Quantcast

35 cinjenica o Rumuniji

zemunski kej

Elita
Poruka
17.499
Naravno da ih se secam, Nisam video vecu sirotinju u zivotu, Drago mi je sto su se podigli i sto su se iscupali od bede. Ko god je bio uz Ruse ostao je sirotinja, Mi dok se Tito suprotstavio Staljinu za Rumune smo bili Amerikanci i za Madjare i ceo Varsavski pakt. Medjutim dodjose Milosevic ,Seselj ,Vucic i odvukose Srbiju uz Ruse ,Od tada smo mi postali beda kao nekada Rumuni.

Poruka
21.524
ne ekspert - connaisseur

Izvini iskusni rejveru nisam te prepozno :lol:

- - - - - - - - - -

Naravno da ih se secam, Nisam video vecu sirotinju u zivotu, Drago mi je sto su se podigli i sto su se iscupali od bede. Ko god je bio uz Ruse ostao je sirotinja, Mi dok se Tito suprotstavio Staljinu za Rumune smo bili Amerikanci i za Madjare i ceo Varsavski pakt. Medjutim dodjose Milosevic ,Seselj ,Vucic i odvukose Srbiju uz Ruse ,Od tada smo mi postali beda kao nekada Rumuni.

Da bas vidim da smo uz Ruse. Vec 19 godina apliciramo za Evroazijsku uniju.....

Poruka
7.144
Pa dobro.Znamo svi da je originalni Haus nastao u SAD još 80.-ih.No, Hausa,koji je dominantan, dugo nije bilo do početka ovog veka,kada su Rumuni pokidali tom vrstom muzike svugde po Evropi.Imao sam sreću da malo putujem po svetu i video da se svugde sluša njihov Haus.Bše to negde od 2006.

pa pitanje ukusa ali ovo što je sotir pustio nije baš vrsta hausa koji se ceni među uživaocima

Izvini iskusni rejveru nisam te prepozno :lol:

:zurka:

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.604
Православне цркви у Румунији су све српске ..што нам не врате цркве које су насилно одузели ?Може ли неко да ми да један конкретан доказ о наводом пријатељству са Румунима ..значи без бајки типа како Срби Румунима прозор у свет и море ..јадни Румуни нас воле итд...ви живите у бајкама .воле нас Срби у Румунији који живе као бедници стотинама година потпуно обесправљени ..Срби у Румунији којма је било забрањено да говоре матерњи језик и да се изјашњавају као Срби

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.347
Православне цркви у Румунији су све српске

Pravoslavne crkve u Makedoniji su sve srpske.Ali ne.Vi ste ih oteli i nazvali makedonske pravoslavne crkve.Nema veće đubradi od vas.Šurovali sa ustašama.Ubili srpskog kralja,potrčali da priznate Kosovo.Sve suprotno od braće Rumuna

- - - - - - - - - -

Ovako vi nama pevate komunistkinjo

Dekston

Domaćin
Poruka
4.735
Uopste nije glupost. Taj "garavi" gen uvek nadjaca. Imam dovoljno primera oko sebe gde se mesaju garavi i svetli i deca uvek ali uvek ispadnu garava

https://en.wikipedia.org/wiki/Mestizo

vec sam pisao u vise navrata da beloj rasi preti nestanak

Moj rodjak garav ko Gruzin,Jermen a zena mu svijetlije puti plava.Djeca imaju svjetlu put i smedju kosu :(
Ja se ponadao da ce povuci na oca,biti crni markantni.Jos par slucajeva tako znam,gdje je otac dobro tamne puti,a djeca povukla na majku :(

Poruka
21.858
table-ediodique-pays-decouvreur-800x478.jpg

I Rumuni se nasli na ovoj tabeli koja se cesto koristi kao dokaz intelegencije naroda u odredenoj zemlji

Morholt

Aktivan član
Poruka
1.490
Не знам зашто неко мисли да је данас другачије .. у принципу народ је сиромашан ..има само неколицина богатих .гледала сам ону њихову децу ,спавају на улици ..у шахтовима испод земље ..јад и беда ..Румуинија је пример шта се деси када држава уђе у ЕУ ..она беда која се видела се само гурне под тепих .беда и даље остаје још и већа само није толико видљива ..сиротишта су затворили и деца су данас на улицама ..
Ниси ти козо видела ни Р од Румуније. Од оне тада заиста бедне земље, сада су за Србију преозбиљна држава. И, у праву си, Румунија је пример шта се деси када држава уђе у ЕУ, али у позитивном смислу.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.604
Ниси ти козо видела ни Р од Румуније. Од оне тада заиста бедне земље, сада су за Србију преозбиљна држава. И, у праву си, Румунија је пример шта се деси када држава уђе у ЕУ, али у позитивном смислу.
Видела сам.. деца им се проституишу и спавају по шахтовима .диван један напредак ..не размишљате својом главом , имате илузије које нису стварне .ЕУ је сама по себи илузија и ништа више .ништа се на боље није променило у Румунији , постало је горе .

