3 biljke koje svaka kuća mora da ima

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
Teraju negativnu energiju i prečišćavaju vazduh.

Bosiljak
251569_shutterstock-688127206_ff.jpg

Ova biljka je savršen dodatak svakom jelu, a uz to divno miriše i dekoriše prostor. Proleće je pravo vreme da ovu biljku posadite, a mnogi smatraju da on tera zle duhove. Drevna verovanja kažu da ukoliko zapalite grančicu bosiljka u svom domu, on predivno miriše i tera negativnu energiju. Bosiljak je višenamenska biljka, a vi ga što pre nabavite i u svom domu.

Ruzmarin
ruzmarin.jpg

Ovu biljčicu ne bi bilo loše da imate ukoliko ste započeli novi biznis ili upoznali novu ljubav. Stara verovanja kažu da on olakšava početak, privlači ljubav i požudu, a pored svega i podstiče dobro raspoloženje. Preporučuje se da se ruzmarin gaji kao sobna biljka, koja ima lepu stabljiku i divan miris.

Lavanda
come-coltivare-lavanda-vaso-giardino2.jpg


Jedna od najlepših biljki ikada jeste lavanda. Ona pleni svojim očaravajućim mirisom, a uz to i podstiče raspoloženje. Blagotvorno deluje i protiv nesanice,
mnogi je koriste u borbi protiv depresije i nervoze. Možete je imati kao sobno bilje preko zime, a tokom leta je izbacite napolje. Brzo se širi, pa je možete i u zemlju posaditi
 
Имам лаванду цео шпалир и буде ми жао што остане много необране за у ормар и кућу, оберем колико ми треба ,ставим у врећице и у спаваћу собу. Неће нико да је бере из комшилука а стоји поред пута. Све је на извол'те.
 
Имам лаванду цео шпалир и буде ми жао што остане много необране за у ормар и кућу, оберем колико ми треба ,ставим у врећице и у спаваћу собу. Неће нико да је бере из комшилука а стоји поред пута. Све је на извол'те.
Zao mi je sto nisam blise da naberem bar malo.
 
Volela bih da imam ali ne umem sa biljkama iako ih volim.
sada izbrojah..imam samo u stanu 20 saksija raznog sobnog cveca, sto na terasi sto po celom stanu
ima puno rada oko cveca ali se isplati jer uzvrate svom svojom lepotom
probaj za pocetak sa Zamijom..to je biljka koja ne trazi puno, ne trazi direktnu sverlost ni cesto zalivanje a ukrasna je i lepo izgleda u prostoru

zamija-012.jpg
 

Prilozi

  • word-image-127.jpeg
    word-image-127.jpeg
    37,7 KB · Pregleda: 8
Veruj htela sam da crknem . Mama mi je ga je donela , kao malu biljku i bio je uspomena na nju.
Zao mi je stvarno.Zena i ja smo odgajili jedan fikus i kada je porastao,morali smo da ga presadimo u vecu saksiju,tako je i propao,a uradili smo sve po propisu jer smo nasli upustva kako treba da se presadi.Tako nam se desilo i sa jedno velikom palmom.Zalost je izgubiti tako nesto,sto si video da raste u tvom domu,a odjednom klone.Inace Bosiljak i Ruzmarin rastu najbolje na terasi,samo povremeno zalivanje,ne preterano,jer ni jednoj biljci od te dve ne skodi ni kisa,a ni jako sunce.Ruzmarin,cak i prezimljuje na terasi bez problema.,Znam ranije nasi stari su imali grmove ruzmarina u avliji i to se bralo samo za kicenje svatova.
 

Back
Top