29 година од ослобођења Вуковара

I na krstarici Hrvati vecina.****** ni forum ne odbranismo.
Nikad mi nece biti jasno Vukovar na granici sa Srbijom i takav debakl od akcije.A mi na Zadru za par sati zavrsili. Otpor Hrvata na Zadru je bio slab.Ok shvatam da su Hrvati bili preslabo naoruzani da nam se suprostave ali ni na Vukovaru nije bilo drugacije.


Da, nikad ti neće bit jasno kako na Zadru 1991. niste osvojili niti jednu jedinu ulicu usprkos vašem sveopćem napadu na grad, a JNA sa 13 vojarni u gradu i 15 000 JNA vojnika oko grada tražila milost i kukavički podvila rep iz grada iz svih 13 vojarni...

Po Zadru su uništeni srpski tenkovi ostali do danas ko spomenici propalom pokušaju četničkog osvajanja, kao dokaz da su Srbi htjeli i pokušali stvorit veliku Srbiju 1991. uz opće suglasje srpskog naroda, al to je specijalna vrsta spomenika na koju se hrvatska djeca danas penju pa guraju qurac u rupe od tenka...

unnamed.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, nikad ti neće bit jasno kako na Zadru 1991. niste osvojili niti jednu jedinu ulicu usprkos vašem sveopćem napadu na grad, a JNA sa 13 vojarni u gradu i 15 000 JNA vojnika oko grada tražila milost i kukavički podvila rep iz grada...

Po Zadru su uništeni srpski tenkovi ostali do danas ko spomenici propalom pokušaju četničkog osvajanja, al to je specijalna vrsta spomenika na koju se hrvatska djeca penju pa guraju qurac u rupe od tenka...

Pogledajte prilog 808147
Sta ces ti meni pricati o Zadru.Ja sam bio tamo.Na Bokanjcu.Citao sam na vasim forumima kako ste hrabro odbranili grad.Sto pustiste onda vojsku sa svim naoruzanjem?Nosta u Zadru ostalo nije.Zasto kada ste se odbranili? Pogledaj gdje ti je zadnji red talijanskih bunkera.Tu kad smo dosli potpisana kapitulacija grada ali da ne ulazimo.
 
Sta ces ti meni pricati o Zadru.Ja sam bio tamo.Na Bokanjcu.Citao sam na vasim forumima kako ste hrabro odbranili grad.Sto pustiste onda vojsku sa svim naoruzanjem?Nosta u Zadru ostalo nije.Zasto kada ste se odbranili? Pogledaj gdje ti je zadnji red talijanskih bunkera.Tu kad smo dosli potpisana kapitulacija grada ali da ne ulazimo.


Pa bio si tamo kao primjer neuspješnog vojnika...
Jeste li osvojili barem jednu ulicu u vašem sveopćem napadu na grad ? Gdje je tu dominacija o kojoj ti govoriš ?
Dakle, vaše startne pozicije bile su u gradu i pred gradom i niste osvojili niti jednu ulicu, izbačeni ste van iz grada, a ti tvrdiš da je netko kapitulirao. U šest mjeseci rata osvojili ste jedno selo - Murvicu - ispred grada i morali ste ga vratit nazad u zamjenu da vam pustimo vojarne van. Početkom 92. izveli ste "Operaciju Udar" kojim ste opet pokušali zauzet ta sela ispred Zadra, ali onda više niste mogli osvojit ni ta sela. Pa to je maksimalno slab učinak, kapetane papak...


.
 
Pa bio si tamo kao primjer neuspješnog vojnika...
Jeste li osvojili barem jednu ulicu u vašem sveopćem napadu na grad ? Gdje je tu dominacija o kojoj ti govoriš ?
Dakle, vaše startne pozicije bile su u gradu i pred gradom i niste osvojili niti jednu ulicu, izbačeni ste van iz grada, a ti tvrdiš da je netko kapitulirao. U šest mjeseci rata osvojili ste jedno selo - Murvicu - ispred grada i morali ste ga vratit nazad u zamjenu da vam pustimo vojarne van. Početkom 92. izveli ste "Operaciju Udar" kojim ste opet pokušali zauzet ta sela ispred Zadra, ali onda više niste mogli osvojit ni ta sela. Pa to je maksimalno slab učinak, kapetane papak...


.
Sta da ti kazem.Hrabri su bili Zadrani.Zaustavise cetnike.
 
