Quantcast

350000 СРБА ДОЧЕКАЋЕ ПРАВДУ КАД ТАД

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.544
PARASTOS ŽRTVAMA OLUJEIrinej: 350.000 srpskih stradalnika dočekaće pravdu kad-tad
http://www.kurir-info.rs/parastosom-zrtvama-obelezeno-17-godina-od-oluje-clanak-351463
Parastosu su prisustvovali predstavnici udruženja porodica nestalih i poginulih, ministar odbrane Aleksandar Vučić, načelnik Generalštaba Ljubiša Diković, pripadnici Vojske Srbije, brojni građani među kojima je bio i ruski ambasador u Beogradu Aleksandar Konuzin

Prethodna stranicaSledeća stranica

BEOGRAD - Parastos ubijenim Srbima u akciji hrvatske vojske "Oluja" 1995. godine služen je danas u Crkvi svetog Marka u Beogradu u prisustvu više stotina članova porodica stradalih.
Parastos je služio srpski patrijarh Irinej koji je u obraćanju okupljenima rekao da je teško naći reči opravdanja za strašne zločine koji su se desili pre 17. godina na područjima gde su Srbi "kao nikada u svojoj istoriji postradali".
"Sećamo se mnogih duša koje su ostavile svoje živote i svoje kosti rasule širom Like, Banije, Korduna i severne Dalmacije", rekao je Irinej.
Patrijarh je ukazao i na stradanja prognanih Srba navodeći da se taj broj procenjuje na 250.000, odnosno 350.000. "Oni su ostavili svoje domove u kojima su vekovima živeli i ostavili sve ono što su tokom života nasledili onima koji su im bili neprijatelji. Neprijatelji su im bili hrišćani", rekao je Irinej.
Patrijarh je kazao da je 20. vek za Srbe predstavljao vek najvećeg stradanja i naveo da je sigurno da nema opravdanja za bezakonje i zločine koji su se dogodili.
"Desetine hiljada čeka da se vrati odakle je raseljeno, ali pravde za naš narod u svetu više nema. Mi se nadamo da će kad-tad progovoriti pravda, ako ne ljudska, onda sigurno Božja", rekao je Irinej.
Patrijarh je izrazio očekivanje da će se srpski narod vratiti svojim domovima, njivama i stanovima i pozvao "moćnike ovog sveta" da učine da se ta pravda postigne i uspostavi.
"Pravda treba da bude ista, kako prema drugima tako i prema našim narodima", rekao je Irinej.
Parastosu su prisustvovali predstavnici udruženja porodica nestalih i poginulih, ministar odbrane Aleksandar Vučić, načelnik Generalštaba Ljubiša Diković, pripadnici Vojske Srbije, brojni građani među kojima je bio i ruski ambasador u Beogradu Aleksandar Konuzin.
Parastos povodom 17. godina od početka akcije "Oluja" organizovalo je Udruženje porodica nestalih i poginulih "Suza", a predstavnici te organizacije potom su položili vence na spomen ploču žrtvama u Tašmajdanskom parku. Danas se navršava 17 godina od početka hrvatske vojne akcije "Oluja" koja je dovela do egzodusa više od 200.000 Srba iz Hrvatske. Nema preciznih podataka o žrtvama, a, po nekim izvorima, u akciji hrvatske vojske "Oluja" nestalo je 1.805 ljudi. Hrvatski helsinški odbor za ljudska prava tvrdi da je tokom te operacije poginulo ukupno 677 civila. Dokumentaciono-informativni centar "Veritas" u svojoj evidenciji ima imena 1.960 poginulih i nestalih Srba od kojih 1.205 civila, među njima 522 žene i 12 dece.

:per::per::per::per::per:
350000 СРБА ДОЧЕКАЋЕ ПРАВДУ КАД ТАД
Порука која ће прогонити душмане....

Battlecat

Iskusan
Poruka
6.937
Suštinski odgovorni su i iz Srbije odnosno Beograda jer su ih namestili sa ortacima iz Hrvatske preko svojih mafijaških dilova i ratova što se već jasno zna, ko se kako dogovarao i za šta... Ovi obični uvek najebu bzvz tako .. Tako da trebaju da svi preuzmu odgovornost jednako....

Prekurčilo mi više da slušam i gledam izigravanje žrtve pred nekom svetskom nepravdom, a u svako veće sr*nje ponajviše umešali prste i profitirali ti što glume žrtve. Dok su naravno oni koji su zapravo osetili to samo alat za zaradjivanje još para :D

Adje da zaradimo malo i otmemo pare, zatvorimo se u sigurnost zidova i pozadine, ovi nek ostanu vucima i posle malo bacimo kuknjavu kad sve prodje, a mi svi bogati pa debeli :D Eto to je beogradska politika. :D

Poslednja izmena:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
56.745
U svim hramovima širom Srbije NAJVEĆI EGZODUS POSLE WW2 U EVROPI mora biti obeležavan a ne samo u Beogradu i Banjaluci.[/QUOTE]

Uspomene, secanja covek cuva u svojoj dusi i svom srcu. Ne moze meni Dodik da drzi parastose i da mi objasnjava sta je Oluja(Bljesak)
Sve dok politicari budu zloupotrebljavali taj uzasan zlocin progonstva Srba iz Hrvatske , ja cu licno izbegavati da imam bilo kakve veze s tim.
[[/B]/QUOTE]

Mosh misiti, patrijarh ih se seca u Beogradu, a Dodik u Banja Luci.