Poruka
16.944
36. Bivsi Rumunski Premijer ima pasos Srbije urucen od strane Vuciceve vlade, i to podosta nakon sto je drzavno tuzilastvo Rumunije uz obilatu podrsku EU podiglo optuznice za korupciju i jos ponesto

- - - - - - - - - -

Православне цркви у Румунији су све српске ..што нам не врате цркве које су насилно одузели ?Може ли неко да ми да један конкретан доказ о наводом пријатељству са Румунима ..значи без бајки типа како Срби Румунима прозор у свет и море ..јадни Румуни нас воле итд...ви живите у бајкама .воле нас Срби у Румунији који живе као бедници стотинама година потпуно обесправљени ..Срби у Румунији којма је било забрањено да говоре матерњи језик и да се изјашњавају као Срби

Sta bulaznis ti, koje crkve u Rumuniji, daj navedi ta mesta u Rumuniji koja su Srpska

Владан

Buduća legenda
Poruka
31.132
мали оф топик... од свих тих жена Румунки, Бугарки, Холанђанки, Немица, Енглескиња.. Српкиње су најлепше жене.. Није што су моје него што је истина..

zemunski kej

Elita
Poruka
17.499
36. Bivsi Rumunski Premijer ima pasos Srbije urucen od strane Vuciceve vlade, i to podosta nakon sto je drzavno tuzilastvo Rumunije uz obilatu podrsku EU podiglo optuznice za korupciju i jos ponesto

- - - - - - - - - -

Sta bulaznis ti, koje crkve u Rumuniji, daj navedi ta mesta u Rumuniji koja su Srpska

Ima dosta mesta, Kada su postavljali granicu izmedju Srbije i Rumunije gledali su odnos onih sto ostaju sa one strane bude slican, Tako je 100 000 Rumuna ostalu u Banatu i najmanje 70 000 Srba ostalo u Rumuniji, Bilo je i naknadnih ispravljanja granice Zambolija za Jasu Tomic na molbu srpskih gradjana, Evo par mesta za koje si cuo, Sokolovac odakle je Belodedic,fudbaler,Chakovo odakle je Dimitrije Obradovic,Svinjica pa uz Djerdapsku klisuruj skoro svako mesto, Samo Temisvar ima 5000 Srba a bilo ih je i u Aradu ,Resici skoro svak0 mesto u njihovom Banatu po malo,

Poruka
21.858
Rumunjska će uvesti 500.000 Pakistanaca kako bi održala gospodarstvo

Rumunjski veleposlanik ponudio ja Pakistanu mogućnost transfera lokalne radne snage u Rumunjsku na što su pakistanske vlasti odgovorile da su spremne poslati više od 500.000 Pakistanaca u Rumunjsku do 2020. godine, priopćilo je pakistansko Ministarstvo za prekomorske Pakistance i razvoj ljudskih potencijala.

Rumunjski veleposlanik Niculaie Goia je razgovarao sa Sayedom Zulfikarom Abbasom Bukharijem, specijalnim pomoćnikom premijera o prekomorskim Pakistancima i razvoju ljudskih resursa, piše Business Review pozivajući se na pakistanski Associated Press (APP).

Prema APP-u, rumunjski veleposlanik izjavio je kako će Rumunjska tražiti čak milijun stranih radnika zbog ozbiljne krize radne snage.

Rumunjski veleposlanik izjavio je da tržište rada njegove zemlje nudi velik broj mogućnosti za zapošljavanje Pakistanaca u različitim sektorima, uključujući IT, građevinarstvo ili zdravstvo.

Oba dužnosnika razgovarala su o mehanizmu za siguran i pouzdan izvoz kvalificirane, polukvalificirane i nekvalificirane pakistanske radne snage u Rumunjsku.

Rumunjski veleposlanik izjavio je kako Rumunjskoj treba oko 40.000 vozača te da su spremni uvesti vozače iz Pakistana.

Rumunjska vlada pokušava umanjiti krizu radne snage u mnogim područjima ekonomije uvozom stranih radnika i nedavno je potpisala memorandum s Vijetnamom kako bi primila više vijetnamskih radnika.

https://tribun.hr/rumunjska-ce-uvesti-500-000-pakistanaca-kako-bi-odrzala-gospodarstvo/

Bojan_BRT

Poznat
Poruka
7.606

Ti veze nemas sta pricas...Deluje kao lose placena CNN propaganda

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.