26 година од злочиначке акције ''Бљесак''

Malo vrdamo? Koju hrvatsku verziju mantram?
Досадан си к'о тесне гаће, или си тупав, па не капираш ни после 100 понављања исте приче? :lol:
Да ти нацртам, па кад ти дође та "амнезија", да имаш асоцијацију?
***
Мораш да се помириш са тим да не можеш свакога да увучеш у те проусташке вортексе, Фрћко;:flert: ја вас знам предобро, апсолвирао сам вас одавно.
Покушао сам да ти предочим чињенице- нећеш; шта, онда- хоћеш?:roll:
Да ме увучеш 1132. пут у исту причу о хрватској невиности?:rotf:
Пали, бре...
 
Досадан си к'о тесне гаће, или си тупав, па не капираш ни после 100 понављања исте приче? :lol:
Да ти нацртам, па кад ти дође та "амнезија", да имаш асоцијацију?
***
Мораш да се помириш са тим да не можеш свакога да увучеш у те проусташке вортексе, Фрћко;:flert: ја вас знам предобро, апсолвирао сам вас одавно.
Покушао сам да ти предочим чињенице- нећеш; шта, онда- хоћеш?:roll:
Да ме увучеш 1132. пут у исту причу о хрватској невиности?:rotf:
Пали, бре...
Proustaški vorteks, lolčina.
 
Pa nebuloze su da smo mi i u bljesku i kasnije u oluji ciljano i planski djelovali po civilima... Tu sam vam u detalj opisao situaciju gdje upravo vaši sunarodnjaci iako znaju da kreće napad namjerno zadržavaju svoje civile u prostoru i onda u tijeku naših napadnih djelovanja oni tuku i po nama i po svojim civilima. Tu se mi dijametralno razlikujemo jer je nama uvihek na prvom mjestu bila sigurnost i životi naših civila, dok ste vi svoje namjerno ostavljali u kotlu...

Дај конкретан пример. Бројеви говоре нешто сасвим дручачије.
 
Дај конкретан пример. Бројеви говоре нешто сасвим дручачије.

Mrkšić je, govoreći o prvom udaru HV po glavnom štabu vojske RSK i sjevernoj kasarni rekao: "I mene interesira kao generala otkud ta preciznost da se pogodi mali cilj u gradu." Kaže da je u granatiranju poginuo jedan vojnik i uništena sva vozila. Na pitanje Gorana Mikuličića, branitelja Markača, potvrdio je da je nakon povlačenja glavnina snaga, na terenu ostalo još mnogo grupica vojnika:

– Neki su se tek nakon dvadesetak dana od početka napada uspjeli probiti u BiH.

To je potvrdilo tezu obrane Markača da su njegovi specijalci morali poduzimati operacije "čišćenja" terena. Svjedok je potvrdio da su se tijekom povlačenja u kolonama izmiješali vojnici i civili.

U protuispitivanju tužiteljstva, Mrkšić je ponovio da su artiljerijski udari HV-a bili vrlo precizni ("Ako je to radio Gotovina, svaka mu čast"), no da su rakete iz VBR-a padale "svuda po gradu." No, potvrdio je da je želio braniti Knin i da je njegovo zapovjedništvo u Kninu ostalo do 4. kolovoza kasno u noć.

Nakon što mu je Mišetić predočio vojnu kartu, Mrkšić se složio da su i križanja komunikacija u Gračacu bila legitimni vojni cilj koji je gađao HV.

Budući da je dan prije tužitelj prikazivao kako je cilj HV-a bio protjerivanje Srba, Mišetić je, citirajući stare vojne stratege, tražio mišljenje je li ostavljanje koridora u vojnoj operaciji u skladu sa željom provođenja etničkog čišćenja ili u svrhu efikasnije, brže vojne pobjede sa što manje žrtava na objema stranama?


Mrkšić je, bez razmišljanja odgovorio:

– Svi mi znamo da protivnika nikada ne treba dovoditi u bezizlaznu situaciju jer je onda on spreman skupo prodati svoju kožu, a što drastično povećava broj žrtava na obje strane.

Mrkšić je bio zadovoljan što je "otvorio dušu."

http://www.portaloko.hr/clanak/pric...na-nas-je-iznenadio-napadom-s-dinare/0/49063/
 
Sve je jasno, ima na internetu i stranicama suda u Haagu masu svjedočenja srpskih i stranih vojnih lica, analitičara koji potvrđuju da se nije puno izlazilo iz okvira pravila ratovanja od strane hv-a, čak i hvale HV da je izvukla i više od standarda iz oružja kojim je raspolagala.
Sad što se to prešućuje na srpskoj strani u medijima pa poslije presuda nama u korist ogorčeno piši i pričaju jer nije prošla srpska "istina" je samo do njih samih .

