"Pre tačno 20 godina u Srbiji su održani prvi višestranački izbori posle 1945. godine.
Tog dana su održani i predsednički izbori na kojima je lider SPS-a Slobodan Milošević dobio gotovo 50 odsto više glasova od tada najvećeg rivala, lidera SPO-a Vuka Draškovića.
Posle višedecenijske dominacije Saveza komunista, tokom 1990. godine osnovane su prve stranke koje su svoje snage odmerile na izborima 9. decembra 1990.
SPS je sa osvojena 194 poslanička mesta u parlamentu, od mogućih 250, ali sa podrškom od samo nešto ispod 50 odsto birača, “oduvao” opoziciju koju su tada predvodili, u prvom redu Srpski pokret obnove i Demokratska stranka,od gubitnika Vuk Draskovic je nesto bolje prosao nego Demokratska stranka.
Na pocetku druge decenije od uvodjenja visepartijskog sistema,tacnije 5 oktobra,u Srbiju je opet,mada nezvanicno uveden jednopartijski sistem."
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=477989
Tog dana su održani i predsednički izbori na kojima je lider SPS-a Slobodan Milošević dobio gotovo 50 odsto više glasova od tada najvećeg rivala, lidera SPO-a Vuka Draškovića.

Posle višedecenijske dominacije Saveza komunista, tokom 1990. godine osnovane su prve stranke koje su svoje snage odmerile na izborima 9. decembra 1990.
SPS je sa osvojena 194 poslanička mesta u parlamentu, od mogućih 250, ali sa podrškom od samo nešto ispod 50 odsto birača, “oduvao” opoziciju koju su tada predvodili, u prvom redu Srpski pokret obnove i Demokratska stranka,od gubitnika Vuk Draskovic je nesto bolje prosao nego Demokratska stranka.
Na pocetku druge decenije od uvodjenja visepartijskog sistema,tacnije 5 oktobra,u Srbiju je opet,mada nezvanicno uveden jednopartijski sistem."
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=477989
Pa svi znamo da je Djindjic uvek pobedjivao na svim izborima 90-ih samo sto Sloba nikad nije hteo da prizna ni jednu Djindjicevu ubedljvu pobedu 