Vi imate veliki problem što niste u stanju sagledati to razdoblje iz realnog kuta... Uglavnom za svoje neuspjeh ili tražite bezvezne isprike ili ignorirate činjenice... Niti jednu stratešku točku niste dosegli, niti jedan značajniji taktički poduhvat niste izveli koji bi vam bio osnova za dugotrajno vezivanje većih hrvatskih snaga... I potpuno obrnuto kad je Hrvatska strana u pitanju... Obranili smo sve strateške pozicije i poduzeli cijeli niz taktičkih manevara kojima smo potpuno razvodnili udarnu snagu srbočetničkih postrojbi. Vi ste samo djelomično i na kraći rok uspjeli zauzeti dio prostora koji sam po sebi nije bio niti funkcionalan niti održiv. Čak i mjesta poput petrinje, gline, knina nisu mogli normalno funkcionirati jer niste imali dovoljno operativnog kadra koji bi održivo rukovodio društvenim procesima... Jednostavno krajnje neozbiljna i višestruko pogubna avantura velikosrpskih diletanata kojoj je konačni zbir sve opća šteta, a najveća samim srbima...
 
.


Koliko se besmislene rasprave vode na ovoj temi (tipa kad je poginuo prvi srpski civil u Vukovaru...) najbolje se vidi iz toga da u to vrijeme sedmog mjeseca 1991. već traju najozbiljniji srpski pokušaji da zauzmu Vinkovce. Postojao je taj strateški važan silos na ulazu u Vinkovce čije bi osvajanje značilo pad jugoistočnog dijela Vinkovaca i gotovo opkoljavanje samog grada...


Vamo Vinkovce osvajaju, a tamo za isti period vode raspravu "tko je počeo rat u Vukovaru..."
Jel možda Srbi misle da mi Hrvati imamo AMNEZIJU ?
Ili je to takva medijska blokada bila u Srbiji tada ?
Ili su ovo sve dripci tu po forumu od 20 godina ?
A ne bih rekao da su dripci...




.
 
.


Koliko se besmislene rasprave vode na ovoj temi (tipa kad je poginuo prvi srpski civil u Vukovaru...) najbolje se vidi iz toga da u to vrijeme sedmog mjeseca 1991. već traju najozbiljniji srpski pokušaji da zauzmu Vinkovce. Postojao je taj strateški važan silos na ulazu u Vinkovce čije bi osvajanje značilo pad jugoistočnog dijela Vinkovaca i gotovo opkoljavanje samog grada...


Vamo Vinkovce osvajaju, a tamo za isti period vode raspravu "tko je počeo rat u Vukovaru..."
Jel možda Srbi misle da mi Hrvati imamo AMNEZIJU ?
Ili je to takva medijska blokada bila u Srbiji tada ?
Ili su ovo sve dripci tu po forumu od 20 godina ?
A ne bih rekao da su dripci...




.
Vozi gloopane.
 
Da, nikad ti neće bit jasno kako na Zadru 1991. niste osvojili niti jednu jedinu ulicu usprkos vašem sveopćem napadu na grad, a JNA sa 13 vojarni u gradu i 15.000 JNA vojnika oko grada tražila milost i kukavički podvila rep iz grada iz svih 13 vojarni ...

Po Zadru su uništeni srpski tenkovi ostali do danas ko spomenici propalom pokušaju četničkog osvajanja, kao dokaz da su Srbi htjeli i pokušali stvorit veliku Srbiju 1991. uz opće suglasje srpskog naroda, al to je specijalna vrsta spomenika na koju se hrvatska djeca danas penju pa guraju qurac u rupe od tenka ...

U 1. i 2. Jugoslaviji su bile uz pomoć naivnih te funkcionalno nepismenih Srba stvorene antisrpska Velika Hrvatska i antisrpska Velika Slovenija, Hrvati ste u velikohrvatsko obožavanoj Staroj Austriji imali granicu između pokrajine Hrvatske i pokrajine Slavonije te granicu između pokrajine Hrvatske i pokrajine Dalmacije (vama Hrvatima su tada austrijski Nemci priznali pravo samo do staroaustrijanske pokrajine Hrvatske koja je defakto bila Uža Hrvatska bez dela Slavonije i dela Dalmacije, gde su Hrvati tada bili većina), a Slovenci su u velikoslovenačko obožavanoj Staroj Austriji imali tada samo pokrajinu Kranjsku (Slovencima su austrijski Nemci priznali pravo samo do staroaustrijanske pokrajine Kranjske i koja je defakto bila Uža Slovenija) ... danke Deutsch land ...
👀👂👂