Na Brijunima je Gotovina Tuđmanu referirao da se ima municije za 10-14 dana napadnih operacija i važno je što prije skršiti Srbe.
Naša je sreća da se u Oluji potrošilo municije za pola dana ratovanja po vojnim standardima, ostalo je i za Bosnu gdje je potrošeno municije za oko dva dana ratovanja po standardima.
Srbi su prelako popuštali i bježali čim bi ih se malo jače stisnulo.
Za usporedbu, JNA je samo na Vukovaru potrošila dvogodišnju zalihu artiljerijske municije.
 
Nis(i)te tako mislili o JNA i srpskom režimu 91-ve.
na početku sam mislio, da će JNA, izvršiti vojni udar i pohapsiti separatiste...kada su po Sloveniji, počeli da ponižavaju JNA, otreznio sam se...a protiv režima u Srbiji, uvek sam bio protiv...9 marta, 1991, učestvovao sam u demonstracijama protiv režima...došao sam sa kruševačkom grupom...
 
na početku sam mislio, da će JNA, izvršiti vojni udar i pohapsiti separatiste...kada su po Sloveniji, počeli da ponižavaju JNA, otreznio sam se...a protiv režima u Srbiji, uvek sam bio protiv...9 marta, 1991, učestvovao sam u demonstracijama protiv režima...došao sam sa kruševačkom grupom...

Protivnici srpskih vlasti i JNA su bili protiv rata ili zagovornici totalnog rata.
Na tvoju žalost JNA je ipak donekle morala glumiti jugoslavensku vojsku.
 
Mrkšić je, govoreći o prvom udaru HV po glavnom štabu vojske RSK i sjevernoj kasarni rekao: "I mene interesira kao generala otkud ta preciznost da se pogodi mali cilj u gradu." Kaže da je u granatiranju poginuo jedan vojnik i uništena sva vozila. Na pitanje Gorana Mikuličića, branitelja Markača, potvrdio je da je nakon povlačenja glavnina snaga, na terenu ostalo još mnogo grupica vojnika:

– Neki su se tek nakon dvadesetak dana od početka napada uspjeli probiti u BiH.

To je potvrdilo tezu obrane Markača da su njegovi specijalci morali poduzimati operacije "čišćenja" terena. Svjedok je potvrdio da su se tijekom povlačenja u kolonama izmiješali vojnici i civili.

U protuispitivanju tužiteljstva, Mrkšić je ponovio da su artiljerijski udari HV-a bili vrlo precizni ("Ako je to radio Gotovina, svaka mu čast"), no da su rakete iz VBR-a padale "svuda po gradu." No, potvrdio je da je želio braniti Knin i da je njegovo zapovjedništvo u Kninu ostalo do 4. kolovoza kasno u noć.

Nakon što mu je Mišetić predočio vojnu kartu, Mrkšić se složio da su i križanja komunikacija u Gračacu bila legitimni vojni cilj koji je gađao HV.

Budući da je dan prije tužitelj prikazivao kako je cilj HV-a bio protjerivanje Srba, Mišetić je, citirajući stare vojne stratege, tražio mišljenje je li ostavljanje koridora u vojnoj operaciji u skladu sa željom provođenja etničkog čišćenja ili u svrhu efikasnije, brže vojne pobjede sa što manje žrtava na objema stranama?


Mrkšić je, bez razmišljanja odgovorio:

– Svi mi znamo da protivnika nikada ne treba dovoditi u bezizlaznu situaciju jer je onda on spreman skupo prodati svoju kožu, a što drastično povećava broj žrtava na obje strane.

Mrkšić je bio zadovoljan što je "otvorio dušu."

http://www.portaloko.hr/clanak/pric...na-nas-je-iznenadio-napadom-s-dinare/0/49063/

Постоје преписи (транскрипти) брионских разговора такође. То што се војска измешала у повачењу са цивилима а тако нешто ипак гађано то ипак нешто говори.
 
Постоје преписи (транскрипти) брионских разговора такође. То што се војска измешала у повачењу са цивилима а тако нешто ипак гађано то ипак нешто говори.
Ako je netko poginuo u izoliranom incidentu jasno je i zašto.
 
.

Pošto znam stanje u Borovu selu onda znam da Srbi spomenik poginulim hrvatskim redarstvenicima koriste da pišaju i seru po njemu u prolazu...
A kad im netko u prolazu zapjeva onda "snimaaaaj pevaju protiv nas"...

Ali ni srpsko društvo u cjelini nije manje licemjerno...
Kada su delije putovale u Grčku da napadnu BBB cijela Srbija s oduševljenjem je kroz medije pratila snimke iživljavanja na hrvatskim klincima i srpski mediji su se u to uključili svim srcem, a onda kad im takvi klinci dođu malo zapjevat sjeku vene...


.

Zašto se ovakve provokacije dopuštaju na jednom srpskom forumu? Razumeo bih da 'vaša visost' to piše na hrvatskim forumima i nemam ništa protiv, ali ovde je nerazumno dopuštati ovakva lupetanja.
 

Back
Top