Ti ljudi su su nasli utociste ( uglavnom u Vojvodini pa je patrijarh trebalo da tamo odrzi svoje bozje sluzbe), ali i u celoj Srbiji.
Kakve sada veze ima Dodik,Vasilije Kacavenda i CO sa tim progonom Srba? Da nisu mozda otisli u Banja Luku ili Bjeljinu?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
56.745
Kukanje,kukanje i samo kukanje,upadanje u ulogu zrtve...a ko hoce da sazna nesto vise o tome imace u istorijskim knjigama...
Ne,opasno gresis. Srbi nisu ikada igrali uloge zrtve. Nazalost, a mogli su. Suvise su sujetni, mozda i glupi, ali su uvek bili svoji na svome.

Zrtve su Bosnjaci, nikako ne mogu da izadju iz tog pozorista i kako stvari stoje , nazalost, oni su najveci gubitnici.

gost 198384

Iskusan
Poruka
5.442
Uspomene, secanja covek cuva u svojoj dusi i svom srcu. Ne moze meni Dodik da drzi parastose i da mi objasnjava sta je Oluja(Bljesak)
Sve dok politicari budu zloupotrebljavali taj uzasan zlocin progonstva Srba iz Hrvatske , ja cu licno izbegavati da imam bilo kakve veze s tim.

Ti ljudi su su nasli utociste ( uglavnom u Vojvodini pa je patrijarh trebalo da tamo odrzi svoje bozje sluzbe), ali i u celoj Srbiji.
Kakve sada veze ima Dodik,Vasilije Kacavenda i CO sa tim progonom Srba? Da nisu mozda otisli u Banja Luku ili Bjeljinu?

Nekada bi bilo dobro i da pročitaš ono što napišeš pre objave pošto već ne razmišljaš dok pišeš.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
56.745
Ne, ovo je živ, neopevan, nekažnjen zločin.
To je zlocin nevidjenih razmera, ali , uvek postoji ono "ali" sto devojci srecu kvari.

Taj zlocin nisu ni Srbi u Srbiji shvatili jer ga je Vucela skrivao, naravno pio naredjenju Milosevica i Mire Markovic

To su za mene scene ( a stvarno sam ih uopste i videla na nemackoj TV) koje se granice sa Auschwitzom, zapravo su jos strasnije
jer se dogadjaju pred kraj dvadesetog veka. Uvek kada ih se setim, a ne mogu da ih se ne setim, dodje mi u glavu Pikasova slika
"Guernica" a na toj slici su zapravo najstrasniji momenti kada stradaju deca, neki uzasno stari ljudi, ali i te jadne krave,psi, volovi,
konji koje ipak nisu mogli da ostave.

Nazalost, kod nas ne postoji secanje. Amnezija je nas genetski kod. Patkometrija, shabanometrija, ali nikada sustina.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.224
U svim hramovima širom Srbije NAJVEĆI EGZODUS POSLE WW2 U EVROPI mora biti obeležavan a ne samo u Beogradu i Banjaluci.[/QUOTE]

[[/B]/QUOTE]

:roll::roll::roll: ауууууууу.......бреееееее...... теби баш није добро !!! :cool:

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.224
Patrijarh je ukazao i na stradanja prognanih Srba navodeći da se taj broj procenjuje na 250.000, odnosno 350.000. "Oni su ostavili svoje domove u kojima su vekovima živeli i ostavili sve ono što su tokom života nasledili onima koji su im bili neprijatelji. Neprijatelji su im bili hrišćani", rekao je Irinej.
Patrijarh je kazao da je 20. vek za Srbe predstavljao vek najvećeg stradanja i naveo da je sigurno da nema opravdanja za bezakonje i zločine koji su se dogodili.
"Desetine hiljada čeka da se vrati odakle je raseljeno, ali pravde za naš narod u svetu više nema. Mi se nadamo da će kad-tad progovoriti pravda, ako ne ljudska, onda sigurno Božja", rekao je Irinej.
Patrijarh je izrazio očekivanje da će se srpski narod vratiti svojim domovima, njivama i stanovima i pozvao "moćnike ovog sveta" da učine da se ta pravda postigne i uspostavi.
"Pravda treba da bude ista, kako prema drugima tako i prema našim narodima", rekao je Irinej.
Лепо је рекао Његова Светост Патријарх Српски Господин Иринеј!!! :cool:

gost 198384

Iskusan
Poruka
5.442

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.