U 1.Jugoslaviji su 1919 bile Slovenija uvećana za Prekomurje i Hrvatska uvećana za Međumurje, a u 2.Jugoslaviji je JNA uvećala Sloveniju za današnju slovenačku Primorsku dok je JNA Hrvatsku uvećala za današnju hrvatsku Istru (sadašnje slovenačka Primorska i hrvatska Istra su u periodu 1918-1941 između 1. i 2. svetskog rata bile severoistočna Italija, a pre toga su bile pokrajina Austrijsko Primorje u Austro-Ugarskoj do kraja 1. svetskog rata 1918)!
:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
 
Vi imate veliki problem što niste u stanju sagledati to razdoblje iz realnog kuta ... Uglavnom za svoje neuspjeh ili tražite bezvezne isprike ili ignorirate činjenice... Niti jednu stratešku točku niste dosegli, niti jedan značajniji taktički poduhvat niste izveli koji bi vam bio osnova za dugotrajno vezivanje većih hrvatskih snaga ... I potpuno obrnuto kad je Hrvatska strana u pitanju ... Obranili smo sve strateške pozicije i poduzeli cijeli niz taktičkih manevara kojima smo potpuno razvodnili udarnu snagu srbočetničkih postrojbi. Vi ste samo djelomično i na kraći rok uspjeli zauzeti dio prostora koji sam po sebi nije bio niti funkcionalan niti održiv. Čak i mjesta poput Petrinje, Gline, Knina nisu mogli normalno funkcionirati jer niste imali dovoljno operativnog kadra koji bi održivo rukovodio društvenim procesima ... Jednostavno krajnje neozbiljna i višestruko pogubna avantura velikosrpskih diletanata kojoj je konačni zbir sve opća šteta, a najveća samim Srbima ...

Patološko lažljivi velikohrvatski diletanti imate prirođenu genocidnu sadističku staroaustrijansku uzvišenost koju ispoljavate prema čitavom SRPSKOM NARODU ... CCCC 👀👂👂🇷🇸🇷🇺
 

Ispravno bi bilo brojati do 1878.godine jer su dobili nezavisnost Berlinskim kongresom.

Eh sad, to što im se ne slaže u službenu priču kako su ih Osmanlije istrijebljivali I kako se Marko Kraljević borio protiv Osmanlija (hehe), naravno da će svi rusobotovi da se propnu na zadnje noge i da ponavljaju neke nebuloze da bi prikrili istinu.

Zato je lijepo im to spomenuti s vremena na vrijeme da bi mlađe generacije malo istraživale i vidjeli da gusle i usmeno predanje su sve samo ne realni.
 
ja ne bih srbima zamjerao odsustvo želje volje i htijenja kad je u pitanju borba protiv osmanlija koji kontinuirano nadiru.... ipak su se srbi tek početkom 13tog stoljeća kršćanski konsolidirali i odredili po pravoslavnom algoritmu, a taj algoritam je već po prirodi događanja kroz dugo razdoblje bio naučen i naviknut na pokorenost prvo arapima a potom i osmanlijama...

"Koliko smo krivi prema sebi i svom nasleđu najbolje govori i ovaj dan. Trebalo je da prođe 500 godina pa da otkrijemo zagrljaj braće Sokolović, spomenik Makariju i Mehmed-paši, čija pojava stoji nasuprot tvrdnji i ideji da nema rata dok ne udari brat na brata. Stoji iznad istorije naše ljubavi prema mržnji i uništava stereotipe o nepodnošljivosti komšije prema komšiji inovercu."


"Pod Mehmed-pašinim uticajem izdat je 1557. berat kojim se dozvoljava obnova Pećke patrijaršije i na patrijaršijski presto je postavljen njegov bliski srodnik Makarije Sokolović.

Sveti Makarije, arhiepiskop pećki i patrijarh srpski, u periodu od 1557. do 1571. godine, obnovio je patrijaršiju sa sedištem u Peći i obezbedio njeno priznanje i opstanak. Izvori navode da su tokom njegovog vođenja srpske crkve obnovljeni manastiri Gračanica, Studenica, Banja kod Priboja i drugi, kao i Pećka patrijaršija."

Mehmedu velikom veziru velika hvala od srba i srpskoga pravoslavlja

Jedini kršćanski narod koji se borio protiv ostalih kršćana. Toliko o tome koliko im je loše bilo.
 

Back
Top