23. godišnjica Masakra u gradu Halebdža!

  • Začetnik teme Začetnik teme Mingo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
halepce2.gif


23. godišnjica Masakra u gradu Halebdža!

IslamBosna.ba - Halebdža je grad između Iraka i Irana u kojem je 16. marta 1988. počinjen stravičan zločin. Saddam Husein je hemijskim oružjem ubio 5.000, a ranio 7.000 Kurda. Desetine hiljada ljudi zatražili su utočište na turskoj granici. Pročitajmo o masakru u gradu Halebdža iz svjedočenja novinara Ramazana Ozturka, koji je taj stravičan masakr svijetu otkrio nezaboravnom fotografijom bebe u krilu svoga oca:
Sve ulice su bili pune mrtvih. Svugdje je vladao nepodnošljiv smrad. Kože mnogih beba bile su rastopljene, a drugih pomodrele.
Većina mrtvih bili su djeca, žene i starci. Neke bebe su pale iz majčinih ruku i ležale mrtve po zemlji. Neki su umrli za soframa u svojim kućama, neki na vratima, neki kada su dojili bebe, a neke je snašla smrt kada su se igrali. Na praznim njivama van grada bilo je stotine mrtvih ljudi koji su pomrli u skupinama. Iz daleka kada se gleda, kao da su ljudska tijela pokošena umjesto trave.
U ovom otvorenom mezarju većina su bili žene i djeca. Svi su se međusobno zbližili, predajući se strašnoj smrti. Neki su umrli na barama. Htjeli su, kvaseći svoja tijela koja su se topila od hemijskih gasova, da se spase. U pozadini kolektivne smrti mogla su se uočiti i naduvena tijela životinja koje su pasući udisale otrovni gas i polivsale. Ukratko, osim nekoliko zgrada koji su bile bombardirane, sve ostalo je stajalo na svome mjestu, ali su sva bića bila pomrla.

halepce-katliami-nin-sembol-fotografini-ceken_b.jpg.png


Nikada niko nije protiv civila koristio ovakvu vrstu i ovaj obim bombardovanja! U sastavu „koktela“, koji je korišten kao hemijsko oružje, bio je i gas koji je škodio očima, koži, plućima i grlu, dok je u isto vrijeme imao nevjerovatne posljedice na nervni sistem. Hemijsko oružje, kojem su ovi ljudi bili izloženi, kvasilo je odjeću i kožu, zatrovalo vodu i hranu, te oštetilo disajni sistem. Stručnjaci za taj gas kažu: „Nasuprot ioniziranim atomima koji su korišteni u Nagasakiju i Hirošimi, ovaj gas posjeduje nevjerovatnu opasnost i za buduća pokoljenja. I nakon deset godina od ovog strašnog masakra ljudi pate od raznih tegoba, a naročito na duge staze ima štetno djelovanje na DNA."

IslamBosna.ba
 
halepce2.gif


23. godišnjica Masakra u gradu Halebdža!

IslamBosna.ba - Halebdža je grad između Iraka i Irana u kojem je 16. marta 1988. počinjen stravičan zločin. Saddam Husein je hemijskim oružjem ubio 5.000, a ranio 7.000 Kurda. Desetine hiljada ljudi zatražili su utočište na turskoj granici. Pročitajmo o masakru u gradu Halebdža iz svjedočenja novinara Ramazana Ozturka, koji je taj stravičan masakr svijetu otkrio nezaboravnom fotografijom bebe u krilu svoga oca:
Sve ulice su bili pune mrtvih. Svugdje je vladao nepodnošljiv smrad. Kože mnogih beba bile su rastopljene, a drugih pomodrele.
Većina mrtvih bili su djeca, žene i starci. Neke bebe su pale iz majčinih ruku i ležale mrtve po zemlji. Neki su umrli za soframa u svojim kućama, neki na vratima, neki kada su dojili bebe, a neke je snašla smrt kada su se igrali. Na praznim njivama van grada bilo je stotine mrtvih ljudi koji su pomrli u skupinama. Iz daleka kada se gleda, kao da su ljudska tijela pokošena umjesto trave.
U ovom otvorenom mezarju većina su bili žene i djeca. Svi su se međusobno zbližili, predajući se strašnoj smrti. Neki su umrli na barama. Htjeli su, kvaseći svoja tijela koja su se topila od hemijskih gasova, da se spase. U pozadini kolektivne smrti mogla su se uočiti i naduvena tijela životinja koje su pasući udisale otrovni gas i polivsale. Ukratko, osim nekoliko zgrada koji su bile bombardirane, sve ostalo je stajalo na svome mjestu, ali su sva bića bila pomrla.

halepce-katliami-nin-sembol-fotografini-ceken_b.jpg.png


Nikada niko nije protiv civila koristio ovakvu vrstu i ovaj obim bombardovanja! U sastavu „koktela“, koji je korišten kao hemijsko oružje, bio je i gas koji je škodio očima, koži, plućima i grlu, dok je u isto vrijeme imao nevjerovatne posljedice na nervni sistem. Hemijsko oružje, kojem su ovi ljudi bili izloženi, kvasilo je odjeću i kožu, zatrovalo vodu i hranu, te oštetilo disajni sistem. Stručnjaci za taj gas kažu: „Nasuprot ioniziranim atomima koji su korišteni u Nagasakiju i Hirošimi, ovaj gas posjeduje nevjerovatnu opasnost i za buduća pokoljenja. I nakon deset godina od ovog strašnog masakra ljudi pate od raznih tegoba, a naročito na duge staze ima štetno djelovanje na DNA."

IslamBosna.ba
Јонизирани атоми у Нагасакију и Хирошими????
Е овакву будалаштину само камилојебци могу да поставе!!!!
 
Ovo je dokaz sta je radio zlocinac Sadam Husejn svom narodu koji je samo zelio zivjeti i koji je samo zelio biti ravnopravan kao i svi ostali gradjani.Zato je Sadam Husejn zavrsio kako je zavrsio jer niko nije imao da ga brani sem ponekih Srba na forumu koji su ga voljeli zbog suradnje sa Seseljom.Sadam Husejn je bio zlocinac najteze vrste jer je splajivao sela nastanjena sa Kurdima i zelio je istrijebiti cijeli jedan narod a manjinskim Siijama nije dao da dodju do vlasti.To je ono sto se desilo Iraku i zato Irak je morao biti napadnut jer drugog nacina nije imalo nego da bude napadnut od Amerike i da se uspoastvi demokracija koja je oslobodila Iracki zivalj da moze bez straha od Sadama Husejna da seta ulicom i da se ne boji kazne.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top