nemoralno kao isti takav poziv 1945.!
 
Mi i dalje radimo na tome da nato opet bude na suprotnoj strani kada dodje do sledeceg sukoba. Mislim da ovo podrzavaju i muslimani sa vizijom iz raske oblasti, kao i nasa vladajuca klika sa sve ovim staljinistickim sluzbama. Oni jedino u ovoj nasoj "neutralnosti" vide svoju moc. A sta ce se desiti? Pa kod svakog antizapadnog i anticivilizacijskog sistema kao sto je nas dolazi lako do pitanja granica... A kada se neko takvo pitanje ponovo otvori ne nadajte se da ce nato stati uz nas i nenadajte se ko Boga vas molim da cemo ih pobediti... Da smo na vreme otisli u nato KiM bi i dalje bio nas, tj. bio jedini nacin.... A mi opet sviramo kako nasi niprijatelji van zemlje i u njoj u vidu sluzbi zele...
Наш проблем са НАТО, ако ја добро разумем је у следећем , ми би требали да се радујемо укидању Републике Српске и решењем Косовског проблема са Шиптарима све а нама тотално понижење јер би тако малигни Руски утицај дефинитивно био уклоњен са Балкана.
 
Наш проблем са НАТО, ако ја добро разумем је у следећем , ми би требали да се радујемо укидању Републике Српске и решењем Косовског проблема са Шиптарима све а нама тотално понижење јер би тако малигни Руски утицај дефинитивно био уклоњен са Балкана.
Nema tu mesta za neke emocije, ako hoces da Srbija bude postojana, jaka i na radost pokolenjima u buducnosti onda bi svakako trebalo uci u nato vec odavno... A ako hoces krv, muku, kvazi drzavu, neizgradjeno drusto i ako hoces da budes zarobljen iznutra onda se protivi natou tj. to se u ovom delu sveta zove budi neutralan...
 
Ljudi treba da promene svoju percepciju. Totalno izolovani od medija. Mi smo zarobljeni iznutra i guze nas iznutra zato sto nam evroatlanske integracije prikazuju kao nekakvu predaju isl.
Нема веће предаје када не можеш да водиш спољну политику сходно твојим интересима, већ сходно интересима других. Да не спомињемо одрицања од других елемената суверенитета којих има колико хоћеш.

Замисли да ти неко одрђује са киме ћеш да се дружиш, шта би на то одговорио. Можда би се утешио неким парама које добијаш, али то ти је однос макроа и *****. Ти бираш да будеш *****.
 
Нема веће предаје када не можеш да водиш спољну политику сходно твојим интересима, већ сходно интересима других. Да не спомињемо одрицања од других елемената суверенитета којих има колико хоћеш.

Замисли да ти неко одрђује са киме ћеш да се дружиш, шта би на то одговорио. Можда би се утешио неким парама које добијаш, али то ти је однос макроа и *****. Ти бираш да будеш *****.
Nema problema. Velika vecina ljudi ne zeli u nato, devedeset posto. I ja to postujem. Odluke i treba donositi u skladu sa zeljom naroda. Nije meni krivo sto se odliuka naroda ne postuje vec sto narod ne ume da razmislja i ne zna sta je dobro za svoju drzavu, drustvo i svoja pokolenja... Danas mislimo da branimo drzavu, a u stvari branimo ovaj antisistem i lopove koji upiru prstom na zli zapad i kazu da us evroatlanske integracije protivno interesima srbije, a one su samo protivno njihovim interesima....
 
Nema problema. Velika vecina ljudi ne zeli u nato, devedeset posto. I ja to postujem. Odluke i treba donositi u skladu sa zeljom naroda. Nije meni krivo sto se odliuka naroda ne postuje vec sto narod ne ume da razmislja i ne zna sta je dobro za svoju drzavu, drustvo i svoja pokolenja... Danas mislimo da branimo drzavu, a u stvari branimo ovaj antisistem i lopove koji upiru prstom na zli zapad i kazu da us evroatlanske integracije protivno interesima srbije, a one su samo protivno njihovim interesima....
Нисмо се у такав исти ужас учлањивали ни 41, па не треба ни сад. Видиш, опет је свако тамо где је био.
 
Nema problema. Velika vecina ljudi ne zeli u nato, devedeset posto. I ja to postujem. Odluke i treba donositi u skladu sa zeljom naroda. Nije meni krivo sto se odliuka naroda ne postuje vec sto narod ne ume da razmislja i ne zna sta je dobro za svoju drzavu, drustvo i svoja pokolenja... Danas mislimo da branimo drzavu, a u stvari branimo ovaj antisistem i lopove koji upiru prstom na zli zapad i kazu da us evroatlanske integracije protivno interesima srbije, a one su samo protivno njihovim interesima....
Прво правило: демократија се не намеће силом од споља, она мора да буде резултат унутрашње трансформације.

Е, у томе нас ометају већ 3 деценије. Шта мислиш зашто су дате онолике паре да се бојкотују избори 1997 за републичку Скупштину? Па зато јер је много лакше одузети КиМ Милошевићу него новој демократској власти, уосталом како бомбардовати Србију која је скинула Милошевића а на власти је ДОС. Продужили су политички живот СПС-а, а спутали демократски развој Србије.

И данас, чекајући да Вичић испуни обећано, толеришу његов тоталитаризам и опет коче демократски развој Србије.

Уосталом, њима су на првом месту њихови интереси, а ионако неће живети у Србији, па их заболе за нас који ту морамо да живимо.
 

Back
Top